Ieškoti
Geriausia prekių paieška internete, elektroninės parduotuvės
   
Daugiau:

Susiję straipsniai:

MUCOFALK 5G (ORANGE) GRAN. N20

Vaistai > Virškinimo traktą ir metabolizmą veikiantys vaistai > Vidurius laisvinantys vaistai
  Gamintojas:
DR.FALK PHARMA

B. INFORMACINIS LAPELIS
INFORMACINIS LAPELIS

Atidžiai perskaitykite visą informacinį lapelį, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija.
Šio vaisto galima įsigyti be recepto, tačiau jo reikėtų vartoti tiksliai taip, kaip nurodyta, kad poveikis būtų geriausias.
- Neišmeskite lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
- Jeigu norite sužinoti daugiau arba pasitarti, kreipkitės į vaistininką.
- Jeigu simptomai pasunkėja arba per -3 dienas nepalengvėjo, būtina kreiptis į gydytoją.

Lapelio turinys
1. Kas yra Mucofalk ir nuo ko jis vartojamas
2. Kas žinotina prieš vartojant Mucofalk
Kaip vartoti Mucofalk
Galimas šalutinis poveikis
5. Mucofalk laikymo sąlygos
6. Kita informacijaMucofalk 3,25 g apelsinų skonio granulės geriamajam tirpalui
Kiaušininių gysločių sėklų luobelės

- Veiklioji medžiaga yra kiaušininių gysločių (Plantago ovata) sėklų luobelėsi. Viename paketėlyje (5 g granulių) yra 3,25 g kiaušininio gysločių (Plantago ovata) sėklų luobelių

- Pagalbinės medžiagos yra sacharozė, citrinų rūgštis, dekstrinas, natrio alginatas, , natrio citrato dihidratas, natrio chloridas, sacharino natrio druska, , apelsinų skonio medžiaga.Registravimo liudijimo turėtojas ir gamintojas
Dr. Falk Pharma GmbH
Leinenweberstr. 5
Postfach 6529
D-79104 Freiburg
Vokietija1. KAS YRA MUCOFALK IR NUO KO JIS VARTOJAMASMucofalk sudėtyje yra brinkstančiosios medžiagos (susmulkintų kiaušininių gysločių sėklų lluobelių), kuri absorbuoja vandens kiekį, net 40 kartų didesnį už jos pačios svorį. Vadinasi, padidėja išmatų tūris ir jos išlieka minkštos, skatinama žarnų peristaltika, todėl pagreitėja žarnų turinio slinkimas. Šis medikamentas tinka, jei yra:
įprastinis vidurių užkietėjimas;
būklė po operacijos tiesiosios žarnos srityje, išangės gleivinės įplyšimas, hemorojus ar kitos ligos, kurių metu pageidaujamas lengvesnis tuštinimasis minkštomis išmatomis;
įvairių priežasčių sukeltas viduriavimas (vaistas tinka kaip pagalbinė gydymo priemonė);
dirglios žarnos sindromas.2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT MUCOFALK

Mucofalk vartoti draudžiama:

jeigu yra padidėjęs jautrumas (alergija) Plantago ar Psyllium arba bet kuriai pagalbinei Mucofalk medžiagai.
jeigu labai kietos išmatos (yra išmatų akmenų ar jos labai suspaustos);
jeigu yra pilvo skausmas ar kitoks negalavimas, pykinimas ir vėmimas (medikamento draudžiama vartoti tol, kol bus nustatyta minėtų sutrikimų priežastis);
jeigu bet kokie ūminiai žarnyno veiklos pokyčiai trunka ilgiau negu 2 savaites;
jeigu po vidurių laisvinamųjų vaistų vartojimo pacientas nesituštino;
jeigu yra nediagnozuotas kraujavimas iš tiesiosios žarnos;
jeigu sutriko rijimas arba pacientas raugėja;
jeigu yra stemplės, įskrandžio ar kitų virškinimo trakto dalių susiaurėjimų;
jeigu gresia ar yra žarnų praeinamumo sutrikimas arba didelės gaubtinės žarnos sindromas;
jeigu sutrikusi organizmo vandens ir elektrolitų pusiausvyra;
jeigu yra sutrikimų, dėl kurių vartojama mažiau skysčio;
jeigu yra menkai kontroliuojamas cukrinis diabetas.

Specialios atsargumo priemonės
Jei ilgesnį laiką būna užkietėję viduriai, ilgiau negu savaitei sutrinka žarnų judesių reguliarumas, ilgiau negu 2 savaites laikosi viduriavimas arba jo metu išmatose pastebima kraujo ar prasideda karščiavimas, būtina kreiptis į gydytoją.
Jei susilaikius išmatoms atsiranda pykinimas, vėmimas, pilvo skausmas ar kitokių neaiškių vidurių simptomų, prieš pradedant vartoti Mucofalk būtina pasitarti su gydytoju, kadangi šie simptomai gali būti gresiančio ar jau atsiradusio žarnų praeinamumo sutrikimo požymiai.
Mucofalk visada būtina vartoti tik kartu su pakankamu kiekiu skysčio, pvz., vieną paketėlį (5 g) granulių kartu su 150 ml (stikline) vandens, priešingu atveju brinkdamas preparatas gali sukelti gerklės ir stemplės poslinkį bei vėliau troškulį. Jei vartojama per mažai skysčio, gali užkietėti viduriai.
Medikamento negalima vartoti, jei sunku nuryti ar yra gerklės negalavimų. Be to, jo reikia negerti gulint ar prieš einant miegoti.
Jei atsiranda krūtinės skausmas ar vėmimas arba pasunkėja rijimas ar kvėpavimas, reikia nedelsiant kreiptis į gydytoją.
Jei ligonis gydomas skydliaukės hormonais, jam vartoti Mucofalk galima tik pasiklausus gydytojo, kadangi gali prireikti koreguoti hormonų dozę.
Gydant viduriavimą yra labai svarbu pašalinti vandens ir druskų (elektrolitų) trūkumą organizme.
Išsekusius ir pagyvenusius pacientus gydymo metu būtina tinkamai stebėti.

Mucofalk vartojimas su maistu ir gėrimais
Mucofalk vartojantiems pacientams rekomenduojama gerti daug skysčio.

Nėštumas
Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.
Nėra jokių nuorodų, draudžiančių vartoti preparatą nėštumo laikotarpiu.

Žindymo laikotarpis
Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.
Nėra jokių nuorodų, draudžiančių vartoti preparatą žindymo laikotarpiu.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas
Poveikio gebėjimui vairuoti transportą ir valdyti mechanizmus nepastebėta.

Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Mucofalk medžiagas
Mucofalk sudėtyje yra sacharozės.
Sacharozės turi nevartoti pacientai, kuriems yra paveldimas fruktozės netoleravimas, nepakankamos gliukozės-galaktozės absorbcijos sindromas ar įgimtas sacharozės-izomaltazės trūkumas.
Vienkartinėje Mucofalk dozėje (5 g) yra 0,5 g sacharozės (cukraus), kurios energinė vertė yra 3,07 kcal, arba12,86 kJ (atitinka 0,064 vieneto pakeičiamųjų angliavandenių).
Pacientams, kurie savo dietoje riboja natrio (druskos) kiekį, reikia atsižvelgti, kad vienkartinėje Mucofalk dozėje (5 g) yra 3,9 mmol (90 mg) natrio.

Kitų vaistų vartojimas
Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.Mucofalk gali lėtinti kitų kartu vartojamų vaistų, pvz., mineralų (kalcio, geležies, ličio, cinko), vitaminų (vitamino B12), širdį veikiančių glikozidų ir kumarinų, todėl, išgėrus Mucofalk, kitų vaistų galima vartoti po maždaug 30 – 60 minučių pertraukos.
Brinkstančiųjų medžiagų ir medikamentų, kurie slopina natūralius žarnų judesius (pvz., loperamido, opijaus tinktūros) vartoti kartu negalima, kadangi gali atsirasti žarnų nepraeinamumas.
Mucofalk sudėtyje esančios veikliosios medžiagos lėtina angliavandenių absorbciją, todėl kraujyje gali sumažėti gliukozės kiekis. Ligoniams, sergantiems nuo insulino priklausomu cukriniu diabetu, patariama pasiklausti gydytojo, ar nereikia mažinti insulino dozės.
Galbūt gali sumažėti skydliaukės hormonų, net vartojamų ne kartu su Mucofalk, veiksmingumas.3. KAIP VARTOTI MUCOFALK

Mucofalk visada vartokite tiksliai taip, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
Įprastinė dozė suaugusiesiems ir vyresniems negu 12 metų vaikams yra 1 paketėlis Mucofalk granulių - 2-3 kartus per parą. Reikia išgerti gerai išmaišius gausiame (mažiausiai 150 ml) vandens kiekyje.
Jei preparato vartojama viduriavimo ar dirglios žarnos sindromo gydymo papildymui, suaugusiems žmonėms ir vyresniems negu 12 metų vaikams reikia vartoti 2 – 6 kartus per parą po vieną Mucofalk paketėlį, t. y. jo turinį suberti į ne mažiau kaip 150 ml skysčio, sumaišyti ir po to išgerti.

Vartojimas vaikams
Mucofalk vartojimo jaunesniems negu 12 metų vaikams patirtis yra nepakankama, todėl šio medikamento jiems reikia nevartoti.

Kaip vartoti Mucofalk
1. Niekada negerkite sausos vaisto dozės, kadangi gali pasunkėti rijimas.
2. Vieno Mucofalk paketėlio turinį išberkite į stiklinę.
3. Į ją įpilkite ne mažiau kaip 150 ml šalto vandens.
4. Skystį stiklinėje rūpestingai išmaišykite šaukštu, kad neliktų gumulų, ir nedelsiant išgerkite. Vaisto negalima gerti gulint ir einant miegoti!
5. Po to išgerkite dar vieną stiklinę vandens.
Pastaba
Medikamentą reikia vartoti kartu su pakankamu kiekiu (ne mažiau kaip 150 ml) skysčio. Jei kartu su vaistu vartojama per mažai skysčio, gali atsirasti troškulys.
Mucofalk reikėtų nevartoti prieš einant miegoti.
Be to, reikia atkreipti dėmesį į įspėjimus.

Jeigu manote, kad Mucofalk veikia per stipriai arba per silpnai, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Pavartojus per didelę Mucofalk dozę
Netgi išgėrus kelių paketėlių Mucofalk, dažniausiai jokių perdozavimo požymių nebūna. Kai vaisto išgeriama pernelyg daug, gali pradėti skaudėti pilvą, pūsti vidurius, sustiprėti pripildyto skrandžio pojūtis. Iš pat pradžių reikėtų gerti daugiau skysčių. Apie kitų priemonių, pagerinančių savijautą, taikymą turi nuspręsti gydytojas.

Pamiršus pavartoti Mucofalk
Jeigu pamiršote išgerti vaisto vieną dozę, preparatą vartokite toliau pagal nustatytą tvarką, dozės nedidindami. Jei kyla abejonių, pasitarkite su gydytoju.

Pokyčiai nutraukus Mucofalk vartojimą
Jei pertraukiamas ar per anksti nutraukiamas vaisto vartojimas, tikriausiai nebus palaikomas pageidaujamas poveikis ar vėl pablogės sveikatos būklė. Prieš pertraukiant ar baigiant vaisto vartojimą reikia pasitarti su gydytoju. 4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

Mucofalk , kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį.Pirmosiomis gydymo dienomis gali pasunkėti bet kokie buvę negalavimai, pvz., dujų susikaupimas viduriuose, pilnumo pojūtis, tačiau tolesnio gydymo metu jie išnyksta. Labai retai (mažiau negu 1 iš 10000 vaisto vartojusių pacientų) galima padidėjusio jautrumo reakcija, įskaitant į anafilaksiją panašią reakciją. Pastebėtas vienas bronchų spazmo atvejis. Tokiu atveju pacientas turi nutraukti Mucofalk vartojimą ir kreiptis į gydytoją.
Jeigu atsiranda šiame lapelyje neminėtas šalutinis poveikis, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.5. MUCOFALK LAIKYMO SĄLYGOS

Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.
Specialių laikymo sąlygų nereikia.

Ant paketėlio ir kartono dėžutės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, preparato vartoti negalima.6. KITA INFORMACIJA

Daugiau informacijos apie šį vaistinį preparatą gali suteikti vietinis registravimo liudijimo turėtojo atstovas.

UAB Morfėjus
S. Žukausko 34-3
Vilnius, LT-08235
Tel. + 370 5 2796328

Informacinis lapelis paskutinį kartą patvirtintas 2007-03-07
I PRIEDAS

PREPARATO CHARAKTERISTIKŲ SANTRAUKA

1. VAISTINIO PREPARATO PAVADINIMAS

Mucofalk 3,25 g apelsinų skonio granulės geriamajam tirpalui

2. KOKYBINĖ IR KIEKYBINĖ SUDĖTIS

Viename paketėlyje (5 g granulių) yra 3,25 g kiaušininių gysločių (Plantago ovata) sėklų luobelių

Pagalbinės medžiagos išvardytos 6.1 skyriuje.3. VAISTO FORMA

Granulės geriamajam tirpalui 4. KLINIKINĖ INFORMACIJA

Terapinės indikacijosĮprastinis vidurių užkietėjimas;
Būklė po operacijos tiesiosios žarnos srityje, išangės įplyšimas, hemorojus ar kitos ligos, kurių metu pageidaujamas lengvesnis tuštinimasis minkštomis išmatomis.
Įvairių priežasčių sukelto viduriavimo pagalbinis gydymas.
Dirglios žarnos sindromas.

Dozavimas ir vartojimo metodasSuaugusiems žmonėms ir vyresniems negu 12 metų vaikams reikia vartoti 2 – 3 kartus per parą po vieną Mucofalk paketėlį, t. y. jo turinį suberti į ne mažiau kaip 150 ml skysčio, sumaišyti ir po to išgerti.
Jei preparatu papildomas viduriavimo ar dirglios žarnos sindromo gydymas, suaugusiems žmonėms ir vyresniems negu 12 metų vaikams reikia vartoti 2 – 6 kartus per parą po vieną Mucofalk paketėlį, t. y. jo turinį suberti į ne mažiau kaip 150 ml skysčio, sumaišyti ir po to išgerti.
Vartojimas vaikams
Mucofalk vartojimo jaunesniems negu 12 metų vaikams patirtis yra nepakankama, todėl šio medikamento jiems reikia nevartoti.
Pastaba
Medikamentą reikia vartoti kartu su pakankamu kiekiu (ne mažiau kaip 150 ml) skysčio. Jei kartu su vaistu vartojama per mažai skysčio, gali atsirasti troškulys. Be to, reikia atsižvelgti į įspėjimus.
Mucofalk reikėtų nevartoti prieš einant miegoti.
Vartojimo metodas ir trukmė
Preparatą visada būtina vartoti tik kartu su pakankamu kiekiu skysčio, pvz., 5 g granulių kartu su 150 ml vandens. Jei nuryjama sausos vaisto dozė, gali pasunkėti rijimas ir atsirasti troškulys.
Po kitų vaistų vartojimo medikamento galima gerti ne anksčiau kaip po 30 – 60 minučių (žr. 4.4 skyrių).

4.3 KontraindikacijosMucofalk draudžiama vartoti, jei:
padidėjęs jautrumas kiaušininiams gysločiams (Plantago psyllium L.) arba bet kuriai pagalbinei preparato medžiagai;
labai kietos išmatos (yra išmatų akmenų ar jos labai suspaustos);
yra pilvo skausmas ar kitoks negalavimas, pykinimas ir vėmimas (medikamento draudžiama vartoti tol, kol bus nustatyta minėtų sutrikimų priežastis);
bet kokie ūminiai žarnyno veiklos pokyčiai trunka ilgiau negu 2 savaites;
po vidurių laisvinamųjų vaistų vartojimo pacientas nesituštino;
yra nediagnozuotas kraujavimas iš tiesiosios žarnos;
yra rijimo sutrikimas ar raugėjimas;
yra stemplės, įskrandžio ar kitų virškinimo trakto dalių susiaurėjimų;
gresia ar yra žarnų nepraeinamumas arba didelės gaubtinės žarnos sindromas;
sutrikusi organizmo vandens ir elektrolitų pusiausvyra;
yra sutrikimų, dėl kurių vartojama mažiau skysčio;
yra menkai kontroliuojamas cukrinis diabetas.

4.4 Specialūs įspėjimai ir atsargumo priemonėsMucofalk visada būtina vartoti tik kartu su pakankamu kiekiu skysčio, pvz., vieną paketėlį (5 g) granulių kartu su stikline (150 ml) vandens.
Gydant viduriavimą yra labai svarbu pašalinti vandens ir elektrolitų trūkumą organizme.
Medikamentas netinka pacientams, kuriems yra sutrikęs rijimas.
Išsekusius ir pagyvenusius pacientus gydymo metu būtina tinkamai stebėti.
Mucofalk sudėtyje yra sacharozės.
Sacharozės turi nevartoti pacientai, kuriems yra paveldimas fruktozės netoleravimas, nepakankamos gliukozės-galaktozės absorbcijos sindromas ar įgimtas sacharozės-izomaltazės trūkumas.
Vienkartinėje Mucofalk dozėje (5 g) yra 0,5 g sacharozės (cukraus), kurios energinė vertė yra 3,07 kcal, arba12,86 kJ (atitinka 0,064 vieneto pakeičiamųjų angliavandenių)./ visada
Pacientams, kurie savo dietoje riboja natrio (druskos) kiekį, reikia atsižvelgti, kad vienkartinėje Mucofalk dozėje (5 g) yra 3,9 mmol (90 mg) natrio.
Jei ligonis, kuris vartoja Mucofalk yra gydomas skydliaukės hormonais, gali reikėti koreguoti šių vaistų dozę.

4.5 Sąveika su kitais vaistiniais preparatais ir kitokia sąveika

Mucofalk gali lėtinti kitų kartu vartojamų vaistų, pvz., mineralų (kalcio, geležies, ličio, cinko), vitaminų (vitamino B12), širdį veikiančių glikozidų ir kumarinų, todėl, išgėrus Mucofalk, kitų vaistų galima vartoti po maždaug 30 – 60 minučių pertraukos.
Brinkstančiųjų medžiagų ir medikamentų, kurie slopina natūralius žarnų judesius (pvz., loperamido, opijaus tinktūros) vartoti kartu negalima, kadangi gali atsirasti žarnų nepraeinamumas.
Mucofalk sudėtyje esančios veikliosios medžiagos lėtina angliavandenių absorbciją, todėl kraujyje gali sumažėti gliukozės kiekis. Ligoniams, sergantiems nuo insulino priklausomu cukriniu diabetu, gali prireikti mažinti insulino dozę.
Gal būt gali sumažėti skydliaukės hormonų, net vartojamų ne kartu su Mucofalk, veiksmingumas.

4.6 Nėštumo ir žindymo laikotarpis

Nėščioms moterims ir žindyvėms medikamento vartoti galima.

4.7 Poveikis gebėjimui vairuoti ir valdyti mechanizmus

Poveikio gebėjimui vairuoti transportą ir valdyti mechanizmus nepastebėta.

4.8 Nepageidaujamas poveikis

Pirmosiomis gydymo dienomis gali pasunkėti bet kokie buvę negalavimai, pvz., dujų susikaupimas viduriuose, pilnumo pojūtis, tačiau tolesnio gydymo metu jie išnyksta. Labai retai (mažiau negu 1 iš 10000 vaisto vartojusių pacientų) galima padidėjusio jautrumo reakcija, įskaitant į anafilaksiją panašią reakciją. Pastebėtas vienas bronchų spazmo atvejis. Tokiu atveju pacientas turi nutraukti vaisto vartojimą ir kreiptis į gydytoją.

4.9 Perdozavimas

Kai vaisto išgeriama pernelyg daug, gali pradėti skaudėti pilvą, pūsti vidurius, sustiprėti pripildyto skrandžio pojūtis. Iš pat pradžių reikėtų gerti daugiau skysčių. Apie kitų priemonių, pagerinančių savijautą, taikymą turi nuspręsti gydytojas.5. FARMAKOLOGINĖS SAVYBĖS

5.1 Farmakodinaminės savybės

Farmakoterapinė grupė – Virškinimo traktą ir metabolizmą veikiantys vaistai
ATC kodas – A06 AC01

Mucofalk sudėtyje yra brinkstančiosios medžiagos (susmulkintų kiaušininio gysločio sėklų luobelių), kuri absorbuoja vandens kiekį, net 40 kartų didesnį už jos pačios svorį. Vadinasi, padidėja išmatų tūris ir jos išlieka minkštos, skatinama žarnų peristaltika, todėl pagreitėja žarnų turinio slinkimas.

5.2 Farmakokinetinės savybėsKiaušininių gysločių (Plantago psyllium L.) sėklų luobelės viršutinėje virškinimo trakto dalyje nevirškinamos, todėl neabsorbuojamos. Storojoje žarnoje augalines skaidulas žarnyno mikroorganizmai iš dalies suskaido į trumpos grandinės riebalų rūgštis, kurios gerina žarnų gleivinės mitybą ir padeda palaikyti normalią jos veiklą.

5.3 Ikiklinikinių saugumo tyrimų duomenys

Duomenų nėra.

6. FARMACINĖ INFORMACIJA

6.1 Pagalbinių medžiagų sąrašas

Sacharozė
Citrinų rūgštis
Dekstrinas
Natrio alginatas
Natrio citrato dihidratas
Apelsinų skonio medžiaga
Natrio chloridas
Sacharino natrio druska

6.2 NesuderinamumasNepastebėtas.

6.3 Tinkamumo laikas

3 metai6.4 Specialios laikymo sąlygos

Specialių laikymo sąlygų nereikia.

6.5 Pakuotė ir jos turinys

Dėžutė, kurioje yra 20 paketėlių po 5 g granulių.

6.6 Vartojimo ir darbo su vaistiniu preparatu instrukcija

Specialių reikalavimų nėra.

7. REGISTRAVIMO LIUDIJIMO TURĖTOJAS

Dr. Falk Pharma GmbH
Leinenweberstra(e 5
Postfach 6529
D-79041 Freiburg
Vokietija

8. REGISTRAVIMO LIUDIJIMO NUMERIS

LT R 97/4110/19. PIRMOJO REGISTRAVIMO ARBA PERREGISTRAVIMO DATA

Pirmojo registravimo data: 1997 01 03
Perregistravimo data: 2002 03 1310. TEKSTO PERŽIŪROS DATA

2007-03-07

III PRIEDAS

ŽENKLINIMAS IR INFORMACINIS LAPELIS


A. ŽENKLINIMAS
INFORMACIJA ANT IŠORINĖS PAKUOTĖS
KARTONO DĖŽUTĖ1. VAISTINIO PREPARATO PAVADINIMAS

Mucofalk 3,25 g apelsinų skonio granulės geriamajam tirpalui
Susmulkintos kiaušininių gysločių sėklų luobelės

2. VEIKLIOJI MEDŽIAGA IR JOS KIEKIS

Viename paketėlyje (5 g granulių) yra 3,25 g kiaušininių gysločių (Plantago ovata) sėklų luobelių (atitinka 0,064 vienetų pakeičiamųjų angliavandenių/ 3,07 kcal/ 12,86 kJ).3. PAGALBINIŲ MEDŽIAGŲ SĄRAŠAS

Sudėtyje yra sacharozės

4. VAISTO FORMA IR KIEKIS PAKUOTĖJE

Granulės geriamajam tirpalui
20 paketėlių po 5 g5. VARTOJIMO METODAS IR BŪDAS

Gerti. Prieš vartojimą perskaityti informacinį lapelį.6. SPECIALUS ĮSPĖJIMAS, JOG VAISTINĮ PREPARATĄ BŪTINA LAIKYTI VAIKAMS NEPASIEKIAMOJE IR NEPASTEBIMOJE VIETOJE

Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.7. KITAS SPECIALUS ĮSPĖJIMAS (JEI REIKIA)8. TINKAMUMO LAIKAS

Tinka iki {MMMM/mm} [metai, mėnuo]9. SPECIALIOS LAIKYMO SĄLYGOS

Specialių laikymo sąlygų nereikia.

10. SPECIALIOS ATSARGUMO PRIEMONĖS, BŪTINOS NAIKINANT VAISTINIO PREPARATO LIKUČIUS ARBA ATLIEKAS (JEI REIKIA)11. REGISTRAVIMO LIUDIJIMO TURĖTOJO PAVADINIMAS IR ADRESAS

Dr. Falk Pharma GmbH
Leinenweberstra(e 5
Postfach 6529
D-79041 Freiburg
Vokietija

12. REGISTRAVIMO LIUDIJIMO NUMERIS

LT R 97/4110/113. GAMINTOJO SUTEIKTAS SERIJOS NUMERIS

Serija {numeris}14. ĮSIGIJIMO TVARKA

Nereceptinis vaistinis preparatas.15. VARTOJIMO INSTRUKCIJA

Indikacijos:
Įprastinis vidurių užkietėjimas.
Būklė po operacijos tiesiosios žarnos srityje, išangės įplyšimas, hemorojus ar kitos ligos, kurių metu pageidaujamas lengvesnis tuštinimasis minkštomis išmatomis.
Įvairių priežasčių sukelto viduriavimo pagalbinis gydymas.
Dirglios žarnos sindromas.

Suaugusiems žmonėms ir vyresniems negu 12 metų vaikams reikia vartoti 2 – 3 kartus per parą po vieną paketėlį: jo turinį suberti į ne mažiau kaip 150 ml skysčio, sumaišyti ir po to išgerti.
INFORMACIJA ANT VIDINĖS PAKUOTĖS

PAKETĖLIS1. VAISTINIO PREPARATO PAVADINIMAS

Mucofalk 3,25 g apelsinų skonio granulės geriamajam tirpalui
susmulkintos kiaušininių gysločių sėklų luobelės

2. VEIKLIOJI MEDŽIAGA IR JOS KIEKIS

Viename paketėlyje (5 g granulių) yra 3,25 g kiaušininių gysločių (Plantago ovata) sėklų luobelių . (atitinka 0,064 vienetų pakeičiamųjų angliavandenių/ 3,07 kcal/ 12,86 kJ).3. PAGALBINIŲ MEDŽIAGŲ SĄRAŠAS

Sudėtyje yra sacharozės

4. VAISTO FORMA IR KIEKIS PAKUOTĖJE
5. VARTOJIMO METODAS IR BŪDAS

Gerti. Prieš vartojimą perskaityti informacinį lapelį.6. SPECIALUS ĮSPĖJIMAS, JOG VAISTINĮ PREPARATĄ BŪTINA LAIKYTI VAIKAMS NEPASIEKIAMOJE IR NEPASTEBIMOJE VIETOJE

Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.7. KITAS SPECIALUS ĮSPĖJIMAS (JEI REIKIA)8. TINKAMUMO LAIKAS

Tinka iki {MMMM/mm} [metai, mėnuo]9. SPECIALIOS LAIKYMO SĄLYGOS

Specialių laikymo sąlygų nereikia.

10. SPECIALIOS ATSARGUMO PRIEMONĖS, BŪTINOS NAIKINANT VAISTINIO PREPARATO LIKUČIUS ARBA ATLIEKAS (JEI REIKIA)11. REGISTRAVIMO LIUDIJIMO TURĖTOJO PAVADINIMAS IR ADRESAS

Dr. Falk Pharma GmbH
Leinenweberstra(e 5
Postfach 6529
D-79041 Freiburg
Vokietija

12. REGISTRAVIMO LIUDIJIMO NUMERIS

LT R 97/4110/113. GAMINTOJO SUTEIKTAS SERIJOS NUMERIS

Serija {numeris}14. ĮSIGIJIMO TVARKA

Nereceptinis vaistinis preparatas.15. VARTOJIMO INSTRUKCIJA

Indikacijos:
Įprastinis vidurių užkietėjimas.
Būklė po operacijos tiesiosios žarnos srityje, išangės įplyšimas, hemorojus ar kitos ligos, kurių metu pageidaujamas lengvesnis tuštinimasis minkštomis išmatomis.
Įvairių priežasčių sukelto viduriavimo pagalbinis gydymas.
Dirglios žarnos sindromas.

Suaugusiems žmonėms ir vyresniems negu 12 metų vaikams reikia vartoti 2 – 3 kartus per parą po vieną paketėlį: jo turinį suberti į ne mažiau kaip 150 ml skysčio, sumaišyti ir po to išgerti.


B. INFORMACINIS LAPELIS
INFORMACINIS LAPELIS

Atidžiai perskaitykite visą informacinį lapelį, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija.
Šio vaisto galima įsigyti be recepto, tačiau jo reikėtų vartoti tiksliai taip, kaip nurodyta, kad poveikis būtų geriausias.
- Neišmeskite lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
- Jeigu norite sužinoti daugiau arba pasitarti, kreipkitės į vaistininką.
- Jeigu simptomai pasunkėja arba per -3 dienas nepalengvėjo, būtina kreiptis į gydytoją.

Lapelio turinys
1. Kas yra Mucofalk ir nuo ko jis vartojamas
2. Kas žinotina prieš vartojant Mucofalk
Kaip vartoti Mucofalk
Galimas šalutinis poveikis
5. Mucofalk laikymo sąlygos
6. Kita informacijaMucofalk 3,25 g apelsinų skonio granulės geriamajam tirpalui
Kiaušininių gysločių sėklų luobelės

- Veiklioji medžiaga yra kiaušininių gysločių (Plantago ovata) sėklų luobelėsi. Viename paketėlyje (5 g granulių) yra 3,25 g kiaušininio gysločių (Plantago ovata) sėklų luobelių

- Pagalbinės medžiagos yra sacharozė, citrinų rūgštis, dekstrinas, natrio alginatas, , natrio citrato dihidratas, natrio chloridas, sacharino natrio druska, , apelsinų skonio medžiaga.Registravimo liudijimo turėtojas ir gamintojas
Dr. Falk Pharma GmbH
Leinenweberstr. 5
Postfach 6529
D-79104 Freiburg
Vokietija1. KAS YRA MUCOFALK IR NUO KO JIS VARTOJAMASMucofalk sudėtyje yra brinkstančiosios medžiagos (susmulkintų kiaušininių gysločių sėklų lluobelių), kuri absorbuoja vandens kiekį, net 40 kartų didesnį už jos pačios svorį. Vadinasi, padidėja išmatų tūris ir jos išlieka minkštos, skatinama žarnų peristaltika, todėl pagreitėja žarnų turinio slinkimas. Šis medikamentas tinka, jei yra:
įprastinis vidurių užkietėjimas;
būklė po operacijos tiesiosios žarnos srityje, išangės gleivinės įplyšimas, hemorojus ar kitos ligos, kurių metu pageidaujamas lengvesnis tuštinimasis minkštomis išmatomis;
įvairių priežasčių sukeltas viduriavimas (vaistas tinka kaip pagalbinė gydymo priemonė);
dirglios žarnos sindromas.2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT MUCOFALK

Mucofalk vartoti draudžiama:

jeigu yra padidėjęs jautrumas (alergija) Plantago ar Psyllium arba bet kuriai pagalbinei Mucofalk medžiagai.
jeigu labai kietos išmatos (yra išmatų akmenų ar jos labai suspaustos);
jeigu yra pilvo skausmas ar kitoks negalavimas, pykinimas ir vėmimas (medikamento draudžiama vartoti tol, kol bus nustatyta minėtų sutrikimų priežastis);
jeigu bet kokie ūminiai žarnyno veiklos pokyčiai trunka ilgiau negu 2 savaites;
jeigu po vidurių laisvinamųjų vaistų vartojimo pacientas nesituštino;
jeigu yra nediagnozuotas kraujavimas iš tiesiosios žarnos;
jeigu sutriko rijimas arba pacientas raugėja;
jeigu yra stemplės, įskrandžio ar kitų virškinimo trakto dalių susiaurėjimų;
jeigu gresia ar yra žarnų praeinamumo sutrikimas arba didelės gaubtinės žarnos sindromas;
jeigu sutrikusi organizmo vandens ir elektrolitų pusiausvyra;
jeigu yra sutrikimų, dėl kurių vartojama mažiau skysčio;
jeigu yra menkai kontroliuojamas cukrinis diabetas.

Specialios atsargumo priemonės
Jei ilgesnį laiką būna užkietėję viduriai, ilgiau negu savaitei sutrinka žarnų judesių reguliarumas, ilgiau negu 2 savaites laikosi viduriavimas arba jo metu išmatose pastebima kraujo ar prasideda karščiavimas, būtina kreiptis į gydytoją.
Jei susilaikius išmatoms atsiranda pykinimas, vėmimas, pilvo skausmas ar kitokių neaiškių vidurių simptomų, prieš pradedant vartoti Mucofalk būtina pasitarti su gydytoju, kadangi šie simptomai gali būti gresiančio ar jau atsiradusio žarnų praeinamumo sutrikimo požymiai.
Mucofalk visada būtina vartoti tik kartu su pakankamu kiekiu skysčio, pvz., vieną paketėlį (5 g) granulių kartu su 150 ml (stikline) vandens, priešingu atveju brinkdamas preparatas gali sukelti gerklės ir stemplės poslinkį bei vėliau troškulį. Jei vartojama per mažai skysčio, gali užkietėti viduriai.
Medikamento negalima vartoti, jei sunku nuryti ar yra gerklės negalavimų. Be to, jo reikia negerti gulint ar prieš einant miegoti.
Jei atsiranda krūtinės skausmas ar vėmimas arba pasunkėja rijimas ar kvėpavimas, reikia nedelsiant kreiptis į gydytoją.
Jei ligonis gydomas skydliaukės hormonais, jam vartoti Mucofalk galima tik pasiklausus gydytojo, kadangi gali prireikti koreguoti hormonų dozę.
Gydant viduriavimą yra labai svarbu pašalinti vandens ir druskų (elektrolitų) trūkumą organizme.
Išsekusius ir pagyvenusius pacientus gydymo metu būtina tinkamai stebėti.

Mucofalk vartojimas su maistu ir gėrimais
Mucofalk vartojantiems pacientams rekomenduojama gerti daug skysčio.

Nėštumas
Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.
Nėra jokių nuorodų, draudžiančių vartoti preparatą nėštumo laikotarpiu.

Žindymo laikotarpis
Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.
Nėra jokių nuorodų, draudžiančių vartoti preparatą žindymo laikotarpiu.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas
Poveikio gebėjimui vairuoti transportą ir valdyti mechanizmus nepastebėta.

Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Mucofalk medžiagas
Mucofalk sudėtyje yra sacharozės.
Sacharozės turi nevartoti pacientai, kuriems yra paveldimas fruktozės netoleravimas, nepakankamos gliukozės-galaktozės absorbcijos sindromas ar įgimtas sacharozės-izomaltazės trūkumas.
Vienkartinėje Mucofalk dozėje (5 g) yra 0,5 g sacharozės (cukraus), kurios energinė vertė yra 3,07 kcal, arba12,86 kJ (atitinka 0,064 vieneto pakeičiamųjų angliavandenių).
Pacientams, kurie savo dietoje riboja natrio (druskos) kiekį, reikia atsižvelgti, kad vienkartinėje Mucofalk dozėje (5 g) yra 3,9 mmol (90 mg) natrio.

Kitų vaistų vartojimas
Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.Mucofalk gali lėtinti kitų kartu vartojamų vaistų, pvz., mineralų (kalcio, geležies, ličio, cinko), vitaminų (vitamino B12), širdį veikiančių glikozidų ir kumarinų, todėl, išgėrus Mucofalk, kitų vaistų galima vartoti po maždaug 30 – 60 minučių pertraukos.
Brinkstančiųjų medžiagų ir medikamentų, kurie slopina natūralius žarnų judesius (pvz., loperamido, opijaus tinktūros) vartoti kartu negalima, kadangi gali atsirasti žarnų nepraeinamumas.
Mucofalk sudėtyje esančios veikliosios medžiagos lėtina angliavandenių absorbciją, todėl kraujyje gali sumažėti gliukozės kiekis. Ligoniams, sergantiems nuo insulino priklausomu cukriniu diabetu, patariama pasiklausti gydytojo, ar nereikia mažinti insulino dozės.
Galbūt gali sumažėti skydliaukės hormonų, net vartojamų ne kartu su Mucofalk, veiksmingumas.3. KAIP VARTOTI MUCOFALK

Mucofalk visada vartokite tiksliai taip, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
Įprastinė dozė suaugusiesiems ir vyresniems negu 12 metų vaikams yra 1 paketėlis Mucofalk granulių - 2-3 kartus per parą. Reikia išgerti gerai išmaišius gausiame (mažiausiai 150 ml) vandens kiekyje.
Jei preparato vartojama viduriavimo ar dirglios žarnos sindromo gydymo papildymui, suaugusiems žmonėms ir vyresniems negu 12 metų vaikams reikia vartoti 2 – 6 kartus per parą po vieną Mucofalk paketėlį, t. y. jo turinį suberti į ne mažiau kaip 150 ml skysčio, sumaišyti ir po to išgerti.

Vartojimas vaikams
Mucofalk vartojimo jaunesniems negu 12 metų vaikams patirtis yra nepakankama, todėl šio medikamento jiems reikia nevartoti.

Kaip vartoti Mucofalk
1. Niekada negerkite sausos vaisto dozės, kadangi gali pasunkėti rijimas.
2. Vieno Mucofalk paketėlio turinį išberkite į stiklinę.
3. Į ją įpilkite ne mažiau kaip 150 ml šalto vandens.
4. Skystį stiklinėje rūpestingai išmaišykite šaukštu, kad neliktų gumulų, ir nedelsiant išgerkite. Vaisto negalima gerti gulint ir einant miegoti!
5. Po to išgerkite dar vieną stiklinę vandens.
Pastaba
Medikamentą reikia vartoti kartu su pakankamu kiekiu (ne mažiau kaip 150 ml) skysčio. Jei kartu su vaistu vartojama per mažai skysčio, gali atsirasti troškulys.
Mucofalk reikėtų nevartoti prieš einant miegoti.
Be to, reikia atkreipti dėmesį į įspėjimus.

Jeigu manote, kad Mucofalk veikia per stipriai arba per silpnai, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Pavartojus per didelę Mucofalk dozę
Netgi išgėrus kelių paketėlių Mucofalk, dažniausiai jokių perdozavimo požymių nebūna. Kai vaisto išgeriama pernelyg daug, gali pradėti skaudėti pilvą, pūsti vidurius, sustiprėti pripildyto skrandžio pojūtis. Iš pat pradžių reikėtų gerti daugiau skysčių. Apie kitų priemonių, pagerinančių savijautą, taikymą turi nuspręsti gydytojas.

Pamiršus pavartoti Mucofalk
Jeigu pamiršote išgerti vaisto vieną dozę, preparatą vartokite toliau pagal nustatytą tvarką, dozės nedidindami. Jei kyla abejonių, pasitarkite su gydytoju.

Pokyčiai nutraukus Mucofalk vartojimą
Jei pertraukiamas ar per anksti nutraukiamas vaisto vartojimas, tikriausiai nebus palaikomas pageidaujamas poveikis ar vėl pablogės sveikatos būklė. Prieš pertraukiant ar baigiant vaisto vartojimą reikia pasitarti su gydytoju. 4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

Mucofalk , kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį.Pirmosiomis gydymo dienomis gali pasunkėti bet kokie buvę negalavimai, pvz., dujų susikaupimas viduriuose, pilnumo pojūtis, tačiau tolesnio gydymo metu jie išnyksta. Labai retai (mažiau negu 1 iš 10000 vaisto vartojusių pacientų) galima padidėjusio jautrumo reakcija, įskaitant į anafilaksiją panašią reakciją. Pastebėtas vienas bronchų spazmo atvejis. Tokiu atveju pacientas turi nutraukti Mucofalk vartojimą ir kreiptis į gydytoją.
Jeigu atsiranda šiame lapelyje neminėtas šalutinis poveikis, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.5. MUCOFALK LAIKYMO SĄLYGOS

Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.
Specialių laikymo sąlygų nereikia.

Ant paketėlio ir kartono dėžutės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, preparato vartoti negalima.6. KITA INFORMACIJA

Daugiau informacijos apie šį vaistinį preparatą gali suteikti vietinis registravimo liudijimo turėtojo atstovas.

UAB Morfėjus
S. Žukausko 34-3
Vilnius, LT-08235
Tel. + 370 5 2796328

Informacinis lapelis paskutinį kartą patvirtintas 2007-03-07

 

APKLAUSA/ KONKURSAS
Klausimas:
Ar Jus veikia mėnulio pilnatis?
Atsakymai:
Taip, sunkiau užmigti
Taip, aplinkinių elgesys tampa keistas
Manęs neveikia
Rezultatai
 
2009 © Infomed.lt Visos teisės saugomos įstatymo. Kontaktai | Reklama
HexaPortal v1.7