Ieškoti
Geriausia prekių paieška internete, elektroninės parduotuvės
   
Daugiau:

Susiję straipsniai:

PANANGIN TAB. N50

Vaistai > Virškinimo traktą ir metabolizmą veikiantys vaistai > Kalis maisto medžiagų papildymui
  Gamintojas:
GEDEON RICHTER LTD.

B. INFORMACINIS LAPELIS

INFORMACINIS LAPELIS

Atidžiai perskaitykite visą informacinį lapelį, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija.
Šio vaisto galima įsigyti be recepto, tačiau jo reikėtų vartoti tiksliai taip, kaip nurodyta, kad poveikis būtų geriausias.
-Neišmeskite lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
-Jeigu norite sužinoti daugiau arba pasitarti, kreipkitės į vaistininką.

Lapelio turinys
1. Kas yra PANANGIN ko jis vartojamas
Kas žinotina prieš vartojant PANANGIN
3. Kaip vartoti PANANGIN
4. Galimas šalutinis poveikis
PANANGIN laikymo sąlygos
Kita informacija

PANANGIN 140/158 mg plėvele dengtos tabletės
Magnio aspartatas ir kalio aspartatas

PANANGIN plėvele dengtų tablečių veikliosios medžiagos yra magnio aspartatas ir kalio aspartatas.
- Vienoje plėvele dengtoje tabletėje yra 140 mg magnio aspartato (magnio aspartato tetrahidrato forma), atitinkančio 11,8 mg magnio ir 158 mg kalio aspartato (kalio aspartato hemihidrato forma), atitinkančio 36,2 mg kalio.
- Pagalbinės medžiagos tablečių branduolyje yra bevandenis koloidinis silicio dioksidas, povidonas, magnio stearatas, talkas, kukurūzų krakmolas, bulvių krakmolas. Tablečių plėvelėje yra makrogolio 6000, titano dioksido, eudragito E 100 ir talko.

Registravimo liudijimo turėtojas ir gamintojas:
Gedeon Richter Plc.
Gyömrői út 19-21
1103 Budapest X.
Vengrija1. KAS YRA PANANGIN IR NUO KO JIS VARTOJAMAS

PANANGIN yra mineralų preparatas, kurio sudėtyje esantys kalis ir magnis yra svarbūs vidiniai ląstelės katijonai. Jie reikšmingi daugelio fermentų veiklai, makromolekulių jungimuisi prie ląstelių elementų, raumenų ląstelės susitraukimui. PANANGIN plėvele dengtų tablečių galima vartoti magnio ir kalio trūkumo profilaktikai tuo atveju, jeigu šių jonų pasisavinama per mažai arba pernelyg daug netenkama, pvz., ilgai vartojant diuretikų, vidurių laisvinamųjų vaistų, viduriuojant ar kt.2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT PANANGIN

PANANGIN plėvele dengtų tablečių vartoti draudžiama, jeigu:
yra ūminis ir lėtinis inkstų funkcijos nepakankamas atveju,
sergate Adisono liga,
esti III – ojo laipsnio atrioventrikulinė blokada, kardiogeninis šokas,
yra hiperkalemija,
vartojate kalį sulaikančių diuretikų.

Nėštumas ir žindymas
Duomenų apie PANANGIN veiksmingumą ir saugumą nėštumo ir žindymo laikotarpiu neturima. Prieš vartojant vaisto nėštumo ir žindymo laikotarpiu, būtina pasitarti su gydytoju ar vaistininku.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas
Duomenų apie PANANGIN poveikį gebėjimui vairuoti ir valdyti mechanizmus neturima. Remiantis kelerių metų patyrimu, vairuojantiems ir valdantiems mechanizmus pacientams specialių atsargumo priemonių nereikia.

PANANGIN plėvele dengtos tabletės gali turėti įtakos kitų vaistų poveikiui. Jos slopina geriamųjų tetraciklinų, geležies druskų ir natrio fluorido rezorbciją. Šiuos vaistus vartojant vienu metu, tarp jų ir PANANGIN vartojimo būtina 3 val. pertrauka.
Jei kartu būtina vartoti AKFI, vaisto reikia skirti atsargiai ir dažnai tikrinti kalio kiekį kraujo serume.3. KAIP VARTOTI PANANGIN

Paprastai skiriama po 2 plėvele dengtas tabletes 3 kartus per dieną, sunkiais atvejais – po 3 plėvele dengtas tabletes 3 kartus per dieną vieną savaitę. Po to dozę galima sumažinti iki vienos plėvele dengtos tabletės 2 – 3 kartus per dieną. Lengvais atvejais jo skirtina po vieną tabletę 3 kartus per dieną. Skrandžio rūgštis gali mažinti preparato veiksmingumą, todėl plėvele dengtas tabletes patartina gerti po valgio. Preparatą vartoti tiek laiko, kiek reikia atsižvelgiant į indikaciją.

Pavartojus per didelę PANANGIN dozę
Jei atsitiktinai pavartojote per daug tablečių, nedelsdami kreipkitės į gydytoją ar vaistininką.
Perdozavimo iki šiol nepastebėta. Jei jis pasireikštų, galimi hiperkaliemijos ir hipermagnemijos simptomai.
Hiperkaliemijos simptomai: bendras silpnumas, parestezija (skruzdžių rėpliojimo, tirpimo, niežėjimo, skausmo ir kitokių nesamų dirginimų jutimas), retas pulsas, paralyžius. Ypač didelė kalio koncentracija kraujo plazmoje gali sukelti mirtį dėl širdies veiklos slopinimo, aritmijų ar širdies sustojimo.
Hipermagnemijos simptomai: pirmieji apsinuodijimo magniu požymiai: pykinimas, vėmimas, mieguistumas, sumažėjęs kraujospūdis, retas pulsas, silpnumas. Dėl ypatingai didelės magnio koncentracijos kraujo plazmoje gali atsirasti hiporefleksija (refleksų susilpnėjimas), raumenų paralyžius, sustoti širdis ir kvėpavimas.
Perdozavimo atveju reikia nutraukti PANANGIN vartojimą ir gydyti simptominėmis priemonėmis (į veną leisti 100 mg/min. kalcio chlorido, jei būtina – daryti dializę).4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

PANANGIN plėvele dengtos tabletės, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį. Dažniausiai vaisto vartojimas nesukelia problemų. Vartojant dideles dozes, gali padažnėti tuštinimasis.
Jeigu atsirastų neįprastų nemalonių pojūčių, nedelsdami pasakykite gydytojui.
Jeigu atsiranda šiame lapelyje neminėtas šalutinis poveikis, pasakykite gydytojui.5. PANANGIN LAIKYMO SĄLYGOS

Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

Specialių laikymo sąlygų nereikia.

Ant dėžutės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, preparato vartoti negalima.6. KITA INFORMACIJA

Daugiau informacijos apie šį vaistinį preparatą gali suteikti vietinis registravimo liudijimo turėtojo atstovas.
Gedeon Richter Plc. atstovybė
Maironio 23-3,
Vilnius
Tel. +370 5 261 01 54 Informacinis lapelis paskutinį kartą patvirtintas 2008-04-16
I PRIEDAS

PREPARATO CHARAKTERISTIKŲ SANTRAUKA

1. VAISTINIO PREPARATO PAVADINIMAS

PANANGIN 140/158 mg plėvele dengtos tabletės2. KOKYBINĖ IR KIEKYBINĖ SUDĖTIS

Vienoje plėvele dengtoje tabletėje yra 140 mg magnio aspartato (magnio aspartato tetrahidrato forma),
atitinkančio 11,8 mg magnio ir 158 mg kalio aspartato (kalio aspartato hemihidrato forma), atitinkančio 36,2 mg kalio.

Pagalbinės medžiagos išvardytos 6.1 skyriuje.3. VAISTO FORMA

Plėvele dengtos tabletės.4. KLINIKINĖ INFORMACIJA

4.1 Terapinės indikacijos

Magnio ir kalio trūkumo profilaktika tuo atveju, jeigu šių jonų pasisavinama per mažai arba pernelyg daug netenkama, pvz., ilgai vartojant diuretikų, vidurių laisvinamųjų vaistų, viduriuojant ar kt.

4.2 Dozavimas ir vartojimo metodas

Paprastai rekomenduojama skirti po 2, sunkiu atveju – po 3 tabletes 3 kartus per dieną vieną savaitę. Vėliau dozę galima mažinti iki vienos tabletės 2-3 kartus per dieną. Lengvais atvejais jo skirtina po vieną tabletę 3 kartus per dieną. Skrandžio rūgštis gali mažinti preparato veiksmingumą, todėl plėvele dengtas tabletes patartina gerti po valgio. Preparatą vartoti tiek laiko, kiek reikia atsižvelgiant į indikaciją.

Kontraindikacijos

Ūminis ir lėtinis inkstų nepakankamumas. Adisono liga. Hiperkaliemija. Kalį sulaikančių diu-
retikų vartojimas. Atrioventrikulinė III laipsnio blokada. Kardiogeninis šokas (kraujospūdis
mažesnis negu 90 mm Hg).

Specialūs įspėjimai ir atsargumo priemonės

Pacientams, sergantiems ligomis, dėl kurių kraujyje padaugėja kalio, preparato būtina skirti atsargiai ir reguliariai kontroliuoti jonų koncentraciją kraujyje.

Sąveika su kitais vaistiniais preparatais ir kitokia sąveika

Vaistas slopina geriamųjų tetraciklinų, geležies druskų ir natrio fluorido rezorbciją. Tarp minėtų vaistų ir PANANGIN vartojimo būtina trijų valandų pertrauka.
PANANGIN skiriant kartu su AKFI ir/ar kalį sulaikančiais diuretikais, gali atsirasti hiperkaliemija.

Nėštumo ir žindymo laikotarpis

Ar PANANGIN, vartojamas nėštumo ir žindymo laikotarpiu, yra saugus ir veiksmingas, duomenų nėra.

Poveikis gebėjimui vairuoti ir valdyti mechanizmus

Ar PANANGIN veikia gebėjimą vairuoti arba valdyti mechanizmus, nežinoma. Remiantis kelerių metų patirtimi, galima teigti, kad vartojantiems PANANGIN pacientams, jokios specialios priemonės vairuojant arba valdant mechanizmus nereikalingos.

4.8 Nepageidaujamas poveikis

Nuo didelių dozių gali padažnėti tuštinimasis.

4.9 Perdozavimas

Perdozavimo iki šiol nepastebėta. Jei jis pasireikštų, galimi hiperkaliemijos ir hipermagnemijos simptomai.
Hiperkaliemijos simptomai: bendras silpnumas, parestezija, bradikardija, paralyžius. Ypač didelė kalio koncentracija kraujo plazmoje gali sukelti mirtį dėl širdies veiklos slopinimo, aritmijų ar širdies sustojimo.
Hipermagnemijos simptomai: pirmieji apsinuodijimo magniu požymiai: pykinimas, vėmimas, mieguistumas, hipotenzija, bradikardija, silpnumas. Dėl ypatingai didelės magnio koncentracijos kraujo plazmoje gali atsirasti hiporefleksija, raumenų paralyžius, sustoti širdis ir kvėpavimas.
Perdozavimo atveju reikia nutraukti PANANGIN vartojimą ir gydyti simptominėmis priemonėmis (į veną leisti 100 mg/min. kalcio chlorido, jei būtina – daryti dializę).5. FARMAKOLOGINĖS SAVYBĖS

5.1 Farmakodinaminės savybės

Farmakoterapinė grupė – mineralinės medžiagos, deriniai, ATC kodas: A 12B A30.

Magnis ir kalis yra svarbūs intraląsteliniai katijonai. Jie svarbūs daugelio fermentų veiklai, makromolekulių jungimuisi su ląstelės elementais, raumenų susitraukimo ląsteliniams mechanizmams. Miokardo gebėjimas susitraukti priklauso nuo ląstelės viduje ir išorėje esančių K+, Ca++, Na+, Mg++ koncentracijų santykio. PANANGIN išlygina skeleto raumenyse, miokarde, kraujo plazmoje, eritrocituose Mg++ ir K+ kiekį, kai jo sumažėja gydant širdį veikiančiais glikozidais.
PANANGIN sudėtyje yra prie aspartato prisijungusio kalio ir magnio. Asparagino rūgštis, kaip endogeninė medžiaga, perneša jonus. Ji panaši į ląstelės junginius. Šios rūgšties ir jonų druskos yra patvarios, todėl jonai kompleksinių junginių pavidalu lengvai patenka į ląsteles. Nustatyta, kad magnio ir kalio aspartatas širdies raumenyje skatina medžiagų apykaitą, todėl ląstelės geriau pasisavina deguonį, sintetina daugiau fosforo junginių.
Jei maiste stinga kalio ir magnio, sutrinka širdies ir kraujagyslių sistemos veikla: atsiranda hipertonija, širdies vainikinių kraujagyslių sklerozė ar į infarktą panašių širdies raumens pažeidimų. Šių jonų stoka skatina nekrozės židinių susidarymą, katecholaminų sukeliamą kardiomiopatiją, aterosklerozės progresavimą, širdies ritmo sutrikimus, didina trombocitų agregaciją.
Gydyti magnio ir kalio druskų deriniu rekomenduotina dėl šių priežasčių:
- Jei kartu stokojama ir kalio, ir magnio, kalio kiekį įmanoma koreguoti tik kartu skiriant ir magnio. Skiriant vien tik kalio, minėtos stokos išlyginti neįmanoma.
-Kalis ir magnis mažina širdį veikiančių glikozidų toksiškumą, ir neturi įtakos jų teigiamam inotropiniam poveikiui.

5.2 Farmakokinetinės savybės

Magnio pusiausvyra ir jos reguliavimas
Bendrosios magnio jonų atsargos 70 kg sveriančio žmogaus organizme – vidutiniškai 24 gramai (1000 mmol), iš kurių >50% yra kauluose, apie 35% - skeleto raumenyse ir <1% - kraujyje. Ekstraląsteliniame skystyje laisvų magnio jonų yra 61 % bendro magnio jonų kiekio, 6% - kompleksiniuose junginiuose ir 33 % - susijungusių su baltymais. Magnio koncentracija sveikų suaugusiųjų kraujo serume yra 0,70-1,10 mmol/l.
Rekomenduojamas per dieną su maistu gaunamo magnio kiekis vyrams yra 350 mg, moterims – 280 mg. Jo poreikis padidėja nėštumo ir žindymo laikotarpiu (355 mg per dieną).
Magnio pusiausvyrą visų pirma reguliuoja inkstai. 3-5 % patekusių į glomerulų filtratą magnio jonų ekskretuojama į šlapimą, tuo tarpu didžioji jonizuoto magnio dalis reabsorbuojama (65% Henlės kilpos kylančioje dalyje, 25% - proksimaliniame kanalėlyje). Taigi, padidėjus šlapimo kiekiui (pvz., gydant efektyviausiais kilpiniais diuretikais), padidėja ekskretuojamų magnio jonų kiekis. Jei sumažėja magnio rezorbcija plonojoje žarnoje, sumažėja ir jo ekskrecija (<0,5 mmol per dieną). Hipermagnemijos atveju ekskrecija gali siekti 2,5 g per dieną.

Kalio pusiausvyra ir jos kontrolė
Bendrosios kalio jonų atsargos 70 kg sveriančio žmogaus organizme – vidutiniškai 140 gramų (3570 mmol). Moterų organizme jo yra šiek tiek mažiau, jo keikis truputį mažėja senstant. Apie 10% bendro kalio jonų kiekio yra prisijungusio, o likusieji 90% dalyvauja mainuose. Vidutinė kalio jonų koncentracija serume yra 3,6-5,4 mmol/l. Koncentracija serume neatspindi bendrojo kalio kiekio organizme, kadangi didžioji kalio jonų dalis (98-99%) yra ląstelėse.
Optimalus per dieną suvartojamas kiekis yra 3-4 gramai (75-100 mmol). Daugiausia kalio pašalinama pro inkstus – 90 % per dieną netenkamo kalio. Likusieji 10% pašalinami pro virškinimo traktą. Inkstai reguliuoja ilgalaikę kalio homeostazę ir kalio koncentraciją kraujo serume. Trumpalaikė pastarosios reguliacija vyksta dėl kalio perėjimo iš ląslelių į ekstraląstelinį skystį ir atgal.
Paskyrus šarmų, kalis pereina į ląsteles. Insulinas ir β-adrenerginiai katecholaminai, stimuliuodami ląstelės membranos Na+/K+ - ATF-azę, skatina kalio perėjimą į ląsteles. Aldosteronas, veikdamas kalio ekskreciją inkstuose, yra pagrindinis organizmo kalio atsargų reguliatorius. Hiperkaliemija stimuliuoja aldosterono išsiskyrimą (sinergiškai su angiotenzinu II), o hipokaliemija jį slopina.

Ikiklinikinių saugumo tyrimų duomenys

Magnio-Kalio- D,L aspartato (sušvirkšto į veną) ūminė LD50: žiurkėms - 8591 mg/kg, pelėms – 8812 mg/kg. Remiantis ūminio (vienkartinės dozės) toksiškumo tyrimų duomenimis, Magnio-Kalio- D,L aspartatas yra mažai toksiškas.


6. FARMACINĖ INFORMACIJA

Pagalbinių medžiagų sąrašas

Tablečių branduolys
Bevandenis koloidinis silicio dioksidas
Povidonas
Magnio stearatas
Talkas
Kukurūzų krakmolas
Bulvių krakmolas
Tablečių plėvelė
Makrogolis 6000
Titano dioksidas
Eudragitas E 100
Talkas

6.2 Nesuderinamumas

Duomenų nepateikiama.

6.3 Tinkamumo laikas

5 metai.

6.4 Specialios laikymo sąlygos

Specialių laikymo sąlygų nereikia.

6.5 Pakuotė ir jos turinys

Didelio tankio, balto polipropileno buteliukas, užkimštas FG-31 dangteliu su gofruotu tarpikliu.
Buteliukas, kuriame yra 50 tablečių, įdėtas į lankstomąją kartono dėžutę.

6.6 Vartojimo ir darbo su vaistiniu preparatu bei jo likučių naikinimo instrukcija

Specialių reikalavimų nėra.7. REGISTRAVIMO LIUDIJIMO TURĖTOJAS

Gedeon Richter Plc.
Gyömrői út 19-21
1103 Budapest X.
Vengrija8. REGISTRAVIMO LIUDIJIMO NUMERIS

LT/1/94/0363/0029. PIRMOJO REGISTRAVIMO ARBA PERREGISTRAVIMO DATA

2006-10-3110. TEKSTO PERŽIŪROS DATA

2008-04-16

II PRIEDAS

A. GAMYBOS LICENCIJOS TURĖTOJAS, ATSAKINGAS UŽ SERIJŲ IŠLEIDIMĄ

B. REGISTRACIJOS SĄLYGOS

A. GAMYBOS LICENCIJOS TURĖTOJAS, ATSAKINGAS UŽ SERIJŲ IŠLEIDIMĄ

Gamybos licencijos turėtojo, atsakingo už serijų išleidimą, pavadinimas ir adresas

Gedeon Richter Plc.
Gyomroi ut 19-21
1103 Budapest X.
VengrijaB. REGISTRACIJOS SĄLYGOS

Tiekimo ir vartojimo sąlygos ar apribojimai, taikomi registravimo liudijimo turėtojui

Nereceptinis vaistinis preparatas.


III PRIEDAS

ŽENKLINIMAS IR INFORMACINIS LAPELIS


A. ŽENKLINIMAS
INFORMACIJA ANT IŠORINĖS (JEI JOS NĖRA – VIDINĖS) PAKUOTĖS
{POBŪDIS ARBA TIPAS}1. VAISTINIO PREPARATO PAVADINIMAS

PANANGIN 140/158 mg plėvele dengtos tabletės
Magnesii aspartas/Kalii aspartas 2. VEIKLIOJI MEDŽIAGA IR JOS KIEKIS

Vienoje tabletėje yra 140 mg magnio aspartato (magnio aspartato tetrahidrato forma), atitinkančio 11,8 mg magnio ir 158 mg kalio aspartato (kalio aspartato hemihidrato forma), atitinkančio 36,2 mg kalio.3. PAGALBINIŲ MEDŽIAGŲ SĄRAŠAS4. VAISTO FORMA IR KIEKIS PAKUOTĖJE

50 tablečių.5. VARTOJIMO METODAS IR BŪDAS

Vartoti per burną.
Prieš vartojimą perskaitykite informacinį lapelį.6. SPECIALUS ĮSPĖJIMAS, JOG VAISTINĮ PREPARATĄ BŪTINA LAIKYTI VAIKAMS NEPASIEKIAMOJE IR NEPASTEBIMOJE VIETOJE

Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.7. KITAS SPECIALUS ĮSPĖJIMAS (JEI REIKIA)8. TINKAMUMO LAIKAS

Tinka iki 9. SPECIALIOS LAIKYMO SĄLYGOS

Specialių laikymo sąlygų nereikia.10. SPECIALIOS ATSARGUMO PRIEMONĖS, BŪTINOS NAIKINANT VAISTINIO PREPARATO LIKUČIUS ARBA ATLIEKAS (JEI REIKIA)11. REGISTRAVIMO LIUDIJIMO TURĖTOJO PAVADINIMAS IR ADRESAS

Gedeon Richter Plc.
Gyömrői út 19-21
1103 Budapest
Vengrija
(GR logo)12. REGISTRAVIMO LIUDIJIMO NUMERIS

LT/1/94/0363/00213. GAMINTOJO SUTEIKTAS SERIJOS NUMERIS

Serija 14. ĮSIGIJIMO TVARKA

Nereceptinis vaistinis preparatas.15. VARTOJIMO INSTRUKCIJA

Įprastinė dozė yra po 2 tabletes 3 kartus per dieną, po valgio. Didžiausia paros dozė – 9 tabletės.16. INFORMACIJA BRAILIO RAŠTU

PANANGIN 140/158 mg
MINIMALI INFORMACIJA ANT MAŽŲ VIDINIŲ PAKUOČIŲ

{ETIKETĖ} 1. VAISTINIO PREPARATO PAVADINIMAS IR VARTOJIMO BŪDAS (-AI)

PANANGIN 140/158 mg plėvele dengtos tabletės
Magnesii aspartas/Kalii aspartas

Vartoti per burną.2. VARTOJIMO METODAS3. TINKAMUMO LAIKAS
4. SERIJOS NUMERIS
5. KIEKIS (MASĖ, TŪRIS ARBA VIENETAI)

50 tablečiųB. INFORMACINIS LAPELIS

INFORMACINIS LAPELIS

Atidžiai perskaitykite visą informacinį lapelį, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija.
Šio vaisto galima įsigyti be recepto, tačiau jo reikėtų vartoti tiksliai taip, kaip nurodyta, kad poveikis būtų geriausias.
-Neišmeskite lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
-Jeigu norite sužinoti daugiau arba pasitarti, kreipkitės į vaistininką.

Lapelio turinys
1. Kas yra PANANGIN ko jis vartojamas
Kas žinotina prieš vartojant PANANGIN
3. Kaip vartoti PANANGIN
4. Galimas šalutinis poveikis
PANANGIN laikymo sąlygos
Kita informacija

PANANGIN 140/158 mg plėvele dengtos tabletės
Magnio aspartatas ir kalio aspartatas

PANANGIN plėvele dengtų tablečių veikliosios medžiagos yra magnio aspartatas ir kalio aspartatas.
- Vienoje plėvele dengtoje tabletėje yra 140 mg magnio aspartato (magnio aspartato tetrahidrato forma), atitinkančio 11,8 mg magnio ir 158 mg kalio aspartato (kalio aspartato hemihidrato forma), atitinkančio 36,2 mg kalio.
- Pagalbinės medžiagos tablečių branduolyje yra bevandenis koloidinis silicio dioksidas, povidonas, magnio stearatas, talkas, kukurūzų krakmolas, bulvių krakmolas. Tablečių plėvelėje yra makrogolio 6000, titano dioksido, eudragito E 100 ir talko.

Registravimo liudijimo turėtojas ir gamintojas:
Gedeon Richter Plc.
Gyömrői út 19-21
1103 Budapest X.
Vengrija1. KAS YRA PANANGIN IR NUO KO JIS VARTOJAMAS

PANANGIN yra mineralų preparatas, kurio sudėtyje esantys kalis ir magnis yra svarbūs vidiniai ląstelės katijonai. Jie reikšmingi daugelio fermentų veiklai, makromolekulių jungimuisi prie ląstelių elementų, raumenų ląstelės susitraukimui. PANANGIN plėvele dengtų tablečių galima vartoti magnio ir kalio trūkumo profilaktikai tuo atveju, jeigu šių jonų pasisavinama per mažai arba pernelyg daug netenkama, pvz., ilgai vartojant diuretikų, vidurių laisvinamųjų vaistų, viduriuojant ar kt.2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT PANANGIN

PANANGIN plėvele dengtų tablečių vartoti draudžiama, jeigu:
yra ūminis ir lėtinis inkstų funkcijos nepakankamas atveju,
sergate Adisono liga,
esti III – ojo laipsnio atrioventrikulinė blokada, kardiogeninis šokas,
yra hiperkalemija,
vartojate kalį sulaikančių diuretikų.

Nėštumas ir žindymas
Duomenų apie PANANGIN veiksmingumą ir saugumą nėštumo ir žindymo laikotarpiu neturima. Prieš vartojant vaisto nėštumo ir žindymo laikotarpiu, būtina pasitarti su gydytoju ar vaistininku.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas
Duomenų apie PANANGIN poveikį gebėjimui vairuoti ir valdyti mechanizmus neturima. Remiantis kelerių metų patyrimu, vairuojantiems ir valdantiems mechanizmus pacientams specialių atsargumo priemonių nereikia.

PANANGIN plėvele dengtos tabletės gali turėti įtakos kitų vaistų poveikiui. Jos slopina geriamųjų tetraciklinų, geležies druskų ir natrio fluorido rezorbciją. Šiuos vaistus vartojant vienu metu, tarp jų ir PANANGIN vartojimo būtina 3 val. pertrauka.
Jei kartu būtina vartoti AKFI, vaisto reikia skirti atsargiai ir dažnai tikrinti kalio kiekį kraujo serume.3. KAIP VARTOTI PANANGIN

Paprastai skiriama po 2 plėvele dengtas tabletes 3 kartus per dieną, sunkiais atvejais – po 3 plėvele dengtas tabletes 3 kartus per dieną vieną savaitę. Po to dozę galima sumažinti iki vienos plėvele dengtos tabletės 2 – 3 kartus per dieną. Lengvais atvejais jo skirtina po vieną tabletę 3 kartus per dieną. Skrandžio rūgštis gali mažinti preparato veiksmingumą, todėl plėvele dengtas tabletes patartina gerti po valgio. Preparatą vartoti tiek laiko, kiek reikia atsižvelgiant į indikaciją.

Pavartojus per didelę PANANGIN dozę
Jei atsitiktinai pavartojote per daug tablečių, nedelsdami kreipkitės į gydytoją ar vaistininką.
Perdozavimo iki šiol nepastebėta. Jei jis pasireikštų, galimi hiperkaliemijos ir hipermagnemijos simptomai.
Hiperkaliemijos simptomai: bendras silpnumas, parestezija (skruzdžių rėpliojimo, tirpimo, niežėjimo, skausmo ir kitokių nesamų dirginimų jutimas), retas pulsas, paralyžius. Ypač didelė kalio koncentracija kraujo plazmoje gali sukelti mirtį dėl širdies veiklos slopinimo, aritmijų ar širdies sustojimo.
Hipermagnemijos simptomai: pirmieji apsinuodijimo magniu požymiai: pykinimas, vėmimas, mieguistumas, sumažėjęs kraujospūdis, retas pulsas, silpnumas. Dėl ypatingai didelės magnio koncentracijos kraujo plazmoje gali atsirasti hiporefleksija (refleksų susilpnėjimas), raumenų paralyžius, sustoti širdis ir kvėpavimas.
Perdozavimo atveju reikia nutraukti PANANGIN vartojimą ir gydyti simptominėmis priemonėmis (į veną leisti 100 mg/min. kalcio chlorido, jei būtina – daryti dializę).4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

PANANGIN plėvele dengtos tabletės, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį. Dažniausiai vaisto vartojimas nesukelia problemų. Vartojant dideles dozes, gali padažnėti tuštinimasis.
Jeigu atsirastų neįprastų nemalonių pojūčių, nedelsdami pasakykite gydytojui.
Jeigu atsiranda šiame lapelyje neminėtas šalutinis poveikis, pasakykite gydytojui.5. PANANGIN LAIKYMO SĄLYGOS

Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

Specialių laikymo sąlygų nereikia.

Ant dėžutės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, preparato vartoti negalima.6. KITA INFORMACIJA

Daugiau informacijos apie šį vaistinį preparatą gali suteikti vietinis registravimo liudijimo turėtojo atstovas.
Gedeon Richter Plc. atstovybė
Maironio 23-3,
Vilnius
Tel. +370 5 261 01 54 Informacinis lapelis paskutinį kartą patvirtintas 2008-04-16

 

APKLAUSA/ KONKURSAS
Klausimas:
Ar Jus veikia mėnulio pilnatis?
Atsakymai:
Taip, sunkiau užmigti
Taip, aplinkinių elgesys tampa keistas
Manęs neveikia
Rezultatai
 
2009 © Infomed.lt Visos teisės saugomos įstatymo. Kontaktai | Reklama
HexaPortal v1.7