Ieškoti
Geriausia prekių paieška internete, elektroninės parduotuvės
   
Daugiau:

Susiję straipsniai:

OCID 20MG CAPS. N10

Vaistai > Virškinimo traktą ir metabolizmą veikiantys vaistai > Mažinantys skrandžio rūgštingumą ir opas gydantys vaistai
  Gamintojas:
CADILA HEALTHCARE

B. INFORMACINIS LAPELISINFORMACINIS LAPELISPrieš pradėdami vartoti šį vaistą, atidžiai perskaitykite visą informacinį lapelį.
Neišmeskite lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
Jeigu kiltų klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
Šis vaistas skirtas Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Preparatas gali jiems pakenkti (net tokiu atveju, jeigu jų ligos simptomai yra tokie patys kaip Jūsų).Lapelio turinys
Kas yra Ocid ir nuo ko jis vartojamas
Kas žinotina prieš vartojant Ocid
Kaip vartoti Ocid
Galimas šalutinis poveikis
Ocid laikymo sąlygos
Kita informacijaOcid 20 mg skrandyje neirios kietos kapsulės
Omeprazolis

Veiklioji medžiaga yra omeprazolis. Vienoje kapsulėje yra 20 mg omeprazolio.
Pagalbinės medžiagos yra laktozė, mikrokristalinė celiuliozė, manitolis, hipromeliozė,, natrio laurilsulfatas, natrio vandenilio fosfatas, ricinos aliejus, metilmetakrilato kopolimeras, hipromeliozės ftalatas.

Registravimo liudijimo turėtojas:
Zydus France SAS, 40, rue Lecuyer-93300, Auberviliers, Paris, Prancūzija.

Gamybos licencijos turėtojas, atsakingas už serijų išleidimą:
Zydus France SAS, 40, rue Lecuyer-93300, Auberviliers, Paris, Prancūzija.

Gamybos vieta:
Cadila Healthcare Limited, Sarkhej-Bavla N. H. No. 8A, Moraiya, Tal: Sanand, Dist: Ahmedabad 382 210, Indija.1. KAS YRA OCID IR NUO KO JIS VARTOJAMAS

Ocid (omeprazolis) yra benzimidazolo darinio pakaitalas, kuris dėl ypatingo veikimo būdo (protoninio siurblio blokados, t.y. fermento vandenilio kalio ATF - azės aktyvumo slopinimo pasieninėse skrandžio ląstelėse) stipriai mažina tiek bazinės, tiek ir gastrinu stimuliuojamos skrandžio rūgšties sekreciją. Minėto fermento reikia galutiniam rūgšties išsiskyrimo iš pasieninių skrandžio ląstelių etapui. Šio medikamento poveikis prasideda greitai. Nutraukus Ocid vartojimą, rūgšties sekrecija atsinaujina pamažu per 3 – 5 dienas. Išgertas omeprazolis greitai, tačiau skirtingais kiekiais rezorbuojasi iš virškinimo trakto. Maistas vaisto rezorbcijai įtakos neturi, tačiau rezorbuojamas kiekis priklauso nuo pavartotos dozės. Biologinis šio medikamento prieinamumas didėja senyvo amžiaus pacientams, kai kurių etninių grupių žmonėms, pavyzdžiui kinams, bei ligoniams, kurių kepenų funkcija pažeista. Beveik visą omeprazolį kepenyse metabolizuoja citochromo P450 fermentų sistema. Šis preparatas iš organizmo pasišalina greitai, daugiausiai su šlapimu. Nors Ocid pusinės eliminacijos laikas plazmoje yra trumpas (pastebėta, kad jis trunka maždaug 0,5 – 3 valandas), rūgšties sekrecijos slopinimas trunka daug ilgiau, todėl šio medikamento galima gerti kartą per dieną. Daug omeprazolio jungiasi su plazmos baltymais.
Ocid vartojamas gydyti dvylikapirštės žarnos ir (arba) skrandžio opas bei refliuksinį ezofagitą,
padidėjusią skrandžio rūgšties sekreciją, atsirandančią kai kurių patologinių būklių (Zolingerio ir Elisono sindromo, daugybinės adenomos ar sisteminės mastocitozės) metu.2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT OCID

Ocid vartoti draudžiama:
jeigu yra padidėjęs jautrumas omeprazoliui arba bet kuriai pagalbinei Ocid medžiagai.
negalima vartoti pacientams, kuriems nustatytas retas paveldimas sutrikimas – fruktozės netoleravimas, galaktozės netoleravimas, galaktozemija arba gliukozės ir galaktozės malabsorbcija

Specialių atsargumo priemonių reikia:
kai negalima atmesti piktybinio proceso skrandyje galimybės, nes Ocid vartojimas gali palengvinti ligos simptomus. Ar saugu ir veiksminga preparatu gydyti vaikus, nenustatyta.

Nėštumo laikotarpis
Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju ar vaistininku.
Tinkamų ir gerai kontroliuojamų tyrimų su ocido vartojančiomis nėščiomis bei žindamomis moterimis neatlikta, todėl šio medikamento nėštumo laikotarpiu vartoti nerekomenduojama, nebent jo gydomasis poveikis būtų didesnis už galimą žalą.

Žindymo laikotarpis
Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju ar vaistininku.
Tinkamų ir gerai kontroliuojamų tyrimų su ocido vartojančiomis nėščiomis bei žindamomis moterimis neatlikta, todėl šio medikamento žindymo laikotarpiu vartoti nerekomenduojama, nebent jo gydomasis poveikis būtų didesnis už galimą žalą.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas
Ocid gebėjimo vairuoti ir valdyti mechanizmus neveikia.

Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Ocid medžiagas
Sudėtyje yra manitolio ir laktozės. Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą. Manitolis gali truputį laisvinti vidurius.

Kitų vaistų vartojimas
Jei vartojate ar neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.
Pacientus, kurie kartu su Ocid vartoja diazepamo, varfarino ar fenitoino, rekomenduojama stebėti ir prireikus koreguoti minėtų medikamentų dozavimą. Ocid gali trikdyti kitokių preparatų metabolines reakcijas, jeigu jose dalyvauja citochromo P450 fermentų sistema. Šio vaisto ir kitų rūgštingumą mažinančių preparatų sąveikos nepastebėta.3. KAIP VARTOTI OCID

Ocid visada vartokite tiksliai taip, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
Įprastinės dozės yra tokios. Dvylikapirštės žarnos ir (arba) skrandžio opa: 2 – 4 savaites kasdien reikia gerti po 20 mg Ocid. Refliuksinis ezofagitas: 4 – 8 savaites reikia gerti po 20 mg Ocid kartą per dieną.
Patologinė skrandžio rūgšties hipersekrecija: pradžioje kartą per dieną rekomenduojama gerti 60 mg omeprazolio. Dozę gydytojas nustato kiekvienam pacientui individualiai. Gydymo trukmė priklauso nuo ligonio būklės. Didesnę kaip 80 mg dienos dozę reikia suvartoti padalijus į lygias dalis.
Žmonėms, kurių inkstų ir (arba) kepenų funkcija susilpnėjusi, bei pagyvenusio amžiaus pacientams medikamento dozavimo koreguoti nebūtina.
Jeigu manote, kad Ocid veikia per stipriai arba per silpnai, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Pavartojus per didelę Ocid dozę
Duomenų apie tyčinį omeprazolio perdozavimą nėra. Mažesnė kaip 360 mg šio medikamento dienos dozė toleruojama gerai. Specifinio priešnuodžio nėra. Šį medikamentą iš organizmo pašalinti dialize nėra lengva, kadangi daug jo jungiasi su plazmos baltymais. Perdozavus Ocid, tinka palaikomasis gydymas.

Pamiršus pavartoti Ocid
Praleidus dozę, vėliau vietoj jos dvigubos dozės vartoti negalima.4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

Ocid, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį.
Ocid pacientai toleruoja gerai. Retkarčiais gali pykinti, skaudėti galvą, kauptis dujos žarnyne, užkietėti viduriai ar prasidėti viduriavimas. Keliems ligoniams išbėrė odą. Minėti pokyčiai yra silpni ir laikini, be to, tiksliai neįrodyta, kad jie susiję su Ocid vartojimu.
Jei atsiranda šiame lapelyje neminėtas šalutinis poveikis, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.5. OCID LAIKYMO SĄLYGOS

Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 0C temperatūroje.
Laikyti gamintojo pakuotėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo drėgmės ir šviesos. 6. KITA INFORMACIJA

Daugiau informacijos apie šį vaistinį preparatą gali suteikti vietinis registravimo liudijimo turėtojo atstovas.UAB Eluva
S. Stanevičiaus 42a
Vilnius, 2029
Tel. + 370 52304268Informacinis lapelis paskutinį kartą patvirtintas 2006-04-25
I PRIEDAS

PREPARATO CHARAKTERISTIKŲ SANTRAUKA
1. VAISTINIO PREPARATO PAVADINIMAS

Ocid 20 mg skrandyje neirios kietos kapsulės2. KOKYBINĖ IR KIEKYBINĖ SUDĖTIS

Vienoje kapsulėje yra 20 mg omeprazolio.

Pagalbinės medžiagos išvardytos 6.1 skyriuje.3. VAISTO FORMA

Skrandyje neiri kieta kapsulė4. KLINIKINĖ INFORMACIJA

4.1 Terapinės indikacijos

Dvylikapirštės žarnos ir (arba) skrandžio opų bei refliuksinio ezofagito gydymas.

Padidėjusios skrandžio rūgšties sekrecijos, atsirandančios kai kurių patologinių būklių (Zolingerio ir Elisono sindromo, daugybinės adenomos ar sisteminės mastocitozės) metu, korekcija.

4.2 Dozavimas ir vartojimo metodas

Dvylikapirštės žarnos opa
2  4 savaites kasdien reikia gerti po 1 kapsulę.

Skrandžio opa, refliuksinis ezofagitas
4  8 savaites reikia gerti po 1 kapsulę per dieną.

Patologinė skrandžio rūgšties hipersekrecija
Pradžioje kartą per dieną rekomenduojama gerti 60 mg omeprazolio. Šis preparatas kiekvienam pacientui dozuojamas skirtingai. Gydymo trukmė priklauso nuo ligonio būklės. Didesnę kaip 80 mg dienos dozę reikia suvartoti padalijus į lygias dalis. Žmonėms, kurių inkstų ir (arba) kepenų funkcija susilpnėjusi, bei pagyvenusio amžiaus pacientams medikamento dozavimo koreguoti nebūtina.

4.3 Kontraindikacijos

Padidėjęs jautrumas omeprazoliui arba bet kuriai pagalbinei medžiagai.

4.4 Specialūs įspėjimai ir atsargumo priemonės

Nuo Ocid palengvėjus ligos simptomams, negalima atmesti piktybinio proceso skrandyje galimybės.

Tinkamų ir gerai kontroliuojamų tyrimų su Ocid vartojančiomis nėščiomis bei žindamomis moterimis neatlikta, todėl šio medikamento nėštumo ir žindymo laikotarpiu vartoti nerekomenduojama, nebent jo gydomasis poveikis būtų didesnis už galimą žalą.

Ar saugu ir veiksminga preparatu gydyti vaikus, nenustatyta.

4.5 Sąveika su kitais vaistiniais preparatais ir kitokia sąveika

Pacientus, kurie kartu su Ocid vartoja diazepamo, varfarino ar fenitoino, rekomenduojama stebėti ir prireikus koreguoti minėtų medikamentų dozavimą. Ocid gali trikdyti kitokių preparatų metabolines reakcijas, jeigu jose dalyvauja citochromo P450 fermentų sistema. Šio vaisto ir rūgštingumą mažinančių preparatų sąveikos nepastebėta.

4.6 Nėštumo ir žindymo laikotarpis

Tyrimų metu triušių patelėms buvo skiriamos 6,9 – 69,1 mg/kg kūno svorio omeprazolio dienos dozės (kiekis beveik 17 – 172 kartus didesnis už rekomenduojamą šio preparato dozę žmogui). Priklausomai nuo vaisto kiekio padaugėjo embriono žūties, vaisiaus rezorbcijos ir nutrūkusio vaikingumo atvejų. Žiurkes gydant 13,8 – 138 mg/kg kūno svorio dienos dozėmis (kiekis apytikriai 35 – 345 kartus didesnis už dozę, rekomenduojamą žmogui), atsirado nuo dozės priklausomas toksinis poveikis embrionui, vaisiui bei jaunikliams po atsivedimo. Tinkamų ir gerai kontroliuojamų tyrimų su omeprazolio vartojančiomis nėščiomis moterimis neatlikta. Nėštumo laikotarpiu omeprazolio galima vartoti tik tada, jeigu gydomasis poveikis yra didesnis už galimą žalą vaisiui. Ar šio medikamento patenka į moters pieną, nežinoma. Žiurkių jauniklių svoris auga lėčiau, jeigu vaikingumo pabaigoje ir žindymo laikotarpiu omeprazolio patelės vartoja dozes, 35 - 345 kartus didesnes už rekomenduojamą dozę žmogui. Omeprazolis gali sukelti pavojingą nepageidaujamą poveikį žindomam kūdikiui, be to, atlikus kancerogeninius tyrimus su žiurkėmis, pastebėtas ir tumorigeninis poveikis. Dėl minėtų priežasčių reikia atsižvelgti į tai, ar šio medikamento žindamai moteriai vartoti būtina.

4.7 Poveikis gebėjimui vairuoti ir valdyti mechanizmus

Ocid gebėjimo vairuoti ir valdyti mehanizmus neveikia.

4.8 Nepageidaujamas poveikis

Ocid pacientai toleruoja gerai. Retkarčiais gali pykinti, skaudėti galvą, kauptis dujos žarnyne, užkietėti viduriai ar prasidėti viduriavimas. Keliems ligoniams išbėrė odą. Minėti pokyčiai yra silpni ir laikini, be to, tiksliai neįrodyta, kad jie susiję su Ocid vartojimu.

4.9 Perdozavimas

Duomenų apie tyčinį omeprazolio perdozavimą nėra. Mažesnė kaip 360 mg šio medikamento dienos dozė toleruojama gerai. Specifinio priešnuodžio nėra. Šį medikamentą iš organizmo pašalinti dialize nėra lengva, kadangi daug jo jungiasi su plazmos baltymais. Perdozavus Ocid, tinka palaikomasis gydymas.5. FARMAKOLOGINĖS SAVYBĖS

5.1 Farmakodinaminės savybės

Farmakoterapinė grupė – protonų siurblio inhibitoriai, ATC kodas – A02B C01.

Omeprazolis reguliuoja skrandžio rūgšties sekreciją, kadangi slopina fermento vandenilio kalio ATFazės (rūgšties siurblio) aktyvumą. Minėto fermento reikia galutiniam vandenilio chlorido išsiskyrimo iš pasieninių skrandžio ląstelių etapui. Tiriant sveikus savanorius bei ligonius, sergančius dvylikapirštės žarnos opalige arba Zolingerio ir Elisono sindromu, buvo skiriama vienkartinė omeprazolio dozė. Pastebėta, kad priklausomai nuo dozės šis medikamentas sumažina tiek bazinės, tiek ir gastrinu stimuliuojamos rūgšties sekreciją. Trumpalaikių tyrimų metu nustatyta, kad geriausia šio vaisto vartoti kartą per dieną (gerti 20 arba 30 mg). Omeprazolis ne tik keičia skrandžio rūgštingumą, bet ir mažina bendrąjį skrandžio sulčių kiekį, slopina pepsino gamybą. Jis neveikia bazinio ir stimuliuojamojo vidinio faktoriaus sekrecijos, skrandžio išsituštinimo greičio, nesukelia poveikio daugeliui virškinimo trakto hormonų, išskyrus gastriną. Manoma, kad geriamasis omeprazolis veikia kaip citoprotektorius.

5.2 Farmakokinetinės savybės

Omeprazolio rezorbcija priklauso nuo vaisto struktūros ir dozės. Išgėrus kapsulę, kurioje yra žarnyne tirpstančiu apvalkalu padengtų omeprazolio granulių, vidutinė didžiausia koncentracija plazmoje atsiranda per 0,5 - 3,5 valandos. Jeigu organizme yra vidutinė gydomoji šio medikamento koncentracija, su baltymais jo jungiasi 95 - 96 proc. Omeprazolio pusinės eliminacijos laikas plazmoje yra 0,5 - 1 valanda. Beveik 75 – 78 pavartotos dozės išsiskiria į šlapimą ir 18 – 19 į išmatas. Vidutinis plazmos klirensas yra 31,8 l/val. Po rezorbcijos omeprazolis greitai metabolizuojamas ir atsiranda trys metabolitai: omeprazolio sulfonas, sulfidas ir hidroksiomeprazolis.

5.3 Ikiklinikinių saugumo tyrimų duomenys

Ūminis toksinis poveikis
Mirtina vienkartinė geriamojo omeprazolio dozė pelėms yra 1500 mg/kg kūno svorio, žiurkėms – didesnė kaip 4000 mg/kg kūno svorio. Vienkartinė mirtina į veną švirkščiamo šio preparato dozė pelėms yra beveik 100 mg/kg kūno svorio, žiurkėms – didesnė kaip 40 mg/kg kūno svorio. Duodant gyvūnams minėtas omeprazolio dozes, atsirado slopinimas, ptozė, traukuliai, sumažėjo aktyvumas bei kūno temperatūra, suretėjo ir pagilėjo kvėpavimas.

Lėtinis toksinis poveikis
Beveik 2 metų trukmės toksikologiniai tyrimai su įvairių rūšių gyvūnais parodė, kad didelės omeprazolio dozės gali sukelti morfologinių skrandžio gleivinės pokyčių.

Mutageninis ir kancerogeninis poveikis
Visų trumpalaikių tyrimų metu mutageninis omeprazolio poveikis nepasireiškė. Auglių neatsirado Zolingerio ir Elisono sindromu sergantiems pacientams, kurie beveik 4 metus vartojo 60 – 70 mg omeprazolio dienos dozes. Manoma, kad gyvūnams atsiradę augliai nebuvo tiesiogiai susiję su omeprazolio vartojimu. Tai fiziologinė organizmo reakcija į hipergastrinemiją, kuri atsiranda, jeigu skrandžio rūgšties sekrecija slopinama labai stipriai ir ilgai. Tokie pokyčiai nereiškia, kad omeprazolis kelia kancerogeninio poveikio pavojų žmogui.6. FARMACINĖ INFORMACIJA

6.1 Pagalbinių medžiagų sąrašas

Laktozė
Mikrokristalinė celiuliozė
Manitolis
Hipromeliozė
Natrio laurilsulfatas
Natrio vandenilio fosfatas
Ricinos aliejus
Metilmetakrilato kopolimeras
Hipromeliozės ftalatas

6.2 Nesuderinamumas

Duomenys nebūtini.

6.3 Tinkamumo laikas

2 metai.

6.4 Specialios laikymo sąlygos

Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 ºC temperatūroje.
Laikyti gamintojo pakuotėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo drėgmės.

6.5 Pakuotė ir jos turinys

Kartoninė dėžutė, kurioje yra 1 aliuminio lizdinė plokštelė. Plokštelėje yra 10 kapsulių.

6.6 Vartojimo ir darbo su vaistiniu preparatu instrukcija

Specialių reikalavimų nėra. 7. REGISTRAVIMO LIUDIJIMO TURĖTOJAS

Zydus France SAS
40, rue Lecuyer-93300
Auberviliers
Paris, Prancūzija8. REGISTRAVIMO LIUDIJIMO NUMERIS

LT R 97/4281/19. PIRMOJO REGISTRAVIMO ARBA PERREGISTRAVIMO DATA

Pirmojo registravimo data: 1997 01 03
Perregistravimo data: 2002 06 0510. TEKSTO PERŽIŪROS DATA

2006 04 19II PRIEDAS

A. GAMYBOS LICENCIJOS TURĖTOJAS, ATSAKINGAS UŽ SERIJŲ IŠLEIDIMĄ

B. REGISTRACIJOS SĄLYGOS
A. GAMYBOS LICENCIJOS TURĖTOJAS, ATSAKINGAS UŽ SERIJŲ IŠLEIDIMĄ

Gamybos licencijos turėtojo, atsakingo už serijų išleidimą, pavadinimas ir adresas

Zydus France SAS
40, rue Lecuyer-93300, Auberviliers, Paris, PrancūzijaB. REGISTRACIJOS SĄLYGOS

Tiekimo ir vartojimo sąlygos ar apribojimai, taikomi registravimo liudijimo turėtojui

Receptinis vaistinis preparatas. (Žiūr. I Priedas: Preparato charakteristikų santrauka, 4.2).

Kitos sąlygos

Šio registravimo liudijimo turėtojas privalo informuoti Europos komisiją apie vaistinio preparato,
registruoto šiuo sprendimu, rinkodaros planus.
2006-04-25

III PRIEDAS

ŽENKLINIMAS IR INFORMACINIS LAPELIS
A. ŽENKLINIMASINFORMACIJA ANT IŠORINĖS PAKUOTĖS

KARTONINĖ DĖŽUTĖ
1. VAISTINIO PREPARATO PAVADINIMASOcid 20 mg skrandyje neirios kietos kapsulės
Omeprazolis2. VEIKLIOJI MEDŽIAGA IR JOS KIEKIS Vienoje kapsulėje yra 20 mg omeprazolio.3. PAGALBINIŲ MEDŽIAGŲ SĄRAŠASSudėtyje yra laktozės.4. VAISTO FORMA IR KIEKIS PAKUOTĖJESkrandyje neirios kietos kapsulės
10 kapsulių5. VARTOJIMO METODAS IR BŪDASGerti. Prieš vartojimą perskaityti informacinį lapelį.6. SPECIALUS ĮSPĖJIMAS, JOG VAISTINĮ PREPARATĄ BŪTINA LAIKYTI VAIKAMS NEPASIEKIAMOJE IR NEPASTEBIMOJE VIETOJELaikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.7. KITAS SPECIALUS ĮSPĖJIMASKapsulės negalima kramtyti. Stengtis kapsulių nepažeisti.8. TINKAMUMO LAIKASTinka iki 9. SPECIALIOS LAIKYMO SĄLYGOSLaikyti gamintojo pakuotėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo drėgmės. Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 ºC temperatūroje.10. SPECIALIOS ATSARGUMO PRIEMONĖS, BŪTINOS NAIKINANT VAISTINIO PREPARATO LIKUČIUS ARBA ATLIEKAS
11. REGISTRAVIMO LIUDIJIMO TURĖTOJO PAVADINIMAS IR ADRESASZydus France SAS
40, rue Lecuyer-93300, Auberviliers, Paris, Prancūzija12. REGISTRAVIMO LIUDIJIMO NUMERISLT R 97/4281/113. GAMINTOJO SUTEIKTAS SERIJOS NUMERISSerija 14. ĮSIGIJIMO TVARKAReceptinis vaistinis preparatas.15. VARTOJIMO INSTRUKCIJA2006-04-19MINIMALI INFORMACIJA ANT LIZDINIŲ PLOKŠTELIŲ
1. VAISTINIO PREPARATO PAVADINIMASOcid 20 mg skrandyje neirios kietos kapsulės
Omeprazolis2. REGISTRAVIMO LIUDIJIMO TURĖTOJO PAVADINIMAS Zydus France SAS3. TINKAMUMO LAIKASTinka iki 4. SERIJOS NUMERIS Serija 2006-04-19B. INFORMACINIS LAPELISINFORMACINIS LAPELISPrieš pradėdami vartoti šį vaistą, atidžiai perskaitykite visą informacinį lapelį.
Neišmeskite lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
Jeigu kiltų klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
Šis vaistas skirtas Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Preparatas gali jiems pakenkti (net tokiu atveju, jeigu jų ligos simptomai yra tokie patys kaip Jūsų).Lapelio turinys
Kas yra Ocid ir nuo ko jis vartojamas
Kas žinotina prieš vartojant Ocid
Kaip vartoti Ocid
Galimas šalutinis poveikis
Ocid laikymo sąlygos
Kita informacijaOcid 20 mg skrandyje neirios kietos kapsulės
Omeprazolis

Veiklioji medžiaga yra omeprazolis. Vienoje kapsulėje yra 20 mg omeprazolio.
Pagalbinės medžiagos yra laktozė, mikrokristalinė celiuliozė, manitolis, hipromeliozė,, natrio laurilsulfatas, natrio vandenilio fosfatas, ricinos aliejus, metilmetakrilato kopolimeras, hipromeliozės ftalatas.

Registravimo liudijimo turėtojas:
Zydus France SAS, 40, rue Lecuyer-93300, Auberviliers, Paris, Prancūzija.

Gamybos licencijos turėtojas, atsakingas už serijų išleidimą:
Zydus France SAS, 40, rue Lecuyer-93300, Auberviliers, Paris, Prancūzija.

Gamybos vieta:
Cadila Healthcare Limited, Sarkhej-Bavla N. H. No. 8A, Moraiya, Tal: Sanand, Dist: Ahmedabad 382 210, Indija.1. KAS YRA OCID IR NUO KO JIS VARTOJAMAS

Ocid (omeprazolis) yra benzimidazolo darinio pakaitalas, kuris dėl ypatingo veikimo būdo (protoninio siurblio blokados, t.y. fermento vandenilio kalio ATF - azės aktyvumo slopinimo pasieninėse skrandžio ląstelėse) stipriai mažina tiek bazinės, tiek ir gastrinu stimuliuojamos skrandžio rūgšties sekreciją. Minėto fermento reikia galutiniam rūgšties išsiskyrimo iš pasieninių skrandžio ląstelių etapui. Šio medikamento poveikis prasideda greitai. Nutraukus Ocid vartojimą, rūgšties sekrecija atsinaujina pamažu per 3 – 5 dienas. Išgertas omeprazolis greitai, tačiau skirtingais kiekiais rezorbuojasi iš virškinimo trakto. Maistas vaisto rezorbcijai įtakos neturi, tačiau rezorbuojamas kiekis priklauso nuo pavartotos dozės. Biologinis šio medikamento prieinamumas didėja senyvo amžiaus pacientams, kai kurių etninių grupių žmonėms, pavyzdžiui kinams, bei ligoniams, kurių kepenų funkcija pažeista. Beveik visą omeprazolį kepenyse metabolizuoja citochromo P450 fermentų sistema. Šis preparatas iš organizmo pasišalina greitai, daugiausiai su šlapimu. Nors Ocid pusinės eliminacijos laikas plazmoje yra trumpas (pastebėta, kad jis trunka maždaug 0,5 – 3 valandas), rūgšties sekrecijos slopinimas trunka daug ilgiau, todėl šio medikamento galima gerti kartą per dieną. Daug omeprazolio jungiasi su plazmos baltymais.
Ocid vartojamas gydyti dvylikapirštės žarnos ir (arba) skrandžio opas bei refliuksinį ezofagitą,
padidėjusią skrandžio rūgšties sekreciją, atsirandančią kai kurių patologinių būklių (Zolingerio ir Elisono sindromo, daugybinės adenomos ar sisteminės mastocitozės) metu.2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT OCID

Ocid vartoti draudžiama:
jeigu yra padidėjęs jautrumas omeprazoliui arba bet kuriai pagalbinei Ocid medžiagai.
negalima vartoti pacientams, kuriems nustatytas retas paveldimas sutrikimas – fruktozės netoleravimas, galaktozės netoleravimas, galaktozemija arba gliukozės ir galaktozės malabsorbcija

Specialių atsargumo priemonių reikia:
kai negalima atmesti piktybinio proceso skrandyje galimybės, nes Ocid vartojimas gali palengvinti ligos simptomus. Ar saugu ir veiksminga preparatu gydyti vaikus, nenustatyta.

Nėštumo laikotarpis
Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju ar vaistininku.
Tinkamų ir gerai kontroliuojamų tyrimų su ocido vartojančiomis nėščiomis bei žindamomis moterimis neatlikta, todėl šio medikamento nėštumo laikotarpiu vartoti nerekomenduojama, nebent jo gydomasis poveikis būtų didesnis už galimą žalą.

Žindymo laikotarpis
Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju ar vaistininku.
Tinkamų ir gerai kontroliuojamų tyrimų su ocido vartojančiomis nėščiomis bei žindamomis moterimis neatlikta, todėl šio medikamento žindymo laikotarpiu vartoti nerekomenduojama, nebent jo gydomasis poveikis būtų didesnis už galimą žalą.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas
Ocid gebėjimo vairuoti ir valdyti mechanizmus neveikia.

Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Ocid medžiagas
Sudėtyje yra manitolio ir laktozės. Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą. Manitolis gali truputį laisvinti vidurius.

Kitų vaistų vartojimas
Jei vartojate ar neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.
Pacientus, kurie kartu su Ocid vartoja diazepamo, varfarino ar fenitoino, rekomenduojama stebėti ir prireikus koreguoti minėtų medikamentų dozavimą. Ocid gali trikdyti kitokių preparatų metabolines reakcijas, jeigu jose dalyvauja citochromo P450 fermentų sistema. Šio vaisto ir kitų rūgštingumą mažinančių preparatų sąveikos nepastebėta.3. KAIP VARTOTI OCID

Ocid visada vartokite tiksliai taip, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
Įprastinės dozės yra tokios. Dvylikapirštės žarnos ir (arba) skrandžio opa: 2 – 4 savaites kasdien reikia gerti po 20 mg Ocid. Refliuksinis ezofagitas: 4 – 8 savaites reikia gerti po 20 mg Ocid kartą per dieną.
Patologinė skrandžio rūgšties hipersekrecija: pradžioje kartą per dieną rekomenduojama gerti 60 mg omeprazolio. Dozę gydytojas nustato kiekvienam pacientui individualiai. Gydymo trukmė priklauso nuo ligonio būklės. Didesnę kaip 80 mg dienos dozę reikia suvartoti padalijus į lygias dalis.
Žmonėms, kurių inkstų ir (arba) kepenų funkcija susilpnėjusi, bei pagyvenusio amžiaus pacientams medikamento dozavimo koreguoti nebūtina.
Jeigu manote, kad Ocid veikia per stipriai arba per silpnai, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Pavartojus per didelę Ocid dozę
Duomenų apie tyčinį omeprazolio perdozavimą nėra. Mažesnė kaip 360 mg šio medikamento dienos dozė toleruojama gerai. Specifinio priešnuodžio nėra. Šį medikamentą iš organizmo pašalinti dialize nėra lengva, kadangi daug jo jungiasi su plazmos baltymais. Perdozavus Ocid, tinka palaikomasis gydymas.

Pamiršus pavartoti Ocid
Praleidus dozę, vėliau vietoj jos dvigubos dozės vartoti negalima.4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

Ocid, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį.
Ocid pacientai toleruoja gerai. Retkarčiais gali pykinti, skaudėti galvą, kauptis dujos žarnyne, užkietėti viduriai ar prasidėti viduriavimas. Keliems ligoniams išbėrė odą. Minėti pokyčiai yra silpni ir laikini, be to, tiksliai neįrodyta, kad jie susiję su Ocid vartojimu.
Jei atsiranda šiame lapelyje neminėtas šalutinis poveikis, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.5. OCID LAIKYMO SĄLYGOS

Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 0C temperatūroje.
Laikyti gamintojo pakuotėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo drėgmės ir šviesos. 6. KITA INFORMACIJA

Daugiau informacijos apie šį vaistinį preparatą gali suteikti vietinis registravimo liudijimo turėtojo atstovas.UAB Eluva
S. Stanevičiaus 42a
Vilnius, 2029
Tel. + 370 52304268Informacinis lapelis paskutinį kartą patvirtintas 2006-04-25

 

APKLAUSA/ KONKURSAS
Klausimas:
Ar Jus veikia mėnulio pilnatis?
Atsakymai:
Taip, sunkiau užmigti
Taip, aplinkinių elgesys tampa keistas
Manęs neveikia
Rezultatai
 
2009 © Infomed.lt Visos teisės saugomos įstatymo. Kontaktai | Reklama
HexaPortal v1.7