Ieškoti
Geriausia prekių paieška internete, elektroninės parduotuvės
   

PARKOPAN 2 2MG TAB. N100

Vaistai
  Gamintojas:
HEXAL

B. INFORMACINIS LAPELISINFORMACINIS LAPELIS

Prieš pradėdami vartoti šį vaistą, atidžiai perskaitykite visą informacinį lapelį.
- Neišmeskite lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
- Jeigu kiltų klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
- Šis vaistas skirtas Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Preparatas gali jiems pakenkti net tokiu atveju, jeigu jų ligos simptomai yra tokie patys kaip Jūsų.

Lapelio turinys
1. Kas yra Parkopan ir nuo ko jis vartojamas
2. Kas žinotina prieš vartojant Parkopan
3. Kaip vartoti Parkopan
4. Galimas šalutinis poveikis
5. Parkopan laikymo sąlygos
6. Kita informacijaParkopan 2 mg tabletės
Triheksifenidilio hidrochloridas- Veiklioji medžiaga yra triheksifenidilio hidrochloridas. Vienoje tabletėje yra 2 mg triheksifenidilio hidrochlorido.
- Pagalbinės medžiagos yra laktozė, mikrokristalinė celiuliozė, celiuliozės milteliai, magnio stearatas, karboksimetilkrakmolo natrio druska.Registravimo liudijimo turėtojas
Sandoz d.d.
Verovškova 57, 1000 Ljubljana
Slovėnija
Gamintojas
Salutas Pharma GmbH
Otto - von - Guericke - Allee 1
39179 Barleben
VokietijaKAS YRA PARKOPAN IR NUO KO JIS VARTOJAMAS

Parkopan tai anticholinerginis preparatas. Vartojamas esant parkinsonizmo sindromui.
Originali pakuotė, kurioje yra 50 tablečių arba 100 tablečių.2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT PARKOPAN

Parkopan vartoti draudžiama:
jei yra padidėjęs jautrumas triheksifenidilio hidrochloridui ar kuriai kitai vaisto sudedamajai daliai;
ūmai apsinuodijus alkoholiu arba migdomaisiais, psichotropiniais vaistais ir tam tikrais preparatais nuo skausmo (opioidais);
pasireiškus ūmiam delyrui, manijai;
sergant negydoma uždaro akies kampo glaukoma (padidėjus vidiniam akies spaudimui);
ūmai susilaikius šlapimui;
padidėjus priešinei liaukai (sergant prostatos hipertrofija), kai yra liekamojo šlapimo;
esant prievarčio susiaurėjimui (stenozei);
pasireiškus paralyžiniam žarnų nepraeinamumui;
jei gaubtinė žarna didelė (Megacolon);
jei širdies susitraukimai yra dažni ir neritmiški (pasireiškus tachiaritmijai).
Specialios atsargumo priemonės
Parkopan galima vartoti tik laikantis visų būtinų atsargumo priemonių:
padidėjus priešinei liaukai (sergant prostatos hipertrofija), kai nėra liekamojo šlapimo;
sergant ligomis, kurių metu gali atsirasti pavojingas širdies plakimas (tachikardija);
sergant liguistu raumenų silpnumu (sunkiąja miastenija);
pasireiškus demencijos sindromui.
Kadangi nėra pakankamos patirties, gydant tabletėmis Parkopan vaikus ir jaunuolius, jiems preparato skirti negalima, išskyrus tuos atvejus, kai reikia gydyti ekstrapiramidinę distoniją.
Atsargumas būtinas, jei vaistą vartoja seni ar nusilpę pacientai, ligoniai, kuriems yra organinių smegenų pokyčių, kraujotakos ir kvėpavimo nepakankamumas (lėtinis obstrukcinis kvėpavimo nepakankamumas), taip pat žmonės, sergantys inkstų ar kepenų nepakankamumu.
Parkopan vartojimas su maistu ir gėrimais
Kartu su Parkopan vartoti alkoholio negalima, kadangi svaigalų poveikis gali sustiprėti.

Nėštumas
Parkopan negalima vartoti nėščioms moterims, kadangi nėra nei klinikinių, nei tyrimų su gyvūnais duomenų apie jo saugumą.

Žindymo laikotarpis
Parkopan slopina pieno išsiskyrimą. Duomenų apie jo patekimą į motinos pieną nėra. Žindymo laikotarpiu šio vaisto vartoti negalima.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas
Parkopan, vartojamos netgi taip, kaip buvo nurodyta, ypač gydymo pradžioje ir vartojant dideles dozes, gali sukelti šalutinį poveikį centrinei nervų sistemai, pavyzdžiui, apdujimą, nuovargį, spaudimą galvoje ir sumišimą. Tada pacientas gali į nelauktus ir staigius įvykius reaguoti ne taip greitai ir tiksliai. Tokiu atveju negalima vairuoti automobilio ar kito transporto, prižiūrėti elektrinių prietaisų ir mechanizmų arba dirbti be tinkamų saugos priemonių! Tai dar stipriau pasireiškia gydymo pradžioje, keičiant preparatą kitu, kartu vartojant kitų centrinę nervų sistemą veikiančių medikamentų (preparatų nuo skausmo, migdomųjų, psichotropinių vaistų). Negalima pamiršti, kad kartu geriamas alkoholis dar labiau pablogina gebėjimą vairuoti.

Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Parkopan medžiagas
Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.

Kitų vaistų vartojimas
Reikia atkreipti dėmesį į tai, kad šie nurodymai tinka ir tuo atveju, jei, nors ir neilgai, buvo vartota kitų preparatų!
Vartojant kartu su kitais anticholinergiškai veikiančiais psichotropiniais (medikamentais nuo psichikos ligų), antihistamininiais (preparatais nuo alergijos), lygiųjų raumenų spazmus šalinančiais vaistais bei medikamentais nuo parkinsonizmo, gali sustiprėti centrinis ir periferinis tablečių Parkopan šalutinis poveikis.
Tabletės Parkopan gali sustiprinti alkoholio poveikį ir kitų centrinę nervų sistemą veikiančių vaistų slopinantį poveikį.
Medikamento vartojant kartu su chinidinu (preparatu širdies ritmo sutrikimams gydyti), gali sustiprėti anticholinerginis poveikis širdžiai ir kraujotakai (ypač gali sutrikti dirginimo plitimas širdyje).
Kartu su tabletėmis Parkopan vartojant levodopos, gali sustiprėti judėjimo sutrikimai (diskinezija). Kartais, pasireiškus vėlyvajai diskinezijai, parkinsonizmo simptomai taip pasunkėja, kad net reikia vartoti anticholinerginių preparatų.
Neuroleptikų (preparatų tam tikroms psichikos ligoms gydyti) sukeltus judėjimo sutrikimus (vėlyvąją diskineziją) tabletės Parkopan gali sustiprinti.
Anticholinerginiai preparatai, pavyzdžiui, triheksifenidilio hidrochloridas, gali susilpninti metoklopramido (vaisto, greitinančio skrandžio ir žarnų judesius) poveikį.


3. KAIP VARTOTI PARKOPAN

Vaisto dozę reikia nustatyti kiekvienam ligoniui. Gydymą reikia pradėti nuo mažiausios dozės ir po to didinti iki pacientui tinkamos.
Suaugę žmonės
Parkinsono sindromui šalinti iš pradžių reikia gerti kartą per dieną pusę tabletės Parkopan (t.y. 1 mg triheksifenidilo hidrochlorido per dieną). Dienos dozę galima kasdien didinti 1 mg. Poveikiui palaikyti reikia gerti 3 – 4 kartus per dieną po 1 – 2 tabletes Parkopan (t.y. 6 – 16 mg triheksifenidilo hidrochlorido per dieną).
Didžiausia dienos dozė yra 8 tabletės Parkopan (t.y. 16 mg triheksifenidilo hidrochlorido per dieną).
Vaistų sukeltiems ekstrapiramidiniams simptomams gydyti, be neuroleptikų, priklausomai nuo simptomų sunkumo 1 - 4 kartus per dieną reikia gerti po pusę arba po 1 – 2 tabletes Parkopan (t.y. 2 - 16 mg triheksifenidilo hidrochlorido per dieną).
Kitokiems ekstrapiramidinius judėjimo sutrikimams šalinti gydymą anticholinerginiais vaistais reikia pradėti iš lėto, kas savaitę didinant pradinę dozę (1 tabletę Parkopan, t.y. 2 mg triheksifenidilo hidrochlorido) iki toleruojamos palaikomosios dozės. Jeigu indikacijos kitos, įprastinę didelę dozę priklausomai nuo vaisto toleravimo galima dar padidinti. Jei dienos dozė didesnė, rekomenduojama vartoti tablečių, kuriose yra daugiau veikliosios medžiagos.
Suaugusiems žmonėms gydyti per dieną buvo vartojama 5 - 50 mg triheksifenidilo hidrochlorido, vidutinė dienos dozė yra 25 mg triheksifenidilo hidrochlorido.
2 - 17 metų vaikai ir jaunuoliai
Tokio amžiaus pacientai buvo gydomi 8 - 80 mg triheksifenidilo hidrochlorido dienos doze, vidutinė dienos dozė yra 40 mg triheksifenidilo hidrochlorido. Ją reikia gerti lygiomis dalimis per 3 – 4 kartus. Šios maksimalios dienos dozės viršyti negalima.
Nurodymai
Preparatų nuo parkinsonizmo vartojant kartu su tabletėmis Parkopan, reikia gerokai mažesnės pastarojo vaisto dozės.
Senesniems žmonėms dažnai reikia gerokai mažesnės dozės, dažnai pusė įprastinės dienos dozės sukelia reikiamą gydomąjį poveikį.

Gydymas pradedamas palaipsniui didinant dozę ir baigiamas lėtai (per 1 - 2 savaites) ją mažinant.
Tabletės yra su vagele, todėl jas galima dalyti į 2 dalis.
Vaistas geriamas valgant arba nepriklausomai nuo valgymo laiko, užsigeriant pakankamu skysčio kiekiu (pavyzdžiui, stikline vandens).
Gydymo trukmę kiekvienam ligoniui nustato gydytojas. Parkinsono sindromą gali reikėti gydyti ilgai.

Pavartojus per didelę Parkopan dozę
Jei išgeriamas didesnis Parkopan kiekis, gali atsirasti pavojingų apsinuodijimo simptomų. Pirmieji jų - veido paraudimas, odos ir gleivinės sausmė, rijimo sutrikimas, karščiavimas ir vyzdžio išsiplėtimas.
Gali atsirasti sunkių apsinuodijimo simptomų: visų raumenų silpnumas, šlapinimosi sutrikimas, susilpnėjusi žarnų peristaltika, sumišimas, neramumas, sujaudinimo būsena, net traukulių priepuoliai, sąmonės pritemimas, net sąmonės netekimas, kvėpavimo sustojimas ir sunkus širdies ir kraujotakos sutrikimas (širdies susitraukimų pagreitėjimas, širdies ritmo sutrikimas).
Jei įtariama, jog buvo apsinuodyta, reikia nedelsiant kviesti gydytoją ar greitąją medicinos pagalbą. Reikalingas kiek įmanoma skubesnis intensyvus gydymas.
Gydymo priemonės perdozavus
Pirmomis valandomis po vaisto išgėrimo tikslinga plauti skrandį, pakartotinai duoti gerti medicininės anglies. Kraujo dializė ir perpylimas galima tik praėjus ne daugiau kaip kelioms valandoms po vaisto pavartojimo (tačiau net ir tokiu atveju jų veiksmingumas abejotinas).
Plazmos šarminimas natrio vandenilio karbonatu arba laktatu yra reikšmingas, taip pat gydant ir širdies komplikacijas.
Fizostigminas gali greitai ir patikimai nutraukti įvairius centrinius apsinuodijimo simptomus. Jis tinka ir apsinuodijimo metu atsiradus tachiaritmijai.
Rekomenduojamas klinikinis toksikologinis kraujo ar plazmos, šlapimo ir pirmojo skrandžio plovimo skysčio tyrimas.

Pamiršus pavartoti Parkopan
Kitą kartą didesnės Parkopan dozės vartoti nereikia, toliau reikia gerti tokią pačią vienkartinę dozę, kaip buvo nurodyta.

Pokyčiai, atsirandantys nutraukus Parkopan vartojimą
Prieš savavališkai pertraukiant arba per anksti nutraukiant šio vaisto vartojimą, pavyzdžiui, atsiradus šalutiniam poveikiui, visais atvejais reikia pasitarti su gydytoju, priešingu atveju nukentės gydymo sėkmė. Jeigu reikia, Parkopan vartojimas nutraukiamas palaipsniui mažinant dozę.4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

Parkopan, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį.

Dažnai pasireiškia šalutinis poveikis centrinei nervų sistemai: matymas lyg per rūką (akomodacijos sutrikimas), apdujimas, nervingumas, pykinimas ir vėmimas. Retai (ypač tuo atveju, jei vartojamos didesnės dozės arba padidėjęs jautrumas preparatui) gali atsirasti nerimas, delyro sindromas, sumišimas, atminties bei miego sutrikimas.
Labai retai, vartojant terapines vaisto dozes, gali prasidėti nevalingi judesiai (diskinezija).
Parkinsonizmu sergantiems pacientams gali sustiprėti levodopos sukeltos diskinezijos.
Periferinis šalutinis poveikis: dažnai pasireiškia burnos sausmė, labai retai išsiplečia vyzdžiai, sumažėja prakaito liaukų sekrecija, užkietėja viduriai, sutrinka šlapinimasis, atsiranda skrandžio sutrikimų, padažnėja širdies susitraukimai (tachikardija), labai retai širdies susitraukimai retėja (bradikardija).
Daugelis šių simptomų gydymo metu išnyksta savaime arba gali susilpnėti, pakeitus preparato dozę ar vartojimo intervalą.
Padidėjus vidiniam akies spaudimui, gali atsirasti uždaro akies kampo glaukoma, todėl reikia reguliariai matuoti vidinį akies spaudimą.
Pavieniais atvejais pasireiškia alerginis odos išbėrimas, šviesos baimė (fotofobija), sutrinka kalba.
Pasireiškus šalutiniam poveikiui, neminėtam šiame pakuotės lapelyje, reikia pranešti savo gydytojui arba vaistininkui.
Ypatingas nurodymas
Pavieniais atvejais šiuo vaistu gali būti piktnaudžiaujama, kadangi jis kartais gali pagerinti nuotaiką.
Po ilgalaikio Parkopan vartojimo gali pasireikšti nutraukimo sindromas: gali atsirasti baimė, tachikardija, kraujospūdžio sumažėjimas keičiant kūno padėtį iš gulimos į stovimą (ortostatinė hipotenzija) ir pablogėti miego kokybė.

Jeigu pasireiškia šalutinis poveikis, ypač jei atsiranda stiprūs akių skausmai, neramumas, svaigulys, rankų pirštų drebėjimas odos išbėrimas arba niežulys, šlapinimosi sutrikimas, ekstrasistolių širdyje, darosi sunku nuryti, sutrinka miegas, reikia informuoti gydytoją. Atsižvelgdamas į simptomų sunkumą, priemones nustato gydytojas: sumažina vaisto dozę, skiria priešnuodį ar nutraukia Parkopan vartojimą.

Jeigu atsiranda šiame lapelyje neminėtas šalutinis poveikis, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.5. PARKOPAN LAIKYMO SĄLYGOS
Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.
Vaisto nevartoti, pasibaigus jo tinkamumo laikui, išspausdintam ant pakuotės.6. KITA INFORMACIJA

Daugiau informacijos apie šį vaistinį preparatą gali suteikti vietinis registravimo liudijimo turėtojo atstovas.

Sandoz d.d. atstovybė
Šeimyniškių 3A,
LT-09312 VilniusInformacinis lapelis paskutinį kartą patvirtintas 2006-08-08.
I PRIEDAS

PREPARATO CHARAKTERISTIKŲ SANTRAUKA
1. VAISTINIO PREPARATO PAVADINIMAS

Parkopan 2 mg tabletės2. KOKYBINĖ IR KIEKYBINĖ SUDĖTIS

Veiklioji medžiaga - triheksifenidilio hidrochloridas. Vienoje tabletėje jo yra 2 mg.
Pagalbinės medžiagos išvardytos 6.1 skyriuje.3. VAISTO FORMA

Tabletė.4. KLINIKINĖ INFORMACIJA

4.1 Terapinės indikacijos

Parkinsono sindromas.

4.2 Dozavimas ir vartojimo metodas

Vaisto dozę reikia nustatyti kiekvienam ligoniui. Gydymą reikia pradėti nuo mažiausios dozės ir po to didinti iki pacientui tinkamos.
Suaugę žmonės
Sergant Parkinsono sindromu, pradinė triheksifenidilio hidrochlorido dienos dozė yra 1 mg. Kasdien ją reikia padidinti 1 mg. Palaikomoji dozė yra 6 - 16 mg. Ji išdalijama į 3 - 4 vienkartines dozes. Didžiausia triheksifenidilio hidrochlorido dienos dozė - 16 mg.
5 - 17 metų vaikai ir jaunuoliai
Tokio amžiaus ligoniai buvo gydomi 8 - 80 mg triheksifenidilio hidrochlorido
dienos doze, vidutinė dienos dozė buvo 40 mg. Ji buvo išdalijama į 3 - 4 vienkartines dozes. Šios maksimalios dienos dozės viršyti negalima.
Senyvi žmonės
Senesniems žmonėms dažnai reikia gerokai mažesnės parkopano dozės, dažnai pusė įprastinės dienos dozės sukelia reikiamą gydomąjį poveikį.

Preparatų nuo parkinsonizmo vartojant kartu su Parkopan, reikia gerokai mažesnės pastarųjų medikamentų dozės.

Vaistas geriamas valgant arba nepriklausomai nuo valgymo laiko, užsigeriant pakankamu skysčio kiekiu (pavyzdžiui, stikline vandens).
Gydymas pradedamas palaipsniui didinant dozę ir baigiamas lėtai (per 1 - 2 savaites) mažinant dozę.
Gydymo trukmę kiekvienam ligoniui nustato gydytojas. Parkinsono sindromą gali reikėti gydyti ilgai.
Po ilgalaikio (trukusio ilgiau kaip mėnesį) Parkopan vartojimo gydymas nutraukiamas palaipsniui mažinant dozę, kad būtų išvengta galimo nutraukimo sindromo (tada gali atsirasti baimės neurozė, tachikardija, ortostatinė hipotenzija ir pablogėti miego kokybė).

4.3 Kontraindikacijos

Šio vaisto vartoti draudžiama:
jei yra padidėjęs jautrumas triheksifenidilio hidrochloridui ar kuriai kitai vaisto sudedamajai daliai;
ūmai apsinuodijus alkoholiu arba migdomaisiais, psichotropiniais vaistais, opioidais;
pasireiškus ūmiam delyrui, manijai;
sergant negydoma uždaro akies kampo glaukoma;
ūmai susilaikius šlapimui;
sergant prostatos hipertrofija, kai yra liekamojo šlapimo;
esant prievarčio stenozei;
pasireiškus paralyžiniam žarnų nepraeinamumui;
jei gaubtinė žarna didelė (Megacolon);
pasireiškus tachiaritmijai.

4.4 Specialūs įspėjimai ir atsargumo priemonės

Parkopan vartoti tik atidžiai nustačius naudos ir rizikos santykį ir naudojant tinkamas atsargumo priemones:
sergant prostatos hipertrofija, kai nėra liekamojo šlapimo;
sergant ligomis, kurių metu gali atsirasti pavojinga tachikardija;
sergant sunkiąja miastenija;
pasireiškus demencijos sindromui.
Kadangi nėra pakankamos patirties, gydant Parkopan vaikus ir jaunuolius, jiems preparato skirti negalima, išskyrus tuos atvejus, kai reikia gydyti ekstrapiramidinę distoniją.
Atsargumo priemonės tam tikroms pacientų grupėms
Atsargumas būtinas, jei vaistą vartoja seni ar nusilpę pacientai, ligoniai, kuriems yra organinių smegenų pokyčių, kurie serga širdies ligomis, inkstų ar kepenų nepakankamumu (žr. 4.2 skyrių "Dozavimas ir vartojimo metodas").

4.5 Sąveika su kitais vaistiniais preparatais ir kitokia sąveika

Vartojant kartu su kitais anticholinergiškai veikiančiais psichotropiniais, antihistamininiais, lygiųjų raumenų spazmus atpalaiduojančiais preparatais, medikamentais nuo parkinsonizmo, gali sustiprėti centrinis ir periferinis parkopano šalutinis poveikis.
Parkopan gali sustiprinti alkoholio poveikį, kitų centrinę nervų sistemą veikiančių vaistų slopinantį poveikį.
Preparato vartojant kartu su chinidinu, gali sustiprėti anticholinerginis poveikis širdžiai ir kraujotakai (ypač poveikis atrioventrikuliniam laidumui).
Kartu su Parkopan vartojant levodopos, gali sustiprėti diskinezija. Kartais, pasireiškus vėlyvajai diskinezijai, parkinsonizmo simptomai pasunkėja tiek, kad net būtina vartoti anticholinerginių medikamentų.
Neuroleptikų sukeltą vėlyvąją diskineziją Parkopan gali sustiprinti.
Anticholinerginiai preparatai, pavyzdžiui, triheksifenidilio hidrochloridas, gali silpninti metoklopramido poveikį.

4.6 Nėštumas ir žindymo laikotarpis

Triheksifenidilio hidrochlorido negalima vartoti nėščioms moterims, kadangi nėra nei klinikinių, nei tyrimų su gyvūnais duomenų apie jo saugumą.
Triheksifenidilio hidrochloridas slopina laktaciją. Duomenų apie jo patekimą į motinos pieną nėra. Žindymo laikotarpiu šio vaisto vartoti negalima.

4.7 Poveikis gebėjimui vairuoti ir valdyti mechanizmus

Parkopan, vartojamas netgi taip, kaip buvo nurodyta, ypač gydymo pradžioje ir vartojant dideles dozes, gali sukelti šalutinį poveikį centrinei nervų sistemai, pavyzdžiui, apdujimą, nuovargį, galvos spaudimą ir sumišimą. Tada pacientas gali į nelauktus ir staigius įvykius reaguoti ne taip greitai ir tiksliai. Gebėjimas aktyviai dalyvauti gatvių eisme, prižiūrėti mechanizmus arba dirbti be tinkamų saugos priemonių gali būti sutrikdytas (nepaisant pagrindinės ligos). Tai dar stipriau pasireiškia gydymo pradžioje, keičiant preparatą kitu, kartu vartojant kitų centrinę nervų sistemą veikiančių medikamentų (preparatų nuo skausmo, migdomųjų vaistų, psichotropinių vaistų, pasižyminčių anticholinerginiu poveikiu), ypač jei kartu geriama alkoholio.

4.8 Nepageidaujamas poveikis

Dažnai pasireiškia šalutinis poveikis centrinei nervų sistemai: akomodacijos sutrikimas, apdujimas, nervingumas, pykinimas ir vėmimas. Retai (ypač tuo atveju, jei vartojamos didesnės dozės arba padidėjęs jautrumas preparatui) gali atsirasti nerimas, delyro sindromas, sumišimas, atminties bei miego sutrikimas.
Labai retai, vartojant terapines vaisto dozes, gali prasidėti nevalingi judesiai (diskinezija).
Parkinsonizmu sergantiems pacientams gali sustiprėti levodopos sukelta diskinezija.
Periferinis šalutinis poveikis: dažnai pasireiškia burnos sausmė, retai išsiplečia vyzdžiai, sumažėja prakaito liaukų sekrecija, užkietėja viduriai, sutrinka šlapinimasis, atsiranda skrandžio sutrikimų, tachikardija, labai retai - bradikardija. Daugelis šių simptomų gydymo metu išnyksta savaime arba gali susilpnėti, pakeitus preparato dozę ar vartojimo intervalą.
Padidėjus vidiniam akies spaudimui, gali atsirasti uždaro akies kampo glaukoma, todėl reikia reguliariai matuoti vidinį akies spaudimą.
Pavieniais atvejais pasireiškia alerginis odos išbėrimas, fotofobija, sutrinka kalba.
Ypatingas nurodymas
Pavieniais atvejais šiuo vaistu gali būti piktnaudžiaujama, kadangi jis kartais gali pagerinti nuotaiką.
Po ilgalaikio Parkopan vartojimo gali pasireikšti nutraukimo sindromas: gali atsirasti baimės neurozė, tachikardija, kraujospūdžio sumažėjimas keičiant kūno padėtį iš gulimos į stovimą (ortostatinė hipotenzija) ir pablogėti miego kokybė.

4.9 Perdozavimas

Išgėrus didelį triheksifenidilio hidrochlorido kiekį, gali atsirasti pavojingų apsinuodijimo simptomų.
Intoksikacijos simptomai
Pirmiausia gali pasireikšti veido paraudimas, odos ir gleivinės sausmė, rijimo sutrikimas, karščiavimas ir vyzdžio išsiplėtimas.
Gali atsirasti sunkių apsinuodijimo simptomų: visų raumenų silpnumas, šlapinimosi sutrikimas, susilpnėjusi žarnų peristaltika, sumišimas, neramumas ir sujaudinimo būsena, net traukulių priepuoliai, sąmonės pritemimas, net sąmonės netekimas, kvėpavimo sustojimas ir sunkus širdies bei kraujotakos sutrikimas (tachikardija, širdies ritmo sutrikimas).
Apsinuodijimo gydymas
Reikalingas kiek įmanoma skubesnis intensyvus gydymas.
Kraujo dializė ir perpylimas galimas tik praėjus ne daugiau kaip kelioms valandoms po vaisto pavartojimo (tačiau net ir tada jų veiksmingumas abejotinas).
Plazmos šarminimas natrio vandenilio karbonatu arba laktatu yra reikšmingas, taip pat gydant ir širdies komplikacijas.
Fizostigminas gali greitai ir patikimai nutraukti įvairius centrinius apsinuodijimo simptomus (delyrą, komą, mioklonusą, ekstrapiramidinius simptomus). Jis tinka ir apsinuodijimo metu atsiradus tachiaritmijai, kuri dažnai pasireiškia skilvelinėmis ekstrasistolėmis ir (arba) laidumo sutrikimais (Hiso pluošto kojytės blokada, QRS komplekso pailgėjimu, atrioventrikuline blokada). Pacientą stebint intensyvios medicinos sąlygomis (kontroliuojant elektrokardiogramą), fizostigmino galima infuzuoti 2 - 8 mg/val. Reikšmingiausias simptomas yra širdies susitraukimų dažnis ir QRS kompleksas. Jei yra hipotonija, vaisto būtina vartoti atsargiai.
Perdozavus fizostigmino (jo pusinės eliminacijos periodas yra 20 - 40 minučių), pirmiausia reikėtų vartoti atropino, kurio 0,5 mg antagonistiškai veikia maždaug 1 mg fizostigmino.
Rekomenduojamas klinikinis toksikologinis kraujo ar plazmos ir šlapimo tyrimas.5. FARMAKOLOGINĖS SAVYBĖS

5.1 Farmakodinaminės savybės

Triheksifenidilo hidrochloridas yra chiralinis (nesimetrinės molekulės) centrinio poveikio anticholinerginis preparatas, kurio periferinis parasimpatikolizinis veikimas yra silpnesnis už atropino. Centrinėje nervų sistemoje (Corpus striatum) yra jaudinimą sukeliančių cholinerginių įtakų persvara, atsiradusi dėl dopamino trūkumo. Ji sumažėja, veikiant triheksifenidilio hidrochloridui.
Žmonėms triheksifenidilio hidrochloridas, be spazmolizinio poveikio lygiesiems raumenims, slopina parkinsonizmo sindromo simptomus, tarp jų ir tremorą, neuroleptikų indukuotus ekstrapiramidinius simptomus ir distoninę hiperkineziją.

5.2 Farmakokinetinės savybės

Išgėrus 5 mg triheksifenidilio hidrochlorido, didžiausia jo koncentracija (15 - 45 ng/ml) kraujo plazmoje būna po 1 - 3 valandų. Preparato išgėrus, plazmos pusinės eliminacijos periodas trunka vidutiniškai 6 - 10 valandų.
Duomenų apie vaisto pasiskirstymo tūrį, jungimąsi su plazmos baltymais, metabolizmą ir substancijos klirensą nėra.
Koks yra triheksifenidilio hidrochlorido poveikis, jei pacientui yra sutrikusi kepenų arba inkstų funkcija, kokią įtaką turi dializė, ar vaistas prasiskverbia per placentą ir patenka į motinos pieną, gerai nežinoma.

5.3 Ikiklinikinių saugumo tyrimų duomenys

Atlikus triheksifenidilio hidrochlorido subchroninio toksinio poveikio tyrimus su šunimis, preparatui specifiškas toksinis poveikis nenustatytas. Chroninio toksinio poveikio tyrimai neatlikti.
Triheksifenidilio hidrochlorido mutageninis poveikis netirtas. Kancerogeninio preparato poveikio tyrimų neatlikta.
Toksinis poveikis dauginimuisi netirtas

Biologinis pasisavinimas
Vieno biologinio pasisavinimo tyrimo, kuris buvo atliktas 1995 metais su 23 sveikais 18 - 44 metų tiriamaisiais, kurie vieną kartą per dieną gėrė Parkopan 5 tabletes (10 mg triheksifenidilio hidrochlorido), metu gauti tokie duomenys (jie palyginti su lyginamojo preparato tyrimų duomenimis).Tiriamasis preparatas
Lyginamasis preparatas

Cmax (ng/ml)
Didžiausia koncentracija kraujo plazmoje
66,8 ( 25,4
76,6 ( 36,5

Tmax ( val. )
Didžiausios koncentracijos kraujo plazmoje laikas
1,1 ( 0,7
0,9 ( 0,6

AUC(0 - t) (val. ng/ml)
Plotas, kurį koordinačių sistemoje riboja koncentracijos ir laiko kreivė
454,1 ( 217,1
460,2 ( 293,7

AUC(0 - () (val. ng/ml)
Plotas, kurį koordinačių sistemoje riboja koncentracijos ir laiko kreivė
542,7 ( 255,2
536,5 ( 321,5

Pateikti duomenų vidurkiai ir standartinis nukrypimas.
Vidutinės koncentracijos kraujo plazmoje dinamika koncentracijos ir laiko diagramoje, palyginti su lyginamuoju preparatu


6. FARMACINĖ INFORMACIJA

6.1 Pagalbinių medžiagų sąrašas

Laktozė.
Mikrokristalinė celiuliozė.
Celiuliozės milteliai.
Magnio stearatas.
Karboksimetilkrakmolo natrio druska

6.2 Nesuderinamumas

Nežinomas.

6.3 Tinkamumo laikas

3 metai.
Pasibaigus tinkamumo laikui, nurodytam ant pakuotės, vaisto vartoti negalima.

6.4 Specialios laikymo sąlygos

Specialių laikymo sąlygų nereikia.

6.5 Pakuotė ir jos turinys

Originali pakuotė, kurioje yra 50 arba 100 tablečių.

6.6 Vartojimo ir darbo su vaistiniu preparatu instrukcija

Specialių reikalavimų nėra.7. REGISTRAVIMO LIUDIJIMO TURĖTOJAS

Sandoz d.d.
Verovškova 57, 1000 Ljubljana
Slovėnija8. REGISTRAVIMO LIUDIJIMO NUMERIS

02/7937/99. PIRMOJO REGISTRAVIMO ARBA PERREGISTRAVIMO DATA

2002-11-0610. TEKSTO PERŽIŪROS DATA

2006-08-08
. II PRIEDAS

A. GAMYBOS LICENCIJOS TURĖTOJAS, ATSAKINGAS UŽ SERIJŲ IŠLEIDIMĄ
B. REGISTRACIJOS SĄLYGOS


A. GAMYBOS LICENCIJOS TURĖTOJAS, ATSAKINGAS UŽ SERIJŲ IŠLEIDIMĄ

Gamybos licencijos turėtojo, atsakingo už serijų išleidimą, pavadinimas ir adresas

Salutas Pharma GmbH (viena iš HEXAL AG įmonių)
Otto-von-Guericke-Allee 1, D-39179 Barleben
Vokietija
arba
B. REGISTRACIJOS SĄLYGOS

Tiekimo ir vartojimo sąlygos ar apribojimai, taikomi registravimo liudijimo turėtojui
Receptinis vaistinis preparatas.

Kitos sąlygos
Nėra
III PRIEDAS

ŽENKLINIMAS IR INFORMACINIS LAPELIS


A. ŽENKLINIMAS

INFORMACIJA ANT IŠORINĖS PAKUOTĖS
KARTONO DĖŽUTĖ

1. VAISTINIO PREPARATO PAVADINIMAS

Parkopan 2 mg tabletės
Trihexyphenidyli hydrochloridum

2. VEIKLIOJI MEDŽIAGA IR JOS KIEKIS

Vienoje tabletėje yra: 2 mg triheksifenidilio hidrochlorido

3. PAGALBINIŲ MEDŽIAGŲ SĄRAŠAS

Sudėtyje yra laktozės.

4. VAISTO FORMA IR KIEKIS PAKUOTĖJE

50 arba 100 tablečių

5. VARTOJIMO METODAS IR BŪDAS

Gerti.
Prieš vartojimą perskaityti informacinį lapelį.

6. SPECIALUS ĮSPĖJIMAS, JOG VAISTINĮ PREPARATĄ BŪTINA LAIKYTI VAIKAMS NEPASIEKIAMOJE IR NEPASTEBIMOJE VIETOJE

Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

7. KITAS SPECIALUS ĮSPĖJIMAS (JEI REIKIA)

8. TINKAMUMO LAIKAS

Tinka iki {MMMM/mm}

9. SPECIALIOS LAIKYMO SĄLYGOS

10. SPECIALIOS ATSARGUMO PRIEMONĖS, BŪTINOS NAIKINANT VAISTINIO PREPARATO LIKUČIUS ARBA ATLIEKAS (JEI REIKIA)11. REGISTRAVIMO LIUDIJIMO TURĖTOJO PAVADINIMAS IR ADRESAS

Sandoz d.d.
Verovškova 57, 1000 Ljubljana
Slovėnija12. REGISTRAVIMO LIUDIJIMO NUMERIS

LT R 02/7937/9

13. GAMINTOJO SUTEIKTAS SERIJOS NUMERIS

Serija {numeris}14. ĮSIGIJIMO TVARKA

Receptinis vaistinis preparatas.15. VARTOJIMO INSTRUKCIJAMINIMALI INFORMACIJA ANT LIZDINIŲ PLOKŠTELIŲ1. VAISTINIO PREPARATO PAVADINIMAS

Parkopan 2 mg tabletės
Trihexyphenidyli hydrochloridum

2. REGISTRAVIMO LIUDIJIMO TURĖTOJO PAVADINIMAS

SANDOZ3. TINKAMUMO LAIKAS

Tinka iki {MMMM/mm}4. SERIJOS NUMERIS

Serija {numeris}


B. INFORMACINIS LAPELISINFORMACINIS LAPELIS

Prieš pradėdami vartoti šį vaistą, atidžiai perskaitykite visą informacinį lapelį.
- Neišmeskite lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
- Jeigu kiltų klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
- Šis vaistas skirtas Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Preparatas gali jiems pakenkti net tokiu atveju, jeigu jų ligos simptomai yra tokie patys kaip Jūsų.

Lapelio turinys
1. Kas yra Parkopan ir nuo ko jis vartojamas
2. Kas žinotina prieš vartojant Parkopan
3. Kaip vartoti Parkopan
4. Galimas šalutinis poveikis
5. Parkopan laikymo sąlygos
6. Kita informacijaParkopan 2 mg tabletės
Triheksifenidilio hidrochloridas- Veiklioji medžiaga yra triheksifenidilio hidrochloridas. Vienoje tabletėje yra 2 mg triheksifenidilio hidrochlorido.
- Pagalbinės medžiagos yra laktozė, mikrokristalinė celiuliozė, celiuliozės milteliai, magnio stearatas, karboksimetilkrakmolo natrio druska.Registravimo liudijimo turėtojas
Sandoz d.d.
Verovškova 57, 1000 Ljubljana
Slovėnija
Gamintojas
Salutas Pharma GmbH
Otto - von - Guericke - Allee 1
39179 Barleben
VokietijaKAS YRA PARKOPAN IR NUO KO JIS VARTOJAMAS

Parkopan tai anticholinerginis preparatas. Vartojamas esant parkinsonizmo sindromui.
Originali pakuotė, kurioje yra 50 tablečių arba 100 tablečių.2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT PARKOPAN

Parkopan vartoti draudžiama:
jei yra padidėjęs jautrumas triheksifenidilio hidrochloridui ar kuriai kitai vaisto sudedamajai daliai;
ūmai apsinuodijus alkoholiu arba migdomaisiais, psichotropiniais vaistais ir tam tikrais preparatais nuo skausmo (opioidais);
pasireiškus ūmiam delyrui, manijai;
sergant negydoma uždaro akies kampo glaukoma (padidėjus vidiniam akies spaudimui);
ūmai susilaikius šlapimui;
padidėjus priešinei liaukai (sergant prostatos hipertrofija), kai yra liekamojo šlapimo;
esant prievarčio susiaurėjimui (stenozei);
pasireiškus paralyžiniam žarnų nepraeinamumui;
jei gaubtinė žarna didelė (Megacolon);
jei širdies susitraukimai yra dažni ir neritmiški (pasireiškus tachiaritmijai).
Specialios atsargumo priemonės
Parkopan galima vartoti tik laikantis visų būtinų atsargumo priemonių:
padidėjus priešinei liaukai (sergant prostatos hipertrofija), kai nėra liekamojo šlapimo;
sergant ligomis, kurių metu gali atsirasti pavojingas širdies plakimas (tachikardija);
sergant liguistu raumenų silpnumu (sunkiąja miastenija);
pasireiškus demencijos sindromui.
Kadangi nėra pakankamos patirties, gydant tabletėmis Parkopan vaikus ir jaunuolius, jiems preparato skirti negalima, išskyrus tuos atvejus, kai reikia gydyti ekstrapiramidinę distoniją.
Atsargumas būtinas, jei vaistą vartoja seni ar nusilpę pacientai, ligoniai, kuriems yra organinių smegenų pokyčių, kraujotakos ir kvėpavimo nepakankamumas (lėtinis obstrukcinis kvėpavimo nepakankamumas), taip pat žmonės, sergantys inkstų ar kepenų nepakankamumu.
Parkopan vartojimas su maistu ir gėrimais
Kartu su Parkopan vartoti alkoholio negalima, kadangi svaigalų poveikis gali sustiprėti.

Nėštumas
Parkopan negalima vartoti nėščioms moterims, kadangi nėra nei klinikinių, nei tyrimų su gyvūnais duomenų apie jo saugumą.

Žindymo laikotarpis
Parkopan slopina pieno išsiskyrimą. Duomenų apie jo patekimą į motinos pieną nėra. Žindymo laikotarpiu šio vaisto vartoti negalima.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas
Parkopan, vartojamos netgi taip, kaip buvo nurodyta, ypač gydymo pradžioje ir vartojant dideles dozes, gali sukelti šalutinį poveikį centrinei nervų sistemai, pavyzdžiui, apdujimą, nuovargį, spaudimą galvoje ir sumišimą. Tada pacientas gali į nelauktus ir staigius įvykius reaguoti ne taip greitai ir tiksliai. Tokiu atveju negalima vairuoti automobilio ar kito transporto, prižiūrėti elektrinių prietaisų ir mechanizmų arba dirbti be tinkamų saugos priemonių! Tai dar stipriau pasireiškia gydymo pradžioje, keičiant preparatą kitu, kartu vartojant kitų centrinę nervų sistemą veikiančių medikamentų (preparatų nuo skausmo, migdomųjų, psichotropinių vaistų). Negalima pamiršti, kad kartu geriamas alkoholis dar labiau pablogina gebėjimą vairuoti.

Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Parkopan medžiagas
Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.

Kitų vaistų vartojimas
Reikia atkreipti dėmesį į tai, kad šie nurodymai tinka ir tuo atveju, jei, nors ir neilgai, buvo vartota kitų preparatų!
Vartojant kartu su kitais anticholinergiškai veikiančiais psichotropiniais (medikamentais nuo psichikos ligų), antihistamininiais (preparatais nuo alergijos), lygiųjų raumenų spazmus šalinančiais vaistais bei medikamentais nuo parkinsonizmo, gali sustiprėti centrinis ir periferinis tablečių Parkopan šalutinis poveikis.
Tabletės Parkopan gali sustiprinti alkoholio poveikį ir kitų centrinę nervų sistemą veikiančių vaistų slopinantį poveikį.
Medikamento vartojant kartu su chinidinu (preparatu širdies ritmo sutrikimams gydyti), gali sustiprėti anticholinerginis poveikis širdžiai ir kraujotakai (ypač gali sutrikti dirginimo plitimas širdyje).
Kartu su tabletėmis Parkopan vartojant levodopos, gali sustiprėti judėjimo sutrikimai (diskinezija). Kartais, pasireiškus vėlyvajai diskinezijai, parkinsonizmo simptomai taip pasunkėja, kad net reikia vartoti anticholinerginių preparatų.
Neuroleptikų (preparatų tam tikroms psichikos ligoms gydyti) sukeltus judėjimo sutrikimus (vėlyvąją diskineziją) tabletės Parkopan gali sustiprinti.
Anticholinerginiai preparatai, pavyzdžiui, triheksifenidilio hidrochloridas, gali susilpninti metoklopramido (vaisto, greitinančio skrandžio ir žarnų judesius) poveikį.


3. KAIP VARTOTI PARKOPAN

Vaisto dozę reikia nustatyti kiekvienam ligoniui. Gydymą reikia pradėti nuo mažiausios dozės ir po to didinti iki pacientui tinkamos.
Suaugę žmonės
Parkinsono sindromui šalinti iš pradžių reikia gerti kartą per dieną pusę tabletės Parkopan (t.y. 1 mg triheksifenidilo hidrochlorido per dieną). Dienos dozę galima kasdien didinti 1 mg. Poveikiui palaikyti reikia gerti 3 – 4 kartus per dieną po 1 – 2 tabletes Parkopan (t.y. 6 – 16 mg triheksifenidilo hidrochlorido per dieną).
Didžiausia dienos dozė yra 8 tabletės Parkopan (t.y. 16 mg triheksifenidilo hidrochlorido per dieną).
Vaistų sukeltiems ekstrapiramidiniams simptomams gydyti, be neuroleptikų, priklausomai nuo simptomų sunkumo 1 - 4 kartus per dieną reikia gerti po pusę arba po 1 – 2 tabletes Parkopan (t.y. 2 - 16 mg triheksifenidilo hidrochlorido per dieną).
Kitokiems ekstrapiramidinius judėjimo sutrikimams šalinti gydymą anticholinerginiais vaistais reikia pradėti iš lėto, kas savaitę didinant pradinę dozę (1 tabletę Parkopan, t.y. 2 mg triheksifenidilo hidrochlorido) iki toleruojamos palaikomosios dozės. Jeigu indikacijos kitos, įprastinę didelę dozę priklausomai nuo vaisto toleravimo galima dar padidinti. Jei dienos dozė didesnė, rekomenduojama vartoti tablečių, kuriose yra daugiau veikliosios medžiagos.
Suaugusiems žmonėms gydyti per dieną buvo vartojama 5 - 50 mg triheksifenidilo hidrochlorido, vidutinė dienos dozė yra 25 mg triheksifenidilo hidrochlorido.
2 - 17 metų vaikai ir jaunuoliai
Tokio amžiaus pacientai buvo gydomi 8 - 80 mg triheksifenidilo hidrochlorido dienos doze, vidutinė dienos dozė yra 40 mg triheksifenidilo hidrochlorido. Ją reikia gerti lygiomis dalimis per 3 – 4 kartus. Šios maksimalios dienos dozės viršyti negalima.
Nurodymai
Preparatų nuo parkinsonizmo vartojant kartu su tabletėmis Parkopan, reikia gerokai mažesnės pastarojo vaisto dozės.
Senesniems žmonėms dažnai reikia gerokai mažesnės dozės, dažnai pusė įprastinės dienos dozės sukelia reikiamą gydomąjį poveikį.

Gydymas pradedamas palaipsniui didinant dozę ir baigiamas lėtai (per 1 - 2 savaites) ją mažinant.
Tabletės yra su vagele, todėl jas galima dalyti į 2 dalis.
Vaistas geriamas valgant arba nepriklausomai nuo valgymo laiko, užsigeriant pakankamu skysčio kiekiu (pavyzdžiui, stikline vandens).
Gydymo trukmę kiekvienam ligoniui nustato gydytojas. Parkinsono sindromą gali reikėti gydyti ilgai.

Pavartojus per didelę Parkopan dozę
Jei išgeriamas didesnis Parkopan kiekis, gali atsirasti pavojingų apsinuodijimo simptomų. Pirmieji jų - veido paraudimas, odos ir gleivinės sausmė, rijimo sutrikimas, karščiavimas ir vyzdžio išsiplėtimas.
Gali atsirasti sunkių apsinuodijimo simptomų: visų raumenų silpnumas, šlapinimosi sutrikimas, susilpnėjusi žarnų peristaltika, sumišimas, neramumas, sujaudinimo būsena, net traukulių priepuoliai, sąmonės pritemimas, net sąmonės netekimas, kvėpavimo sustojimas ir sunkus širdies ir kraujotakos sutrikimas (širdies susitraukimų pagreitėjimas, širdies ritmo sutrikimas).
Jei įtariama, jog buvo apsinuodyta, reikia nedelsiant kviesti gydytoją ar greitąją medicinos pagalbą. Reikalingas kiek įmanoma skubesnis intensyvus gydymas.
Gydymo priemonės perdozavus
Pirmomis valandomis po vaisto išgėrimo tikslinga plauti skrandį, pakartotinai duoti gerti medicininės anglies. Kraujo dializė ir perpylimas galima tik praėjus ne daugiau kaip kelioms valandoms po vaisto pavartojimo (tačiau net ir tokiu atveju jų veiksmingumas abejotinas).
Plazmos šarminimas natrio vandenilio karbonatu arba laktatu yra reikšmingas, taip pat gydant ir širdies komplikacijas.
Fizostigminas gali greitai ir patikimai nutraukti įvairius centrinius apsinuodijimo simptomus. Jis tinka ir apsinuodijimo metu atsiradus tachiaritmijai.
Rekomenduojamas klinikinis toksikologinis kraujo ar plazmos, šlapimo ir pirmojo skrandžio plovimo skysčio tyrimas.

Pamiršus pavartoti Parkopan
Kitą kartą didesnės Parkopan dozės vartoti nereikia, toliau reikia gerti tokią pačią vienkartinę dozę, kaip buvo nurodyta.

Pokyčiai, atsirandantys nutraukus Parkopan vartojimą
Prieš savavališkai pertraukiant arba per anksti nutraukiant šio vaisto vartojimą, pavyzdžiui, atsiradus šalutiniam poveikiui, visais atvejais reikia pasitarti su gydytoju, priešingu atveju nukentės gydymo sėkmė. Jeigu reikia, Parkopan vartojimas nutraukiamas palaipsniui mažinant dozę.4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

Parkopan, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį.

Dažnai pasireiškia šalutinis poveikis centrinei nervų sistemai: matymas lyg per rūką (akomodacijos sutrikimas), apdujimas, nervingumas, pykinimas ir vėmimas. Retai (ypač tuo atveju, jei vartojamos didesnės dozės arba padidėjęs jautrumas preparatui) gali atsirasti nerimas, delyro sindromas, sumišimas, atminties bei miego sutrikimas.
Labai retai, vartojant terapines vaisto dozes, gali prasidėti nevalingi judesiai (diskinezija).
Parkinsonizmu sergantiems pacientams gali sustiprėti levodopos sukeltos diskinezijos.
Periferinis šalutinis poveikis: dažnai pasireiškia burnos sausmė, labai retai išsiplečia vyzdžiai, sumažėja prakaito liaukų sekrecija, užkietėja viduriai, sutrinka šlapinimasis, atsiranda skrandžio sutrikimų, padažnėja širdies susitraukimai (tachikardija), labai retai širdies susitraukimai retėja (bradikardija).
Daugelis šių simptomų gydymo metu išnyksta savaime arba gali susilpnėti, pakeitus preparato dozę ar vartojimo intervalą.
Padidėjus vidiniam akies spaudimui, gali atsirasti uždaro akies kampo glaukoma, todėl reikia reguliariai matuoti vidinį akies spaudimą.
Pavieniais atvejais pasireiškia alerginis odos išbėrimas, šviesos baimė (fotofobija), sutrinka kalba.
Pasireiškus šalutiniam poveikiui, neminėtam šiame pakuotės lapelyje, reikia pranešti savo gydytojui arba vaistininkui.
Ypatingas nurodymas
Pavieniais atvejais šiuo vaistu gali būti piktnaudžiaujama, kadangi jis kartais gali pagerinti nuotaiką.
Po ilgalaikio Parkopan vartojimo gali pasireikšti nutraukimo sindromas: gali atsirasti baimė, tachikardija, kraujospūdžio sumažėjimas keičiant kūno padėtį iš gulimos į stovimą (ortostatinė hipotenzija) ir pablogėti miego kokybė.

Jeigu pasireiškia šalutinis poveikis, ypač jei atsiranda stiprūs akių skausmai, neramumas, svaigulys, rankų pirštų drebėjimas odos išbėrimas arba niežulys, šlapinimosi sutrikimas, ekstrasistolių širdyje, darosi sunku nuryti, sutrinka miegas, reikia informuoti gydytoją. Atsižvelgdamas į simptomų sunkumą, priemones nustato gydytojas: sumažina vaisto dozę, skiria priešnuodį ar nutraukia Parkopan vartojimą.

Jeigu atsiranda šiame lapelyje neminėtas šalutinis poveikis, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.5. PARKOPAN LAIKYMO SĄLYGOS
Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.
Vaisto nevartoti, pasibaigus jo tinkamumo laikui, išspausdintam ant pakuotės.6. KITA INFORMACIJA

Daugiau informacijos apie šį vaistinį preparatą gali suteikti vietinis registravimo liudijimo turėtojo atstovas.

Sandoz d.d. atstovybė
Šeimyniškių 3A,
LT-09312 VilniusInformacinis lapelis paskutinį kartą patvirtintas 2006-08-08.

 

APKLAUSA/ KONKURSAS
Klausimas:
Ar Jus veikia mėnulio pilnatis?
Atsakymai:
Taip, sunkiau užmigti
Taip, aplinkinių elgesys tampa keistas
Manęs neveikia
Rezultatai
 
2009 © Infomed.lt Visos teisės saugomos įstatymo. Kontaktai | Reklama
HexaPortal v1.7