Ieškoti
Geriausia prekių paieška internete, elektroninės parduotuvės
   
Daugiau:

Susiję straipsniai:

OTRIDUO 0.5MG 0.6MG/ML NOSIES PURŠKALAS 10ML

Vaistai > Kvėpavimo sistemą veikiantys vaistai > Nosies užgulimą (užburkimą) šalinantys vaistai vietiniam gydymui
  Gamintojas:
NOVARTIS CONSUMER HEALTH


 
OtriDuo 0,5 mg/0,6 mg/ml nosies purškalas, tirpalas
Ksilometazolino hidrochloridas/ Ipratropio bromidas
 
Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija.
OtriDuo galima įsigyti be recepto, tačiau jį reikia vartoti tiksliai, kaip nurodyta, kad poveikis būtų geriausias.
-          Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
-          Jeigu norite sužinoti daugiau arba pasitarti, kreipkitės į vaistininką.
-          Jeigu simptomai pasunkėjo arba nepalengvėjo, kreipkitės į gydytoją.
-          Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.
 
Lapelio turinys
1.         Kas yra OtriDuo ir kam jis vartojamas
2.         Kas žinotina prieš vartojant OtriDuo
3.         Kaip vartoti OtriDuo
4.         Galimas šalutinis poveikis
5.         Kaip laikyti OtriDuo
6.         Kita informacija
 
 
 
OtriDuo yra dviejų vaistinių preparatų derinys, į kurio sudėtį įeina dvi skirtingos medžiagos. Viena jų sumažina sekreciją iš nosies, kita - pasižymi nosies užgulimą mažinančiu poveikiu.
 
OtriDuo naudojamas peršalus, nosies užgulimo ir varvėjimo (rinorėjos) gydymui.
 
 
 
OtriDuo vartoti negalima:
-          jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) ksilometazolino hidrochloridui ar ipratropio bromidui arba bet kuriai pagalbinei OtriDuo medžiagai;
-          vaikams ir paaugliams iki 18 metų, kadangi vartojimo patirties yra nedaug;
-          jeigu esate alergiškas atropinams arba panašioms medžiagoms pvz. hiosciaminui ar skopolaminui;
-          jeigu Jums buvo pašalinta hipofizė operacijos per nosį būdu;
-          jeigu Jums buvo atlikta operacija per nosį arba burną, kurios metu galėjo būti pažeistas smegenų dangalas;
-          jeigu Jūs sergate glaukoma;
-          jeigu Jūs sergate sausuoju nosies gleivinės uždegimu (rhinitis sicca).
 
Specialių atsargumo priemonių reikia:
Prieš pradėdami vartoti OtriDuo visada pasikonsultuokite su gydytoju:
-          Jeigu esate alergiškas tam tikroms adrenerginėms medžiagoms (pvz. adrenalinui, efedrinui), kadangi gali pasireikšti šios nepageidaujamos reakcijos: nemiga, galvos svaigimas, drebulys, padažnėjęs širdies ritmas arba pakilęs kraujospūdis.
-          Jeigu Jūs sergate širdies kraujagyslių liga, diabetu, jūsų kraujospūdis yra padidėjęs arba jeigu Jums padidėjęs skydliaukės hormono išsiskyrimas (hipertiroidizmas).
-          Jeigu jums yra padidėjusi prostata, susiaurėjęs šlapimtakis arba uždaro kampo glaukoma.
-          Saugokitės, kad OtriDuo nepatektų į akis ar aplink jas. Jei OtriDuo patektų į akis, Jums gali pasireikšti laikinas neaiškus matymas, akių suerzinimas, skausmas ar paraudimas. Jeigu sergate uždaro kampo glaukoma, tokiu atveju liga gali pablogėti. Skalaukite akis šaltu vandeniu, jeigu akis skauda ir neaiškiai matote, kreipkitės į gydytoją.
-          Jeigu Jūs lengvai pradedate kraujuoti iš nosies;
-          Jeigu Jums yra žarnų nepraeinamumas arba cistinė fibrozė;
-          Jeigu Jums yra gerybinis auglys (feochromocitoma), dėl kurio gaminasi dideli adrenalino ir noradrenalino kiekiai.
 
Kitų vaistų vartojimas
Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.
OtriDuo gali įtakoti arba būti įtakojamas šių vaistinių preparatų:
-          Tam tikrų vaistų, vartojamų depresijos gydymui (MAO inhibitoriai, tri- ir tetracikliniai antidepresantai):
-     Kartu vartojant OtriDuo ir MAO inhibitorių, vartojimo metu, arba per dvi savaites po OtriDuo vartojimo nutraukimo, gali žymiai pakilti kraujo spaudimas.
-     Kartu vartojant OtriDuo ir tri- arba tetraciklinių antidepresantų, vartojimo metu, arba per dvi savaites po OtriDuo vartojimo nutraukimo, gali pasireikšti sustiprintas ksilometazolino (vienos iš OtriDuo veikliųjų medžiagų) poveikis.
-          Tam tikrų vaistinių preparatų, mažinančių žarnyno judesius, lengvinančius pykinimą, atsirandantį važiuojant transporto priemone (preparatai sudėtyje turintys anticholinerginių medžiagų):
-     Kartu vartojant OtriDuo ir tam tikrų vaistinių preparatų, mažinančių žarnyno judesius, lengvinančius pykinimą, atsirandantį važiuojant transporto priemone (preparatai sudėtyje turintys anticholinerginių medžiagų), gali sustiprėti žarnyno judesius mažinančių ir pykinimą, atsirandantį važiuojant transporto priemone lengvinančių vaistų poveikis.
Jeigu vartojate kurį nors iš išvardintų vaistinių preparatų, prieš pradėdami vartoti OtriDuo, pasitarkite su gydytoju.
 
Nėštumas ir žindymo laikotarpis
Nėštumo metu OtriDuo vartoti negalima, nebent gydytojas paskyrė kitaip. Žindymo laikotarpiu OtriDuo vartoti negalima, nebent gydytojas paskyrė kitaip.
 
Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.
 
Vairavimas ir mechanizmų valdymas
Poveikio gebėjimui vairuoti ir valdyti mechanizmus tyrimų neatlikta.
 
 
 
OtriDuo visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
 
Suaugusieji: po vieną įpurškimą į kiekvieną nosies landą daugiausiai 3 kartus per dieną, ilgiausiai 7 dienas iš eilės. Tarp dozių reikalinga ne trumpesnė kaip 6 valandų pertrauka. Gydymo trukmė negali viršyti 7 dienų, kadangi ilgalaikis gydymas nosies užgulimą mažinančiais preparatais (kaip ksilometazolinas, kuris yra viena iš OtriDuo veikliųjų medžiagų) gali sukelti nosies gleivinės patinimą – antrinę slogą (rhinitis medicamentosa).
 
OtriDuo poveikis vyresniems nei 70 metų amžiaus žmonėms nebuvo tirtas.
OtriDuo nerekomenduojama vartoti vaikams ir paaugliams iki 18 metų.
 
Jeigu Jums atrodo, kad OtriDuo poveikis per silpnas arba per stiprus, pasitarkite su gydytoju ar vaistininku.
 
OtriDuo vartojimo instrukcija:
Prieš vartodami preparatą, visada išsišnypškite nosį.
Nuimkite dangtelį.
Prieš naudodami dozavimo pompą pirmą kartą arba jei pompa nebuvo naudotasi 9 dienas: keletą įpurškimų išpurkškite į aplinką, kol purškalo dozė pasidarys vienoda.
Buteliuką laikykite statmeną.
Šiek tiek pasilenkite į priekį.
Uždenkite vieną nosies landą pirštu prispausdami šnervę, į kitą nosies landą įkiškite purkštuko antgalį.
Paspauskite pompą ir tuo pačiu metu įkvėpkite pro nosį.
Pakartokite procedūrą į kitą nosies landą.
 
Efektą pajusite per 5 – 15 minučių po įpurškimo.
 
Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
 
Pavartojus per didelę OtriDuo dozę
Pavartojus per didelę OtriDuo dozę, kreipkitės konsultacijos į gydytoją, ligoninę arba priėmimo skyrių, kad sumažintumėte nepageidaujamo poveikio riziką. Tai ypatingai svarbu vaikams, kadangi nepageidaujamų reakcijų pasireiškimo tikimybė jiems yra didesnė negu suaugusiems.
Perdozavimo simptomai yra stiprus galvos svaigimas, prakaitavimas, stipriai nukritusi kūno temperatūra, galvos skausmas, sulėtėjęs širdies ritmas, padažnėjęs širdies ritmas, sunkumas kvėpuoti, koma, padidėjęs kraujo spaudimas, po kurio gali sekti kraujo spaudimo sumažėjimas.
Kiti galimi simptomai yra burnos džiūvimas, haliucinacijos, sunkumas ryškiai matyti įvairiu atstumu esančius daiktus (sutrikusi akies akomodacija).
 
 
 
OtriDuo, kaip ir visi kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.
 
Nepageidaujami reiškiniai, apie kuriuos buvo pranešta vartojant OtriDuo:
 
Labai dažni nepageidaujami reiškiniai (pasitaiko dažniau nei 1 iš 10 vartotojų): kraujavimas iš nosies, sloga (rinorėja), kraujingos išskyros iš nosies.
 
Dažni nepageidaujami reiškiniai (pasitaiko dažniau nei nuo 1 iki 10 iš 100 vartotojų): sausa ir sudirgusi nosies gleivinė, sausa ir sudirgusi gerklė, burnos džiūvimas, galvos skausmas.
 
Šių nepageidaujamų reakcijų sąrašą papildo nepageidaujamos reakcijos, užfiksuotos vartojant kitus rinkoje esančius vaistinius preparatus, savo sudėtyje turinčius tik kurią nors vieną iš OtriDuo aktyviųjų medžiagų:
 
Dažni nepageidaujami reiškiniai (pasitaiko dažniau nei nuo 1 iki 10 iš 100 vartotojų): nosies ir gerklės gėlimas, čiaudulys, deginimo jausmas.
 
Nedažni nepageidaujami reiškiniai (pasitaiko ne dažniau nei nuo 1 iki 10 iš 1000 vartotojų): padidėjęs širdies susitraukimų dažnis, pykinimas, sutrikusi žarnyno veikla. Nosies užgulimas, ypatingai po dažno ir ilgalaikio naudojimo.
 
Reti nepageidaujami reiškiniai (pasitaiko ne dažniau nei nuo 1 iki 10 iš 10 000 vartotojų):virškinimo trakto suerzinimas, padažnėjęs pulsas, nekoordinuoti greiti širdies susitraukimai, galvos svaigimas, sunku iki galo ištuštinti šlapimo pūslę, sunkumas ryškiai matyti įvairiu atstumu esančius daiktus (sutrikusi akies akomodacija), padidėjęs spaudimas akyje, glaukomos pablogėjimas, akių skausmas, vyzdžių išsiplėtimas, niežėjimas, bėrimas, dilgėlinė. Stiprios alerginės reakcijos, liežuvio, lūpų ir veido patinimas, gerklės spazmai.
 
Labai reti nepageidaujami reiškiniai (pasitaiko ne dažniau nei 1 iš 10 000 vartotojų):nerimas, nemiga, nuovargis, laikini regėjimo sutrikimai, nereguliarus pulsas.
 
Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.
 
 
 
Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.
 
Ant dėžutės po „Tinka iki“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, OtriDuo vartoti negalima. Vaistas tinka vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.
Negalima užšaldyti.
 
Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.
 
 
 
OtriDuo sudėtis
 
-          Veikliosios medžiagos yra ksilometazolino hidrochloridas ir ipratropio bromidas. 1 ml purškalo yra 0,5 mg ksilometazolino hidrochlorido ir 0,6 mg ipratropio bromido. Vienoje purškalo dozėje yra 70 mikrogramų ksilometazolino hidrochlorido ir 84 mikrogramai ipratropio bromido.
-          Pagalbinės medžiagos yra dinatrio edetatas, glicerolis (85 %), išgrynintas vanduo, vandenilio chlorido rūgštis ir natrio hidroksidas (pH palaikymui).
 
OtriDuo išvaizda ir kiekis pakuotėje
OtriDuo yra skaidrus bespalvis tirpalas.
Viename buteliuke yra apytiksliai 70 dozių.
OtriDuo parduodamas 10 ml buteliukuose su mechaniniu purkštuku.
 
Rinkodaros teisės turėtojas ir gamintojas
 
Rinkodaros teisės turėtojas
Novartis Finland Oy,
Metsänneidonkuja 10,
02130 Espoo,
Suomija
 
Gamintojas
Novartis Consumer Health GmbH
Zielstattstrasse 40
D – 81379 München
Vokietija
 
Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą.
 
Novartis Consumer Health Services SA atstovybė
Goštauto 40B, LT0112 Vilnius
Tel. +370 5 260 41 50
 
 
Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą patvirtintas 2010-02-01
 
Naujausia pakuotės lapelio redakcija pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos (VVKT) interneto svetainėje http://www.vvkt.lt/

 
 
 
 
 
 
 
  
 

 
OtriDuo 0,5 mg/0,6 mg/ml nosies purškalas, tirpalas
 
 
 
1 ml purškalo yra 0,5 mg ksilometazolino hidrochlorido ir 0,6 mg ipratropio bromido.
 
Vienoje purškalo dozėje (maždaug 140 mikrolitrų) yra 70 mikrogramų ksilometazolino hidrochlorido ir 84 mikrogramai ipratropio bromido.
 
Visos pagalbinės medžiagos išvardytos 6.1 skyriuje.
 
 
 
Nosies purškalas, tirpalas.
Skaidrus bespalvis tirpalas.
 
 
 
 
Simptominis nosies gleivinės paburkimo ir rinorėjos, kurie paprastai atsiranda peršalus, gydymas.
 
 
Suaugusieji: po vieną įpurškimą į kiekvieną nosies landą iki 3 kartų per dieną. Tarp dozių reikalinga ne trumpesnė kaip 6 valandų pertrauka.
 
Prieš naudojant dozavimo pompą pirmą kartą arba jei pompa nebuvo naudotasi 9 dienas: keletą įpurškimų reikia išpurkšti į aplinką, kol purškalo dozė pasidarys vienoda.
 
Gydymo trukmė negali viršyti 7 dienų, kadangi chroniškas gydymas ksilometazolino hidrochloridu gali sukelti nosies gleivinės patinimą bei hipersekreciją dėl padidėjusio ląstelių jautrumo – antrinę slogą (rhinitis medicamentosa).
 
Vaikai ir paaugliai iki 18 metų: OtriDuo nerekomenduojama vartoti vaikams ir paaugliams iki 18 metų, kadangi vartojimo patirties yra nedaug.
 
Senyvi pacientai: OtriDuo poveikis vyresniems nei 70 metų amžiaus žmonėms nebuvo tirtas.
 
 
OtriDuo nerekomenduojama vartoti vaikams ir paaugliams iki 18 metų, kadangi vartojimo patirties yra nedaug.
Padidėjęs jautrumas veikliajai arba bet kuriai pagalbinei medžiagai.
Žinomas jautrumas atropinams arba bet kuriai iš panašių medžiagų pvz. hiosciaminui ir skopolaminui.
Po chirurginės operacijos, kurios metu galėjo būti pažeistas dura mater, pvz. transsfenoidinė hipofizektomija ar kitokios nosies operacijos.
Glaukoma sergantys pacientai.
Sausuoju nosies gleivinės uždegimu (rhinitis sicca) sergantys pacientai.
 
 
Šį vaistinį preparatą atsargiai turėtų vartoti pacientai, turintys polinkį uždaro kampo glaukomai, kuriems yra prostatos hipertrofija arba šlapimo pūslės kaklelio stenozė.
 
Pacientus reikėtų įspėti, kad saugotųsi OtriDuo įpurškimo į akis ar aplink jas. Jei OtriDuo patektų į akis, gali pasireikšti šie simptomai: laikinas neaiškus matymas, akių suerzinimas, skausmas, akių paraudimas. Gali išsivystyti uždaro kampo glaukomos pablogėjimas. Pacientams reikėtų paaiškinti, kad OtriDuo patekus į akis, reikia nedelsiant jas plauti šaltu vandeniu, jei atsiranda akių skausmas ar neaiškus matymas, nedelsiant kreiptis į gydytoją.
 
Rekomenduojama imtis atsargumo priemonių, kai pacientai yra linkę kraujuoti iš nosies (pvz. vyresnio amžiaus pacientai), kuriems yra žarnų paralyžius ar cistinė fibrozė.
 
Šį vaistinį preparatą reikėtų atsargiai vartoti pacientams, kurie yra jautrūs adrenerginėms medžiagoms. Tokiu atveju vaisto vartojimas gali sukelti šiuos simptomus: miego sutrikimus, mieguistumą, tremorą, širdies ritmo sutrikimus arba pakilusį kraujospūdį.
 
Atsargumo priemonės rekomenduojamos pacientams, kurie serga hipertiroidizmu, cukriniu diabetu, hipertenzija, širdies kraujagyslių ligomis arba feochromocitoma.
 
 
Sąveika su monoaminooksidazės inhibitoriais (MAO inhibitoriais): OtriDuo ir simpatomimetinių preparatų vartojant kartu, arba per dvi savaites po gydymo pabaigos, gali stipriai pakilti kraujo spaudimas, todėl šių vaistinių preparatų derinys nerekomenduojamas. Simpatomimetiniai preparatai atpalaiduoja katecholaminą, dėl to atpalaiduojamas didelis kiekis noradrenalino, pasižyminčio kraujagysles sutraukiančiu poveikiu, todėl pakyla kraujo spaudimas. Kritiniais pakilusio kraujo spaudimo atvejais, gydymas OtriDuo turi būti nutrauktas ir turi būti gydomas pakilęs kraujo spaudimas.
 
Sąveika su tri- ir tetracikliniais antidepresantais: OtriDuo ir tri- arba tetraciklinių antidepresantų vartojant kartu, arba per dvi savaites po gydymo pabaigos, gali sustiprėti ksilometazolino simpatomimetinis poveikis, todėl šių vaistinių preparatų derinys nerekomenduojamas.
 
Kartu vartojant kitų anticholinerginių vaistinių preparatų, gali susiprėti anticholinerginis jų poveikis.
 
Šios aukščiau išvardintos tarpusavio poveikio reakcijos buvo tirtos su abiem aktyviosiomis OtriDuo medžiagomis atskirai, bet ne su jų deriniu.
 
Kitų tarpusavio sąveikos tyrimų su kitomis medžiagomis, atlikta nebuvo.
 
 
Nėštumas
Reikiamų duomenų apie OtriDuo vartojimą nėštumo metu nėra. Tyrimų su gyvūnais atlikta nepakankamai, kad būtų galima nustatyti poveikį nėštumo eigai, embriono ir (arba) vaisiaus vystymuisi, gimdymui ir postnataliniam vystymuisi. Galima rizika žmogui nežinoma. OtriDuo nėštumo metu vartoti negalima, išskyrus neabejotinai būtinus atvejus.
 
Žindymo laikotarpis
Nežinoma, ar ipratropio bromido ir ksilometazolino hidrochlorido patenka į motinos pieną. Į sisteminę kraujotaką ipratropio bromido ir ksilometazolino hidrochlorido patenka mažai. Poveikis krūtimi maitinamam kūdikiui yra mažai tikėtinas. Turi būti įvertintas gydymo OtriDuo naudos motinai ir žindymo naudos kūdikiui bei potencialios rizikos kūdikiui santykis.
 
 
Poveikio gebėjimui vairuoti ir valdyti mechanizmus tyrimų neatlikta.
 
 
Lentelėje išvardintos nepageidaujamos reakcijos į vaistą buvo užfiksuotos dviejų atsitiktinių, placebo kontroliuojamų klinikinių tyrimų su OtriDuo metu. Dažniausios pasitaikiusios nepageidaujamos reakcijos buvo vietinės nosies reakcijos bei galvos skausmas.
 
Dažnis
 
Organų
sistemų klasės
Labai dažni
(≥ 1/10)
Dažni
(nuo ≥1/100 iki <1/10 )
Nedažni
(nuo ≥1/1000 iki <1/100)
Reti
(nuo ≥1/10000 iki <1/1000)
Nervų sistemos sutrikimai
 
Galvos skausmas
 
 
Kvėpavimo sistemos, krūtinės ląstos ir tarpuplaučio sutrikimai
Kraujavimas iš nosies, rinorėja, kraujingos išskyros iš nosies
Sausa ir sudirgusi nosies gleivinė, sausa ir sudirgusi gerklė
 
 
Virškinimo trakto sutrikimai
 
Burnos džiūvimas
 
 
 
Šių nepageidaujamų reakcijų sąrašą papildo nepageidaujamos reakcijos, užfiksuotos vartojant kitus rinkoje esančius vaistinius preparatus, kurių sudėtyje yra tik kuri nors viena iš OtriDuo aktyviųjų medžiagų pvz. tik ksilometazolino hidrochloridas arba tik ipratropio bromidas.
 
Nepageidaujamos reakcijos, užfiksuotos vartojant tik ksilometazolino hidrochlorido turinčius vaistinius preparatus (šaltinis Nycomed):
 
Dažnis
 
Organų
sistemų klasės
Dažni
(nuo ≥1/100 iki <1/10 )
Nedažni
(nuo ≥1/1000 iki <1/100)
Reti
(nuo ≥1/10000 iki <1/1000)
Labai reti
(<1/10000, taip pat pavieniai atvejai)
Imuninės sistemos sutrikimai
 
 
 
Sisteminės alerginės reakcijos
Nervų sistemos sutrikimai
 
 
 
Nemiga, nuovargis, neramumas
Akių sutrikimai
 
 
 
Laikini regėjimo sutrikimai
Kraujagyslių sutrikimai
 
 
 
Tachikardija ir nereguliarus pulsas
Kvėpavimo sistemos, krūtinės ląstos ir tarpuplaučio sutrikimai
Nosies ir gerklės gėlimas, čiaudulys, deginimo jausmas
Nosies užgulimas, ypatingai po dažno ir ilgalaikio naudojimo
 
 
Virškinimo trakto sutrikimai
 
 
Diskomforto jausmas virškinimo trakte
 
 

Nepageidaujamos reakcijos, užfiksuotos vartojant tik ipratropio bromido turinčius vaistinius preparatus (šaltinis Nycomed):
 
Dažnis
Organų
sistemų klasės
Dažni
(nuo ≥1/100 iki <1/10 )
Nedažni
(nuo ≥1/1000 iki <1/100)
Reti
(nuo ≥1/10000 iki <1/1000)
Nervų sistemos sutrikimai
 
 
Galvos svaigimas
Akių sutrikimai
 
 
Uždaro kampo glaukomos pablogėjimas, padidėjęs spaudimas akies viduje, akių skausmas, midriazė
Kraujagyslių sutrikimai
 
Tachikardija
Palpitacijos, supraventrikulinė tachikardija, prieširdžių fibriliacija
Kvėpavimo sistemos, krūtinės ląstos ir tarpuplaučio sutrikimai
 
 
 
Virškinimo trakto sutrikimai
 
Peristaltikos sutrikimai, pykinimas
 
Odos ir poodinio audinio sutrikimai
 
 
Niežėjimas, bėrimas ir dilgėlinė
Inkstų ir šlapimo takų sutrikimai
 
 
Šlapimo sulaikymas
Bendrieji sutrikimai ir vartojimo vietos pažeidimai
 
 
Alerginės reakcijos tokios kaip anafilaktinė reakcija, liežuvio, lūpų ir veido angioedema, gerklų spazmai
 
Kiekvienoje dažnio grupėje nepageidaujamas poveikis pateikiamas mažėjančio sunkumo tvarka.
 
 
Jeigu perdozuojama vaisto išgėrus ar dėl pernelyg dažno vietinio vartojimo, ksilometazolino hidrochloridas gali sukelti stiprų galvos svaigimą, prakaitavimą, galvos skausmą, bradikardiją, hipertenziją, kvėpavimo slopinimą ir komą, gali stipriai sumažėti kūno temperatūra. Hipertenziją gali sekti hipotenzija. Maži vaikai toksiškumui yra jautresni negu suaugusieji. Būtinas simptominis gydymas su gydytojo priežiūra.
 
Kadangi pavartojus ipratropio bromido į nosį ar išgėrus, jo absorbcija yra labai nežymi, stipraus apsinuodijimo tikimybė yra nedidelė. Tačiau jei apsinuodijimas vis dėl to pasireiškia, klinikiniai simptomai yra burnos džiūvimas, akomodacijos sutrikimas ir tachikardija. Gydymas simptominis.
 
Žymus perdozavimas gali sukelti anticholinerginius CNS simptomus, tokius kaip haliucinacijos, šie simptomai turėtų būti šalinami cholinesterazių inhibitorių pagalba.
 
 
 
 
Farmakoterapinė grupė – simpatomimetikai, deriniai su simpatomimetikais (išskyrus kortikosteroidus), ATC kodas – R 01 AB 06
 
Ksilometazolino hidrochloridas yra simpatomimetikas, veikiantis a-adrenerginius receptorius. Ksilometazolinas pasižymi kraujagysles sutraukiančiu efektu. Efektas yra pasiekiamas po 5 – 10 minučių ir tęsiasi 6 – 8 valandas.
 
Ipratropio bromidas yra keturnaris amonio darinys, pasižymintis anticholinerginiu poveikiu. Vartojant į nosį, jis sumažina sekreciją iš nosies dėl konkurencinės cholinerginių receptorių, išsidėsčiusių aplink nosies epitelį, inhibicijos. Efektas paprastai atsiranda per 15 miničių ir tęsiasi vidutiniškai 6 valandas.
 
 
24 sveikiems žmonėms, po vienos dozės (140 μg ksilometazolino ir 84 μg ipratrotio bromido) įpurškimo į vieną nosies landą, vidutinės maksimalios ipratropio bromido ir ksilometazolino koncentracijos (atitinkamai 0,085 ng/ml ir 0,13 ng/ml) buvo pasiektos po atitinkamai 1 ir 2 valandų. Kiekis kraujyje labai nedidelis. Tačiau, remiantis turimais duomenimis, manoma, kad ipratropio bromidas ir ypatingai ksilometazolinas akumuliuosis, esant rekomenduojamai 3 kartų per dieną dozei.
 
 
Ikiklinikiniai tyrimai buvo atlikti tiek su ipratropio bromidu, tiek su ksilometazolinu. Šie tyrimai neparodė, jokių klinikinio saugumo problemų, kai vartojamos įprastinės OtriDuo dozės.
 
Vartojant OtriDuo į nosį šunims 28 dienas iš eilės, iki keturių kartų per dieną, laikantis nustatyto klinikinės dozės režimo, jokio vietinio ar sisteminio poveikio nenustatyta.
 
 
 
 
Dinatrio edetatas
Glicerolis (85 %)
Vandenilio chlorido rūgštis (pH palaikymui)
Natrio hidroksidas (pH palaikymui)
Išgrynintas vanduo
 
 
Duomenys nebūtini.
 
 
3 metai.
 
 
Negalima užšaldyti.
 
 
10 ml daugiadozis didelio tankio polietileno buteliukas su mechaniniu purkštuku (apytiksliai 70 įpurškimų).
 
 
Specialių reikalavimų nėra.
Nesuvartotą preparatą ar atliekas reikia tvarkyti laikantis vietinių reikalavimų.
 
 
 
Novartis Finland Oy,
Metsänneidonkuja 10, 02130 Espoo,
Suomija
 
 
 
LT/1/09/1681/001
 
 
 
2009-09-08
 
 
 
2009-09-08
 
 
 
Naujausia vaistinio preparato charakteristikų santraukos redakcija pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos (VVKT) interneto svetainėje http://www.vvkt.lt/
 
RINKODAROS SĄLYGOS
 
A.      GAMYBOS LICENCIJOS TURĖTOJAS, ATSAKINGAS UŽ SERIJŲ IŠLEIDIMĄ
 
B.      RINKODAROS TEISĖS SĄLYGOS
 

A.      GAMYBOS LICENCIJOS TURĖTOJAS, ATSAKINGAS UŽ SERIJŲ IŠLEIDIMĄ
 
Gamintojo, atsakingo už serijų išleidimą, pavadinimas ir adresas
 
Novartis Consumer Health GmbH
Zielstattstrasse 40
D – 81379 München
Vokietija
 
 
 
 
Nereceptinis vaistinis preparatas
 
 
Nebūtini.
 
 
 


 
INFORMACIJA ANT IŠORINĖS PAKUOTĖS
 
KARTONO DĖŽUTĖ
 
 
1.      VAISTINIO PREPARATO PAVADINIMAS
 
OtriDuo 0,5 mg/0,6 mg/ml nosies purškalas, tirpalas
Xylometazolini hydrochloridum /Ipratropii bromidum
 
 
2.      VEIKLIOJI MEDŽIAGA IR JOS KIEKIS
 
1 ml purškalo yra 0,5 mg ksilometazolino hidrochlorido ir 0,6 mg ipratropio bromido.
Vienoje purškalo dozėje yra 70 mikrogramų ksilometazolino hidrochlorido ir 84 mikrogramai ipratropio bromido.
 
 
3.      PAGALBINIŲ MEDŽIAGŲ SĄRAŠAS
 
Pagalbinės medžiagos: dinatrio edetatas, glicerolis (85 %), išgrynintas vanduo, vandenilio chlorido rūgštis ir natrio hidroksidas (pH palaikymui).
 
 
4.      FARMACINĖ FORMA IR KIEKIS PAKUOTĖJE
 
Nosies purškalas, tirpalas
10 ml
 
 
5.      VARTOJIMO METODAS IR BŪDAS (-AI)
 
Vartoti į nosį.
Prieš vartojimą perskaitykite pakuotės lapelį.
 
 
6.      SPECIALUS ĮSPĖJIMAS, KAD VAISTINĮ PREPARATĄ BŪTINA LAIKYTI VAIKAMS NEPASIEKIAMOJE IR NEPASTEBIMOJE VIETOJE
 
Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.
 
 
7.      KITAS (-I) SPECIALUS (-ŪS) ĮSPĖJIMAS (-AI) (JEI REIKIA)
 
 
8.      TINKAMUMO LAIKAS
 
Tinka iki:
 
 
9.      SPECIALIOS LAIKYMO SĄLYGOS
 
Negalima užšaldyti.
 
 
10.    SPECIALIOS ATSARGUMO PRIEMONĖS DĖL NESUVARTOTO VAISTINIO PREPARATO AR JO ATLIEKŲ TVARKYMO (JEI REIKIA)
 
 
11.    RINKODAROS TEISĖS TURĖTOJO PAVADINIMAS IR ADRESAS
 
Novartis Finland Oy,
Metsänneidonkuja 10, 02130 Espoo,
Suomija
 
 
12.    RINKODAROS TEISĖS NUMERIS
 
LT/1/09/1681/001
 
 
13.    SERIJOS NUMERIS
 
Serija:
 
 
14.    PARDAVIMO (IŠDAVIMO) TVARKA
 
Nereceptinis vaistinis preparata

 

APKLAUSA/ KONKURSAS
Klausimas:
Ar Jus veikia mėnulio pilnatis?
Atsakymai:
Taip, sunkiau užmigti
Taip, aplinkinių elgesys tampa keistas
Manęs neveikia
Rezultatai
 
2009 © Infomed.lt Visos teisės saugomos įstatymo. Kontaktai | Reklama
HexaPortal v1.7