Ieškoti
Geriausia prekių paieška internete, elektroninės parduotuvės
   
Daugiau:

Susiję straipsniai:

PENTILIN FORTE 600MG RET. TAB. N20

Vaistai > Širdies ir kraujagyslių sistemą veikiantys vaistai > Periferines kraujagysles plečiantys vaistai
  Gamintojas:
KRKA

Informacinis lapelis

PENTILIN 400 mg pailginto atpalaidavimo tabletės
PENTILIN forte 600 mg pailginto atpalaidavimo tabletės
Pentoxifyllinum
Sudėtis
Vienoje pailginto atpalaidavimo pentilino tabletėje yra 400 mg pentoksifilino. Pagalbinės medžiagos: hidroksipropilmetilceliuliozė, polietilenglikolis, magnio stearatas, koloidinis silicio dioksidas, titano dioksidas, talkas.
Vienoje pailginto atpalaidavimo pentilino tabletėje yra 600 mg pentoksifilino. Pagalbinės medžiagos: hidroksipropilmetilceliuliozė, koloidinis silicio dioksidas, polietilenglikolis, magnio stearatas.
Vartojimas
Šis vaistas vartojamas simptominiam periferinės kraujotakos sutrikimui, atsiradusio dėl arterijų okliuzijos (pavyzdžiui: protarpinio šlubumo) gydymui.
Veikimas
Dažniausia arterijų ligų priežastis – ateroskleroziniai stambiųjų ir vidutinio dydžio arterijų sienelių pakitimai. Aterosklerozinių pakitimų atsiranda lėtai, palaipsniui jie didėja ir vis labiau trikdo kraujo tėkmę, kadangi kraujagyslės susiaurėja ir galiausiai gali visiškai užakti. Aterosklerozės progresavimą galima sulėtinti bendromis priemonėmis (reguliarūs fiziniai pratimai, rūkymo atsisakymas) bei (jei šių problemų yra) mažinant padidėjusį kraujospūdį ir riebalų kiekį kraujyje, gydant cukrinį diabetą. Jei šių priemonių nepakanka, skiriama vaistų.
Pentoksifilinas mažina kraujo tirštumą (klampumą), kai kurių kraujo ląstelių adheziją (prilipimą prie kraujagyslių sienelių) ir agregaciją (vienos su kita sulipimą) bei didina eritrocitų gebėjimą deformuotis. Dėl visų šių poveikių pagerėja audinių, kurių kraujotaka dėl ligos sutrikusi, aprūpinimas krauju ir deguonimi.
Kai vartojamos šio vaisto tabletės, stipriausias poveikis pasireiškia po 2-4 savaičių.
Indikacijos
Gydymą šiuo vaistu skiria gydytojas. Šių tablečių galima įsigyti tik pateikus gydytojo receptą.
Pentilinas vartojamas:
periferinės arterinės kraujotakos ir smulkiųjų kraujagyslių kraujotakos (mikrocirkuliacijos) sutrikimams, sukeltiems aterosklerozės, cukrinio diabeto ar uždegimo (protarpinis šlubumas, diabetinė makroangiopatija ir mikroangiopatija, obliteruojantis endangiitas), gydyti;
distrofiniams pakitimams, sukeltiems kraujotakos sutrikimų (potrombozinis sindromas, blauzdų opos, gangrena, nušalimas), gydyti;
Be to, šis vaistas vartojamas ligos simptomams palengvinti:
sergant smegenų kraujotakos sutrikimais – trumpalaikiais deguonies stygiaus sukeliamais priepuoliais (trumpalaikėmis išemijos atakomis), kai yra smegenų kraujagyslių trombozės (užsikimšimo kraujo krešuliu) ar kraujavimo į smegenis pasekmių arba kraujotakos nepakankamumo sukeltas lėtinis smegenų pažeidimas;
ūminių ir lėtinių akies tinklainės kraujotakos sutrikimų.
Šį vaistą galima vartoti tik suaugusiems. Vaikams pentoksifilino neskiriama, nes nenustatyta, ar saugu ir efektyvu jį vartoti iki 18 metų pacientams.
Kontraindikacijos
Prieš pradėdami vartoti šį vaistą, informuokite gydytoją apie ligas, kuriomis esate sirgęs (sirgusi) ir, jei yra, apie padidėjusį jautrumą šiam ar panašiems vaistams (teofilinui, kofeinui, cholino teofilinatui, aminofilinui ar teobrominui).
Pentilino nereikėtų vartoti ūminio miokardo infarkto ištiktiems pacientams, esant intensyviam kraujavimui bei sergant porfirija ar ligomis, kai padidėjęs kraujavimo pavojus.
Jei, vartojant pentiliną, pasireiškia padidėjusio jautrumo reakcija ar susergate kita liga, reikėtų nedelsiant nutraukti šio vaisto vartojimą ir pasikonsultuoti su gydytoju.
Atsargumo priemonės
Pacientai, sergantys širdies, kepenų ar inkstų nepakankamumu, šį vaistą turėtų vartoti atsargiai.
Sąveika su kitais vaistais
Jei vartojate bet kurį kitą vaistą, apie tai reikėtų informuoti gydytoją. Jei būtinybė vartoti kitą vaistą (vaistus) atsiranda gydantis pentilinu, apie tai taip pat reikėtų informuoti gydytoją.
Maistas neturi įtakos pentilino tablečių efektyvumui, tačiau gali sumažinti šalutinių poveikių dažnį.
Pentoksifilinas sustiprina kartu vartojamų kraujospūdį mažinančių (antihipertenzinių) vaistų veikimą. Jei kartu vartojamas pentoksifilinas, gydytojas sumažins antihipertenzinių vaistų dozes.
Jei kartu vartojami krešėjimą mažinantys vaistai (varfarinas, acetilsalicilo rūgštis), padidėja kraujavimo pavojus, todėl tokiu atveju gydytojas nurodys dažniau tikrinti protrombino laiką.
Didelės intraveninės pentoksifilino dozės sustiprina insulino ir geriamųjų gliukozės kiekį mažinančių vaistų veikimą, todėl jų dozes reikėtų mažinti. Kartu vartojant H2 receptorių blokatorius, pentoksifilino koncentracija serume būna gerokai didesnė. Jei kartu su teofilinu vartojamas pentoksifilinas, reikėtų stebėti teofilino koncentraciją serume ir, esant reikalui, mažinti jo dozę. Jei pentoksifilino dozė labai didelė, tai EMIT (tam tikras vienfazis imunofermentinis metodas) būdu gali būti nustatyta didesnė negu yra kartu vartojamo teofilino koncentracija serume.
Nėštumas ir laktacija
Nėščioms moterims pentoksifilino vartoti nerekomenduojama, išskyrus atvejus, kai gydytojas mano, kad tai būtina.
Atsižvelgiant į vaisto vartojimo svarbą žindyvei, kiekvienu atveju reikia individualiai nuspręsti, ar atsisakyti maitinimo krūtimi, ar nevartoti vaisto.
Dozavimas ir vartojimas
Dozavimas visada priklauso nuo paciento būklės ir šio vaisto poreikio, todėl tikslų dozavimą ir gydymo trukmę visada nustato gydytojas.
Tabletę reikia nuryti nepažeistą, po valgio. Šį vaistą reikėtų vartoti reguliariai, tuo pačiu paros laiku. Užmiršus vaisto dozę, prisiminus ją reikia išgerti nedelsiant. Vis dėlto jeigu iki laiko kitai dozei vartoti liko tik kelios valandos, užmirštoji praleidžiama, o toliau vaistas vartojamas įprastine tvarka. Dvigubos dozės gerti negalima.
Rekomenduojama pradinė pentoksifilino dozė – viena 400 mg tabletė tris kartus per dieną arba viena 600 mg tabletė du kartus per dieną. Vartojant didesnes kaip 1200 mg paros dozes, geresnio terapinio poveikio nebūna. Kai tik būklė pagerėja, gydytojas gali nurodyti sumažinti paros dozę ir vartoti vieną 400 mg tabletę du kartus per dieną. Lengvesniais atvejais dviejų 400 mg tablečių per dieną pakanka nuo gydymo pradžios. Nors palankių poveikių gali pasireikšti per 2-4 gydymo savaites, tačiau, norint įvertinti gydymo efektyvumą, vaistą reikia vartoti bent 8 savaites.
Jei atsiranda su doze susijusių šalutinių poveikių virškinimo traktui ar centrinei nervų sistemai, reikėtų sumažinti pentoksifilino paros dozę. Jei šie šalutiniai poveikiai vis tiek išlieka, pentoksifilino vartojimą reikėtų nutraukti.
Dozavimas pacientams, sergantiems inkstų nepakankamumu
Pacientams, sergantiems inkstų nepakankamumu, gydytojas pakoreguos dozę, atsižvelgdamas į inkstų funkciją. Pacientams, sergantiems sunkiu inkstų nepakankamumu, paprastai skiriama 50-70 proc. įprastinės dozės.
Rekomenduojama pradinė pentoksifilino paros dozė hemodializuojamiems pacientams – 400 mg. Ši dozė palaipsniui, ne dažniau kaip kas keturias dienas, didinama iki įprastinės rekomenduojamos.
Nepageidaujami poveikiai
Gydytojas informuos apie galimus nepageidaujamus poveikius ir patars, ką daryti, jei jų atsirastų. Jei esate vartojęs (vartojusi) panašių (tos pačios grupės) vaistų, ir buvo pasireiškę nepageidaujamų poveikių, tai, prieš pradedant gydytis pentilinu, apie tai būtina informuoti gydytoją. Jei, vartojant šį vaistą, pasireiškia nepageidaujamas poveikis, reikėtų pasikonsultuoti su gydytoju (esant reikalui, jis patars nebevartoti šio vaisto ar pakoreguos dozę). Jei pasireiškia šiame informaciniame lapelyje nenurodytas nepageidaujamas poveikis, apie tai reikia nedelsiant informuoti gydytoją.
Nepageidaujamų poveikių būna labai retais atvejais. Vis dėlto gali pasireikšti virškinimo sutrikimų (skausmas epigastriume, pykinimas, vėmimas, meteorizmas), rečiau atsiranda veido paraudimas dėl kraujo priplūdimo, galvos skausmas, galvos svaigimas, nemiga, drebulys, krūtinės skausmas, aritmija ar palpitacija, alerginių reakcijų (odos bėrimas), labai retais atvejais – kraujospūdžio sumažėjimas, psichomotorinis sujaudinimas, staigus silpnumas ir prakaitavimas (dėl cukraus kiekio kraujyje sumažėjimo) ar kraujavimas į tinklainę (dėl protrombino laiko prailgėjimo ar trombocitopenijos). Jei šis vaistas vartojamas ilgai, gydytojas nurodys dažniau tikrinti cukraus kiekį kraujyje, protrombino laiką bei leukocitų ir trombocitų skaičių.
Dauguma nepageidaujamų poveikių yra susiję su doze. Sumažinus dozę, jie susilpnėja ar išnyksta. Šio vaisto vartojimą tenka nutraukti retais atvejais.
Perdozavimas
Pirmieji perdozavimo simptomai yra pykinimas, galvos sukimasis, širdies susitraukimų dažnio padidėjimas ir kraujospūdžio sumažėjimas. Apsinuodijimo simptomai yra veido paraudimas dėl kraujo priplūdimo, sąmonės netekimas, vėmimas, refleksų išnykimas ar toniniai – kloniniai traukuliai.
Netyčia išgėrus per daug tablečių, reikia kviesti gydytoją, kuris imsis reikiamų priemonių.
Įprastinė pirmoji priemonė apsinuodijus – šalinti vaistą iš skrandžio (sukelti vėmimą). Po to reikia imtis priemonių kraujospūdžiui ir kvėpavimui palaikyti.
Laikymas ir tinkamumo laikas
Pasibaigus ant pakuotės nurodytam tinkamumo laikui, šio vaisto vartoti negalima.
Laikyti ne aukštesnėje kaip 25(C temperatūroje.
Laikyti vaikams neprieinamoje vietoje.
Pakuotė
20 tablečių po 400 mg.
20 tablečių po 600 mg.
100 tablečių po 600 mg.
Gamintojas
KRKA, d.d., Novo mesto, Slovenia

Šio informacinio lapelio tekstas peržiūrėtas 1998 m. sausio 12 d.

Vertė R. Jankūnas

Teksto redaktorė T. Leskauskienė

F-3462
TVIRTINUValstybinės vaistų kontrolės tarnybosViršininkas

V. Basys2003
……..
……..
Informacinis lapelis

PENTILIN 400 mg pailginto atpalaidavimo tabletės
PENTILIN forte 600 mg pailginto atpalaidavimo tabletės
Pentoxifyllinum
Sudėtis
Vienoje pailginto atpalaidavimo pentilino tabletėje yra 400 mg pentoksifilino. Pagalbinės medžiagos: hidroksipropilmetilceliuliozė, polietilenglikolis, magnio stearatas, koloidinis silicio dioksidas, titano dioksidas, talkas.
Vienoje pailginto atpalaidavimo pentilino tabletėje yra 600 mg pentoksifilino. Pagalbinės medžiagos: hidroksipropilmetilceliuliozė, koloidinis silicio dioksidas, polietilenglikolis, magnio stearatas.
Vartojimas
Šis vaistas vartojamas simptominiam periferinės kraujotakos sutrikimui, atsiradusio dėl arterijų okliuzijos (pavyzdžiui: protarpinio šlubumo) gydymui.
Veikimas
Dažniausia arterijų ligų priežastis – ateroskleroziniai stambiųjų ir vidutinio dydžio arterijų sienelių pakitimai. Aterosklerozinių pakitimų atsiranda lėtai, palaipsniui jie didėja ir vis labiau trikdo kraujo tėkmę, kadangi kraujagyslės susiaurėja ir galiausiai gali visiškai užakti. Aterosklerozės progresavimą galima sulėtinti bendromis priemonėmis (reguliarūs fiziniai pratimai, rūkymo atsisakymas) bei (jei šių problemų yra) mažinant padidėjusį kraujospūdį ir riebalų kiekį kraujyje, gydant cukrinį diabetą. Jei šių priemonių nepakanka, skiriama vaistų.
Pentoksifilinas mažina kraujo tirštumą (klampumą), kai kurių kraujo ląstelių adheziją (prilipimą prie kraujagyslių sienelių) ir agregaciją (vienos su kita sulipimą) bei didina eritrocitų gebėjimą deformuotis. Dėl visų šių poveikių pagerėja audinių, kurių kraujotaka dėl ligos sutrikusi, aprūpinimas krauju ir deguonimi.
Kai vartojamos šio vaisto tabletės, stipriausias poveikis pasireiškia po 2-4 savaičių.
Indikacijos
Gydymą šiuo vaistu skiria gydytojas. Šių tablečių galima įsigyti tik pateikus gydytojo receptą.
Pentilinas vartojamas:
periferinės arterinės kraujotakos ir smulkiųjų kraujagyslių kraujotakos (mikrocirkuliacijos) sutrikimams, sukeltiems aterosklerozės, cukrinio diabeto ar uždegimo (protarpinis šlubumas, diabetinė makroangiopatija ir mikroangiopatija, obliteruojantis endangiitas), gydyti;
distrofiniams pakitimams, sukeltiems kraujotakos sutrikimų (potrombozinis sindromas, blauzdų opos, gangrena, nušalimas), gydyti;
Be to, šis vaistas vartojamas ligos simptomams palengvinti:
sergant smegenų kraujotakos sutrikimais – trumpalaikiais deguonies stygiaus sukeliamais priepuoliais (trumpalaikėmis išemijos atakomis), kai yra smegenų kraujagyslių trombozės (užsikimšimo kraujo krešuliu) ar kraujavimo į smegenis pasekmių arba kraujotakos nepakankamumo sukeltas lėtinis smegenų pažeidimas;
ūminių ir lėtinių akies tinklainės kraujotakos sutrikimų.
Šį vaistą galima vartoti tik suaugusiems. Vaikams pentoksifilino neskiriama, nes nenustatyta, ar saugu ir efektyvu jį vartoti iki 18 metų pacientams.
Kontraindikacijos
Prieš pradėdami vartoti šį vaistą, informuokite gydytoją apie ligas, kuriomis esate sirgęs (sirgusi) ir, jei yra, apie padidėjusį jautrumą šiam ar panašiems vaistams (teofilinui, kofeinui, cholino teofilinatui, aminofilinui ar teobrominui).
Pentilino nereikėtų vartoti ūminio miokardo infarkto ištiktiems pacientams, esant intensyviam kraujavimui bei sergant porfirija ar ligomis, kai padidėjęs kraujavimo pavojus.
Jei, vartojant pentiliną, pasireiškia padidėjusio jautrumo reakcija ar susergate kita liga, reikėtų nedelsiant nutraukti šio vaisto vartojimą ir pasikonsultuoti su gydytoju.
Atsargumo priemonės
Pacientai, sergantys širdies, kepenų ar inkstų nepakankamumu, šį vaistą turėtų vartoti atsargiai.
Sąveika su kitais vaistais
Jei vartojate bet kurį kitą vaistą, apie tai reikėtų informuoti gydytoją. Jei būtinybė vartoti kitą vaistą (vaistus) atsiranda gydantis pentilinu, apie tai taip pat reikėtų informuoti gydytoją.
Maistas neturi įtakos pentilino tablečių efektyvumui, tačiau gali sumažinti šalutinių poveikių dažnį.
Pentoksifilinas sustiprina kartu vartojamų kraujospūdį mažinančių (antihipertenzinių) vaistų veikimą. Jei kartu vartojamas pentoksifilinas, gydytojas sumažins antihipertenzinių vaistų dozes.
Jei kartu vartojami krešėjimą mažinantys vaistai (varfarinas, acetilsalicilo rūgštis), padidėja kraujavimo pavojus, todėl tokiu atveju gydytojas nurodys dažniau tikrinti protrombino laiką.
Didelės intraveninės pentoksifilino dozės sustiprina insulino ir geriamųjų gliukozės kiekį mažinančių vaistų veikimą, todėl jų dozes reikėtų mažinti. Kartu vartojant H2 receptorių blokatorius, pentoksifilino koncentracija serume būna gerokai didesnė. Jei kartu su teofilinu vartojamas pentoksifilinas, reikėtų stebėti teofilino koncentraciją serume ir, esant reikalui, mažinti jo dozę. Jei pentoksifilino dozė labai didelė, tai EMIT (tam tikras vienfazis imunofermentinis metodas) būdu gali būti nustatyta didesnė negu yra kartu vartojamo teofilino koncentracija serume.
Nėštumas ir laktacija
Nėščioms moterims pentoksifilino vartoti nerekomenduojama, išskyrus atvejus, kai gydytojas mano, kad tai būtina.
Atsižvelgiant į vaisto vartojimo svarbą žindyvei, kiekvienu atveju reikia individualiai nuspręsti, ar atsisakyti maitinimo krūtimi, ar nevartoti vaisto.
Dozavimas ir vartojimas
Dozavimas visada priklauso nuo paciento būklės ir šio vaisto poreikio, todėl tikslų dozavimą ir gydymo trukmę visada nustato gydytojas.
Tabletę reikia nuryti nepažeistą, po valgio. Šį vaistą reikėtų vartoti reguliariai, tuo pačiu paros laiku. Užmiršus vaisto dozę, prisiminus ją reikia išgerti nedelsiant. Vis dėlto jeigu iki laiko kitai dozei vartoti liko tik kelios valandos, užmirštoji praleidžiama, o toliau vaistas vartojamas įprastine tvarka. Dvigubos dozės gerti negalima.
Rekomenduojama pradinė pentoksifilino dozė – viena 400 mg tabletė tris kartus per dieną arba viena 600 mg tabletė du kartus per dieną. Vartojant didesnes kaip 1200 mg paros dozes, geresnio terapinio poveikio nebūna. Kai tik būklė pagerėja, gydytojas gali nurodyti sumažinti paros dozę ir vartoti vieną 400 mg tabletę du kartus per dieną. Lengvesniais atvejais dviejų 400 mg tablečių per dieną pakanka nuo gydymo pradžios. Nors palankių poveikių gali pasireikšti per 2-4 gydymo savaites, tačiau, norint įvertinti gydymo efektyvumą, vaistą reikia vartoti bent 8 savaites.
Jei atsiranda su doze susijusių šalutinių poveikių virškinimo traktui ar centrinei nervų sistemai, reikėtų sumažinti pentoksifilino paros dozę. Jei šie šalutiniai poveikiai vis tiek išlieka, pentoksifilino vartojimą reikėtų nutraukti.
Dozavimas pacientams, sergantiems inkstų nepakankamumu
Pacientams, sergantiems inkstų nepakankamumu, gydytojas pakoreguos dozę, atsižvelgdamas į inkstų funkciją. Pacientams, sergantiems sunkiu inkstų nepakankamumu, paprastai skiriama 50-70 proc. įprastinės dozės.
Rekomenduojama pradinė pentoksifilino paros dozė hemodializuojamiems pacientams – 400 mg. Ši dozė palaipsniui, ne dažniau kaip kas keturias dienas, didinama iki įprastinės rekomenduojamos.
Nepageidaujami poveikiai
Gydytojas informuos apie galimus nepageidaujamus poveikius ir patars, ką daryti, jei jų atsirastų. Jei esate vartojęs (vartojusi) panašių (tos pačios grupės) vaistų, ir buvo pasireiškę nepageidaujamų poveikių, tai, prieš pradedant gydytis pentilinu, apie tai būtina informuoti gydytoją. Jei, vartojant šį vaistą, pasireiškia nepageidaujamas poveikis, reikėtų pasikonsultuoti su gydytoju (esant reikalui, jis patars nebevartoti šio vaisto ar pakoreguos dozę). Jei pasireiškia šiame informaciniame lapelyje nenurodytas nepageidaujamas poveikis, apie tai reikia nedelsiant informuoti gydytoją.
Nepageidaujamų poveikių būna labai retais atvejais. Vis dėlto gali pasireikšti virškinimo sutrikimų (skausmas epigastriume, pykinimas, vėmimas, meteorizmas), rečiau atsiranda veido paraudimas dėl kraujo priplūdimo, galvos skausmas, galvos svaigimas, nemiga, drebulys, krūtinės skausmas, aritmija ar palpitacija, alerginių reakcijų (odos bėrimas), labai retais atvejais – kraujospūdžio sumažėjimas, psichomotorinis sujaudinimas, staigus silpnumas ir prakaitavimas (dėl cukraus kiekio kraujyje sumažėjimo) ar kraujavimas į tinklainę (dėl protrombino laiko prailgėjimo ar trombocitopenijos). Jei šis vaistas vartojamas ilgai, gydytojas nurodys dažniau tikrinti cukraus kiekį kraujyje, protrombino laiką bei leukocitų ir trombocitų skaičių.
Dauguma nepageidaujamų poveikių yra susiję su doze. Sumažinus dozę, jie susilpnėja ar išnyksta. Šio vaisto vartojimą tenka nutraukti retais atvejais.
Perdozavimas
Pirmieji perdozavimo simptomai yra pykinimas, galvos sukimasis, širdies susitraukimų dažnio padidėjimas ir kraujospūdžio sumažėjimas. Apsinuodijimo simptomai yra veido paraudimas dėl kraujo priplūdimo, sąmonės netekimas, vėmimas, refleksų išnykimas ar toniniai – kloniniai traukuliai.
Netyčia išgėrus per daug tablečių, reikia kviesti gydytoją, kuris imsis reikiamų priemonių.
Įprastinė pirmoji priemonė apsinuodijus – šalinti vaistą iš skrandžio (sukelti vėmimą). Po to reikia imtis priemonių kraujospūdžiui ir kvėpavimui palaikyti.
Laikymas ir tinkamumo laikas
Pasibaigus ant pakuotės nurodytam tinkamumo laikui, šio vaisto vartoti negalima.
Laikyti ne aukštesnėje kaip 25(C temperatūroje.
Laikyti vaikams neprieinamoje vietoje.
Pakuotė
20 tablečių po 400 mg.
20 tablečių po 600 mg.
100 tablečių po 600 mg.
Gamintojas
KRKA, d.d., Novo mesto, Slovenia

Šio informacinio lapelio tekstas peržiūrėtas 1998 m. sausio 12 d.

Vertė R. Jankūnas

Teksto redaktorė T. Leskauskienė

F-3462

 

APKLAUSA/ KONKURSAS
Klausimas:
Ar Jus veikia mėnulio pilnatis?
Atsakymai:
Taip, sunkiau užmigti
Taip, aplinkinių elgesys tampa keistas
Manęs neveikia
Rezultatai
 
2009 © Infomed.lt Visos teisės saugomos įstatymo. Kontaktai | Reklama
HexaPortal v1.7