Ieškoti
Geriausia prekių paieška internete, elektroninės parduotuvės
   

PAN-AMOXICILLIN 1G PULV. PRO INJ. N1

Vaistai
  Gamintojas:
PANPHARMA

PAKUOTĖS LAPELIS: INFORMACIJA VARTOTOJUI

PAN-AMOXICILLIN 500 mg milteliai injekciniam arba infuziniam tirpalui
PAN-AMOXICILLIN 1000 mg milteliai injekciniam arba infuziniam tirpalui
Amoksicilinas

Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą.
- Neišmeskite lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
- Jeigu kiltų klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
Šis vaistas skirtas Jums. Kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti net tokiu atveju, jeigu jų ligos simptomai yra tokie patys kaip Jūsų).
Jeigu pasireiškia stiprus šalutinis poveikis arba jeigu atsiranda šiame lapelyje neminėtas šalutinis poveikis, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.Lapelio turinys
1. Kas yra PAN-AMOXICILLIN ir nuo ko jis vartojamas
2. Kas žinotina prieš vartojant PAN-AMOXICILLIN
3. Kaip vartoti PAN-AMOXICILLIN
4. Galimas šalutinis poveikis
5. Kaip laikyti PAN-AMOXICILLIN
6. Kita informacija1. KAS YRA PAN-AMOXICILLIN IR NUO KO JIS VARTOJAMAS

Veiklioji antibiotiko medžiaga amoksicilinas yra plataus antimikrobinio poveikio penicilinas. Jis slopina bakterijų sienelės sintezę, todėl užkrečiamąsias ligas sukeliančios bakterijos žūsta.

Amoksicilinu gydomos jam jautrių mikroorganizmų sukeltos infekcinės ligos, kai reikia vartoti leidžiamųjų antibiotikų:
- ausų, nosies, gerklės (ūminio vidurinės ausies, prienosinių ančių ar gerklės uždegimas);
- apatinių kvėpavimo takų (lėtinio paūmėjusio bronchų uždegimo, bendruomenėje įgyto plaučių uždegimo);
- inkstų ir šlapimo takų (šlapimo pūslės, šlaplės ar inkstų uždegimas);
- mažojo dubens uždegiminės ligos, įskaitant infekuotą abortą;
- virškinimo trakto (tulžies pūslės ar latakų uždegimas, vidurių šiltinės, paratifas)
- kitos gyvybei pavojingos ligos (kraujo užkrėtimas, smegenų dangalų uždegimas, vidinio širdies dangalo uždegimas).

Antibiotiko vartojama bakterijų sukelto širdies dangalo uždegimo profilaktikai rizikos grupių pacientams, kuriems atliekama chirurginė procedūra.

Jūsų gydytojas nusprendė Jums skirti PAN- AMOXICILLIN todėl, kad Jūs sergate infekcine liga arba kad prieš operaciją apsaugotų Jus nuo galimos infekcijos.

2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT PAN-AMOXICILLIN

PAN-AMOXICILLIN vartoti draudžiama:
- jei yra padidėjęs paciento jautrumas amoksicilinui ar kitiems penicilinų grupės antibiotikams.

Specialiųjų atsargumo priemonių reikia
- jei atsiranda ūminė alerginė reakcija pvz., dilgėlinė, anafilaksija; vaisto vartojimą būtina nutraukti ir imtis tinkamų skubaus gydymo priemonių. Pacientą būtina atidžiai prižiūrėti, prireikus taikyti kitas simptominio gydymo priemones (pvz., dirbtinį kvėpavimą, deguonį).

Yra duomenų, kad penicilino vartojantiems pacientams buvo pasireiškusi sunki ir kartais mirtina padidėjusio jautrumo (anafilaksinė) reakcija, todėl prieš pradedant gydymą amoksicilinu ligonį būtina paklausti, ar jam buvo pasireiškęs padidėjęs jautrumas penicilinui. Jei yra buvę padidėjusio jautrumo reakcijų penicilinui, amoksicilino vartoti draudžiama.

Prieš pradedant gydyti amoksicilinu, reikia gerai išsiaiškinti, ar nebuvo padidėjusio jautrumo reakcijos cefalosporinams. Negalima pamiršti, jog galima kryžminė reakcija cefalosporinams ir penicilinams, todėl pavartojus pirmąją vaisto dozę, pacientą būtina atidžiai stebėti.

Jei tirpiklis yra benzilo alkoholis, vartojamas injekcijoms į raumenis, į veną jo injekuoti draudžiama.

Ligoniams, sergantiems inkstų veiklos nepakankamumu, dozę reikia mažinti atsižvelgiant į ligos sunkumą.

Pacientams, gydomiems didelėmis leidžiamojo amoksicilino dozėmis, rekomenduojama vartoti daug skysčių, nes šlapime gali atsirasti kristalų.

Pacientams, sergantiems infekcine mononukleoze ar limfoleukoze, amoksicilinas gali sukelti bėrimą panašų į tymų, todėl sergant šiomis ligomis šio vaistinio preparato vartoti nerekomenduojama.

Prasidėjęs stiprus nepraeinantis viduriavimas, gali būti gleivinio žarnų uždegimo, kurį dažniausiai sukelia Clostridium difficile, požymis. Tokiu atveju viduriavimą slopinančių vaistų vartoti draudžiama. Pasireiškus šiai komplikacijai, antibiotiko vartojimą reikia nutraukti ir pradėti tinkamą gydymą.

Amoksicilinu gydant ilgai, gali atsirasti ir daugėti jam nejautrių bakterijų ir grybelių, todėl reikia atidžiai sekti, ar neatsiranda pradinis užkrėtimas.

Vaisto vartojant ilgai, rekomenduojama periodiškai tirti inkstų, kepenų ir kraujodaros organų veiklą. Tai itin svarbu laiku ir prieš laiką gimusiems naujagimiams, kūdikiams ir vaikams.

Antibiotiko infuzuojant, kas 48 val. reikia keisti infuzavimo vietą.

Kitų vaistų vartojimas
- Alopurinolis (vaistas nuo podagros). Amoksicilino vartojant su alopurinoliu didėja odos pažeidimo pavojus. Todėl kartu šių medikamentų vartoti nerekomenduojama.
- Probenecidas (vaistas nuo podagros). Probenecidas slopina kartu vartojamo amoksicilino išsiskyrimą per inkstus, todėl didėja pastarojo vaisto koncentracija kraujyje ir tulžyje.
- Geriamieji kontraceptikai. Amoksicilinas gali trumpam sumažinti estrogenų ir progesterono koncentraciją kraujo plazmoje, todėl gali mažėti geriamųjų kontraceptikų veiksmingumas. Vadinasi, gydymo amoksicilinu metu rekomenduojama papildomai naudotis papildomomis apsaugos nuo nėštumo priemonėmis.
- Kraują skystinantys vaistai (antikoaguliantai). Vartojant amoksicilino ir antikoaguliantų, pvz., kumarino darinių, gali pailgėti protrombino laikas ir dėl to dažniau prasidėti kraujavimas. Todėl gali tekti mažinti antikoaguliantų dozę.
- Kiti antibiotikai. Vartojant bakterijų dauginimąsi stabdančių antibiotikų (makrolidų, tetraciklinų grupės antibiotikų, chloramfenikolio ar sulfanilamidų) kartu su amoksicilinu, bakterijas naikinatis pastarojo medikamento poveikis gali silpnėti. Su kitais bakterijas naikinantį poveikį sukeliančiais antibiotikais prireikus amoksicilino vartoti galima.
- Metotreksatas (imunitetą slopinantis vaistas).Vartojant amoksicilino ir metotreksato, gali pasireikšti toksinis pastarojo vaisto poveikis, galbūt dėl to, kad amoksicilinas slopina jo išsiskyrimą į inkstų kanalėlius.
- Laboratoriniai tyrimai. Amoksicilino vartojantiems žmonėms gliukozės kiekį šlapime patariama nustatinėti fermentiniu gliukozės oksidazės metodu. Kadangi šlapime amoksicilino koncentracija būna didelė, todėl cheminiu metodu gauti rezultatai gali būti tariamai teigiami.

Jeigu amoksicilino koncentracija kraujyje yra didelė, cukraus kiekio kraujyje tyrimo rodmenys gali būti mažesni.

Amoksicilinas gali daryti įtaką baltymų tyrimo kolorimetriniu metodu gaunamiems duomenims.

PAN-AMOXICILLIN vartojimas su maistu ir gėrimais
Specialiųjų reikalavimų nėra.

Nėštumas ir žindymo laikotarpis
Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.

Kadangi tyrimų su gyvūnais metu teratogeninis vaisto poveikis nepasireiškė, žmonėms irgi jis neturėtų pasireikšti. Tiriant daug nėščių moterų, vartojusių amoksicilino, nepastebėta nei toksinio poveikio vaisiui, nei vaisiaus apsigimimų. Nėščios moterys amoksicilino gali vartoti tik neabejotinai būtinu atveju.

Kadangi amoksicilino patenka į motinos pieną, žindymo laikotarpiu vaistinio preparato būtina vartoti atsargiai. Retais atvejais žindomam kūdikiui gali prasidėti viduriavimas, gleivinėje atsirasti grybelių. Reikia nepamiršti, kad gali padidėti kūdikio jautrumas beta laktaminiams antibiotikams.
Vairavimas ir mechanizmų valdymas
Amoksicilinas nemažina gebėjimo koncentruoti dėmesį ir netrukdo vairuoti bei valdyti mechanizmus.

Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines PAN- AMOXICILLIN medžiagas
1000 mg amoksicilino natrio druskos yra apie 63 mg natrio. Būtina į tai atsižvelgti, jei kontroliuojamas natrio kiekis maiste.

3. KAIP VARTOTI PAN-AMOXICILLIN

PAN-AMOXICILLIN galima injekuoti į raumenis ar veną arba infuzuoti į veną. Buteliuke esančius miltelius būtina ištirpinti tinkamu tirpiklio kiekiu. Buteliuką reikia kratyti tol, kol milteliai visiškai ištirps, tirpalą įtraukti į švirkštą ir suleisti.

Vartojimas į veną (injekuojant arba infuzuojant)

Dozavimas pacientams, kurių inkstų veikla nesutrikusi

Suaugę žmonės
Įprastinė vienkartinė suaugusių žmonių amoksicilino dozė yra 500 mg. Ją reikia vartoti kas 8 valandas. Sunkios infekcinės ligos atveju vienkartinę dozę galima didinti iki 1000 mg ir vartoti ją kas 6 valandas.

Jaunesni kaip 10 metų vaikai
Jaunesnių kaip 10 metų vaikų paros dozė yra 50-100 mg/kg kūno svorio. Ją, išdalytą, lygiomis dalimis, reikia vartoti kas 8 valandas.
Vaistinio preparato galima lėtai (per 3- 4 min.) suleisti į veną arba infuzuoti per 30 -60 min.

Vartojimo metodas
Vaistinio preparato galima lėtai (per 3 4 min.) suleisti į veną arba infuzuoti per 30 -60 min.
Lėtai injekuojant veną vienkartinė suaugusių žmonių dozė turi būti ne didesnė kaip 1 g amoksicilino, ištirpinto 20 ml injekcinio vandens. Vienkartinė vaikų turi būti ne didesnė kaip 25 mg/kg kūno svorio.

Infuzuojant į veną suaugusiems žmonėms vienos infuzijos metu daugiau kaip 2 g preparato infuzuoti nerekomenduojama. Naujagimiams, kūdikiams ir vaikams vienos infuzijos metu galima infuzuoti ne didesnę kaip 50 mg/kg kūno svorio dozę.

Vartojimas į raumenis
Suaugę žmonės
Įprastinė vienkartinė suaugusių žmonių amoksicilino dozė yra 500 mg. Ją reikia vartoti kas 8 valandas. Vienkartinė amoksicilino dozė turi būti ne didesnė kaip 1 g.

Jaunesni kaip 10 metų vaikai
Įprastinė vaikų paros dozė – 50 -100 mg/kg kūno svorio. Ją, išdalytą lygiomis dalimis, reikia vartoti kas 8 valandas. Vienkartinė dozė turi būti ne didesnė kaip 25 mg/kg kūno svorio.

Dozavimas pacientams, kurių inkstų veikla sutrikusi
Priklausomai nuo ligos sunkumo, pacientams, kurių inkstų funkcija sutrikusi, gali tekti mažinti antibiotiko paros dozę.
Dializuojamiems pacientams dializės pabaigoje reikia vartoti papildomą antibiotiko dozę.

Listerijų sukeltas smegenų dangalų uždegimas
Gydant listerijų sukeltą meningitą vienkartinė amoksicilino dozė yra 2000 mg. Ją reikia vartoti kas 4 valandas. Gydymo trukmė 10-14 parų. Vaistinio preparato vartojama kartu su kitais antibiotikais.

Vidinio širdies dangalo uždegimo profilaktika
Jei vaistinio preparato vartojama kartu su kitais antibiotikais, vienkartinė amoksicilino dozė yra 2000 mg. Ją reikia vartoti kas 6 valandas. Jei profilaktikai vartojama vien tik amoksicilino, 2000 mg amoksicilino reikia vartoti kas 4 valandas.

Pavartojus per didelę PAN-AMOXICILLIN
Perdozavus antibiotiko, gali atsirasti nervų sistemos, psichikos, virškinimo sistemos ir inkstų veiklos sutrikimų (pastaruoju atveju šlapime gali susidaryti kristalai).
Vaisto perdozavus, jo vartojimą būtina nutraukti ir taikyti simptominį gydymą.

Pamiršus pavartoti PAN-AMOXICILLIN
Pamiršus pavartoti šio vaisto, reikia suleisti jo tuoj pat, kai prisimenama. To reikia, kad kraujyje išliktų stabili vaisto koncentracija. Jei jau priartėjęs sekančios dozės laikas vietoj praleistosios dvigubos dozės vartoti nereikia. Toliau vaisto reikia vartoti įprastu ritmu.

Nustojus vartoti PAN-AMOXICILLIN
Negalima savavališkai nutraukti vaisto vartojimo, nes gali būti, kad antibiotikas nespėjo sunaikinti visų ligos sukėlėjų ir Jūsų sveikatos būklė gali vėl pablogėti.

4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

PAN-AMOXICILLIN kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

Daugeliui ligonių šis medikamentas šalutinio poveikio nesukelia, tačiau dalies žmonių jautrumas cefazolinui, kaip ir kitiems antibiotikams, yra padidėjęs.
Jeigu atsiranda bent vienas iš žemiau išvardytų retų sunkios alergijos simptomų nedelsiant praneškite apie tai savo gydytojui:
ūminis švokštimas ir krūtinės spaudimas;
vokų, veido ar lūpų tinimas;
odos patinimas ar dilgėlinė;
odos išbėrimas (raudoni spuogeliai), niežulys, karščiavimas;
ūminis kraujagyslių funkcijos nepakankamumas (kolapsas).
Jei aukščiau išvardytas poveikis pasireiškė gydantis namuose, nedelsiant kreipkitės į artimiausią gydymo įstaigą.

Šiame skyriuje išvardyto nepageidaujamo poveikio dažnis vertinamas taip: labai dažnas (>1/10), dažnas (nuo >1/100 iki <1/10, nedažnas (nuo >1/1000 iki <1/100), retas (nuo >1/10 000 iki <1/1000, labai retas (<1/10 000).

Infekcijos
Nedažni
Amoksicilino vartojant ilgai arba pakartotinai, organizme gali atsirasti ir daugėti atsparių bakterijų arba grybelių, pvz., pasireikšti burnos ir makšties kandidamikozė.

Kraujo ir limfinės sistemos sutrikimai
Reti
Kraujo ląstelių kiekio pokyčiai, mažakraujystė, susijusi su raudonųjų kraujo kūnelių irimu.
Labai reti
Pavieniais atvejais gali pasireikšti leukocitų kiekio sumažėjimas, mažakraujystė, pailgėti kraujavimo laikas. Vaisto vartojimą nutraukus, minėti pokyčiai išnyksta.

Imuninės sistemos sutrikimai
Reti
Gerklų pabrinkimas, alerginis kraujagyslių uždegimas, anafilaksinis anafilaksinis šokas.

Nervų sistemos sutrikimai
Reti
Poveikis centrinei nervų sistemai (nevalingi judesiai, galvos svaigimas, konvulsijos) yra retas. Konvulsijos galimos tiems žmonėms, kurie vartoja didelę dozę arba kurių inkstų veikla sutrikusi.

Virškinimo trakto sutrikimai
Dažni
Skrandžio veiklos sutrikimas, pykinimas, apetito stoka, vėmimas, dujų kaupimasis skrandyje ir žarnyne, išmatų suminkštėjimas, viduriavimas, burnos gleivinės išbėrimas, burnos džiūvimas, skonio pojūčio sutrikimas. Poveikis virškinimo traktui paprastai būna silpnas arba vidutinio sunkumo ir dažnai išnyksta arba tolesnio gydymo metu, arba greitai po jo. Poveikis virškinimo traktui pasireiškia rečiau, jeigu amoksicilino geriama valgio metu.
Sunkus nepraeinantis viduriavimas, gali būti labai retai pasireiškiančio gleivinio žarnų uždegimo požymis. Jam atsiradus, viduriavimą slopinančių medikamentų vartoti draudžiama.
Labai reti
Liežuvio pajuodavimas.

Kepenų ir tulžies pūslės sutrikimai
Nedažni
Vidutinis trumpalaikis kepenų fermentų aktyvumo padidėjimas. Retai gali pasireikšti kepenų uždegimas ar su tulžies sąstoviu susijusi gelta.

Odos ir poodinio audinio sutrikimai
Dažni
Odos reakcija, pvz., išbėrimas, niežulys, dilgėlinė. 5 – 11 gydymo parą galimas į tymus panašus bėrimas. Staiga atsiradusi dilgėlinė yra alerginės reakcijos amoksicilinui požymis. Tokiu atveju gydymą amoksicilinu reikia nutraukti.
Reti
Alerginis pabrinkimas (Kvinkės edema), ūminis išplitęs pūslinis išbėrimas, Stivenso ir Džonsono sindromas, pūslinis odos pažeidimas.

Inkstų ir šlapimo takų sutrikimai
Reti
Ūminis inkstų uždegimas.

Bendri sutrikimai ir vartojimo vietos pažeidimai
Reti
Vaisto sukeltas karščiavimas.

Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.5. KAIP LAIKYTI PAN-AMOXICILLIN

Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.
Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 (C temperatūroje. Buteliuką laikyti išorinėje dėžutėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo šviesos.
Miltelius ištirpinus, preparatą būtina vartoti tuoj pat, jo laikyti negalima.

Ant etiketės ir dėžutės po „EXP“/ „Tinka iki“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, PAN-AMOXICILLIN vartoti negalima. Vaistas tinka vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.6. KITA INFORMACIJA

PAN-AMOXICILLIN sudėtis

Veiklioji medžiaga yra amoksicilinas. Viename buteliuke yra 500 mg arba 1 g amoksicilino (amoksicilino natrio druskos pavidalu).
Pagalbinių medžiagų preparato sudėtyje nėra.

PAN-AMOXICILLIN išvaizda ir kiekis pakuotėje

PANAMOXICILLIN yra balti arba beveik balti kristaliniai milteliai.
Preparatas tiekiamas stiklo buteliukais, užkimštais chlorbutilo kamščiu ir uždengtais aliuminio dangteliu.
Kartono dėžutėje yra 50 buteliukų.Rinkodaros teisės turėtojas ir gamintojas

Panpharma SA
Zone Industrielle du Clairay-Lutre
35 133 Fougeres
Prancūzija

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą.

UAB „Inoterus“,
K. Borutos g. 24/32,
Vilnius 08335
Lietuva
Tel. +370 5237 4437Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą patvirtintas 2008-12-18Naujausia pakuotės lapelio redakcija pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos (VVKT) tinklalapyje http://www.vvkt.lt/

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Žemiau pateikta informacija skirta tik sveikatos priežiūros specialistams

Injekcinio ir infuzinio tirpalo ruošimas

Injekcija į raumenis
Buteliuke esančius miltelius ištirpinti 5 ml injekcinio vandens. Buteliuką kratyti tol, kol milteliai visiškai ištirps. Paruoštas tirpalas yra gelsvas, skaidrus be matomų dalelių.

Injekcija į veną
Buteliuke esantys milteliai tirpinami 20 ml injekcinio vandens. Paruoštas tirpalas yra gelsvas, skaidrus be matomų dalelių.

Infuzija (lašinimas) į veną
Paruoštas intraveninei injekcijai PAN–AMOXICILLIN tirpalas (gautas ištirpinus miltelius 20 ml injekcinio vandens) papildomai skiedžiamas izotoniniu 0,9 % natrio chlorido ar gliukozės tirpalu.
Pagamintą tirpalą intraveninei infuzijai galima maišyti su įvairiais intraveniniais skysčiais.
I PRIEDAS

PREPARATO CHARAKTERISTIKŲ SANTRAUKA
1. VAISTINIO PREPARATO PAVADINIMAS

PAN-AMOXICILLIN 1000 mg milteliai injekciniam arba infuziniam tirpalui2. KOKYBINĖ IR KIEKYBINĖ SUDĖTIS

Viename buteliuke yra 1000 mg amoksicilino (amoksicilino natrio druskos pavidalu).
Viename buteliuke yra apie 63 mg natrio.

Visos pagalbinės medžiagos išvardytos 6.1 skyriuje.3. FARMACINĖ FORMA

Milteliai injekciniam arba infuziniam tirpalui

Milteliai yra kristaliniai, balti arba beveik balti.4. KLINIKINĖ INFORMACIJA

Terapinės indikacijos

Amoksicilinui jautrių mikroorganizmų sukeltų infekcinių ligų gydymas, kai būtini parenteraliniu būdu vartojami antibiotikai:
- ausų, nosies ir gerklės (ūminio vidurinės ausies uždegimo, sinusito, faringito);
- apatinių kvėpavimo takų (lėtinio paūmėjusio bronchito, bendruomenėje įgytos pneumonijos);
- inkstų ir šlapimo takų (cistito, uretrito, pielonefrito);
- mažojo dubens uždegiminės ligos, įskaitant sepsinį abortą;
- virškinimo trakto (cholecistito, cholangito, cholangiolito, vidurių šiltinės, paratifo)
- kitų gyvybei pavojingų ligų (sepsio, meningito, endokardito).

Bakterinio endokardito profilaktika rizikos grupių pacientams, kuriems atliekama chirurginė procedūra.

Reikia atsižvelgti į oficialias vietines tinkamo antimikrobinių preparatų vartojimo rekomendacijas

4.2 Dozavimas ir vartojimo metodas

PAN-AMOXICILLIN galima injekuoti į raumenis ar veną arba infuzuoti į veną. Buteliuke esančius miltelius būtina ištirpinti tinkamu tirpiklio kiekiu. Buteliuką reikia kratyti tol, kol milteliai visiškai ištirps, tirpalą įtraukti į švirkštą ir suleisti.

Vartojimas į veną (injekuojant arba infuzuojant)

Dozavimas pacientams, kurių inkstų veikla nesutrikusi
Suaugę žmonės
Įprastinė vienkartinė suaugusių žmonių amoksicilino dozė yra 500 mg. Ją reikia vartoti kas 8 valandas. Sunkios infekcinės ligos atveju vienkartinę dozę galima didinti iki 1000 mg ir vartoti ją kas 6 valandas.

Jaunesni kaip 10 metų vaikai
Jaunesnių kaip 10 metų vaikų paros dozė yra 50-100 mg/kg kūno svorio. Ją, išdalytą, lygiomis dalimis, reikia vartoti kas 8 valandas.
Vaistinio preparato galima lėtai (per 3- 4 min.) suleisti į veną arba infuzuoti per 30 -60 min.

Vartojimo metodas
Vaistinio preparato galima lėtai (per 3 - 4 min.) suleisti į veną arba infuzuoti per 30 -60 min.
Lėtai injekuojant į veną vienkartinė suaugusių žmonių dozė turi būti ne didesnė kaip 1 g amoksicilino, ištirpinto 20 ml injekcinio vandens. Vienkartinė vaikų turi būti ne didesnė kaip 25 mg/kg kūno svorio.

Infuzuojant į veną suaugusiems žmonėms vienos infuzijos metu daugiau kaip 2 g preparato infuzuoti nerekomenduojama. Naujagimiams, kūdikiams ir vaikams vienos infuzijos metu galima infuzuoti ne didesnę kaip 50 mg/kg kūno svorio dozę.

Vartojimas į raumenis

Suaugę žmonės
Įprastinė vienkartinė suaugusių žmonių amoksicilino dozė yra 500 mg. Ją reikia vartoti kas 8 valandas. Vienkartinė amoksicilino dozė turi būti ne didesnė kaip 1 g.

Jaunesni kaip 10 metų vaikai
Įprastinė vaikų paros dozė – 50 -100 mg/kg kūno svorio. Ją, išdalytą lygiomis dalimis, reikia vartoti kas 8 valandas. Vienkartinė dozė turi būti ne didesnė kaip 25 mg/kg kūno svorio.

Dozavimas pacientams, kurių inkstų veikla sutrikusi
Priklausomai nuo ligos sunkumo, pacientams, kurių inkstų funkcija sutrikusi, gali tekti mažinti antibiotiko paros dozę.
Dializuojamiems pacientams dializės pabaigoje reikia vartoti papildomą antibiotiko dozę.

Listerijų sukeltas meningitas
Gydant listerijų sukeltą meningitą vienkartinė amoksicilino dozė yra 2000 mg. Ją reikia vartoti kas 4 valandas. Gydymo trukmė 10-14 parų. Vaistinio preparato vartojama kartu su kitais antibiotikais.

Endokardito profilaktika
Jei vaistinio preparato vartojama kartu su kitais antibiotikais, vienkartinė amoksicilino dozė yra 2000 mg. Ją reikia vartoti kas 6 valandas. Jei profilaktikai vartojama vien tik amoksicilino, 2000 mg amoksicilino reikia vartoti kas 4 valandas.

Injekcinio ir infuzinio tirpalo ruošimo instrukcija nurodyta 6.6 skyriuje.

4.3 Kontraindikacijos

- Padidėjęs jautrumas amoksicilinui ar kitiems penicilinų grupės antibiotikams.

4.4 Specialūs įspėjimai ir atsargumo priemonės

Yra duomenų, kad penicilino vartojantiems pacientams buvo pasireiškusi sunki ir kartais mirtina padidėjusio jautrumo (anafilaksinė) reakcija, todėl prieš pradedant gydymą amoksicilinu ligonį būtina paklausti, ar jam buvo pasireiškęs padidėjęs jautrumas penicilinui. Jei yra buvę padidėjusio jautrumo reakcijų penicilinui, amoksicilino vartoti draudžiama.

Prieš pradedant gydyti amoksicilinu, reikia gerai išsiaiškinti, ar pacientui nebuvo padidėjusio jautrumo reakcijos cefalosporinams. Negalima pamiršti, jog galima kryžminė reakcija cefalosporinams ir penicilinams, todėl pavartojus pirmąją vaistinio preparato dozę, pacientą būtina atidžiai stebėti.

Jei tirpiklis yra benzilo alkoholis, vartojamas injekcijoms į raumenis, į veną jo injekuoti draudžiama.

Ligoniams, sergantiems inkstų funkcijos nepakankamumu, dozę reikia mažinti atsižvelgiant į kreatinino klirensą ir kreatinino kiekį kraujo serume.

Pacientams, gydomiems didelėmis parenteraliai vartojamo amoksicilino dozėmis, rekomenduojama vartoti daug skysčių, nes gali pasireikšti kristalurija.

Vartojant amoksicilino kartu su alopurinoliu, didėja odos pažeidimo pavojus.

Pacientams, sergantiems infekcine mononukleoze ar limfoleukoze, amoksicilinas gali sukelti bėrimą panašų į tymų, todėl sergant šiomis ligomis šio vaistinio preparato vartoti nerekomenduojama.

Jei atsiranda ūminė alerginė reakcija pvz., urtikarija, anafilaksija, vaistinio preparato vartojimą būtina nutraukti ir imtis tinkamų skubaus gydymo priemonių: pradžioje leisti epinefrino į veną, po to gydyti antihistamininiais preparatais, skysčiais ir gliukokortikoidais. Pacientą būtina atidžiai prižiūrėti, prireikus taikyti kitas simptominio gydymo priemones (pvz., dirbtinį kvėpavimą, deguonį).

Prasidėjęs stiprus nepraeinantis viduriavimas, gali būti pseudomembraninio kolito, kurį dažniausiai sukelia Clostridium difficile, požymis. Tokiu atveju peristaltiką slopinančių medikamentų vartoti draudžiama. Pasireiškus šiai komplikacijai, antibiotiko vartojimą reikia nutraukti ir pradėti tinkamą gydymą.

Amoksicilinu gydant ilgai, gali atsirasti ir daugėti jam nejautrių bakterijų ir grybelių, todėl reikia atidžiai sekti, ar neatsiranda superinfekcija.

Vaistinio preparato vartojant ilgai, rekomenduojama periodiškai tirti inkstų, kepenų ir kraujodaros organų funkciją. Tai itin svarbu laiku ir prieš laiką gimusiems naujagimiams, kūdikiams ir vaikams.

Antibiotiko infuzuojant, kas 48 val. reikia keisti infuzavimo vietą.

Svarbi informacija apie pagalbines medikamento medžiagas
1000 mg amoksicilino natrio druskos yra apie 63 mg natrio. Į tai būtina atsižvelgti, jei laikomasi dietos ribojančios natrio kiekis maiste.

4.5 Sąveika su kitais vaistiniais preparatais ir kitokia sąveika

Alopurinolis
Amoksicilino vartojant su alopurinoliu didėja odos pažeidimo pavojus. Todėl kartu šių medikamentų vartoti nerekomenduojama.

Probenecidas
Probenecidas slopina kartu vartojamo amoksicilino eliminaciją pro inkstus, todėl didėja pastarojo medikamento koncentracija kraujo serume ir tulžyje.

Geriamieji kontraceptikai
Amoksicilinas gali trumpam sumažinti estrogenų ir progesterono koncentraciją kraujo plazmoje, todėl gali mažėti geriamųjų kontraceptikų veiksmingumas. Vadinasi, gydymo amoksicilinu metu rekomenduojama papildomai naudotis nehormoninėmis kontracepcijos priemonėmis.

Antikoaguliantai
Vartojant amoksicilino ir antikoaguliantų, pvz., kumarino darinių, gali pailgėti protrombino laikas ir dėl to dažniau prasidėti kraujavimas. Todėl gali tekti mažinti antikoaguliantų dozę.

Kiti antibiotikai
Vartojant bakteriostatiškai veikiančių vaistinių preparatų (makrolidų, tetraciklinų grupės antibiotikų chloramfenikolio ir sulfanilamidų) kartu su amoksicilinu, baktericidinis pastarojo medikamento poveikis gali silpnėti. Su kitais baktericidinį poveikį sukeliančiais antibiotikais (aminoglikozidais, cefalosporinais) prireikus amoksicilino vartoti galima.

Metotreksatas
Vartojant amoksicilino ir metotreksato, gali pasireikšti toksinis pastarojo medikamento poveikis, galbūt dėl to, kad amoksicilinas slopina jo sekreciją į inkstų kanalėlius.

Laboratoriniai tyrimai
Amoksicilino vartojantiems žmonėms gliukozės kiekį šlapime patariama nustatinėti fermentiniu gliukozės oksidazės metodu. Kadangi šlapime amoksicilino koncentracija būna didelė, todėl cheminiu metodu gauti rezultatai gali būti tariamai teigiami.

Amoksicilinas gali mažinti estriolio kiekį nėščių moterų šlapime.

Jeigu amoksicilino koncentracija kraujyje yra kelianti didelę riziką, cukraus kiekio nustatymo kraujyje duomenys gali būti mažesni.

Amoksicilinas gali daryti įtaką baltymų tyrimo kolorimetriniu metodu gaunamiems duomenims.

4.6 Nėštumo ir žindymo laikotarpis

Nėštumo laikotarpis
Kadangi tyrimų su gyvūnais metu teratogeninis vaistinio preparato poveikis nepasireiškė, žmonėms irgi jis neturėtų pasireikšti.. Tiriant daug nėščių moterų, vartojusių amoksicilino, nepastebėta nei toksinio poveikio vaisiui, nei vaisiaus apsigimimų. Nėščios moterys amoksicilino gali vartoti tik neabejotinai būtinu atveju.

Žindymo laikotarpis
Kadangi amoksicilino patenka į motinos pieną, žindymo laikotarpiu vaistinio preparato būtina vartoti atsargiai. Retais atvejais žindomam kūdikiui gali prasidėti viduriavimas, gleivinėje atsirasti grybelių. Reikia nepamiršti, kad gali padidėti kūdikio jautrumas beta laktaminiams antibiotikams.

4.7 Poveikis gebėjimui vairuoti ir valdyti mechanizmus

Amoksicilinas gebėjimo vairuoti ir valdyti mechanizmus neveikia.

4.8 Nepageidaujamas poveikis

Šiame skyriuje išvardyto nepageidaujamo poveikio dažnis vertinamas taip: labai dažnas (>1/10), dažnas (nuo >1/100 iki <1/10, nedažnas (nuo >1/1000 iki <1/100), retas (nuo >1/10 000 iki <1/1000, labai retas (<1/10 000).

Infekcijos ir infestacijos
Nedažni
Amoksicilino vartojant ilgai arba pakartotinai, organizme galima superinfekcija: gali atsirasti ir daugėti atsparių bakterijų arba grybelių, pvz., pasireikšti burnos ir makšties kandidamikozė.

Kraujo ir limfinės sistemos sutrikimai
Reti
Eozinofilija, hemolizinė anemija.
Labai reti
Pavieniais atvejais gali pasireikšti leukopenija, granulocitopenija, trombocitopenija, pancitopenija, anemija, mieloidinio audinio funkcijos slopinimas, agranulocitozė, pailgėti kraujavimo ir protrombino laikas. Preparato vartojimą nutraukus, minėti pokyčiai išnyksta.

Imuninės sistemos sutrikimai
Reti
Gerklų edema, seruminė liga, alerginis vaskulitas, anafilaksinis ar anafilaktoidinis šokas.

Nervų sistemos sutrikimai
Reti
Poveikis CNS (hiperkinezija, galvos svaigimas, konvulsijos) yra retas. Konvulsijos galimos tiems žmonėms, kurie vartoja didelę dozę arba kurių inkstų funkcija sutrikusi.

Virškinimo trakto sutrikimai
Dažni
Skrandžio funkcijos sutrikimas, pykinimas, apetito stoka, vėmimas, dujų kaupimasis skrandyje ir žarnyne, išmatų suminkštėjimas, viduriavimas, enantema (ypač burnos srities), burnos džiūvimas, skonio pojūčio sutrikimas. Poveikis virškinimo traktui paprastai būna silpnas arba vidutinio sunkumo ir dažnai išnyksta arba tolesnio gydymo metu, arba greitai po jo. Poveikio virškinimo traktui pasireiškia rečiau, jeigu amoksicilino geriama valgio metu.
Sunkus nepraeinantis viduriavimas, gali būti labai retai pasireiškiančio pseudomembraninio kolito požymis. Jam atsiradus, peristaltiką slopinančių medikamentų vartoti draudžiama.
Labai reti
Liežuvio pajuodavimas.

Kepenų ir tulžies pūslės ir latakų sutrikimai
Nedažni
Vidutinis trumpalaikis kepenų fermentų padaugėjimas. Retais atvejais gali pasireikšti hepatitas ar cholestazinė gelta.

Odos ir poodinio audinio sutrikimai
Dažni
Odos reakcija, pvz., egzantema, niežulys, dilgėlinė. 5 – 11 gydymo parą galima į tymus panaši egzantema. Staigiai pasireiškusi dilgėlinė yra alerginės reakcijos amoksicilinui požymis. Tokiu atveju gydymą amoksicilinu reikia nutraukti.
Reti (žr. 4.4 skyrių)
Angioneurozinė (Kvinkės) edema, daugiaformė eksudacinė eritema, ūminis išplitęs pūslinis išbėrimas, Stivenso ir Džonsono sindromas, toksinė epidermolizė, pūslinis eksfoliacinis dermatitas.

Inkstų ir šlapimo takų sutrikimai
Reti
Ūminis intersticinis nefritas.

Bendri sutrikimai ir vartojimo vietos pažeidimai
Reti
Medikamentinis karščiavimas.

4.9 Perdozavimas

Perdozavus vaistinio preparato, gali atsirasti nervų sistemos, psichikos, virškinimo sistemos ir inkstų funkcijos sutrikimų (pastaruoju atveju gali pasireikšti kristalurija).
Perdozavus vaistinio preparato, jo vartojimą būtina nutraukti ir taikyti simptominį gydymą.
Amoksiciliną galima pašalinti iš organizmo hemodializės būdu.5. FARMAKOLOGINĖS SAVYBĖS

5.1 Farmakodinaminės savybės

Farmakoterapinė grupė ( beta laktaminiai antibiotikai, penicilinai, ATC kodas ( J01CA04.
Amoksicilinas yra aminobenzilpenicilinas. Jis slopina bakterijų sienelės sintezę, todėl sukelia baktericidinį poveikį.

Bakterijų jautrumo kriterijai
Jautrių mikroorganizmų mažiausia slopinamoji koncentracija (MSK) kinta priklausomai nuo jų rūšies.
( Enterobakterės amoksicilinui yra jautrios, jeigu MSK yra ( 8 mg/l, atsparios, jeigu MSK yra ( 32 (g/ml.
Staphylococcus spp. amoksicilinui yra jautrūs, jei MSK yra ( 4 (g/ml, atsparūs, jeigu MSK yra ( 8 (g/ml.
( Haemophilus spp. amoksicilinui yra jautrios, jeigu MSK yra ( 1 (g/ml, atsparios, jeigu MSK yra ( 4 (g/ml.
( Streptococcus pneumoniae amoksicilinui yra jautrūs, jei MSK yra ( 2 (g/ml, atsparūs, jeigu MSK yra ( 8 (g/ml.

Mikroorganizmų jautrumas
Atspariais tapusių mikroorganizmų kiekis priklausomai nuo geografinės vietos ir laiko gali skirtis, todėl reikia susipažinti su vietine informacija apie atsparumą, ypač gydant sunkias užkrečiamąsias ligas. Jeigu vietinis mikroorganizmų atsparumas yra toks, kad preparato veiksmingumas nors tik kai kurių užkrečiamųjų ligų atveju yra abejotinas, reikia kreiptis patarimo į ekspertą.

JAUTRŪS
Gramteigiami aerobai
Atsparumo dažnis PrancūzijojeBacillus anthracisCorynebacterium rūšys §Enterococcus faecalis §Listeria monocytogenes
50-80 %

Streptococcus agalactiaeStreptococcus bovisStreptococcus pneumoniae # *
15-35 %

Streptococcus pyogenes # *Streptococcus viridans §Gramneigiami aerobai:Brucella rūšys #Escherichia coli *
30-50 %

Haemophilus influenzae *
20 - 35 % a

Haemophilus para-influenzae *
10-20 %

Neisseria gonorrhoeae §
12 – 80 % b

Neisseria meningitidis #Proteus mirabilis
10-40 %

Salmonella rūšys §
0-40 %

Shigella rūšys §
0-30 %

Vibrio choleraeAnaerobaiActinomyces §Clostridium padermėsFusobacterium rūšys §PeptostreptococcusPorphyromonasPrevotalla
60-70 %

Propionibacterium acnesVeillonela
AtsparūsGramteigiami aerobaiStaphylococcus (( laktamazių gaminatis štamai)Gramneigiami aerobaiAcinetobacter rūšys Citrobacter rūšysEnterobacter rūšysKlebsiella rūšysMoraxella catarrhalis *Proteus rūšys (turintys indolo)Proteus vulgarisProvidencia rūšysPseudomonas rūšysSerratia rūšysAnaerobaiBacteroides fragilisKitiChlamydia
Mycoplasma
Rickettsia
a) beta laktamazių gaminančių mikroorganizmų (
b) penicilinui atsparių mikroorganizmų (įskaitant vidutiniškai atsparius) (
# beta laktamazių negaminančių šios rūšies bakterijų iki šiol neaptikta
§ kintamo jautrumo, todėl jautrumas be tyrimo nenuspėjamas
* Patvirtintų indikacijų atveju veiksmingas poveikis iš organizmo išskirtiems jautriems mikroorganizmams įrodytas

Atsparumo atsiradimo mechanizmas
Amoksicilinui (taip pat ir ampicilinui) bakterijos gali tapti atsparios dėl beta laktamazių, hidrolizuojančių aminopenicilinus (hidrolizę slopina klavulano rūgštis) gamybos, dėl penicilinus prijungiančių baltymų pokyčio, dėl bakterijos išorinės membranos nelaidumo bei dėl antibiotiko išstūmimo iš bakterijos. Kadangi mikroorganizmas atsparus gali tapti veikiant vienam arba keliems iš minėtų procesų, todėl galimas įvairus nenuspėjamas kryžminis atsparumas kitiems beta laktaminiams antibiotikams arba kitų grupių antibakteriniams preparatams.

5.2 Farmakokinetinės savybės

Absorbcija
Pavartojus parenteraliai, amoksicilinas gerai absorbuojasi iš vartojimo vietos.

Pasiskirstymas
Greitai sušvirkštus į veną vienkartinę 0,5 ar 1 g preparato dozę, po 1 minutės didžiausia vidutinė koncentracija kraujo serume būna atitinkamai 187 (g/ml ir 111 (g/ml. Po 30 minučių vaisto koncentracija, kuri būna injekavus 1 g, tampa du kartus didesnė už tą, kuri atsiranda injekavus 0,5 g. Po to medikamento koncentracija greitai mažėja ir po 6 valandų būna mažesnė nei 1 (g/ml.
Prie kraujo plazmos baltymų jungiasi maždaug 17( amoksicilino. Terapinį poveikį sukelianti koncentracija kraujo serume, plaučių audinyje, bronchų sekrete, vidurinės ausies skystyje, tulžyje ir šlapime atsiranda greitai. Amoksicilinas gali prasiskverbti per uždegimo apimtus smegenų dangalus ir patekti į smegenų skystį. Medikamento prasiskverbia per placentą, šiek tiek jo patenka į motinos pieną.

Pusinės eliminacijos periodas iš plazmos būna toks: pacientų, kurių inkstų funkcija nesutrikusi, maždaug 1 val.; pacientų, kuriems yra anurija - 16 valandų; hemodializuojamų pacientų - 3,6 val.

Metabolizmas
Organizme amoksicilinas metabolizuojamas iš dalies. 20 ( pavartotos vaistinio preparato dozės virsta peniciloine rūgštimi, kuri išsiskiria su šlapimu.

Ekskrecija
Daugiausiai amoksicilino iš organizmo išskiriama pro inkstus. 60 - 80( pavartotos vaistinio preparato dozės išsiskiria su šlapimu nepakitusio amoksicilino pavidalu per pirmas 6 val. po pavartojimo, 5 – 10 ( vaistinio preparato išsiskiria su tulžimi.

5.3 Ikiklinikinių saugumo tyrimų duomenys

Įprastinių ikiklinikinių farmakologinių saugumo, toksinio kartotinių dozių poveikio, genotoksinio bei kancerogeninio poveikio ir toksinio poveikio dauginimosi funkcijai tyrimų duomenimis, specifinio pavojaus žmogui amoksicilinas nekelia.6. FARMACINĖ INFORMACIJA

Pagalbinių medžiagų sąrašas

Pagalbinių medžiagų nėra.

Nesuderinamumas

Amoksicilinas nesuderinamas su hidrokortizono sukcinatu, kraujo plazmos preparatais, amino rūgščių
tirpalais, baltymų hidrolizatais, lipidų emulsijomis, neosinefrino hidrochloridu ir manitolio tirpalu (diuretinėmis koncentracijomis).
Viename švirkšte ar buteliuke amoksiciliną maišyti su kitais medikamentais draudžiama.

6.3 Tinkamumo laikas

3 metai.
Mikrobiologinio saugumo požiūriu, paruoštas tirpalas turi būti suvartotas iš karto. Iš karto jo nesuvartojus, atsakomybė už laikymo laiką ir sąlygas tenka vartotojui. Vis dėlto cheminis ir fizinis vartojimui paruošto tirpalo stabilumas išlieka 24 val., laikant 2 ºC  8 ºC temperatūroje, išskyrus tuos atvejus, kai tirpalas skiedžiamas kontroliuojamomis ir validuotomis aseptinėmis sąlygomis.

6.4 Specialios laikymo sąlygos

Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 (C temperatūroje. Buteliuką laikyti išorinėje dėžutėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo šviesos.

6.5 Pakuotė ir jos turinys

III tipo bespalvio stiklo buteliukas, užkimštas chlorbutilo kamščiu ir uždengtas aliuminio dangteliu.
Kartono dėžutėje yra 50 buteliukų.

6.6 Vartojimo ir darbo su vaistiniu preparatu instrukcija

Specialių reikalavimų nėra.

Injekcinio ir infuzinio tirpalo ruošimas

Injekcija į raumenis
Buteliuke esančius miltelius (1000 mg) ištirpinti 5 ml injekcinio vandens. Buteliuką kratyti tol, kol milteliai visiškai ištirps. Paruoštas tirpalas yra gelsvas, skaidrus be matomų dalelių.

Injekcija į veną
Buteliuke esantys milteliai tirpinami 20 ml injekcinio vandens. Paruoštas tirpalas yra gelsvas, skaidrus be matomų dalelių.

Infuzija (lašinimas) į veną
Paruoštas intraveninei injekcijai PAN–AMOXICILLIN tirpalas (gautas ištirpinus miltelius 20 ml injekcinio vandens) papildomai skiedžiamas izotoniniu 0,9 % natrio chlorido ar gliukozės tirpalu.
Pagamintą tirpalą intraveninei infuzijai galima maišyti su įvairiais intraveniniais skysčiais. 7. RINKODAROS TEISĖS TURĖTOJAS

Panpharma SA
Z.I. du Clairay-Lutre
35 133 Fougeres
Prancūzija

8. RINKODAROS TEISĖS NUMERIS

LT/1/99/1386/0029. RINKODAROS TEISĖS SUTEIKIMO / ATNAUJINIMO DATA

2008-12-1810. TEKSTO PERŽIŪROS DATA

2008-12-18Ši vaistinio preparato charakteristikų santraukos redakcija galioja iki pirmojo jos pakeitimo. Aktuali versija pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos (VVKT) tinklalapyje http://www.vvkt.lt/

II PRIEDAS

RINKODAROS SĄLYGOS

GAMYBOS LICENCIJOS TURĖTOJAS, ATSAKINGAS UŽ SERIJOS IŠLEIDIMĄ

B. RINKODAROS TEISĖS SĄLYGOSA. GAMYBOS LICENCIJOS TURĖTOJAS, ATSAKINGAS UŽ SERIJOS IŠLEIDIMĄ

Gamintojo, atsakingo už serijos išleidimą pavadinimas ir adresas

Panpharma SA
Zone Industrielle du Clairay-Lutre
35 133 Fougeres
PrancūzijaB. REGISTRAVIMO LIUDIJIMO SĄLYGOS

TIEKIMO IR VARTOJIMO SĄLYGOS AR APRIBOJIMAI, TAIKOMI REGISTRAVIMO LIUDIJIMO TURĖTOJUI

Receptinis vaistinis preparatas.

• SĄLYGOS AR APRIBOJIMAI, SKIRTI SAUGIAM IR VEIKSMINGAM VAISTINIO PREPARATO VARTOJIMUI UŽTIKRINTI

Nebūtini.

• KITOS SĄLYGOSIII PRIEDAS

ŽENKLINIMAS IR PAKUOTĖS LAPELISA. ŽENKLINIMAS
INFORMACIJA ANT IŠORINĖS (JEI JOS NĖRA – VIDINĖS) PAKUOTĖS

KARTONO DĖŽUTĖ1. VAISTINIO PREPARATO PAVADINIMAS

PAN–AMOXICILLIN 1000 mg milteliai injekciniam arba infuziniam tirpalui
Amoxicillinum2. VEIKLIOJI MEDŽIAGA IR JOS KIEKIS

Viename buteliuke yra 1000 mg amoksicilino (amoksicilino natrio druskos pavidalu).3. PAGALBINIŲ MEDŽIAGŲ SĄRAŠAS4. VAISTO FORMA IR KIEKIS PAKUOTĖJE

Milteliai injekciniam arba infuziniam tirpalui
50 buteliukų5. VARTOJIMO METODAS IR BŪDAS

Vartoti į raumenis ar į veną. Prieš vartojimą perskaityti pakuotės lapelį.6. SPECIALUS ĮSPĖJIMAS, JOG VAISTINĮ PREPARATĄ BŪTINA LAIKYTI VAIKAMS NEPASIEKIAMOJE IR NEPASTEBIMOJE VIETOJE

Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.7. KITAS SPECIALUS ĮSPĖJIMAS (JEI REIKIA)

Preparato sudėtyje yra natrio.
Paruoštą tirpalą suvartoti nedelsiant.8. TINKAMUMO LAIKAS

Tinka iki 9. SPECIALIOS LAIKYMO SĄLYGOS

Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 (C temperatūroje. Buteliuką laikyti išorinėje dėžutėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo šviesos.10. SPECIALIOS ATSARGUMO PRIEMONĖS, BŪTINOS NAIKINANT VAISTINIO PREPARATO LIKUČIUS ARBA ATLIEKAS (JEI REIKIA)11. REGISTRAVIMO LIUDIJIMO TURĖTOJO PAVADINIMAS IR ADRESAS

Panpharma S.A.
Zl du Clairay
35 133 Fougeres
Prancūzija12. REGISTRAVIMO LIUDIJIMO NUMERIS

LT/1/99/1386/00213. GAMINTOJO SUTEIKTAS SERIJOS NUMERIS

Serija 14. ĮSIGIJIMO TVARKA

Receptinis vaistinis preparatas.15. VARTOJIMO INSTRUKCIJA16. INFORMACIJA BRAILIO RAŠTU
MINIMALI INFORMACIJA ANT MAŽŲ VIDINIŲ PAKUOČIŲ

BUTELIUKAS1. VAISTINIO PREPARATO PAVADINIMAS IR VARTOJIMO BŪDAS

PAN–AMOXICILLIN 1000 mg milteliai injekciniam arba infuziniam tirpalui
Amoxicillinum

i.m., i.v.2. VARTOJIMO METODAS3. TINKAMUMO LAIKAS

EXP 4. SERIJOS NUMERIS

Lot 5. KIEKIS (MASĖ, TŪRIS ARBA VIENETAI)

1000 mgB. PAKUOTĖS LAPELIS
PAKUOTĖS LAPELIS: INFORMACIJA VARTOTOJUI

PAN-AMOXICILLIN 500 mg milteliai injekciniam arba infuziniam tirpalui
PAN-AMOXICILLIN 1000 mg milteliai injekciniam arba infuziniam tirpalui
Amoksicilinas

Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą.
- Neišmeskite lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
- Jeigu kiltų klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
Šis vaistas skirtas Jums. Kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti net tokiu atveju, jeigu jų ligos simptomai yra tokie patys kaip Jūsų).
Jeigu pasireiškia stiprus šalutinis poveikis arba jeigu atsiranda šiame lapelyje neminėtas šalutinis poveikis, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.Lapelio turinys
1. Kas yra PAN-AMOXICILLIN ir nuo ko jis vartojamas
2. Kas žinotina prieš vartojant PAN-AMOXICILLIN
3. Kaip vartoti PAN-AMOXICILLIN
4. Galimas šalutinis poveikis
5. Kaip laikyti PAN-AMOXICILLIN
6. Kita informacija1. KAS YRA PAN-AMOXICILLIN IR NUO KO JIS VARTOJAMAS

Veiklioji antibiotiko medžiaga amoksicilinas yra plataus antimikrobinio poveikio penicilinas. Jis slopina bakterijų sienelės sintezę, todėl užkrečiamąsias ligas sukeliančios bakterijos žūsta.

Amoksicilinu gydomos jam jautrių mikroorganizmų sukeltos infekcinės ligos, kai reikia vartoti leidžiamųjų antibiotikų:
- ausų, nosies, gerklės (ūminio vidurinės ausies, prienosinių ančių ar gerklės uždegimas);
- apatinių kvėpavimo takų (lėtinio paūmėjusio bronchų uždegimo, bendruomenėje įgyto plaučių uždegimo);
- inkstų ir šlapimo takų (šlapimo pūslės, šlaplės ar inkstų uždegimas);
- mažojo dubens uždegiminės ligos, įskaitant infekuotą abortą;
- virškinimo trakto (tulžies pūslės ar latakų uždegimas, vidurių šiltinės, paratifas)
- kitos gyvybei pavojingos ligos (kraujo užkrėtimas, smegenų dangalų uždegimas, vidinio širdies dangalo uždegimas).

Antibiotiko vartojama bakterijų sukelto širdies dangalo uždegimo profilaktikai rizikos grupių pacientams, kuriems atliekama chirurginė procedūra.

Jūsų gydytojas nusprendė Jums skirti PAN- AMOXICILLIN todėl, kad Jūs sergate infekcine liga arba kad prieš operaciją apsaugotų Jus nuo galimos infekcijos.

2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT PAN-AMOXICILLIN

PAN-AMOXICILLIN vartoti draudžiama:
- jei yra padidėjęs paciento jautrumas amoksicilinui ar kitiems penicilinų grupės antibiotikams.

Specialiųjų atsargumo priemonių reikia
- jei atsiranda ūminė alerginė reakcija pvz., dilgėlinė, anafilaksija; vaisto vartojimą būtina nutraukti ir imtis tinkamų skubaus gydymo priemonių. Pacientą būtina atidžiai prižiūrėti, prireikus taikyti kitas simptominio gydymo priemones (pvz., dirbtinį kvėpavimą, deguonį).

Yra duomenų, kad penicilino vartojantiems pacientams buvo pasireiškusi sunki ir kartais mirtina padidėjusio jautrumo (anafilaksinė) reakcija, todėl prieš pradedant gydymą amoksicilinu ligonį būtina paklausti, ar jam buvo pasireiškęs padidėjęs jautrumas penicilinui. Jei yra buvę padidėjusio jautrumo reakcijų penicilinui, amoksicilino vartoti draudžiama.

Prieš pradedant gydyti amoksicilinu, reikia gerai išsiaiškinti, ar nebuvo padidėjusio jautrumo reakcijos cefalosporinams. Negalima pamiršti, jog galima kryžminė reakcija cefalosporinams ir penicilinams, todėl pavartojus pirmąją vaisto dozę, pacientą būtina atidžiai stebėti.

Jei tirpiklis yra benzilo alkoholis, vartojamas injekcijoms į raumenis, į veną jo injekuoti draudžiama.

Ligoniams, sergantiems inkstų veiklos nepakankamumu, dozę reikia mažinti atsižvelgiant į ligos sunkumą.

Pacientams, gydomiems didelėmis leidžiamojo amoksicilino dozėmis, rekomenduojama vartoti daug skysčių, nes šlapime gali atsirasti kristalų.

Pacientams, sergantiems infekcine mononukleoze ar limfoleukoze, amoksicilinas gali sukelti bėrimą panašų į tymų, todėl sergant šiomis ligomis šio vaistinio preparato vartoti nerekomenduojama.

Prasidėjęs stiprus nepraeinantis viduriavimas, gali būti gleivinio žarnų uždegimo, kurį dažniausiai sukelia Clostridium difficile, požymis. Tokiu atveju viduriavimą slopinančių vaistų vartoti draudžiama. Pasireiškus šiai komplikacijai, antibiotiko vartojimą reikia nutraukti ir pradėti tinkamą gydymą.

Amoksicilinu gydant ilgai, gali atsirasti ir daugėti jam nejautrių bakterijų ir grybelių, todėl reikia atidžiai sekti, ar neatsiranda pradinis užkrėtimas.

Vaisto vartojant ilgai, rekomenduojama periodiškai tirti inkstų, kepenų ir kraujodaros organų veiklą. Tai itin svarbu laiku ir prieš laiką gimusiems naujagimiams, kūdikiams ir vaikams.

Antibiotiko infuzuojant, kas 48 val. reikia keisti infuzavimo vietą.

Kitų vaistų vartojimas
- Alopurinolis (vaistas nuo podagros). Amoksicilino vartojant su alopurinoliu didėja odos pažeidimo pavojus. Todėl kartu šių medikamentų vartoti nerekomenduojama.
- Probenecidas (vaistas nuo podagros). Probenecidas slopina kartu vartojamo amoksicilino išsiskyrimą per inkstus, todėl didėja pastarojo vaisto koncentracija kraujyje ir tulžyje.
- Geriamieji kontraceptikai. Amoksicilinas gali trumpam sumažinti estrogenų ir progesterono koncentraciją kraujo plazmoje, todėl gali mažėti geriamųjų kontraceptikų veiksmingumas. Vadinasi, gydymo amoksicilinu metu rekomenduojama papildomai naudotis papildomomis apsaugos nuo nėštumo priemonėmis.
- Kraują skystinantys vaistai (antikoaguliantai). Vartojant amoksicilino ir antikoaguliantų, pvz., kumarino darinių, gali pailgėti protrombino laikas ir dėl to dažniau prasidėti kraujavimas. Todėl gali tekti mažinti antikoaguliantų dozę.
- Kiti antibiotikai. Vartojant bakterijų dauginimąsi stabdančių antibiotikų (makrolidų, tetraciklinų grupės antibiotikų, chloramfenikolio ar sulfanilamidų) kartu su amoksicilinu, bakterijas naikinatis pastarojo medikamento poveikis gali silpnėti. Su kitais bakterijas naikinantį poveikį sukeliančiais antibiotikais prireikus amoksicilino vartoti galima.
- Metotreksatas (imunitetą slopinantis vaistas).Vartojant amoksicilino ir metotreksato, gali pasireikšti toksinis pastarojo vaisto poveikis, galbūt dėl to, kad amoksicilinas slopina jo išsiskyrimą į inkstų kanalėlius.
- Laboratoriniai tyrimai. Amoksicilino vartojantiems žmonėms gliukozės kiekį šlapime patariama nustatinėti fermentiniu gliukozės oksidazės metodu. Kadangi šlapime amoksicilino koncentracija būna didelė, todėl cheminiu metodu gauti rezultatai gali būti tariamai teigiami.

Jeigu amoksicilino koncentracija kraujyje yra didelė, cukraus kiekio kraujyje tyrimo rodmenys gali būti mažesni.

Amoksicilinas gali daryti įtaką baltymų tyrimo kolorimetriniu metodu gaunamiems duomenims.

PAN-AMOXICILLIN vartojimas su maistu ir gėrimais
Specialiųjų reikalavimų nėra.

Nėštumas ir žindymo laikotarpis
Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.

Kadangi tyrimų su gyvūnais metu teratogeninis vaisto poveikis nepasireiškė, žmonėms irgi jis neturėtų pasireikšti. Tiriant daug nėščių moterų, vartojusių amoksicilino, nepastebėta nei toksinio poveikio vaisiui, nei vaisiaus apsigimimų. Nėščios moterys amoksicilino gali vartoti tik neabejotinai būtinu atveju.

Kadangi amoksicilino patenka į motinos pieną, žindymo laikotarpiu vaistinio preparato būtina vartoti atsargiai. Retais atvejais žindomam kūdikiui gali prasidėti viduriavimas, gleivinėje atsirasti grybelių. Reikia nepamiršti, kad gali padidėti kūdikio jautrumas beta laktaminiams antibiotikams.
Vairavimas ir mechanizmų valdymas
Amoksicilinas nemažina gebėjimo koncentruoti dėmesį ir netrukdo vairuoti bei valdyti mechanizmus.

Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines PAN- AMOXICILLIN medžiagas
1000 mg amoksicilino natrio druskos yra apie 63 mg natrio. Būtina į tai atsižvelgti, jei kontroliuojamas natrio kiekis maiste.

3. KAIP VARTOTI PAN-AMOXICILLIN

PAN-AMOXICILLIN galima injekuoti į raumenis ar veną arba infuzuoti į veną. Buteliuke esančius miltelius būtina ištirpinti tinkamu tirpiklio kiekiu. Buteliuką reikia kratyti tol, kol milteliai visiškai ištirps, tirpalą įtraukti į švirkštą ir suleisti.

Vartojimas į veną (injekuojant arba infuzuojant)

Dozavimas pacientams, kurių inkstų veikla nesutrikusi

Suaugę žmonės
Įprastinė vienkartinė suaugusių žmonių amoksicilino dozė yra 500 mg. Ją reikia vartoti kas 8 valandas. Sunkios infekcinės ligos atveju vienkartinę dozę galima didinti iki 1000 mg ir vartoti ją kas 6 valandas.

Jaunesni kaip 10 metų vaikai
Jaunesnių kaip 10 metų vaikų paros dozė yra 50-100 mg/kg kūno svorio. Ją, išdalytą, lygiomis dalimis, reikia vartoti kas 8 valandas.
Vaistinio preparato galima lėtai (per 3- 4 min.) suleisti į veną arba infuzuoti per 30 -60 min.

Vartojimo metodas
Vaistinio preparato galima lėtai (per 3 4 min.) suleisti į veną arba infuzuoti per 30 -60 min.
Lėtai injekuojant veną vienkartinė suaugusių žmonių dozė turi būti ne didesnė kaip 1 g amoksicilino, ištirpinto 20 ml injekcinio vandens. Vienkartinė vaikų turi būti ne didesnė kaip 25 mg/kg kūno svorio.

Infuzuojant į veną suaugusiems žmonėms vienos infuzijos metu daugiau kaip 2 g preparato infuzuoti nerekomenduojama. Naujagimiams, kūdikiams ir vaikams vienos infuzijos metu galima infuzuoti ne didesnę kaip 50 mg/kg kūno svorio dozę.

Vartojimas į raumenis
Suaugę žmonės
Įprastinė vienkartinė suaugusių žmonių amoksicilino dozė yra 500 mg. Ją reikia vartoti kas 8 valandas. Vienkartinė amoksicilino dozė turi būti ne didesnė kaip 1 g.

Jaunesni kaip 10 metų vaikai
Įprastinė vaikų paros dozė – 50 -100 mg/kg kūno svorio. Ją, išdalytą lygiomis dalimis, reikia vartoti kas 8 valandas. Vienkartinė dozė turi būti ne didesnė kaip 25 mg/kg kūno svorio.

Dozavimas pacientams, kurių inkstų veikla sutrikusi
Priklausomai nuo ligos sunkumo, pacientams, kurių inkstų funkcija sutrikusi, gali tekti mažinti antibiotiko paros dozę.
Dializuojamiems pacientams dializės pabaigoje reikia vartoti papildomą antibiotiko dozę.

Listerijų sukeltas smegenų dangalų uždegimas
Gydant listerijų sukeltą meningitą vienkartinė amoksicilino dozė yra 2000 mg. Ją reikia vartoti kas 4 valandas. Gydymo trukmė 10-14 parų. Vaistinio preparato vartojama kartu su kitais antibiotikais.

Vidinio širdies dangalo uždegimo profilaktika
Jei vaistinio preparato vartojama kartu su kitais antibiotikais, vienkartinė amoksicilino dozė yra 2000 mg. Ją reikia vartoti kas 6 valandas. Jei profilaktikai vartojama vien tik amoksicilino, 2000 mg amoksicilino reikia vartoti kas 4 valandas.

Pavartojus per didelę PAN-AMOXICILLIN
Perdozavus antibiotiko, gali atsirasti nervų sistemos, psichikos, virškinimo sistemos ir inkstų veiklos sutrikimų (pastaruoju atveju šlapime gali susidaryti kristalai).
Vaisto perdozavus, jo vartojimą būtina nutraukti ir taikyti simptominį gydymą.

Pamiršus pavartoti PAN-AMOXICILLIN
Pamiršus pavartoti šio vaisto, reikia suleisti jo tuoj pat, kai prisimenama. To reikia, kad kraujyje išliktų stabili vaisto koncentracija. Jei jau priartėjęs sekančios dozės laikas vietoj praleistosios dvigubos dozės vartoti nereikia. Toliau vaisto reikia vartoti įprastu ritmu.

Nustojus vartoti PAN-AMOXICILLIN
Negalima savavališkai nutraukti vaisto vartojimo, nes gali būti, kad antibiotikas nespėjo sunaikinti visų ligos sukėlėjų ir Jūsų sveikatos būklė gali vėl pablogėti.

4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

PAN-AMOXICILLIN kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

Daugeliui ligonių šis medikamentas šalutinio poveikio nesukelia, tačiau dalies žmonių jautrumas cefazolinui, kaip ir kitiems antibiotikams, yra padidėjęs.
Jeigu atsiranda bent vienas iš žemiau išvardytų retų sunkios alergijos simptomų nedelsiant praneškite apie tai savo gydytojui:
ūminis švokštimas ir krūtinės spaudimas;
vokų, veido ar lūpų tinimas;
odos patinimas ar dilgėlinė;
odos išbėrimas (raudoni spuogeliai), niežulys, karščiavimas;
ūminis kraujagyslių funkcijos nepakankamumas (kolapsas).
Jei aukščiau išvardytas poveikis pasireiškė gydantis namuose, nedelsiant kreipkitės į artimiausią gydymo įstaigą.

Šiame skyriuje išvardyto nepageidaujamo poveikio dažnis vertinamas taip: labai dažnas (>1/10), dažnas (nuo >1/100 iki <1/10, nedažnas (nuo >1/1000 iki <1/100), retas (nuo >1/10 000 iki <1/1000, labai retas (<1/10 000).

Infekcijos
Nedažni
Amoksicilino vartojant ilgai arba pakartotinai, organizme gali atsirasti ir daugėti atsparių bakterijų arba grybelių, pvz., pasireikšti burnos ir makšties kandidamikozė.

Kraujo ir limfinės sistemos sutrikimai
Reti
Kraujo ląstelių kiekio pokyčiai, mažakraujystė, susijusi su raudonųjų kraujo kūnelių irimu.
Labai reti
Pavieniais atvejais gali pasireikšti leukocitų kiekio sumažėjimas, mažakraujystė, pailgėti kraujavimo laikas. Vaisto vartojimą nutraukus, minėti pokyčiai išnyksta.

Imuninės sistemos sutrikimai
Reti
Gerklų pabrinkimas, alerginis kraujagyslių uždegimas, anafilaksinis anafilaksinis šokas.

Nervų sistemos sutrikimai
Reti
Poveikis centrinei nervų sistemai (nevalingi judesiai, galvos svaigimas, konvulsijos) yra retas. Konvulsijos galimos tiems žmonėms, kurie vartoja didelę dozę arba kurių inkstų veikla sutrikusi.

Virškinimo trakto sutrikimai
Dažni
Skrandžio veiklos sutrikimas, pykinimas, apetito stoka, vėmimas, dujų kaupimasis skrandyje ir žarnyne, išmatų suminkštėjimas, viduriavimas, burnos gleivinės išbėrimas, burnos džiūvimas, skonio pojūčio sutrikimas. Poveikis virškinimo traktui paprastai būna silpnas arba vidutinio sunkumo ir dažnai išnyksta arba tolesnio gydymo metu, arba greitai po jo. Poveikis virškinimo traktui pasireiškia rečiau, jeigu amoksicilino geriama valgio metu.
Sunkus nepraeinantis viduriavimas, gali būti labai retai pasireiškiančio gleivinio žarnų uždegimo požymis. Jam atsiradus, viduriavimą slopinančių medikamentų vartoti draudžiama.
Labai reti
Liežuvio pajuodavimas.

Kepenų ir tulžies pūslės sutrikimai
Nedažni
Vidutinis trumpalaikis kepenų fermentų aktyvumo padidėjimas. Retai gali pasireikšti kepenų uždegimas ar su tulžies sąstoviu susijusi gelta.

Odos ir poodinio audinio sutrikimai
Dažni
Odos reakcija, pvz., išbėrimas, niežulys, dilgėlinė. 5 – 11 gydymo parą galimas į tymus panašus bėrimas. Staiga atsiradusi dilgėlinė yra alerginės reakcijos amoksicilinui požymis. Tokiu atveju gydymą amoksicilinu reikia nutraukti.
Reti
Alerginis pabrinkimas (Kvinkės edema), ūminis išplitęs pūslinis išbėrimas, Stivenso ir Džonsono sindromas, pūslinis odos pažeidimas.

Inkstų ir šlapimo takų sutrikimai
Reti
Ūminis inkstų uždegimas.

Bendri sutrikimai ir vartojimo vietos pažeidimai
Reti
Vaisto sukeltas karščiavimas.

Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.5. KAIP LAIKYTI PAN-AMOXICILLIN

Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.
Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 (C temperatūroje. Buteliuką laikyti išorinėje dėžutėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo šviesos.
Miltelius ištirpinus, preparatą būtina vartoti tuoj pat, jo laikyti negalima.

Ant etiketės ir dėžutės po „EXP“/ „Tinka iki“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, PAN-AMOXICILLIN vartoti negalima. Vaistas tinka vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.6. KITA INFORMACIJA

PAN-AMOXICILLIN sudėtis

Veiklioji medžiaga yra amoksicilinas. Viename buteliuke yra 500 mg arba 1 g amoksicilino (amoksicilino natrio druskos pavidalu).
Pagalbinių medžiagų preparato sudėtyje nėra.

PAN-AMOXICILLIN išvaizda ir kiekis pakuotėje

PANAMOXICILLIN yra balti arba beveik balti kristaliniai milteliai.
Preparatas tiekiamas stiklo buteliukais, užkimštais chlorbutilo kamščiu ir uždengtais aliuminio dangteliu.
Kartono dėžutėje yra 50 buteliukų.Rinkodaros teisės turėtojas ir gamintojas

Panpharma SA
Zone Industrielle du Clairay-Lutre
35 133 Fougeres
Prancūzija

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą.

UAB „Inoterus“,
K. Borutos g. 24/32,
Vilnius 08335
Lietuva
Tel. +370 5237 4437Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą patvirtintas 2008-12-18Naujausia pakuotės lapelio redakcija pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos (VVKT) tinklalapyje http://www.vvkt.lt/

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Žemiau pateikta informacija skirta tik sveikatos priežiūros specialistams

Injekcinio ir infuzinio tirpalo ruošimas

Injekcija į raumenis
Buteliuke esančius miltelius ištirpinti 5 ml injekcinio vandens. Buteliuką kratyti tol, kol milteliai visiškai ištirps. Paruoštas tirpalas yra gelsvas, skaidrus be matomų dalelių.

Injekcija į veną
Buteliuke esantys milteliai tirpinami 20 ml injekcinio vandens. Paruoštas tirpalas yra gelsvas, skaidrus be matomų dalelių.

Infuzija (lašinimas) į veną
Paruoštas intraveninei injekcijai PAN–AMOXICILLIN tirpalas (gautas ištirpinus miltelius 20 ml injekcinio vandens) papildomai skiedžiamas izotoniniu 0,9 % natrio chlorido ar gliukozės tirpalu.
Pagamintą tirpalą intraveninei infuzijai galima maišyti su įvairiais intraveniniais skysčiais.

 

APKLAUSA/ KONKURSAS
Klausimas:
Ar Jus veikia mėnulio pilnatis?
Atsakymai:
Taip, sunkiau užmigti
Taip, aplinkinių elgesys tampa keistas
Manęs neveikia
Rezultatai
 
2009 © Infomed.lt Visos teisės saugomos įstatymo. Kontaktai | Reklama
HexaPortal v1.7