Ieškoti
Geriausia prekių paieška internete, elektroninės parduotuvės
   
Daugiau:

Susiję straipsniai:

NIZORAL 20MG/ML SHAMPOO 60ML

Vaistai > Dermatologiniai vaistai > Vaistai nuo odos grybelių
  Gamintojas:
JANSSEN-CILAG

PAKUOTĖS LAPELIS: INFORMACIJA VARTOTOJUI

Nizoral 2% šampūnas
Ketokonazolas

Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija.
Nizoral šampūno galima įsigyti be recepto, tačiau jį reikia vartoti tiksliai, kaip nurodyta, kad poveikis būtų geriausias.
- Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
- Jeigu norite sužinoti daugiau arba pasitarti, kreipkitės į vaistininką.
- Jeigu simptomai pasunkėjo arba nepalengvėjo, būtina kreiptis į gydytoją.
Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Lapelio turinys
1. Kas yra Nizoral šampūnas ir kam jis vartojamas
2. Kas žinotina prieš vartojant Nizoral šampūną
3. Kaip vartoti Nizoral šampūną
4. Galimas šalutinis poveikis
5. Kaip laikyti Nizoral šampūną
6. Kita informacija1. KAS YRA NIZORAL ŠAMPŪNAS IR KAM JIS VARTOJAMAS

Nizoral šampūnas yra vaistas nuo infekcinių odos ligų, kurias sukėlė grybeliai Juo galima gydyti galvos ir kūno odos pažeidimą, pvz.:
seborėjinę alopeciją (sėleninį galvos odos pleiskanojimą);
veido arba krūtinės seborėjinį dermatitą (rausvai rudas dėmes, padengtas gelsvomis arba baltomis pleiskanomis).

Nizoral šampūnas tinka ir minėtų ligų profilaktikai.2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT NIZORAL ŠAMPŪNĄ

Nizoral šampūno vartoti negalima:
- jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) veikliajai arba bet kuriai pagalbinei Nizoral šampūno medžiagai (sudrėkinta šampūnu oda parausta, pradeda niežėti).

Specialių atsargumo priemonių reikia

Reikia saugotis, kad Nizoral, kaip ir kitokio šampūno, nepatektų į akis. Jeigu taip atsitinka, jas reikia praplauti vandeniu. Sergant grybelių sukelta galvos odos infekcine liga ir esant pleiskanojimui dažnai slenka plaukai. Jie gali slinkti ir gydant šampūnu.

Kitų vaistų vartojimas

Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Kortikosteroidų kremas, tepalas arba losjonas.

Žmonėms, gydomiems aukščiau minėtais preparatais, Nizoral šampūną galima pradėti vartoti bet kada, tačiau medikamentų su kortikosteroidais vartojimo negalima nutraukti iš karto, kadangi oda gali parausti ir niežėti. Toliau kortikosteroidų reikia vartoti taip: pirmą savaitę odą reikia tepti tokiu pat jų kiekiu, tolimesnes 1-2 savaites vartojimą reikia retinti, po to - nutraukti.

Jeigu dėl galimos vaistų sąveikos kyla klausimų, reikia kreiptis į gydytoją.

Nėštumas ir žindymo laikotarpis

Nėštumo metu arba kūdikio maitinimo krūtimi laikotarpiu Nizoral šampūnu gydytis galima, kadangi veiklioji medžiaga per odą neprasiskverbia.3. KAIP VARTOTI NIZORAL ŠAMPŪNĄ

Nizoral šampūną visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Pažeistą odą reikia sudrėkinti Nizoral šampūnu ir palaikyti 3 - 5 minutes, kad įsigertų (paprastai vienam kartui užtenka vienos saujos šampūno). Po to, odą ir plaukus reikia gerai nuplauti vandeniu.

Odos drėkinimo šampūnu dažnis priklauso nuo grybelių rūšies ir nuo to, ar vaistas vartojamas ligai gydyti, ar jos profilaktikai.

Gydant galvos odos seborėjinį dermatitą

Odą Nizoral šampūnu reikia plauti 2 kartus per savaitę 24 savaites, ligos atsinaujinimo profilaktikai ( 1 kartą per savaitę arba kas dvi savaitės.

Gydant įvairiaspalvę dedervinę

Odą Nizoral šampūnu reikia plauti 1 kartą per dieną 5 dienas iš eilės, ligos atsinaujinimo profilaktikai ( kasmet prieš vasarą 3 dienas iš eilės po 1 kartą per dieną.

Pavartojus per didelę Nizoral šampūno dozę

Atsitiktinai nurijus Nizoral šampūno, pavojingo poveikio neturėtų būti, tačiau vis dėlto tokiu atveju reikėtų kreiptis į gydytoją.

Informacija gydytojui

Perdozavimo gydymas

Ligonį reikia gydyti pagalbinėmis priemonėmis. Kad šampūno nepatektų į kvėpavimo takus, pacientui nereikia nei stengtis iššaukti vėmimą, nei plauti jam skrandžio.4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

Nizoral šampūnas, kaip ir visi kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

Paprastai Nizoral šampūnas toleruojamas gerai, tačiau jis, kaip ir kiti šampūnai, gali sukelti odos deginimą, niežulį ar paraudimą (dirginimą).
Retai plaukai gali riebaluotis arba sausėti.

Jeigu šampūnas netoleruojamas, jo vartojimą reikia nutraukti. Jei nepageidaujamas poveikis nepraeina, reikia kreiptis į gydytoją.

Kartais gali pakisti žilų, dažnai šviesinamų arba ilgalaike chemine šukuosena sušukuotų plaukų spalva.

Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.5. KAIP LAIKYTI NIZORAL ŠAMPŪNĄ

Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 (C temperatūroje.

Ant dėžutės ir buteliuko po „Tinka iki“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, Nizoral šampūno vartoti negalima. 6. KITA INFORMACIJA

Nizoral šampūno sudėtis

Veiklioji medžiaga yra ketokonazolas. Viename grame šampūno yra 20 mg ketokonazolo.
Pagalbinės medžiagos yra natrio laurilsulfatas, dinatrio monolaurilo sulfosukcinatas, kokosų riebalų rūgščių dietanolamidas, laurdimoniu hidrintas gyvulių kolagenas, makrogolio 120 metilgliukozės dioleatas, kvapiosios medžiagos, imidurėja, vandenilio chlorido rūgštis, natrio hidroksidas, eritrozino natrio druska, natrio chloridas ir išgrynintas vanduo.

Nizoral šampūno išvaizda ir kiekis pakuotėje

Šampūnas yra rožinės spalvos klampus skystis. Vaistas tiekiamas buteliukuose po 60 ml šampūno.

Rinkodaros teisės turėtojas

UAB „Johnson & Johnson“, Šeimyniškių g. 1A, LT-09312 Vilnius, Lietuva

Gamintojas

Janssen Pharmaceutica N.V., Turnhoutseweg 30, B-2340 Beerse, BelgijaDaugiau informacijos apie šį vaistą gali suteikti vietinis registravimo liudijimo turėtojo atstovas.

UAB „Johnson & Johnson“, Geležinio Vilko g. 18A, LT-08104 Vilnius, tel. +370 5 2786888.Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą patvirtintas 2007-11-30
Naujausia pakuotės lapelio redakcija pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos (VVKT) interneto svetainėje http://www.vvkt.lt/.
I PRIEDAS

PREPARATO CHARAKTERISTIKŲ SANTRAUKA

1. VAISTINIO PREPARATO PAVADINIMAS

Nizoral 2% šampūnas2. KOKYBINĖ IR KIEKYBINĖ SUDĖTIS

Viename grame šampūno yra 20 mg ketokonazolo.

Visos pagalbinės medžiagos išvardytos 6.1 skyriuje.3. FARMACINĖ FORMA

Šampūnas

Šampūnas yra rožinės spalvos klampus skystis. 4. KLINIKINĖ INFORMACIJA

4.1 Terapinės indikacijos

Malasezijų genties (anksčiau vadinamų Pityrosporum) grybelių sukeltų infekcinių ligų, pvz., lokalizuotos įvairiaspalvės dedervinės, seborėjinio dermatito ir seborėjinės alopecijos, gydymas ir profilaktika.

Dozavimas ir vartojimo metodas

Grybelių pažeistą odą reikia įtrinti Nizoral šampūnu ir palaikyti 35 minutes, po to - nuplauti vandeniu.

Gydymas

Įvairiaspalvei dedervinei gydyti odą Nizoral šampūnu reikia įtrinti 1 kartą per dieną 5 dienas iš eilės, ligos atsinaujinimo profilaktikai ( 1 kartą per dieną 3 dienas iš eilės, kasmet prieš vasarą.

Seborėjiniam dermatitui ar seborėjinei alopecijai gydyti odą šampūnu reikia plauti 2 kartus per savaitę 24 savaites, ligos profilaktikai ( 1 kartą kas 12 savaitės.

4.3 Kontraindikacijos

Padidėjęs jautrumas veikliajai arba bet kuriai pagalbinei medžiagai.

4.4 Specialūs įspėjimai ir atsargumo priemonės

Pradėjus Nizoral šampūnu gydyti žmones, kurie jau ilgą laiko tarpą vartojo vietinio poveikio kortikosteroidų, siekiant išvengti nepageidaujamos reakcijos pastarųjų preparatų vartojimą reikia nutraukti per 23 savaites palaipsniui mažinant dozę.

Dėl seborėjinio dermatito ir pleiskanojimo dažnai padidėja plaukų slinkimas, toks poveikis galimas ir gydantis Nizoral šampūnu.

Būtina saugotis, kad šampūno nepatektų į akis. Jeigu taip atsitinka, jas reikia praplauti vandeniu.

4.5 Sąveika su kitais vaistiniais preparatais ir kitokia sąveika

Nepastebėta.

4.6 Nėštumo ir žindymo laikotarpis

Kadangi per odą ketokonazolas nerezorbuojamas, todėl nėštumo ir žindymo laikotarpiu gydytis Nizoral šampūnu nedraudžiama.

4.7 Poveikis gebėjimui vairuoti ir valdyti mechanizmus

Nizoral šampūnas gebėjimo vairuoti arba valdyti mechanizmus neveikia arba veikia nereikšmingai, kadangi veiklioji jo medžiaga per odą nerezorbuojama.

Nepageidaujamas poveikis

Duomenys po vaisto patekimo į rinką

Po vaisto patekimo į rinką nustatytos nepageidaujamos reakcijos vartojant Nizoral šampūną yra išvardytos žemiau pateikiamoje lentelėje. Reakcijos pagal dažnį yra skirstomos sekančiai:

Labai dažnos (1/10
Dažnos nuo (1/100 iki < 1/10
Nedažnos nuo (1/1,000 iki <1/100
Retos nuo (1/10,000 iki <1/1,000
Labai retos <1/10,000, tarp jų pavieniai atvejai.

1 lentelė. Spontaninių pranešimų metu nustatytos nepageidaujamos reakcijos vartojant Nizoral šampūną po vaisto patekimo į rinką.
Odos ir poodinio audinio sutrikimai

Labai reti

Kontaktinis dermatitas, odos deginimo jutimas, niežėjimas, plaukų tekstūros pokyčiai (įskaitant plaukų sausumą), plaukų spalvos pokyčiai.4.9 Perdozavimas

Kadangi Nizoral šampūnas vartojamas tik iš išorės, perdozavimo simptomų neturėtų atsirasti. Jo per apsirikimą išgėrus, gydoma pagalbinėmis priemonėmis. Kad šampūno nepatektų į kvėpavimo takus, pacientui nereikia nei stengtis iššaukti vėmimą, nei plauti jam skrandžio.5. FARMAKOLOGINĖS SAVYBĖS

5.1 Farmakodinaminės savybės

Farmakoterapinė grupė – vietinio veikimo priešgrybeliniai vaistai, ATC kodas – D01AC08.

Ketokonazolas yra sintetinis imidazolo dioksolano darinys. Jis stipriai veikia dermatomicetus (pvz., Trychophyton, Epidermophyton bei Mycrosporum gentis), mieliagrybius (pvz., Candida bei Malassezia gentis).

Nizoral 2% šampūnas greitai sumažina su seborėjiniu dermatitu, įvairiaspalve dedervine ar seborėjine alopecija susijusius pleiskanojimą ir niežulį.

5.2 Farmakokinetinės savybės

Per odą ketokonazolas beveik nerezorbuojamas. Kraujyje jo nebūna net po ilgalaikio lokalaus vartojimo, vadinasi, sisteminis vaisto poveikis neturėtų pasireikšti.

5.3 Ikiklinikinių saugumo tyrimų duomenys

Įprastų ūminio geriamų dozių toksiškumo, pirminio akių ar odos dirginimo ir kartotinių dozių toksinio poveikio odai ikiklinikinių tyrimų duomenys specifinio pavojaus žmogui nerodo.6. FARMACINĖ INFORMACIJA

6.1 Pagalbinių medžiagų sąrašas

Natrio laurilsulfatas
Dinatrio monolaurilo sulfosukcinatas
Kokosų riebalų rūgščių dietanolamidas
Laurdimoniu hidrintas gyvulių kolagenas
Makrogolio 120 metilgliukozės dioleatas
Kvapiosios medžiagos
Imidurėja
Vandenilio chlorido rūgštis
Natrio hidroksidas
Eritrozino natrio druska
Natrio chloridas
Išgrynintas vanduo

6.2 Nesuderinamumas

Duomenys nebūtini.

6.3 Tinkamumo laikas

3 metai

6.4 Specialios laikymo sąlygos

Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 (C temperatūroje.

Pakuotė ir jos turinys

Baltas didelio tankio polietileno (HDPE) buteliukas, užsuktas polipropileniniu (PP) dangteliu. Buteliuke yra 60 ml šampūno.
Kartono dėžutėje yra vienas buteliukas.

6.6 Vartojimo ir darbo su vaistiniu preparatu instrukcija

Pažeistą vietą reikia sudrėkinti Nizoral šampūnu ir palaikyti 35 minutes, kad įsigertų, po to, odą ir plaukus gerai nuplauti vandeniu. Paprastai vienam kartui užtenka vienos saujos šampūno.7. RINKODAROS TEISĖS TURĖTOJAS

UAB „Johnson & Johnson“, Šeimyniškių g. 1A, LT-09312 Vilnius, Lietuva

8. RINKODAROS TEISĖS NUMERIS (-IAI)

LT/1/95/0937/0029. RINKODAROS TEISĖS SUTEIKIMO / ATNAUJINIMO DATA

2007-11-3010. TEKSTO PERŽIŪROS DATA

2007-11-30
Naujausia vaistinio preparato charakteristikų santraukos redakcija pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos (VVKT) interneto svetainėje http://www.vvkt.lt/.II PRIEDAS

RINKODAROS SĄLYGOS

A. GAMYBOS LICENCIJOS TURĖTOJAS, ATSAKINGAS UŽ SERIJŲ IŠLEIDIMĄ

B. RINKODAROS TEISĖS SĄLYGOSA. GAMYBOS LICENCIJOS TURĖTOJAS, ATSAKINGAS UŽ SERIJŲ IŠLEIDIMĄ

Gamintojo, atsakingo už serijų išleidimą, pavadinimas ir adresas

Janssen Pharmaceutica N.V., Turnhoutseweg 30, B-2340 Beerse, BelgijaB. RINKODAROS TEISĖS SĄLYGOS

TIEKIMO IR VARTOJIMO SĄLYGOS AR APRIBOJIMAI, TAIKOMI RINKODAROS TEISĖS TURĖTOJUI

Nereceptinis vaistinis preparatas.KITOS SĄLYGOS

Nėra.

III PRIEDAS

ŽENKLINIMAS IR PAKUOTĖS LAPELIS


A. ŽENKLINIMAS

INFORMACIJA ANT IŠORINĖS PAKUOTĖS

KARTONO DĖŽUTĖ

1. VAISTINIO PREPARATO PAVADINIMAS

Nizoral 2% šampūnas
Ketoconazolum2. VEIKLIOJI MEDŽIAGA IR JOS KIEKIS

Viename grame šampūno yra 20 mg ketokonazolo.3. PAGALBINIŲ MEDŽIAGŲ SĄRAŠAS

Natrii laurilsulfas, Dinatrii monolauril sulfosuccinas, Adipoacidum cocois diethanolamidum, Collagenum animalum laurdimonium hydrolysatum, Macrogoli 120 methylglucosi dioleas, Aroma, Imidureum, Acidum hydrochloridum, Natrii hydroxidum, Natrii erythrosinum, Natrii chloridum, Aqua purificata.4. FARMACINĖ FORMA IR KIEKIS PAKUOTĖJE

60 ml šampūno5. VARTOJIMO METODAS IR BŪDAS (-AI)

Vartoti ant odos. Prieš vartojimą perskaitykite pakuotės lapelį.6. SPECIALUS ĮSPĖJIMAS, JOG VAISTINĮ PREPARATĄ BŪTINA LAIKYTI VAIKAMS NEPASIEKIAMOJE IR NEPASTEBIMOJE VIETOJE

Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.7. KITAS (-I) SPECIALUS (-ŪS) ĮSPĖJIMAS (-AI) (JEI REIKIA)8. TINKAMUMO LAIKAS

Tinka iki9. SPECIALIOS LAIKYMO SĄLYGOS

Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 ºC temperatūroje. 10. SPECIALIOS ATSARGUMO PRIEMONĖS DĖL NESUVARTOTO VAISTINIO PREPARATO AR JO ATLIEKŲ TVARKYMO (JEI REIKIA)11. RINKODAROS TEISĖS TURĖTOJO PAVADINIMAS IR ADRESAS

UAB „Johnson & Johnson“, Šeimyniškių g. 1A, LT-09312 Vilnius, Lietuva12. RINKODAROS TEISĖS NUMERIS

LT/1/95/0937/00213. SERIJOS NUMERIS

Serija14. ĮSIGIJIMO TVARKA

Nereceptinis vaistinis preparatas.15. VARTOJIMO INSTRUKCIJA

Šampūnas nuo pleiskanojimo.
Nedideliu kiekiu šampūno ištrinti plaukus, palaikyti 35 min. ir išskalauti.
Seborėjinės alopecijos, seborėjinio dermatito ir įvairiaspalvės dedervinės gydymui ir profilaktikai.16. INFORMACIJA BRAILIO RAŠTU

nizoral 2%17. KITA INFORMACIJAPag. data
MINIMALI INFORMACIJA ANT MAŽŲ VIDINIŲ PAKUOČIŲ

BUTELIUKO ETIKETĖ 1. VAISTINIO PREPARATO PAVADINIMAS IR VARTOJIMO BŪDAS (-AI)

Nizoral 2% šampūnas
Ketoconazolum
Vartoti ant odos2. VARTOJIMO METODAS

Nedideliu kiekiu šampūno ištrinti plaukus, palaikyti 35 min. ir išskalauti.3. TINKAMUMO LAIKAS

EXP4. SERIJOS NUMERIS

LOT5. KIEKIS (MASĖ, TŪRIS ARBA VIENETAI)

60 ml6. KITA

MFD

Viename grame šampūno yra 20 mg ketokonazolo.

Johnson & Johnson

LT/1/95/0937/002


B. PAKUOTĖS LAPELIS

PAKUOTĖS LAPELIS: INFORMACIJA VARTOTOJUI

Nizoral 2% šampūnas
Ketokonazolas

Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija.
Nizoral šampūno galima įsigyti be recepto, tačiau jį reikia vartoti tiksliai, kaip nurodyta, kad poveikis būtų geriausias.
- Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
- Jeigu norite sužinoti daugiau arba pasitarti, kreipkitės į vaistininką.
- Jeigu simptomai pasunkėjo arba nepalengvėjo, būtina kreiptis į gydytoją.
Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Lapelio turinys
1. Kas yra Nizoral šampūnas ir kam jis vartojamas
2. Kas žinotina prieš vartojant Nizoral šampūną
3. Kaip vartoti Nizoral šampūną
4. Galimas šalutinis poveikis
5. Kaip laikyti Nizoral šampūną
6. Kita informacija1. KAS YRA NIZORAL ŠAMPŪNAS IR KAM JIS VARTOJAMAS

Nizoral šampūnas yra vaistas nuo infekcinių odos ligų, kurias sukėlė grybeliai Juo galima gydyti galvos ir kūno odos pažeidimą, pvz.:
seborėjinę alopeciją (sėleninį galvos odos pleiskanojimą);
veido arba krūtinės seborėjinį dermatitą (rausvai rudas dėmes, padengtas gelsvomis arba baltomis pleiskanomis).

Nizoral šampūnas tinka ir minėtų ligų profilaktikai.2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT NIZORAL ŠAMPŪNĄ

Nizoral šampūno vartoti negalima:
- jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) veikliajai arba bet kuriai pagalbinei Nizoral šampūno medžiagai (sudrėkinta šampūnu oda parausta, pradeda niežėti).

Specialių atsargumo priemonių reikia

Reikia saugotis, kad Nizoral, kaip ir kitokio šampūno, nepatektų į akis. Jeigu taip atsitinka, jas reikia praplauti vandeniu. Sergant grybelių sukelta galvos odos infekcine liga ir esant pleiskanojimui dažnai slenka plaukai. Jie gali slinkti ir gydant šampūnu.

Kitų vaistų vartojimas

Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Kortikosteroidų kremas, tepalas arba losjonas.

Žmonėms, gydomiems aukščiau minėtais preparatais, Nizoral šampūną galima pradėti vartoti bet kada, tačiau medikamentų su kortikosteroidais vartojimo negalima nutraukti iš karto, kadangi oda gali parausti ir niežėti. Toliau kortikosteroidų reikia vartoti taip: pirmą savaitę odą reikia tepti tokiu pat jų kiekiu, tolimesnes 1-2 savaites vartojimą reikia retinti, po to - nutraukti.

Jeigu dėl galimos vaistų sąveikos kyla klausimų, reikia kreiptis į gydytoją.

Nėštumas ir žindymo laikotarpis

Nėštumo metu arba kūdikio maitinimo krūtimi laikotarpiu Nizoral šampūnu gydytis galima, kadangi veiklioji medžiaga per odą neprasiskverbia.3. KAIP VARTOTI NIZORAL ŠAMPŪNĄ

Nizoral šampūną visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Pažeistą odą reikia sudrėkinti Nizoral šampūnu ir palaikyti 3 - 5 minutes, kad įsigertų (paprastai vienam kartui užtenka vienos saujos šampūno). Po to, odą ir plaukus reikia gerai nuplauti vandeniu.

Odos drėkinimo šampūnu dažnis priklauso nuo grybelių rūšies ir nuo to, ar vaistas vartojamas ligai gydyti, ar jos profilaktikai.

Gydant galvos odos seborėjinį dermatitą

Odą Nizoral šampūnu reikia plauti 2 kartus per savaitę 24 savaites, ligos atsinaujinimo profilaktikai ( 1 kartą per savaitę arba kas dvi savaitės.

Gydant įvairiaspalvę dedervinę

Odą Nizoral šampūnu reikia plauti 1 kartą per dieną 5 dienas iš eilės, ligos atsinaujinimo profilaktikai ( kasmet prieš vasarą 3 dienas iš eilės po 1 kartą per dieną.

Pavartojus per didelę Nizoral šampūno dozę

Atsitiktinai nurijus Nizoral šampūno, pavojingo poveikio neturėtų būti, tačiau vis dėlto tokiu atveju reikėtų kreiptis į gydytoją.

Informacija gydytojui

Perdozavimo gydymas

Ligonį reikia gydyti pagalbinėmis priemonėmis. Kad šampūno nepatektų į kvėpavimo takus, pacientui nereikia nei stengtis iššaukti vėmimą, nei plauti jam skrandžio.4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

Nizoral šampūnas, kaip ir visi kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

Paprastai Nizoral šampūnas toleruojamas gerai, tačiau jis, kaip ir kiti šampūnai, gali sukelti odos deginimą, niežulį ar paraudimą (dirginimą).
Retai plaukai gali riebaluotis arba sausėti.

Jeigu šampūnas netoleruojamas, jo vartojimą reikia nutraukti. Jei nepageidaujamas poveikis nepraeina, reikia kreiptis į gydytoją.

Kartais gali pakisti žilų, dažnai šviesinamų arba ilgalaike chemine šukuosena sušukuotų plaukų spalva.

Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.5. KAIP LAIKYTI NIZORAL ŠAMPŪNĄ

Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 (C temperatūroje.

Ant dėžutės ir buteliuko po „Tinka iki“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, Nizoral šampūno vartoti negalima. 6. KITA INFORMACIJA

Nizoral šampūno sudėtis

Veiklioji medžiaga yra ketokonazolas. Viename grame šampūno yra 20 mg ketokonazolo.
Pagalbinės medžiagos yra natrio laurilsulfatas, dinatrio monolaurilo sulfosukcinatas, kokosų riebalų rūgščių dietanolamidas, laurdimoniu hidrintas gyvulių kolagenas, makrogolio 120 metilgliukozės dioleatas, kvapiosios medžiagos, imidurėja, vandenilio chlorido rūgštis, natrio hidroksidas, eritrozino natrio druska, natrio chloridas ir išgrynintas vanduo.

Nizoral šampūno išvaizda ir kiekis pakuotėje

Šampūnas yra rožinės spalvos klampus skystis. Vaistas tiekiamas buteliukuose po 60 ml šampūno.

Rinkodaros teisės turėtojas

UAB „Johnson & Johnson“, Šeimyniškių g. 1A, LT-09312 Vilnius, Lietuva

Gamintojas

Janssen Pharmaceutica N.V., Turnhoutseweg 30, B-2340 Beerse, BelgijaDaugiau informacijos apie šį vaistą gali suteikti vietinis registravimo liudijimo turėtojo atstovas.

UAB „Johnson & Johnson“, Geležinio Vilko g. 18A, LT-08104 Vilnius, tel. +370 5 2786888.Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą patvirtintas 2007-11-30
Naujausia pakuotės lapelio redakcija pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos (VVKT) interneto svetainėje http://www.vvkt.lt/.

 

APKLAUSA/ KONKURSAS
Klausimas:
Ar Jus veikia mėnulio pilnatis?
Atsakymai:
Taip, sunkiau užmigti
Taip, aplinkinių elgesys tampa keistas
Manęs neveikia
Rezultatai
 
2009 © Infomed.lt Visos teisės saugomos įstatymo. Kontaktai | Reklama
HexaPortal v1.7