Ieškoti
Geriausia prekių paieška internete, elektroninės parduotuvės
   

NEPANIL 10MG PLĖV.DENGT. TAB. N28

Vaistai
  Gamintojas:
GEDEON RICHTER LTD.

PAKUOTĖS LAPELIS: INFORMACIJA VARTOTOJUI

 

NEPANIL 5 mg plėvele dengtos tabletės

NEPANIL 10 mg plėvele dengtos tabletės

NEPANIL 15 mg plėvele dengtos tabletės

NEPANIL 20 mg plėvele dengtos tabletės

Escitalopramas (oksalato pavidalu)

 

 

Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą.

-                Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.

-                Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

-                Šis vaistas skirtas Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos simptomai yra tokie patys kaip Jūsų).

-                Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

 

Lapelio turinys

1.       Kas yra NEPANIL ir kam jis vartojimas

2.       Kas žinotina prieš vartojant NEPANIL

3.       Kaip vartoti NEPANIL

4.       Galimas šalutinis poveikis

5.       Kaip laikyti NEPANIL

6.       Kita informacija

 

 

1.      KAS YRA NEPANIL IR KAM JIS VARTOJAMAS

 

NEPANIL, kurio sudėtyje yra escitalopramo, yra antidepresantas, priklausantis selektyviųjų serotonino reabsorbcijos inhibitorių (SSRI) grupei.

 

NEPANIL yra vartojamas depresijai, nerimo sutrikimams, socialinio nerimo sutrikimui (dar vadinamam socialine fobija), generalizuoto nerimo sutrikimui ir obsesiniam-kompulsiniam sutrikimui gydyti.

 

-                Depresijai yra būdinga bloga, prislėgta nuotaika, energijos trūkumas, melancholija, menko savęs vertinimo arba nevertinimo jausmai, miego sutrikimai, vengimas arba nesugebėjimas atlikti kasdieninių užduočių. Sergant depresija taip pat gali kilti minčių apie savižudybę. Be to, depresija sergantys pacientai gali kentėti ir nuo nerimo simptomų.

-                Panikos sutrikimas apibūdinamas netikėtu didelės panikos ar nerimo atsiradimu pacientams, kai jie susiduria su specifinėmis situacijomis arba bijo patirti naujų priepuolių. Atskiriems pacientams priepuolių atsiranda dėl skirtingų priežasčių. Priepuoliai atsinaujina, kai pacientas vėl susiduria su tokia pat situacija. Socialinio nerimo sutrikimas, dar vadinamas socialine fobija, yra susijęs su perdėta socialinių situacijų baime. Pacientai vengia socialinių situacijų, kurios jiems galėtų sukelti nerimą arba įtampą.

-                Generalizuotas nerimo sutrikimas yra susijęs su pernelyg dideliu nerimu ir(arba) susirūpinimu. Paprastai susirūpinimas yra susijęs su bendra kasdieninio gyvenimo veikla.

-                Obsesiniam-kompulsiniam sutrikimui yra būdingos nepageidaujamos mintys ir pasikartojantys elgesio elementai.

NEPANIL palengvina šiuos simptomus ir leidžia pasijusti geriau.

 

 

2.      KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT NEPANIL

 

NEPANIL vartoti negalima:

-      jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) escitalopramui arba bet kuriai pagalbinei NEPANIL medžiagai (žr. 6 skyrių). Pasitarkite su gydytoju, jeigu manote, kad esate alergiškas šioms medžiagoms;

-      jeigu vartojate kitus vaistinius preparatus, priklausančius MAO inhibitorių grupei, įskaitant selegiliną (vartojamą Parkinsono ligai gydyti), moklobemidą (vartojamą depresijai gydyti) ir linezolidą (antibiotiką);

-      jeigu vartojate kitus vaistus, kurie priklauso vaistų grupei, vadinamai neselektyviaisiais monoaminooksidazės (MAOI) inhibitoriais, tokius kaip fenelzinas, izokarboksazidas ir tranilciprominas, kurie taip pat yra vartojami depresijai gydyti. Jeigu Jūs vartojate bet kurį iš šių vaistų, prieš pradedant vartoti NEPANIL yra būtina palaukti 14 dienų. Nustojus vartoti NEPANIL reikia palaukti 7 dienas prieš pradedant vartoti bet kurį iš šių vaistų;

-      taip pat žr. „Kitų vaistų vartojimas“.

 

Specialių atsargumo priemonių reikia:

Prašome pasakyti gydytojui apie bet kokią kitą savo būklę arba negalavimą.

 

Mintys apie savižudybę ir depresijos arba nerimo sutrikimų pasunkėjimas

Jeigu sergate depresija ir (arba) jaučiate nerimą, kartais Jums gali kilti minčių apie savęs žalojimą ar savižudybę. Pradėjus pirmą kartą vartoti antidepresantus, tokių minčių gali kilti dažniau, nes turi praeiti šiek tiek laiko (paprastai apie dvi savaitės, bet kartais ir ilgiau), kol šie vaistai pradės veikti.

 

Tokia minčių tikimybė Jums yra didesnė šiais atvejais:

-        jeigu anksčiau mąstėte apie savižudybę arba savęs žalojimą;

-        jeigu esate jaunas suaugęs. Klinikinių tyrimų duomenys parodė, kad psichikos sutrikimais sergantiems jauniems suaugusiems (jaunesniems kaip 25 metų), vartojant antidepresantų, su savižudybe siejamo elgesio rizika yra didesnė.

 

Jeigu bet kuriuo metu galvojate apie savižudybę arba savęs žalojimą, nedelsdami kreipkitės į gydytoją arba vykite į ligoninės priėmimo skyrių.

 

Jums gali būti naudinga pasakyti giminaičiams ar artimiems draugams, kad sergate depresija ar jaučiate nerimą. Paprašykite juos paskaityti šį pakuotės lapelį. Galite jų paprašyti, kad Jus perspėtų, jeigu pastebės, kad Jūsų depresija ar nerimas pasunkėjo arba jie nerimauja dėl Jūsų elgesio pokyčių.

 

Vaikams ir paaugliams, jaunesniems nei 18 metų

Escitalopramas paprastai nėra skiriamas vaikams ir jaunesniems kaip 18 metų paaugliams. Taip pat turėtumėte žinoti, kad jaunesniems nei 18 metų pacientams, vartojantiems šio tipo vaistinius preparatus, padidėja šalutinio poveikio, pvz., bandymo nusižudyti, minčių apie savižudybę ir priešiškumo (daugiausia agresijos, opozicinio neklusnumo ir pykčio), apraiškų tikimybė. Nepaisant to, gydytojas gali skirti escitalopramo jaunesniems kaip 18 metų pacientams, jeigu, jo manymu, tai yra tinkamiausias gydymas. Jeigu gydytojas skyrė escitalopramo jaunesniam nei 18 metų pacientui ir Jūs pageidaujate tai išsamiau aptarti, dar kartą kreipkitės į gydytoją. Būtinai pasakykite gydytojui, jei jaunesniems nei 18 metų pacientams, vartojantiems escitalopramą, pasireiškė ar pasunkėjo bent vienas iš anksčiau išvardytų simptomų. Taip pat šiuo metu dar nėra pateikta duomenų, ar saugus ilgalaikis escitalopramo poveikis šios amžiaus grupės pacientų augimui, brendimui ir jų pažinimo bei elgsenos vystymuisi.

 

Kaip ir vartojant kitus vaistus, kuriais gydoma depresija ir susijusios ligos, pagerėjimas nėra pasiekiamas iš karto. Pradėjus gydymą NEPANIL gali prireikti keleto savaičių, kol pasijusite geriau. Gydant panikos sutrikimą paprastai reikia 2–4 savaičių, kol būklė pagerėja. Gydymo pradžioje kai kurie pacientai gali pajusti padidėjusį nerimą, kuris pranyksta tęsiant gydymą. Todėl yra labai svarbu, kad tiksliai vykdytumėte gydytojo nurodymus, nenutrauktumėte gydymo ir nekeistumėte dozės su juo nepasitarę.

Kai kurie pacientai, sergantys maniakine-depresine liga, gali pereiti į maniakinę fazę. Tai pasireiškia neįprastais ir greitais idėjų pokyčiais, neadekvačiu laimės pojūčiu ar pernelyg dideliu fiziniu aktyvumu. Tai pajutę kreipkitės į gydytoją.

Tokie simptomai kaip neramumas arba sunkumas sėdėti ar stovėti ramiai taip pat gali pasireikšti pirmomis gydymo savaitėmis. Pajutę šiuos simptomus nedelsdami pasakykite gydytojui.

Kartais galite nesuvokti anksčiau išvardytų simptomų, todėl būtų naudinga paprašyti draugo arba giminaičio, kad atkreiptų dėmesį į galimus Jūsų elgesio pasikeitimo požymius.

Jeigu atsiranda neramių minčių arba gydymo metu patiriate bet kurį iš minėtų simptomų, nedelsdami pasakykite apie tai gydytojui arba kreipkitės į artimiausią ligoninę.

 

Tai ypač svarbu:

-                jei kada nors buvo pasireiškusi manija (ypač pakili nuotaika) arba hipomanija (irzli nuotaika);

-                jei kraujyje yra sumažėjęs natrio kiekis;

-                jei taikoma elektrokonvulsinė terapija (EKT);

-                jei sergate sunkia kepenų liga arba kepenų funkcija yra susilpnėjusi;

-                jeigu yra inkstų funkcijos nepakankamumas;

-                jeigu sergate diabetu;

-                jei sergate koronarine širdies liga;

-                jeigu sergate epilepsija arba jei Jums yra buvę traukulių. Gydant visais vaistais nuo depresijos, traukuliai kelią ypatingą pavojų;

-                jeigu gydant NEPANIL, kuriame yra escitalopramo, patiriate traukulių arba jų padažnėja. Tokiu atveju labai svarbu informuoti gydytoją;

-                jei pasireiškia poodinis kraujavimas. Buvo gauta pranešimų, kad tokie vaistai kaip NEPANIL gali paskatinti poodinį kraujavimą (pvz., padidėja polinkis susidaryti mėlynėms). Pavojus padidėja, jei yra polinkis kraujuoti arba jei taip pat vartojate vaistus, kurie veikia kraujo krešėjimo greitį;

-                pavojus taip pat padidėja, jei vartojate vaistus, kurie turi įtakos kraujo krešėjimui.

 

Kitų vaistų vartojimas

Jeigu vartojate arba neseniai (ypač per paskutines 14 dienų) vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

 

Escitalopramo negalima vartoti kartu su šiais vaistais:

-                selegilinu (vartojamas Parkinsono ligai gydyti), moklobemidu (vartojamas depresijai gydyti);

-                linezolidu (antibiotikas);

-                fenelzinu, iproniazidu, izokarboksazidu, nialamidu ir tranilciprominu, kurie taip pat yra vartojami depresijai gydyti.

 

Escitalopramą ir toliau išvardytus vaistus vartoti kartu reikia atsargiai:

-                meflokviną (vartojamas maliarijai gydyti), nes gali sumažėti traukulių atsiradimo slenkstis;

-                neuroleptinius (vaistai šizofrenijai, psichozei gydyti) antidepresantus, tokie kaip bupropionas, nes gali sumažėti traukulių atsiradimo slenkstis;

-                flekainidą, propafenoną ir metoprololį (vartojami širdies ir kraujagyslių ligoms gydyti), dezipraminą, klomipraminą ir nortriptiliną (vaistai nuo depresijos) ir risperidoną, tioridaziną bei haloperidolį (vaistai nuo psichozės). Gali tekti tikslinti escitalopramo dozes;

-                ličiu, vaistu maniakinei depresinei psichozei gydyti;

-                imipraminą ir dezipraminą (abu vartojami depresijai gydyti).

 

Pasitarkite su gydytoju, jei vartojate escitalopramą kartu su bet kuriuo iš šių vaistų:

-                sumatriptaną ir panašius vaistus (vartojami migrenai gydyti);

-                tramadolį (vartojamas esant stipriam skausmui), nes padidėja šalutinio poveikio rizika. Jei vartojant šį derinį atsiranda kokių nors neįprastų simptomų, kreipkitės į gydytoją;

-                cimetidiną, lansoprazolą ir omeprazolą (vartojami nuo skrandžio opaligės), nes gali padidinti escitalopramo koncentraciją kraujyje. Jei vartojate dideles escitalopramo dozes ir jaučiate sunkumą, kai kartu vartojate cimetidiną arba omeprazolą, gydytojas gali sumažinti escitalopramo dozę;

-                jonažolės preparatą (Hypericum perforatum) (augalinis vaistas, vartojamas depresijai gydyti), nes gali padidėti šalutinių reiškinių pavojus, jeigu kartu vartojate escitalopramą su augaliniais preparatais, kurių sudėtyje yra jonažolės;

-                vaistus, kurie turi įtakos kraujo krešėjimui:

geriamuosius antikoaguliantus: tokie vaistai yra tiklopidinas, dipiridamolis ir fenprokumonas (šie vaistai vartojami sumažinti trombozės rizikai), varfarinas (vartojamas esant, pvz., kraujo krešulių kojose ar plaučiuose). Geriamųjų antikoaguliantų poveikis gali pasikeisti, todėl prieš Jums pradedant ir baigus vartoti escitalopramą gydytojas tikriausiai patikrins kraujo krešėjimo laiką, kad nustatytų, ar vartojate tinkamą antikoagulianto dozę.

 

Jei escitalopramą vartojate kartu su bet kuriuo iš minėtų vaistų, pasitarkite su gydytoju.

 

NEPANIL vartojimas su maistu ir gėrimais

NEPANIL galima vartoti su maistu arba be jo.

Nenustatyta, kad NEPANIL sustiprintų alkoholio poveikį. Tačiau gydymo NEPANIL metu vartoti alkoholio nerekomenduojama.

 

Nėštumas ir žindymo laikotarpis

Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju.

Nevartokite NEPANIL, jei esate nėščia, jei planuojate pastoti arba maitinate krūtimi, nebent Jūs aptarėte su gydytoju gydymo pavojų ir naudą.

Pagrindiniai poveikiai, kurie gali pasireikšti Jūsų naujagimiui, jeigu vartojate šios grupės vaistus (antidepresantus):

-                jeigu paskutinius 3 nėštumo mėnesius vartojote NEPANIL, turėtumėte žinoti, kad Jūsų naujagimiui gali pasireikšti toks šalutinis poveikis: sunkumas kvėpuoti, odos mėlis, traukuliai, kūno temperatūros kitimas, sunkesnis žindimas, vėmimas, gliukozės sumažėjimas kraujyje, sustirę ar išglebę raumenys, stipresni refleksai, drebulys, pašiurpimas, irzlumas, apsnūdimas, nuolatinis verksmas, mieguistumas ir sunkumas užmigti. Jeigu Jūsų kūdikiui atsirado bent vienas iš išvardytų simptomų, nedelsdami kreipkitės į gydytoją;

-                nėštumo metu staiga nutraukti NEPANIL vartojimą negalima.

 

Vairavimas ir mechanizmų valdymas

Nors NEPANIL nesukelia mieguistumo ir buvo nustatyta, kad jis neturi įtakos intelektinėms funkcijoms, tačiau bet koks psichiką veikiantis vaistinis preparatas gali susilpninti gebėjimą vertinti ir įgūdžius.

Kol nežinote, kaip vaistas Jus veikia, vairuoti ir valdyti mechanizmus turėtumėte atsargiai.

 

Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines NEPANIL medžiagas

Vaisto sudėtyje yra laktozės. Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.

 

 

3.      KAIP VARTOTI NEPANIL

 

NEPANIL visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

-                Viena NEPANIL dozė yra geriama kasdien, vieną kartą per parą.

-                NEPANIL galima vartoti kartu su maistu ar be jo. Nurykite tabletę užsigerdami stikline vandens. Tabletės nekramtykite.

-                Jei būtina, tabletę galima perlaužti. Pirmiausia tabletę padėkite ant lygaus paviršiaus, kad dalijimo vagelė būtų nukreipta į viršų. Tabletę galima perlaužti pirštais spaudžiant abu tabletės kraštus.

 

Įprastinė dozė

Suaugusieji

-                Depresija. Įprastinė dozė yra 10 mg kartą per parą. Gydytojas gali šią dozę padidinti. Rekomenduojama didžiausia dozė yra 20 mg per parą.

-                Panikos sutrikimas. Pirmosiomis savaitėmis vartoti pradinę dozę – 5 mg kartą per parą, vėliau dozę padidinti iki 10 mg per parą. Gydytojas gali šią dozę padidinti iki didžiausios paros dozės – 20 mg.

-                Socialinio nerimo sutrikimas / socialinė fobija. Įprastinė dozė yra 10 mg kartą per parą. Kad simptomai sumažėtų paprastai reikia 2–4 savaičių. Atsižvelgdamas į Jūsų savijautą vartojant vaistą, gydytojas gali sumažinti dozę iki 5 mg arba padidinti iki 20 mg per parą.

-                Generalizuoto nerimo sutrikimas. Įprastinė dozė yra 10 mg kartą per parą. Gydytojas gali dozę padidinti iki didžiausios 20 mg dozės per parą.

-                Obsesinis-kompulsinis sutrikimas. Pradinė rekomenduojama dozė yra 10 mg kartą per parą. Priklausomai nuo individualios paciento reakcijos į vaistą gydytojas gali dozę padidinti iki didžiausios 20 mg dozės per parą.

 

Ypatingi pacientai

-                Pacientams, kurie serga lengvu ar vidutinio sunkumo inkstų funkcijos nepakankamumu, dozės tikslinti nereikia. Atsargumo priemonių reikia imtis pacientams, kurių inkstų nepakankamumas yra sunkus.

-                Pacientams, sergantiems kepenų liga (lengvas ar vidutinio sunkumo kepenų nepakankamumas), pradinė rekomenduojama doz

 

APKLAUSA/ KONKURSAS
Klausimas:
Ar Jus veikia mėnulio pilnatis?
Atsakymai:
Taip, sunkiau užmigti
Taip, aplinkinių elgesys tampa keistas
Manęs neveikia
Rezultatai
 
2009 © Infomed.lt Visos teisės saugomos įstatymo. Kontaktai | Reklama
HexaPortal v1.7