Ieškoti
Geriausia prekių paieška internete, elektroninės parduotuvės
   

METRONIDAZOLAS 250MG TAB. N20

Vaistai
  Gamintojas:
LIUKS, LIETUVA

B. INFORMACINIS LAPELIS
INFORMACINIS LAPELIS
Prieš pradėdami vartoti šį vaistą, atidžiai perskaitykite visą informacinį lapelį.
- Neišmeskite lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
- Jeigu kiltų klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
- Šis vaistas skirtas Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Preparatas gali jiems pakenkti net tokiu atveju, jeigu jų ligos simptomai yra tokie patys kaip Jūsų.Lapelio turinys
1. Kas yra Metronidazolas L ir nuo ko jis vartojamas
2. Kas žinotina prieš vartojant Metronidazolas L
3. Kaip vartoti Metronidazolas L
4. Galimas šalutinis poveikis
5. Metronidazolas L laikymo sąlygos
6. Kita informacijaMetronidazolas L 250 mg tabletės
Metronidazolas- Veiklioji medžiaga yra metronidazolas
- Pagalbinės medžiagos yra magnio stearatas, kukurūzų krakmolas, laktozė, mikrokristalinė celiuliozė ir pregelifikuotas krakmolas.Registravimo liudijimo turėtojas
UAB „Liuks“, V. Putvinskio g. 44-1, LT-44211, Kaunas, Lietuva

Gamintojas
UAB „Liuks farmacija“, J. Borutos g. 21, LT-46115 Kaunas, Lietuva

1. KAS YRA METRONIDAZOLAS L IR NUO KO JIS VARTOJAMAS

Metronidazolas, kaip ir kiti nitroimidazolio dariniai, efektyviai veikia įvairias anaerobines bakterijas ir pirmuonis. Jo veikimo būdas nėra gerai žinomas.
Metronidazolas lengvai patenka į vienaląsčių pirmuonių organizmą ir bakterijas, bet nepatenka į žinduolių ląsteles. Patekus preparatui į bakterijos ląstelę, redukuojama metronidazolo nitro- grupė. Redukuota vaisto forma suardo mikroorganizmo DNR grandinę, sutrinka mikrobo ląstelės nukleorūgščių sintezė ir ląstelė žūsta.
Metronidazolas labai gerai rezorbuojasi iš virškinimo trakto. Jo patenka į daugelį audinių, terapinė koncentracija būna kauluose, pilvo organuose, tulžyje, seilėse, makšties, sėklidžių sekrete, vaisto prasiskverbia į motinos pieną, placentą, patenka į abscesus (įskaitant kepenų), vidurinės ausies bei cerebrospinalinį skystį. Tiek išgerto, tiek injekuoto preparato koncentracija kraujyje yra tiesiogiai proporcinga dozei. Didžiausia vaisto koncentracija kraujyje būna maždaug po 1-2 valandų.
Per inkstus išsiskiria 60-80( vaisto, kita dalis - su tulžimi nepakitusio vaisto ir metabolitų forma.
Metronidazolas neveikia daugelio aerobinių bakterijų, grybelių ir virusų.

Indikacijos
( Entamoeba histolytica sukelta žarnyno liga arba kepenų abscesas.
( Trichomonas vaginalis sukelta moterų arba vyrų trichomonozė.
( Trichomonas vaginalis sukelta besimptomė trichomonozė, kuri pasireiškia moterims endocervicitu, cervicitu arba gimdos kaklelio erozija.
( Ginekologinė infekcinė liga (endometritas, endomiometritas, kiaušintakių ir (arba) kiaušidžių abscesas, po operacijos prasidėjusi infekcinė makšties liga ir kt.), sukelta Bacteroides padermių, tarp jų ir B.fragilis.
( Pilvo ertmės infekcinė liga (peritonitas, intraabdominalinis abscesas bei kepenų abscesas), kurią sukelia B. fragilis grupė, Clostridium, Eubacterium, Peptostreptococcus ir Peptococcus padermės.
( Odos ir jos darinių infekcinė liga, kurią sukelia Bacteroides padermės, tarp jų ir B.fragilis grupė, Clostridium, Peptococcus, Peptostreptococcus ir Fusobacterium padermės.
( Kaulų ir sąnarių infekcinė liga, sukelta Bacteroides padermių, įskaitant ir B.fragilis grupę.
( CNS infekcinė liga (meningitas ir smegenų abscesas), sukelta Bacteroides padermių, įskaitant ir B.fragilis grupę.
( Apatinių kvėpavimo takų infekcinė liga (pneumonija, empiema ir plaučių abscesas),
sukelta Bacteroides padermių, tarp jų ir B.fragilis grupės.
( Endokarditas, sukeltas Bacteroides padermių, įskaitant ir B.fragilis grupę.
Metronidazolas yra efektyvus, jeigu vartojama vien jo infekcinės ligos profilaktikai arba kartu su kitokiais vaistais ginekologinių ir pilvo ertmės operacijų metu.
Gydant ligą, kurią sukėlė aerobinės bakterijos kartu su kitų rūšių mikroorganizmais, metronidazolo vartojama kartu su antibiotikais.2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT METRONIDAZOLAS L

Metronidazolas L vartoti draudžiama:
- jeigu yra padidėjęs jautrumas (alergija) metronidazolui arba bet kuriai pagalbinei Metronidazolas L medžiagai, arba kitokiems nitroimidazolio dariniams.
- pirmieji trys nėštumo mėnesiai.

Specialių atsargumo priemonių reikia:
- metronidazolas yra nitroimidazolio darinys, todėl jo atsargiai reikia vartoti tiems pacientams, kuriems yra arba buvo kraujo sudėties pakitimų. Gydymo metu reikia atlikti kraujo tyrimą. Jei preparato vartojama ilgiau nei 10 dienų, kraujo tyrimas būtinas.
- pavartojus Metronidazolas L gali atsirasti burnos ertmės, makšties ir virškinamojo trakto kandidamikozė, kurią gydyti reikia tinkamomis priemonėmis.
- Metronidazolo sudėtyje yra daug natrio, todėl vaisto atsargiai turi vartoti tie ligoniai, kurie vartoja kortikosteroidų, bei tie žmonės, kuriems dažniau atsiranda edema.

Metronidazolas L vartojimas su maistu ir gėrimais
Vartojant vaisto, gali sutrikti virškinamasis traktas. Medikamento reikia vartoti kartu su maistu. Gydantis Metronidazolas L, alkoholio gerti negalima. Gydymo kursą nurodo gydytojas. Vartojant vaisto, gali patamsėti šlapimas, burnoje atsirasti metalo skonis.

Nėštumas
Metronidazolas prasiskverbia per placentą ir greitai patenka į vaisiaus kraujotaką. Šiuo metu nėra tikslių klinikinių tyrimų su nėščiomis moterimis duomenų, todėl vaisto vartoti nėštumo periodu galima tik būtinu atveju.
Paskutinių šešių nėštumo mėnesių laikotarpiu metronidazolu gydyti galima tik tas moteris, kurioms lokaliai veikiantis preparatas buvo neveiksmingas.

Žindymo laikotarpis
Preparato patenka į motinos pieną, kur jo koncentracija gali būti panaši į tą, kuri būna kraujo plazmoje, todėl žindymo laikotarpiu vaisto vartoti negalima.
Jei metronidazolo vartoti būtina, žindymą reikia nutraukti.
Baigus medikamento vartojimą, kūdikį galima pradėti žindyti ne anksčiau kaip po 24-48 valandų.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas
Ar vaistas veikia gebėjimą vairuoti transportą ir prižiūrėti veikiančius įrenginius, duomenų nėra.

Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Metronidazolas L medžiagas
Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.

Kitų vaistų vartojimas
( Fenobarbitalio vartojant kartu su metronidazolu, sutrumpėja pastarojo vaisto pusinio skilimo laikas kraujo plazmoje ir padidėja metabolito
2-oksimetilmetronidazolio koncentracija.
( Cimetidinas dėl metronidazolo skaldymo kepenyse slopinimo ilgina jo pusinio skilimo periodą kraujo plazmoje ir mažina klirensą.
( Vartojant kartu metronidazolo ir geriamųjų kraujo krešėjimą mažinančių vaistų, pastarųjų preparatų poveikis stiprėja ir protrombino laikas ilgėja.
Jei vienu metu šių medikamentų vartoti būtina, reikia kontroliuoti protrombino laiką ir nustatyti tinkamą kraujo krešėjimą mažinančių vaistų dozę.
( Metronidazolo negalima vartoti kartu su disulfiramu (arba 2 savaites po gydymosi juo), nes gali pasireikšti ūminė psichozė, sutrikti orientacija.
( Jei gydantis metronidazolu geriama alkoholio, gali pasireikšti disulfiramo poveikiui būdingi simptomai: veido ir kaklo paraudimas, palpitacija, tachikardija, pykinimas, vėmimas. Nors daugeliui pacientų pavojus nėra didelis, vis tik alkoholio su metronidazolu vartoti nereikėtų.
( Metronidazolas mažina bendrąjį fenitoino klirensą ir ilgina jo pusinio skilimo periodą bei didina koncentraciją kraujyje.
( Vartojant metronidazolo (net ir trumpai) su ličio preparatais, gali didėti ličio koncentracija kraujyje ir stiprėti jo toksinis poveikis, atsirasti inkstų pažeidimo simptomų. Minėtų preparatų kartu reikia vartoti atsargiai, būtina dažna ličio bei kreatinino koncentracijos kraujo plazmoje kontrolė.
( Jei metronidazolo vartojama su astemizoliu ir terfenadinu, gali pasireikšti nepageidaujamas poveikis kraujo apytakos sistemai (atsiranda pokyčių elektrokardiogramoje, pasireiškia aritmija, širdies blokada, palpitacija, nuoalpis, gali ištikti net mirtis). Minėtų preparatų kartu vartoti nereikėtų.

Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.3. KAIP VARTOTI METRONIDAZOLAS L

Metronidazolas L visada vartokite tiksliai taip, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Įprastinė dozė suaugusiems žmonėms:
Anaerobų sukeltai infekcinei ligai gydyti
Sunki anaerobų sukelta infekcinė liga gydoma metronidazolo infuzijomis į veną. Jei būtina, gydymas tęsiamas geriamuoju metronidazolu 7,5 mg/kg kūno svorio kas 6 valandas. Negalima per parą išgerti daugiau kaip 4 g medikamento.

Amebų sukeltai infekcinei ligai gydyti
Metronidazolas L geriama 5-10 dienų po 500-750 mg tris kartus per dieną.

Trichomonų sukeltai infekcinei ligai gydyti
Reikia išgerti vienkartinę 2 g dozę arba vieną dieną gerti du kartus po 1 g. Galimas ir kitoks 7 dienų trukmės gydymas: suaugusiems žmonėms vaisto reikia gerti po 250 mg tris kartus per dieną, vaikams - 5 mg/kg kūno svorio 3 kartus per dieną.

Bakterijų sukeltam makšties uždegimui gydyti
7 dienas Metronidazolas L reikia gerti po 500 mg du kartus per dieną.
Didžiausia dienos dozė turi būti ne didesnė kaip 4 g.
Jeigu ligos simptomai neišnyksta, būtina kreiptis į gydytoją.

Jeigu manote, kad Metronidazolas L veikia per stipriai arba per silpnai, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Pavartojus per didelę Metronidazolas L dozę
Metronidazolo perdozavus, pykina, vemiama, pasireiškia ataksija. Vartojant vaisto kas antrą dieną po 6-10,4 g, po 5-7 dienų buvo pastebėta neurotoksinio poveikio simptomų: traukuliai ir periferinė neuropatija. Išgėrus vienkartinę 15 g vaisto dozę, pasireiškė pykinimas, vėmimas, sutriko judesių koordinacija.

Pamiršus pavartoti Metronidazolas L
Jei pamiršote išgerti Metronidazolas L, prisiminę, išgerkite tuoj pat, tačiau jei artėja laikas gerti kitą dozę, praleistos dozės negerkite ir toliau vaisto vartokite įprastu būdu.

Pokyčiai, atsirandantys nutraukus Metronidazolas L vartojimą
Duomenų nėra.4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

Metronidazolas L, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį.

CNS
Atsiranda traukulių ir periferinė neuropatija, kuri daugiausiai pasireiškia galūnių sustingimu arba parestezija. Gali atsirasti galvos skausmas, svaigimas, sukimasis, judesių koordinacijos ir eisenos sutrikimas, konfūzija, sujaudinimas, depresija, silpnumas, nemiga, sinkopė.

Virškinimo traktas
Pykinimas, kuris kartais pasireiškia kartu su galvos skausmu, apetito stoka, retkarčiais vėmimas, diarėja, pilvo negalavimai, obstipacija, proktitas, aštrus metalo skonis, apsinešęs liežuvis, glositas, stomatitas (šie požymiai gali būti dėl netikėtai pasireiškusios kandidamikozės). Gali pasireikšti paradoksinis preparato poveikis - atsirasti pseudomembraninis kolitas.

Kraujas
Trumpalaikė leukopenija, retai - laikina trombocitopenija.

Inkstų ir lytinių organų sistema
Gali sutrikti šlapinimasis, pasireikšti cistitas, poliurija, šlapimo susilaikymas, gali būti skausmingi lytiniai santykiai, sumažėti libido. Šlapimas gali tapti tamsus, tačiau kliniškai tai nesvarbu.

Padidėjusio jautrumo reakcijos
Dilgėlinė, eriteminis išbėrimas, paraudimas, nosies gleivinės paburkimas, burnos, makšties, išorinių lyties organų sausmė.
Jei perskaičius šį informacinį lapelį kyla klausimų, reikia kreiptis į gydytoją ar vaistininką.

Jei pasireiškė kitoks negu informaciniame lapelyje minėtas šalutinis poveikis, būtina kreiptis į gydytoją ar vaistininką.

Jeigu atsiranda šiame lapelyje neminėtas šalutinis poveikis, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.5. METRONIDAZOLAS L LAIKYMO SĄLYGOS

Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

Laikyti gamintojo pakuotėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo šviesos ir drėgmės, ne aukštesnėje kaip 25 (C temperatūroje.
Ant dėžutės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, preparato vartoti negalima.6. KITA INFORMACIJA

Daugiau informacijos apie šį vaistinį preparatą gali suteikti vietinis registravimo liudijimo turėtojo atstovas.Informacinis lapelis paskutinį kartą patvirtintas 2009-07-23
I PRIEDAS
PREPARATO CHARAKTERISTIKŲ SANTRAUKA

1. VAISTINIO PREPARATO PAVADINIMAS

Metronidazolas L 250 mg tabletės
Metronidazolas2. KOKYBINĖ IR KIEKYBINĖ SUDĖTIS

Vienoje tabletėje yra 250 mg metronidazolo.

Pagalbinės medžiagos išvardytos 6.1 skyriuje.3. VAISTO FORMA

Tabletės4. KLINIKINĖ INFORMACIJA

4.1 Terapinės indikacijos

( Entamoeba histolytica sukelta žarnyno liga arba kepenų abscesas.
( Trichomonas vaginalis sukelta moterų arba vyrų trichomonozė.
( Trichomonas vaginalis sukelta besimptomė trichomonozė, kuri pasireiškia moterims
endocervicitu, cervicitu arba gimdos kaklelio erozija.
( Ginekologinė infekcinė liga (endometritas, endomiometritas, kiaušintakių ir (arba) kiaušidžių abscesas, po operacijos prasidėjusi infekcinė makšties liga ir kt.), sukelta Bacteroides padermių, tarpe jų ir B.fragilis.
( Pilvo ertmės infekcinė liga (peritonitas, intraabdominalinis abscesas bei kepenų abscesas), kurią sukelia B. fragilis grupė, Clostridium, Eubacterium, Peptostreptococcus ir Peptococcus padermės.
( Odos ir jos darinių infekcinė liga, kurią sukelia Bacteroides padermės, tarp jų ir B.fragilis grupė, Clostridium, Peptococcus, Peptostreptococcus ir Fusobacterium padermės.
( Kaulų ir sąnarių infekcinė liga, sukelta Bacteroides padermių, įskaitant ir B.fragilis grupę.
( CNS infekcinė liga (meningitas ir smegenų abscesas), sukelta Bacteroides padermių, įskaitant ir B.fragilis grupę.
( Apatinių kvėpavimo takų infekcinė liga (pneumonija, empiema ir plaučių abscesas),
sukelta Bacteroides padermių, tarp jų ir B.fragilis grupės.
( Endokarditas, sukeltas Bacteroides padermių, įskaitant ir B.fragilis grupę.
( Metronidazolas yra efektyvus, jeigu vartojama vien jo infekcinės ligos profilaktikai arba kartu su kitokiais vaistais ginekologinių ir pilvo ertmės operacijų metu.
Jei sergama antibiotikų sukeltu pseudomembraniniu kolitu, metronidazolo poveikis yra efektyvesnis nei vankomicino, o gydant Helicobacter pylori sukeltas ligas medikamentas yra veiksmingas, jeigu jo vartojama kartu su bismuto preparatais.

4.2 Dozavimas ir vartojimo metodas

Kad virškinimo traktas būtų dirginamas mažiau, Metronidazolo L reikia vartoti valgio metu.

Įprastinė dozė suaugusiems žmonėms

Anaerobų sukeltai infekcinei ligai gydyti
Sunki anaerobų sukelta infekcinė liga gydoma metronidazolo infuzijomis į veną. Jei būtina, gydymas tęsiamas geriamuoju metronidazolu 7,5 mg/kg kūno svorio kas 6 valandas. Negalima per parą išgerti daugiau kaip 4 g medikamento.

Amebų sukeltai infekcinei ligai gydyti
Metronidazolo L reikia gerti 5-10 dienų po 500-750 mg tris kartus per dieną.

Trichomonų sukeltai infekcinei ligai gydyti
Reikia išgerti vienkartinę 2 g dozę arba vieną dieną gerti du kartus po 1 g. Galimas ir kitoks 7 dienų trukmės gydymas: suaugusiems žmonėms vaisto reikia gerti po 250 mg tris kartus per dieną, vaikams - 5 mg/kg kūno svorio 3 kartus per dieną.

Bakterijų sukeltam makšties uždegimui gydyti
7 dienas Metronidazolo L reikia gerti po 500 mg du kartus per dieną.
Didžiausia dienos dozė turi būti ne didesnė kaip 4 g.

4.3 Kontraindikacijos

Preparato negalima vartoti, jei yra padidėjęs jautrumas veikliajai medžiagai - metronidazolui arba bet kuriai pagalbinei medžiagai, arba kitokiems nitroimidazolio dariniams.
Pirmieji trys nėštumo mėnesiai.
Šio vaisto negalima vartoti pacientams, kuriems nustatytas retas paveldimas sutrikimas – Lapp laktazės stygius arba gliukozės ir galaktozės malabsorbcija.

4.4 Specialūs įspėjimai ir atsargumo priemonės

Vartojant metronidazolo gali pasireikšti traukuliai ir periferinė neuropatija. Ji pasireiškia retai tuo atveju, jei metronidazolo vartojama nedidelėmis dozėmis ir trumpai. Pacientus, kurie vartoja dideles preparato dozes ir ilgai (pvz., sergančius Krono liga), reikia atidžiai stebėti. Kai kuriais atvejais neuropatija išlieka visam laikui. Pasireiškus neurologiniams simptomams, gydymą Metronidazolu L reikia nedelsiant nutraukti.
Jei pacientas serga sunkia kepenų liga, metronidazolo metabolizmas vyksta lėtai ir organizme gali susikaupti preparato ar jo metabolitų. Tokiu atveju paprastai rekomenduojama vartoti mažesnes metronidazolo dozes.
Nors pagyvenusių žmonių organizme vaisto farmakokinetika gali kisti, gali reikėti nuolat sekti jo koncentraciją kraujo serume, kad būtų galima koreguoti dozavimą.

Vartojant vaisto, gali sutrikti virškinamasis traktas. Medikamento reikia vartoti kartu su maistu. Gydantis Metronidazolu L, alkoholio gerti negalima. Gydymo kursą nurodo gydytojas. Vartojant vaisto, gali patamsėti šlapimas, burnoje atsirasti metalo skonis.

Metronidazolas yra nitroimidazolio darinys, todėl jo atsargiai reikia vartoti tiems pacientams, kuriems yra arba buvo kraujo diskrazija. Gydymo metu reikia atlikti kraujo tyrimą.
Jei preparato vartojama ilgiau nei 10 dienų, kraujo tyrimas privalomas.
Pavartojus metronidazolo, gali atsirasti burnos ertmės, makšties ir virškinamojo trakto kandidamikozė, kurią gydyti reikia tinkamomis priemonėmis.
Metronidazolo sudėtyje yra daug natrio, todėl vaisto atsargiai turi vartoti tie ligoniai, kurie vartoja kortikosteroidų, bei tie žmonės, kuriems dažniau atsiranda edema.

4.5 Sąveika su kitais vaistiniais preparatais ir kitokia sąveika

( Fenobarbitalio vartojant kartu su metronidazolu, sutrumpėja pastarojo vaisto pusinio skilimo laikas kraujo plazmoje ir padidėja metabolito 2-oksimetilmetronidazolio koncentracija.
( Cimetidinas dėl metronidazolo skaldymo kepenyse slopinimo ilgina jo pusinio skilimo periodą kraujo plazmoje ir mažina klirensą.
( Vartojant kartu metronidazolo ir geriamųjų kraujo krešėjimą mažinančių vaistų, pastarųjų preparatų poveikis stiprėja ir protrombino laikas ilgėja.
Jei vienu metu šių medikamentų vartoti būtina, reikia kontroliuoti protrombino laiką ir nustatyti tinkamą kraujo krešėjimą mažinančių vaistų dozę.
( Metronidazolo negalima vartoti kartu su disulfiramu (arba 2 savaites po gydymosi juo), nes gali pasireikšti ūminė psichozė, sutrikti orientacija.
( Jei gydantis metronidazolu geriama alkoholio, gali pasireikšti disulfiramo poveikiui būdingi simptomai: veido ir kaklo paraudimas, palpitacija, tachikardija, pykinimas, vėmimas. Nors daugeliui pacientų pavojus nėra didelis, vis tik alkoholio su metronidazolu vartoti nereikėtų.
( Metronidazolas mažina bendrąjį fenitoino klirensą ir ilgina jo pusinio skilimo periodą bei didina koncentraciją kraujyje.
( Vartojant metronidazolo (net ir trumpai) su ličio preparatais, gali didėti ličio koncentracija kraujyje ir stiprėti jo toksinis poveikis, atsirasti inkstų pažeidimo simptomų. Minėtų preparatų kartu reikia vartoti atsargiai, būtina dažna ličio bei kreatinino koncentracijos kraujo plazmoje kontrolė.
( Jei metronidazolo vartojama su astemizoliu ir terfenadinu, gali pasireikšti nepageidaujamas poveikis kraujo apytakos sistemai (atsiranda pokyčių elektrokardiogramoje, pasireiškia aritmija, širdies blokada, palpitacija, nuoalpis, gali ištikti net mirtis). Minėtų preparatų kartu vartoti nereikėtų.

4.6 Nėštumo ir žindymo laikotarpis

Metronidazolo prasiskverbia per placentą ir greitai patenka į vaisiaus kraujotaką. Šiuo metu nėra tikslių klinikinių tyrimų su nėščiomis moterimis duomenų, todėl vaisto vartoti nėštumo periodu galima tik būtinu atveju.
Paskutinių šešių nėštumo mėnesių laikotarpiu metronidazolu gydyti galima tik tas moteris, kurioms lokaliai veikiantis preparatas buvo neveiksmingas.
Preparato patenka į motinos pieną, kur jo koncentracija gali būti panaši į tą, kuri būna kraujo plazmoje, todėl žindymo laikotarpiu vaisto vartoti negalima.
Jei metronidazolo vartoti būtina, žindymą reikia nutraukti.
Baigus medikamento vartojimą, kūdikį galima pradėti žindyti ne anksčiau kaip po 24-48 valandų.

4.7 Poveikis gebėjimui vairuoti ir valdyti mechanizmus

Ar vaistas veikia gebėjimą vairuoti transportą ir prižiūrėti veikiančius įrenginius, duomenų nėra.

4.8 Nepageidaujamas poveikis

CNS
Atsiranda traukulių ir periferinė neuropatija, kuri daugiausiai pasireiškia galūnių sustingimu arba parestezija. Gali atsirasti galvos skausmas, svaigimas, sukimasis, judesių koordinacijos ir eisenos sutrikimas, konfūzija, sujaudinimas, depresija, silpnumas, nemiga, sinkopė.

Virškinimo traktas
Pykinimas, kuris kartais pasireiškia kartu su galvos skausmu, apetito stoka, retkarčiais vėmimas, diarėja, pilvo negalavimai, obstipacija, proktitas, aštrus metalo skonis, apsinešęs liežuvis, glositas, stomatitas (šie požymiai gali būti dėl netikėtai pasireiškusios kandidamikozės). Gali pasireikšti paradoksinis preparato poveikis - atsirasti pseudomembraninis kolitas.

Kraujas
Trumpalaikė leukopenija, retai - laikina trombocitopenija.

Inkstų ir lytinių organų sistema
Gali sutrikti šlapinimasis, pasireikšti cistitas, poliurija, šlapimo susilaikymas, gali būti skausmingi lytiniai santykiai, sumažėti libido. Šlapimas gali tapti tamsus, tačiau kliniškai tai nesvarbu.

Širdies ir kraujagyslių sistema
EKG T dantelis gali būti suplokštėjęs.

Padidėjusio jautrumo reakcijos
Dilgėlinė, eriteminis išbėrimas, paraudimas, nosies gleivinės paburkimas, burnos, makšties, išorinių lyties organų sausmė.

4.9 Perdozavimas

Metronidazolo perdozavus, pykina, vemiama, pasireiškia ataksija. Vartojant vaisto kas antrą dieną po 6-10,4 g, po 5-7 dienų buvo pastebėta neurotoksinio poveikio simptomų: traukuliai ir periferinė neuropatija. Išgėrus vienkartinę 15 g vaisto dozė, pasireiškė pykinimas, vėmimas, sutriko judesių koordinacija.
Gydymas
Specifinio antidoto nėra. Preparato perdozavus, reikia palaikyti gyvybinių organų veiklą, tinka simptominis gydymas.

5. FARMAKOLOGINĖS SAVYBĖS

5.1 Farmakodinaminės savybės

Farmakoterapinė grupė – antibakterinis preparatas, ATC kodas – J01XD01
Metronidazolas, kaip ir kiti nitroimidazolio dariniai, efektyviai veikia įvairias anaerobines bakterijas ir pirmuonis. Jo veikimo būdas nėra gerai žinomas.
Metronidazolas lengvai patenka į vienaląsčių pirmuonių organizmą ir bakterijas, bet nepatenka į žinduolių ląsteles. Jo gebėjimas oksiduoti ir redukuoti yra mažesnis negu elektronus pernešančio baltymo ferodoksino gebėjimas oksiduoti ir redukuoti. Šio baltymo yra anaerobuose ir kai kuriuose fakultatyviniuose anaerobuose. Potencialų skirtumas redukuoja metronidazolio nitro- grupę. Redukuota vaisto forma suardo mikroorganizmo DNR grandinę, sutrinka mikrobo ląstelės nukleorūgščių sintezė ir ląstelė žūsta.
Vaistas daro stiprų baktericidinį poveikį anaerobinėms bakterijoms:
( gramneigiamoms lazdelėms: Bacteroides padermių, ypač Bacteroides fragilis (B.fragilis, B.distasonis, B.ovatus, B. thetaiotaomicron, B.vulgatus), Fusobacterium padermių, Veillonella;
( gramteigiamoms lazdelėms: Eubacterium, Clostridium;
( gramteigiamiems kokams: Peptococcus ir Peptostreptococcus rūšims.
Metronidazolo MIC 90 (mažiausia slopinamoji koncentracija) šioms padermėms yra 0,125-6,25 (g/ml. Jis nedaro baktericidinio poveikio daugumai aerobinių bakterijų, fakultatyviniams anaerobams, grybeliams ir virusams.

5.2 Farmakokinetinės savybės

Metronidazolas labai gerai rezorbuojasi iš virškinimo trakto. Jo patenka į daugelį audinių, terapinė koncentracija būna kauluose, pilvo organuose, tulžyje, seilėse, makšties, sėklidžių sekrete, jo prasiskverbia į motinos pieną, placentą, patenka į abscesus (įskaitant kepenų), vidurinės ausies bei cerebrospinalinį skystį (sergant meningitu, smegenų skystyje būna 43( plazmos koncentracijos).
Mažiau kaip 20( kraujyje esančio vaisto jungiasi su plazmos baltymais. Tiek išgerto, tiek injekuoto preparato koncentracija kraujyje yra tiesiogiai proporcinga dozei.
Didžiausia vaisto koncentracija kraujyje būna maždaug po 1-2 valandų.
Išgėrus 250 mg, 500 mg arba 2 g vaisto, ši koncentracija atitinkamai būna 6 (g/ml, 12 (g/ml ir
40 (g/ml.
Jei kepenų funkcija nepažeista, medikamento pusinės eliminacijos periodas yra maždaug 8 valandos, o jei yra alkoholinis kepenų funkcijos pažeidimas - 10-29 valandos.
Metronidazolas metabolizuojamas kepenyse hidroksilinimo, oksidacijos bei prisijungimo prie gliukurono rūgšties būdu.
Pro inkstus išsiskiria 60-80( vaisto, kita dalis - su tulžimi nepakitusio medikamento ir metabolitų forma.

5.3 Ikiklinikinių saugumo tyrimų duomenys

Medikamento, suleisto žiurkėms į pilvo ertmę, LD50 yra 2,6 g/kg kūno svorio.
Didžiausia metronidazolo dozė (250 mg/kg kūno svorio), sušvirkšta žiurkėms į veną, toksinio poveikio nesukėlė.
Injekavus apvaisintoms žiurkėms 5 kartus didesnę negu žmogui metronidazolio dozę, poveikio vaisiui nebuvo.
Tyrimų su pelėmis ir žiurkėmis metu pastebėtas kancerogeninis metronidazolio poveikis.
Preparatas daro mutageninį poveikį bakterijoms ir grybeliams. Ar žinduoliams šis vaistas sukelia tokį poveikį, nežinoma.

6. FARMACINĖ INFORMACIJA

6.1 Pagalbinių medžiagų sąrašas

Magnio stearatas, kukurūzų krakmolas, laktozė, mikrokristalinė celiuliozė ir pregelifikuotas krakmolas.

6.2 Nesuderinamumas

Suderinamumo tyrimų neatlikta, todėl šio vaistinio preparato maišyti su kitais negalima.

6.3 Tinkamumo laikas

3 metai.

6.4 Specialios laikymo sąlygos

Laikyti gamintojo pakuotėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo šviesos ir drėgmės, ne aukštesnėje kaip 25 (C temperatūroje.

6.5 Pakuotė ir jos turinys

Vidinė pakuotė: lizdinė plokštelė, sudaryta iš raudonos PVC plėvelės ir lakuotos aliuminio folijos,
kurioje yra 10 tablečių.
Išorinė pakuotė: kartono dėžutė, kurioje yra 2 lizdinės plokštelės ir informacinis lapelis.

6.6 Vartojimo ir darbo su vaistiniu preparatu instrukcija

Specialių reikalavimų nėra.7. REGISTRAVIMO LIUDIJIMO TURĖTOJAS

UAB „Liuks“, V. Putvinskio g. 44-1, LT- 44211 Kaunas, Lietuva 8. REGISTRAVIMO LIUDIJIMO NUMERIS

01/7585/109. PIRMOJO REGISTRAVIMO ARBA PERREGISTRAVIMO DATA10. TEKSTO PERŽIŪROS DATA

2006-08-29

II PRIEDAS

A. GAMYBOS LICENCIJOS TURĖTOJAS, ATSAKINGAS UŽ SERIJŲ IŠLEIDIMĄ

B. REGISTRACIJOS SĄLYGOS

A. GAMYBOS LICENCIJOS TURĖTOJAS, ATSAKINGAS UŽ SERIJŲ IŠLEIDIMĄ

Gamybos licencijos turėtojo, atsakingo už serijų išleidimą, pavadinimas ir adresas

UAB “Liuks farmacija”
J. Borutos g. 21, LT- 46115 Kaunas, LietuvaB. REGISTRACIJOS SĄLYGOS

Tiekimo ir vartojimo sąlygos ar apribojimai, taikomi registravimo liudijimo turėtojui

Receptinis vaistinis preparatas

Kitos sąlygos
<….>

2009-07-23III PRIEDAS

ŽENKLINIMAS IR INFORMACINIS LAPELIS


A. ŽENKLINIMAS
INFORMACIJA ANT IŠORINĖS (JEI JOS NĖRA – VIDINĖS) PAKUOTĖS
Kartono dėžutė1. VAISTINIO PREPARATO PAVADINIMAS

Metronidazolas L 250 mg tabletės
Metronidazolas2. VEIKLIOJI MEDŽIAGA IR JOS KIEKIS

Vienoje tabletėje yra 250 mg metronidazolo3. PAGALBINIŲ MEDŽIAGŲ SĄRAŠAS

Sudėtyje yra laktozės4. VAISTO FORMA IR KIEKIS PAKUOTĖJE

20 tablečių5. VARTOJIMO METODAS IR BŪDAS

Gerti
Prieš vartojimą atidžiai perskaitykite informacinį lapelį

6. SPECIALUS ĮSPĖJIMAS, JOG VAISTINĮ PREPARATĄ BŪTINA LAIKYTI VAIKAMS NEPASIEKIAMOJE IR NEPASTEBIMOJE VIETOJE

Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje7. KITAS SPECIALUS ĮSPĖJIMAS (JEI REIKIA)8. TINKAMUMO LAIKAS

Tinka iki {MMMM/mm}9. SPECIALIOS LAIKYMO SĄLYGOS

Laikyti gamintojo pakuotėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo šviesos ir drėgmės, ne aukštesnėje kaip 25 (C temperatūroje.10. SPECIALIOS ATSARGUMO PRIEMONĖS, BŪTINOS NAIKINANT VAISTINIO PREPARATO LIKUČIUS ARBA ATLIEKAS (JEI REIKIA)
11. REGISTRAVIMO LIUDIJIMO TURĖTOJO PAVADINIMAS IR ADRESAS

UAB „Liuks“, V.Putvinskio g. 44-1, LT-44211 Kaunas, Lietuva12. REGISTRAVIMO LIUDIJIMO NUMERIS

LT R 01/7585/1013. GAMINTOJO SUTEIKTAS SERIJOS NUMERIS

Serija {XX/MM/mm}14. ĮSIGIJIMO TVARKA

Receptinis vaistinis preparatas15. VARTOJIMO INSTRUKCIJANurodomas brūkšninis kodas

MINIMALI INFORMACIJA ANT LIZDINIŲ LAKŠTŲ ARBA DVISLUOKSNIŲ JUOSTELIŲ
1. VAISTINIO PREPARATO PAVADINIMAS

Metronidazolas L 250 mg tabletės
Metronidazolas2. REGISTRAVIMO LIUDIJIMO TURĖTOJO PAVADINIMAS

UAB „Liuks“, Kaunas3. TINKAMUMO LAIKAS

Tinka iki {MMMM/mm}4. SERIJOS NUMERIS

{XX/MM/mm}5. VAISTO KIEKIS IR FORMA PAKUOTĖJE

10 tablečių6. KITA

Prieš vartojimą atidžiai perskaitykite informacinį lapelį
Laikyti gamintojo pakuotėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo šviesos ir drėgmės, ne aukštesnėje kaip 25 °C temperatūroje

B. INFORMACINIS LAPELIS
INFORMACINIS LAPELIS
Prieš pradėdami vartoti šį vaistą, atidžiai perskaitykite visą informacinį lapelį.
- Neišmeskite lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
- Jeigu kiltų klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
- Šis vaistas skirtas Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Preparatas gali jiems pakenkti net tokiu atveju, jeigu jų ligos simptomai yra tokie patys kaip Jūsų.Lapelio turinys
1. Kas yra Metronidazolas L ir nuo ko jis vartojamas
2. Kas žinotina prieš vartojant Metronidazolas L
3. Kaip vartoti Metronidazolas L
4. Galimas šalutinis poveikis
5. Metronidazolas L laikymo sąlygos
6. Kita informacijaMetronidazolas L 250 mg tabletės
Metronidazolas- Veiklioji medžiaga yra metronidazolas
- Pagalbinės medžiagos yra magnio stearatas, kukurūzų krakmolas, laktozė, mikrokristalinė celiuliozė ir pregelifikuotas krakmolas.Registravimo liudijimo turėtojas
UAB „Liuks“, V. Putvinskio g. 44-1, LT-44211, Kaunas, Lietuva

Gamintojas
UAB „Liuks farmacija“, J. Borutos g. 21, LT-46115 Kaunas, Lietuva

1. KAS YRA METRONIDAZOLAS L IR NUO KO JIS VARTOJAMAS

Metronidazolas, kaip ir kiti nitroimidazolio dariniai, efektyviai veikia įvairias anaerobines bakterijas ir pirmuonis. Jo veikimo būdas nėra gerai žinomas.
Metronidazolas lengvai patenka į vienaląsčių pirmuonių organizmą ir bakterijas, bet nepatenka į žinduolių ląsteles. Patekus preparatui į bakterijos ląstelę, redukuojama metronidazolo nitro- grupė. Redukuota vaisto forma suardo mikroorganizmo DNR grandinę, sutrinka mikrobo ląstelės nukleorūgščių sintezė ir ląstelė žūsta.
Metronidazolas labai gerai rezorbuojasi iš virškinimo trakto. Jo patenka į daugelį audinių, terapinė koncentracija būna kauluose, pilvo organuose, tulžyje, seilėse, makšties, sėklidžių sekrete, vaisto prasiskverbia į motinos pieną, placentą, patenka į abscesus (įskaitant kepenų), vidurinės ausies bei cerebrospinalinį skystį. Tiek išgerto, tiek injekuoto preparato koncentracija kraujyje yra tiesiogiai proporcinga dozei. Didžiausia vaisto koncentracija kraujyje būna maždaug po 1-2 valandų.
Per inkstus išsiskiria 60-80( vaisto, kita dalis - su tulžimi nepakitusio vaisto ir metabolitų forma.
Metronidazolas neveikia daugelio aerobinių bakterijų, grybelių ir virusų.

Indikacijos
( Entamoeba histolytica sukelta žarnyno liga arba kepenų abscesas.
( Trichomonas vaginalis sukelta moterų arba vyrų trichomonozė.
( Trichomonas vaginalis sukelta besimptomė trichomonozė, kuri pasireiškia moterims endocervicitu, cervicitu arba gimdos kaklelio erozija.
( Ginekologinė infekcinė liga (endometritas, endomiometritas, kiaušintakių ir (arba) kiaušidžių abscesas, po operacijos prasidėjusi infekcinė makšties liga ir kt.), sukelta Bacteroides padermių, tarp jų ir B.fragilis.
( Pilvo ertmės infekcinė liga (peritonitas, intraabdominalinis abscesas bei kepenų abscesas), kurią sukelia B. fragilis grupė, Clostridium, Eubacterium, Peptostreptococcus ir Peptococcus padermės.
( Odos ir jos darinių infekcinė liga, kurią sukelia Bacteroides padermės, tarp jų ir B.fragilis grupė, Clostridium, Peptococcus, Peptostreptococcus ir Fusobacterium padermės.
( Kaulų ir sąnarių infekcinė liga, sukelta Bacteroides padermių, įskaitant ir B.fragilis grupę.
( CNS infekcinė liga (meningitas ir smegenų abscesas), sukelta Bacteroides padermių, įskaitant ir B.fragilis grupę.
( Apatinių kvėpavimo takų infekcinė liga (pneumonija, empiema ir plaučių abscesas),
sukelta Bacteroides padermių, tarp jų ir B.fragilis grupės.
( Endokarditas, sukeltas Bacteroides padermių, įskaitant ir B.fragilis grupę.
Metronidazolas yra efektyvus, jeigu vartojama vien jo infekcinės ligos profilaktikai arba kartu su kitokiais vaistais ginekologinių ir pilvo ertmės operacijų metu.
Gydant ligą, kurią sukėlė aerobinės bakterijos kartu su kitų rūšių mikroorganizmais, metronidazolo vartojama kartu su antibiotikais.2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT METRONIDAZOLAS L

Metronidazolas L vartoti draudžiama:
- jeigu yra padidėjęs jautrumas (alergija) metronidazolui arba bet kuriai pagalbinei Metronidazolas L medžiagai, arba kitokiems nitroimidazolio dariniams.
- pirmieji trys nėštumo mėnesiai.

Specialių atsargumo priemonių reikia:
- metronidazolas yra nitroimidazolio darinys, todėl jo atsargiai reikia vartoti tiems pacientams, kuriems yra arba buvo kraujo sudėties pakitimų. Gydymo metu reikia atlikti kraujo tyrimą. Jei preparato vartojama ilgiau nei 10 dienų, kraujo tyrimas būtinas.
- pavartojus Metronidazolas L gali atsirasti burnos ertmės, makšties ir virškinamojo trakto kandidamikozė, kurią gydyti reikia tinkamomis priemonėmis.
- Metronidazolo sudėtyje yra daug natrio, todėl vaisto atsargiai turi vartoti tie ligoniai, kurie vartoja kortikosteroidų, bei tie žmonės, kuriems dažniau atsiranda edema.

Metronidazolas L vartojimas su maistu ir gėrimais
Vartojant vaisto, gali sutrikti virškinamasis traktas. Medikamento reikia vartoti kartu su maistu. Gydantis Metronidazolas L, alkoholio gerti negalima. Gydymo kursą nurodo gydytojas. Vartojant vaisto, gali patamsėti šlapimas, burnoje atsirasti metalo skonis.

Nėštumas
Metronidazolas prasiskverbia per placentą ir greitai patenka į vaisiaus kraujotaką. Šiuo metu nėra tikslių klinikinių tyrimų su nėščiomis moterimis duomenų, todėl vaisto vartoti nėštumo periodu galima tik būtinu atveju.
Paskutinių šešių nėštumo mėnesių laikotarpiu metronidazolu gydyti galima tik tas moteris, kurioms lokaliai veikiantis preparatas buvo neveiksmingas.

Žindymo laikotarpis
Preparato patenka į motinos pieną, kur jo koncentracija gali būti panaši į tą, kuri būna kraujo plazmoje, todėl žindymo laikotarpiu vaisto vartoti negalima.
Jei metronidazolo vartoti būtina, žindymą reikia nutraukti.
Baigus medikamento vartojimą, kūdikį galima pradėti žindyti ne anksčiau kaip po 24-48 valandų.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas
Ar vaistas veikia gebėjimą vairuoti transportą ir prižiūrėti veikiančius įrenginius, duomenų nėra.

Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Metronidazolas L medžiagas
Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.

Kitų vaistų vartojimas
( Fenobarbitalio vartojant kartu su metronidazolu, sutrumpėja pastarojo vaisto pusinio skilimo laikas kraujo plazmoje ir padidėja metabolito
2-oksimetilmetronidazolio koncentracija.
( Cimetidinas dėl metronidazolo skaldymo kepenyse slopinimo ilgina jo pusinio skilimo periodą kraujo plazmoje ir mažina klirensą.
( Vartojant kartu metronidazolo ir geriamųjų kraujo krešėjimą mažinančių vaistų, pastarųjų preparatų poveikis stiprėja ir protrombino laikas ilgėja.
Jei vienu metu šių medikamentų vartoti būtina, reikia kontroliuoti protrombino laiką ir nustatyti tinkamą kraujo krešėjimą mažinančių vaistų dozę.
( Metronidazolo negalima vartoti kartu su disulfiramu (arba 2 savaites po gydymosi juo), nes gali pasireikšti ūminė psichozė, sutrikti orientacija.
( Jei gydantis metronidazolu geriama alkoholio, gali pasireikšti disulfiramo poveikiui būdingi simptomai: veido ir kaklo paraudimas, palpitacija, tachikardija, pykinimas, vėmimas. Nors daugeliui pacientų pavojus nėra didelis, vis tik alkoholio su metronidazolu vartoti nereikėtų.
( Metronidazolas mažina bendrąjį fenitoino klirensą ir ilgina jo pusinio skilimo periodą bei didina koncentraciją kraujyje.
( Vartojant metronidazolo (net ir trumpai) su ličio preparatais, gali didėti ličio koncentracija kraujyje ir stiprėti jo toksinis poveikis, atsirasti inkstų pažeidimo simptomų. Minėtų preparatų kartu reikia vartoti atsargiai, būtina dažna ličio bei kreatinino koncentracijos kraujo plazmoje kontrolė.
( Jei metronidazolo vartojama su astemizoliu ir terfenadinu, gali pasireikšti nepageidaujamas poveikis kraujo apytakos sistemai (atsiranda pokyčių elektrokardiogramoje, pasireiškia aritmija, širdies blokada, palpitacija, nuoalpis, gali ištikti net mirtis). Minėtų preparatų kartu vartoti nereikėtų.

Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.3. KAIP VARTOTI METRONIDAZOLAS L

Metronidazolas L visada vartokite tiksliai taip, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Įprastinė dozė suaugusiems žmonėms:
Anaerobų sukeltai infekcinei ligai gydyti
Sunki anaerobų sukelta infekcinė liga gydoma metronidazolo infuzijomis į veną. Jei būtina, gydymas tęsiamas geriamuoju metronidazolu 7,5 mg/kg kūno svorio kas 6 valandas. Negalima per parą išgerti daugiau kaip 4 g medikamento.

Amebų sukeltai infekcinei ligai gydyti
Metronidazolas L geriama 5-10 dienų po 500-750 mg tris kartus per dieną.

Trichomonų sukeltai infekcinei ligai gydyti
Reikia išgerti vienkartinę 2 g dozę arba vieną dieną gerti du kartus po 1 g. Galimas ir kitoks 7 dienų trukmės gydymas: suaugusiems žmonėms vaisto reikia gerti po 250 mg tris kartus per dieną, vaikams - 5 mg/kg kūno svorio 3 kartus per dieną.

Bakterijų sukeltam makšties uždegimui gydyti
7 dienas Metronidazolas L reikia gerti po 500 mg du kartus per dieną.
Didžiausia dienos dozė turi būti ne didesnė kaip 4 g.
Jeigu ligos simptomai neišnyksta, būtina kreiptis į gydytoją.

Jeigu manote, kad Metronidazolas L veikia per stipriai arba per silpnai, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Pavartojus per didelę Metronidazolas L dozę
Metronidazolo perdozavus, pykina, vemiama, pasireiškia ataksija. Vartojant vaisto kas antrą dieną po 6-10,4 g, po 5-7 dienų buvo pastebėta neurotoksinio poveikio simptomų: traukuliai ir periferinė neuropatija. Išgėrus vienkartinę 15 g vaisto dozę, pasireiškė pykinimas, vėmimas, sutriko judesių koordinacija.

Pamiršus pavartoti Metronidazolas L
Jei pamiršote išgerti Metronidazolas L, prisiminę, išgerkite tuoj pat, tačiau jei artėja laikas gerti kitą dozę, praleistos dozės negerkite ir toliau vaisto vartokite įprastu būdu.

Pokyčiai, atsirandantys nutraukus Metronidazolas L vartojimą
Duomenų nėra.4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

Metronidazolas L, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį.

CNS
Atsiranda traukulių ir periferinė neuropatija, kuri daugiausiai pasireiškia galūnių sustingimu arba parestezija. Gali atsirasti galvos skausmas, svaigimas, sukimasis, judesių koordinacijos ir eisenos sutrikimas, konfūzija, sujaudinimas, depresija, silpnumas, nemiga, sinkopė.

Virškinimo traktas
Pykinimas, kuris kartais pasireiškia kartu su galvos skausmu, apetito stoka, retkarčiais vėmimas, diarėja, pilvo negalavimai, obstipacija, proktitas, aštrus metalo skonis, apsinešęs liežuvis, glositas, stomatitas (šie požymiai gali būti dėl netikėtai pasireiškusios kandidamikozės). Gali pasireikšti paradoksinis preparato poveikis - atsirasti pseudomembraninis kolitas.

Kraujas
Trumpalaikė leukopenija, retai - laikina trombocitopenija.

Inkstų ir lytinių organų sistema
Gali sutrikti šlapinimasis, pasireikšti cistitas, poliurija, šlapimo susilaikymas, gali būti skausmingi lytiniai santykiai, sumažėti libido. Šlapimas gali tapti tamsus, tačiau kliniškai tai nesvarbu.

Padidėjusio jautrumo reakcijos
Dilgėlinė, eriteminis išbėrimas, paraudimas, nosies gleivinės paburkimas, burnos, makšties, išorinių lyties organų sausmė.
Jei perskaičius šį informacinį lapelį kyla klausimų, reikia kreiptis į gydytoją ar vaistininką.

Jei pasireiškė kitoks negu informaciniame lapelyje minėtas šalutinis poveikis, būtina kreiptis į gydytoją ar vaistininką.

Jeigu atsiranda šiame lapelyje neminėtas šalutinis poveikis, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.5. METRONIDAZOLAS L LAIKYMO SĄLYGOS

Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

Laikyti gamintojo pakuotėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo šviesos ir drėgmės, ne aukštesnėje kaip 25 (C temperatūroje.
Ant dėžutės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, preparato vartoti negalima.6. KITA INFORMACIJA

Daugiau informacijos apie šį vaistinį preparatą gali suteikti vietinis registravimo liudijimo turėtojo atstovas.Informacinis lapelis paskutinį kartą patvirtintas 2009-07-23

 

APKLAUSA/ KONKURSAS
Klausimas:
Ar Jus veikia mėnulio pilnatis?
Atsakymai:
Taip, sunkiau užmigti
Taip, aplinkinių elgesys tampa keistas
Manęs neveikia
Rezultatai
 
2009 © Infomed.lt Visos teisės saugomos įstatymo. Kontaktai | Reklama
HexaPortal v1.7