Ieškoti
Geriausia prekių paieška internete, elektroninės parduotuvės
   

PREGNYL 5000IU MILT. TIRPIKLIS N3 3x1ML

Vaistai
  Gamintojas:
ORGANON

PAKUOTĖS LAPELIS: INFORMACIJA VARTOTOJUI
Pregnyl 5000 TV milteliai ir tirpiklis injekciniam tirpalui
Chorioninis gonadotropinasAtidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą.
Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
Šis vaistas skirtas Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos simptomai yra tokie patys kaip Jūsų).
Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.Lapelio turinys
1. Kas yra Pregnyl ir kam jis vartojamas
2. Kas žinotina prieš vartojant Pregnyl
3. Kaip vartoti Pregnyl
4. Galimas šalutinis poveikis
5. Kaip laikyti Pregnyl
6. Kita informacija

1. KAS YRA PREGNYL IR KAM JIS VARTOJAMAS

Veiklioji vaisto medžiaga yra žmogaus chorioninis gonadotropinas (ŽCHG). Pregnyl priklauso vaistų, vadinamų gonadotropinais grupei. Šiais hormonais gydomas nevaisingumas ir dauginimosi funkcijos sutrikimas.
Pregnyl pasižymi liuteinizuojančio hormono (LH) biologiniu poveikiu. Šis hormonas yra labai svarbus vaisingumui. LH kartu su folikulus stimuliuojančiu hormonu (FSH) yra būtini kiaušinėlio augimui ir vystymuisi moterims bei spermos gamybai vyrams, taip pat lytinių hormonų gamybai.

Pregnyl yra ŽCHG preparatas, išskiriamas iš nėščių moterų šlapimo. Jis pasižymi tokiu pat biologiniu poveikiu organizmui, kaip ir liuteinizuojantis hormonas (LH), kurį gamina vyrų ir moterų posmegeninė liauka. LH kartu su kitu posmegeninės liaukos hormonu – folikulus stimuliuojančiu hormonu (FSH) reguliuoja lytinių liaukų (vyrams sėklidžių, moterims kiaušidžių) funkciją.
Moterims FSH ir LH kas mėnesį skatina kiaušinėlio brendimą kiaušidėse. LH būtinas ir ovuliacijai, t.y. kiaušinėlio išsiskyrimui iš folikulo. Jeigu organizme FSH ir LH gaminama nepakankamai, vyras ar moteris gali būti nevaisingi. Tačiau nevaisingumą gali sukelti ir kitokios priežastys. Nevaisingumui gydyti galima vartoti preparatų, pasižyminčius tiek FSH, tiek LH aktyvumu. Tokio gydymo tikslas ( sukelti ovuliaciją ar kontroliuojamą kiaušidžių hiperstimuliaciją. Pastaroji būklė reikalinga darant dirbtinį moterų apvaisinimą: apvaisinimą mėgintuvėlyje” [IVF], gametos perkėlimą į kiaušintakį [GIFT], spermos injekciją į citoplazmą [ICSI]). Vaisto švirkščiant kasdien, kiaušinėlis subręsta. Jo išskyrimą iš folikulo galima stimuliuoti vartojant Pregnyl. Kadangi šiais hormonais natūralaus proceso visiškai atkurti neįmanoma, dažnai kiaušidėse gali subręsti ir išsiskirti daugiau nei vienas kiaušinėlis. Dėl to didėja daugiavaisio (ir dvynukų) nėštumo galimybė. Pregnyl galima vartoti ir po ovuliacijos.
Vyrus tik Pregnyl arba juo kartu su FSH preparatais galima gydyti tuo atveju, jeigu yra nepakankamai išsivysčiusios lytinės liaukos, vėluoja brendimas arba yra spermos gamybos sutrikimas. Kadangi spermatozoidų vystymasis trunka apie 74 dienas, sutrikimas palengvėja ne anksčiau kaip po trijų gydymo mėnesių. Kartais Pregnyl gydomi berniukai, kurių vienas arba abi sėklidės nenusileidusios į mašnelę.


2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT PREGNYL

Pregnyl vartoti negalima:
Moterims
- jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) žmogaus gonadotropinams arba bet kuriai pagalbinei Pregnyl medžiagai;
- svorio mažinimas (poveikio riebalų metabolizmui ir pasiskirstymui bei apetitui Pregnyl nedaro).
Vyrams
- jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) žmogaus gonadotropinams arba bet kuriai pagalbinei Pregnyl medžiagai;
- jeigu yra nuo androgenų priklausomas auglys (pvz., prostatos arba krūties karcinoma) arba įtarimas, kad jis gali būti.

Specialių atsargumo priemonių vartojant Pregnyl reikia

Gydymo šiuo vaistu metu pacientą turi prižiūrėti gydytojas. Paprastai jo nurodymu reikės reguliariai ultragarsu tirti kiaušides ir atlikti kraujo tyrimus. Atsižvelgęs į tyrimų rezultatus, gydytojas nustato tikslią FSH dienos dozę. Tai labai svarbu, kadangi per didelė gonadotropinų dozė gali sukelti retai pasireiškiančią, tačiau pavojingą komplikaciją - kiaušidžių hiperstimuliaciją. Jos požymis yra pilvo skausmas. Šis įspėjimas ypač svarbus pacientėms, sergančioms policistine kiaušidžių liga. Reguliarus gonadotropinų sukeliamo poveikio sekimas padeda gydytojui nesukelti per didelės kiaušidžių stimuliacijos. Taigi, pajutus pilvo skausmą, reikia tuoj pat kreiptis į gydytoją. Vartojant Pregnyl, kaip ir nėštumo metu, gali didėti trombozės (kraujo krešulių formavimasis kraujagyslėse, daugiausia kojų ir plaučių venose) rizika. Vadinasi, prieš gydymą apie šios komplikacijos galimybę reikėtų pasitarti su gydytoju, ypač jei:
yra padidėjusi trombozės pasireiškimo rizika,
moteriai arba jos kraujo giminaičiams buvo pasireiškusi trombozė;
moteris turi didelį antsvorį.

Jeigu gonadotropinių vartojanti moteris pastoja, daugiavaisio (ir dvynukų) nėštumo galimybė yra didesnė. Jeigu pažeisti kiaušintakiai, yra didesnė negimdinio nėštumo galimybė.
Nuo nevaisingumo gydomoms moterims yra šiek tiek didesnė persileidimo rizika.

Pregnyl gydomiems berniukams brendimo laikotarpiu būtina gydytojo priežiūra, kadangi vaistas stimuliuoja vyriško lytinio hormono testosterono gamybą, todėl gali skatinti priešlaikinį lytinį brendimą ir lėtinti augimą.
Gydytojo priežiūra gali būti reikalinga ir kitu atveju, todėl jį reikia informuoti, jeigu sergama:
širdies ir kraujagyslių liga,
inkstų liga,
epilepsija,
migrena.

Kitų vaistų vartojimas
Kad kiti vaistai galėtų daryti įtaką Pregnyl poveikiui, nepastebėta. Vartojant gonadotropinų ir klomifeno citrato, galima stipresnė folikulų reakcija.

Nėštumas ir žindymo laikotarpis

Pregnyl galima vartoti liuteninei fazei gerinti. Žindymo laikotarpiu jo vartoti draudžiama.

Prieš vartojant bet kokį vaistą būtina apsitarti su gydytoju arba vaistininku.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas
Poveikio gebėjimui vairuoti ir valdyti mechanizmus nepastebėta. 3. KAIP VARTOTI PREGNYL

Pregnyl visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Vaisto dozę nustato gydytojas.

Šį vaistą galima vartoti į raumenis (švirkščia tik gydytojas arba medicinos sesuo) arba po oda. Po oda švirkšti gali ir pati moteris arba jos vyras. Kaip ir kada vaisto vartoti, nurodo gydytojas.

Ovuliacijai sukelti paprastai švirkščiama viena dozė, liuteininei fazei palaikyti ( ne daugiau kaip 3 dozės.
Vyrams vaisto švirkščiama kelis kartus per savaitę, kelias savaites ar mėnesius - priklausomai nuo sutrikimo.

Kaip sušvirkšti Pregnyl?
Ampulėje esančius miltelius reikia ištirpinti kitoje ampulėje esančiame tirpiklyje. Paruoštą tirpalą reikia lėtai sušvirkšti į raumenis (pvz., į sėdmens, šlaunies ar žasto) arba po oda (pvz., pilvo srityje).

Pavartojus per didelę Pregnyl dozę

Nedelsdami kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Toksinis Pregnyl poveikis yra labai silpnas.

Pamiršus pavartoti Pregnyl

Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistąją.

Kreipkitės į gydytoją.

Nustojus vartoti Pregnyl

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

Pregnyl, kaip ir visi kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems.

Gydant iš šlapimo išskirtais gonadotropinų preparatais, kartais atsirasdavo reakcija injekcijos vietoje, pvz., kraujosruva, skausmas, paraudimas, patinimas ir niežulys. Retkarčiais prasidėdavo alerginė reakcija, pasireiškianti dažniausiai injekcijos vietos skausmu ir išbėrimu. Retais atvejais galimas generalizuotas išbėrimas ar karščiavimas.

Moterims
Jeigu kiaušidės prieš gydymą Pregnyl buvo per daug stimuliuojamos FSH, pavartojus Pregnyl gali pasireikšti nepageidaujama kiaušidžių hiperstimuliacija. Jos požymis yra pilvo skausmas, pykinimas, viduriavimas. Tokia komplikacija pasireiškia retai, be to, jos riziką galima labai sumažinti atidžiai sekant kiaušinėlio brendimą gydymo laikotarpiu. Jeigu prasideda pilvo skausmas, net ir praėjus kelioms dienoms po paskutinės vaisto injekcijos, būtina nedelsiant kreiptis į gydytoją.

Retais atvejais gali pasireikšti tromboembolija net ir nesusijusi su nepageidaujama kiaušidžių hiperstimuliacija (žr. 2 skyrių).

Vyrams
Gali audiniuose kauptis vanduo. Dėl to paprastai patinsta kulkšnys ir pėdos, kartais gali padidėti krūtys. Jeigu tokių simptomų atsiranda, būtina tuoj pat kreiptis į gydytoją.

Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.5. KAIP LAIKYTI PREGNYL

Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

Laikyti ne aukštesnėje kaip 2 °C – 15 °C temperatūroje. Laikyti gamintojo pakuotėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo šviesos.

Ant ampulės etiketės ir dėžutės po „Tinka iki“ nurodytam tikamumo laikui pasibaigus, Pregnyl vartoti negalima. Vaistas tinka vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

Pastebėjus, kad paruoštas tirpalas neskaidrus arba jame yra matomų dalelių, Pregnyl vartoti negalima.

Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

6. KITA INFORMACIJA

Pregnyl sudėtis

Veiklioji medžiaga yra žmogaus chorioninis gonadotropinas. Vienoje ampulėje yra 5000 TV žmogaus chorioninio gonadotropino.
Pagabinės medžiagos: Milteliai: manitolis, dinatrio vandenilio fosfatas, natrio divandenilio fosfatas ir karboksimetilceliuliozės natrio druska.Tirpiklis: 9 mg natrio chlorido ir 1 ml injekcinio vandens.

Pregnyl išvaizda ir kiekis pakuotėje

Pregnyl tiekiamas pakuotėmis, kuriose yra 3 ampulės miltelių injekciniam tirpalui ruošti (5000 TV) ir 3 ampulės tirpiklio.

Rinkodaros teisės turėtojas ir gamintojas
N.V. Organon
P.O.Box 20
5340 BH Oss
Nyderlandai

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą.

UAB Schering-Plough
Kęstučio 65/40
Vilnius LT-08124
Tel. + 370 5 210 18 68

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą patvirtintas 2009-02-24

Naujausia pakuotės lapelio redakcija pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos (VVKT) interneto svetainėje http://www.vvkt.lt/:>>---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Žemiau pateikta informacija skirta tik sveikatos priežiūros specialistams:INFORMACIJA SVEIKATOS PRIEŽIŪROS SPECIALISTAMS


Dozavimas ir vartojimo būdas
Dozavimas moterims
Ovuliacijos sukėlimas arba folikulų paruošimas punkcijai
Paprastai baigus gydyti FSH preparatu švirkščiama viena 5000 - 10000 TV Pregnyl dozė.
Liuteininės fazės palaikymas
Per devynias dienas po ovuliacijos arba embriono persodinimo reikia sušvirkščti 2 - 3 1000 - 3000 TV Pregnyl dozes, pavyzdžiui, pirmą dozę švirkšti trečią dieną, antrą ( šeštą dieną, trečią ( devintą dieną po ovuliacijos sukėlimo.
Dozavimas vyrams
Hipogonadotropinis hipogonadizmas
Reikia leisti po 1000 - 2000 TV Pregnyl 2-3 kartus per savaitę. Jeigu svarbiausias simptomas yra nepakankamas vaisingumas, galima vartoti ir FSH preparato 2 - 3 kartus per savaitę. Kad spermatogenezė pagerėtų, gydyti reikia ne trumpiau kaip 3 mėnesius. Gydymo metu testosterono pakeičiamosios terapijos taikyti negalima. Jeigu spermatogenezė pagerėja, palaikomajam gydymui kartais gali užtekti ŽCHG.
Vėlyvas lytinis brendimas
Ne trumpiau kaip 6 mėnesius reikia švirkšti po 1500 TV Pregnyl 2 – 3 kartus per savaitę.
Kriptorchizmas
Mažesniems nei 2 metų vaikams reikia šešias savaites švirkšti po 250 TV vaisto 2 kartus per savaitę.
Mažesniems nei 6 metų vaikams reikia šešias savaites švirkšti po 500 - 1000 TV vaisto 2 kartus per savaitę.
Vyresniems nei 6 metų vaikams reikia šešias savaites švirkšti po 1500 TV vaisto 2 kartus per savaitę.
Prireikus gydymo kursą galima kartoti.
Vartojimo būdas
Pradžioje šaldant išdžiovintus Pregnyl miltelius reikia ištirpinti pakuotėje esančiame tirpiklyje. Paruoštą tirpalą reikia lėtai sušvirkšti į raumenis arba po oda. Kadangi nulaužtos ampulės iš naujo užsandarinti taip, kad vaistas išliktų sterilus, neįmanoma, paruoštą tirpalą reikia švirkšti tuoj pat. Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą.
UAB Schering-Plough
Kęstučio 65/40
LT-08124 Vilnius
Tel. 8 5 210 18 68
III PRIEDAS

ŽENKLINIMAS IR PAKUOTĖS LAPELIS


A. ŽENKLINIMAS

INFORMACIJA ANT IŠORINĖS PAKUOTĖS

KARTONO DĖŽUTĖ

1. VAISTINIO PREPARATO PAVADINIMAS

Pregnyl 5000 TV milteliai ir tirpiklis injekciniam tirpalui
Gonadotrophinum chorionicum 2. VEIKLIOJI MEDŽIAGA IR JOS KIEKIS

Vienoje ampulėje miltelių yra 5000 TV žmogaus chorioninio gonadotropino.
Vienoje ampulėje tirpiklio yra 9 mg natrio chlorido ir 1 ml injekcinio vandens. 3. PAGALBINIŲ MEDŽIAGŲ SĄRAŠAS

Pagalbinės medžiagos: manitolis, dinatrio vandenilio fosfatas, natrio divandenilio fosfatas, karboksimetilceliuliozės natrio druska.4. FARMACINĖ FORMA IR KIEKIS PAKUOTĖJE

Milteliai ir tirpiklis injekciniam tirpalui
3 ampulės miltelių ir 3 ampulės tirpiklio5. VARTOJIMO METODAS IR BŪDAS (-AI)

Vartoti į raumenis arba po oda.
Prieš vartojimą perskaitykite pakuotės lapelį.6. SPECIALUS ĮSPĖJIMAS, KAD VAISTINĮ PREPARATĄ BŪTINA LAIKYTI VAIKAMS NEPASIEKIAMOJE IR NEPASTEBIMOJE VIETOJE

Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.7. KITAS (-I) SPECIALUS (-ŪS) ĮSPĖJIMAS (-AI) (JEI REIKIA)8. TINKAMUMO LAIKAS

Tinka iki {MMMM/mm}9. SPECIALIOS LAIKYMO SĄLYGOS

Laikyti 2 °C -15 °C temperatūroje. Laikyti gamintojo pakuotėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo šviesos.

10. SPECIALIOS ATSARGUMO PRIEMONĖS DĖL NESUVARTOTO VAISTINIO PREPARATO AR JO ATLIEKŲ TVARKYMO (JEI REIKIA)11. RINKODAROS TEISĖS TURĖTOJO PAVADINIMAS IR ADRESAS

Rinkodaros teisės turėtojas:
N.V. Organon
P. O. Box 20
5340 BH Oss
Nyderlandai12. RINKODAROS TEISĖS NUMERIS

LT/1/97/0121/00113. SERIJOS NUMERIS

Serija {numeris}14. PARDAVIMO (IŠDAVIMO) TVARKA

Receptinis vaistinis preparatas.15. VARTOJIMO INSTRUKCIJA16. INFORMACIJA BRAILIO RAŠTU

Pregnyl
2009-02-24

MINIMALI INFORMACIJA ANT MAŽŲ VIDINIŲ PAKUOČIŲ

MILTELIŲ AMPULĖS ETIKETĖ1. VAISTINIO PREPARATO PAVADINIMAS IR VARTOJIMO BŪDAS (-AI)

Pregnyl 5000 TV milteliai
Gonadotrophinum chorionicum

Vartoti į raumenis arba po oda.2. VARTOJIMO METODAS3. TINKAMUMO LAIKAS

Tinka iki {MMMM/mm} 4. SERIJOS NUMERIS

Serija {numeris}5. KIEKIS (MASĖ, TŪRIS ARBA VIENETAI)

5000 TV6. KITA

N.V. Organon 2009-02-24

MINIMALI INFORMACIJA ANT MAŽŲ VIDINIŲ PAKUOČIŲ

TIRPIKLIO AMPULĖS ETIKETĖ1. VAISTINIO PREPARATO PAVADINIMAS IR VARTOJIMO BŪDAS

Pregnyl 5000 TV tirpiklis
Natrii chloridum/ aqua ad iniectabilia2. VARTOJIMO METODAS3. TINKAMUMO LAIKAS

EXP {MMMM/mm} 4. SERIJOS NUMERIS

Lot {numeris}5. KIEKIS (MASĖ, TŪRIS ARBA VIENETAI)

1 ml6. KITA

N.V. Organon

2009-02-24

B. PAKUOTĖS LAPELIS

PAKUOTĖS LAPELIS: INFORMACIJA VARTOTOJUI
Pregnyl 5000 TV milteliai ir tirpiklis injekciniam tirpalui
Chorioninis gonadotropinasAtidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą.
Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
Šis vaistas skirtas Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos simptomai yra tokie patys kaip Jūsų).
Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.Lapelio turinys
1. Kas yra Pregnyl ir kam jis vartojamas
2. Kas žinotina prieš vartojant Pregnyl
3. Kaip vartoti Pregnyl
4. Galimas šalutinis poveikis
5. Kaip laikyti Pregnyl
6. Kita informacija

1. KAS YRA PREGNYL IR KAM JIS VARTOJAMAS

Veiklioji vaisto medžiaga yra žmogaus chorioninis gonadotropinas (ŽCHG). Pregnyl priklauso vaistų, vadinamų gonadotropinais grupei. Šiais hormonais gydomas nevaisingumas ir dauginimosi funkcijos sutrikimas.
Pregnyl pasižymi liuteinizuojančio hormono (LH) biologiniu poveikiu. Šis hormonas yra labai svarbus vaisingumui. LH kartu su folikulus stimuliuojančiu hormonu (FSH) yra būtini kiaušinėlio augimui ir vystymuisi moterims bei spermos gamybai vyrams, taip pat lytinių hormonų gamybai.

Pregnyl yra ŽCHG preparatas, išskiriamas iš nėščių moterų šlapimo. Jis pasižymi tokiu pat biologiniu poveikiu organizmui, kaip ir liuteinizuojantis hormonas (LH), kurį gamina vyrų ir moterų posmegeninė liauka. LH kartu su kitu posmegeninės liaukos hormonu – folikulus stimuliuojančiu hormonu (FSH) reguliuoja lytinių liaukų (vyrams sėklidžių, moterims kiaušidžių) funkciją.
Moterims FSH ir LH kas mėnesį skatina kiaušinėlio brendimą kiaušidėse. LH būtinas ir ovuliacijai, t.y. kiaušinėlio išsiskyrimui iš folikulo. Jeigu organizme FSH ir LH gaminama nepakankamai, vyras ar moteris gali būti nevaisingi. Tačiau nevaisingumą gali sukelti ir kitokios priežastys. Nevaisingumui gydyti galima vartoti preparatų, pasižyminčius tiek FSH, tiek LH aktyvumu. Tokio gydymo tikslas ( sukelti ovuliaciją ar kontroliuojamą kiaušidžių hiperstimuliaciją. Pastaroji būklė reikalinga darant dirbtinį moterų apvaisinimą: apvaisinimą mėgintuvėlyje” [IVF], gametos perkėlimą į kiaušintakį [GIFT], spermos injekciją į citoplazmą [ICSI]). Vaisto švirkščiant kasdien, kiaušinėlis subręsta. Jo išskyrimą iš folikulo galima stimuliuoti vartojant Pregnyl. Kadangi šiais hormonais natūralaus proceso visiškai atkurti neįmanoma, dažnai kiaušidėse gali subręsti ir išsiskirti daugiau nei vienas kiaušinėlis. Dėl to didėja daugiavaisio (ir dvynukų) nėštumo galimybė. Pregnyl galima vartoti ir po ovuliacijos.
Vyrus tik Pregnyl arba juo kartu su FSH preparatais galima gydyti tuo atveju, jeigu yra nepakankamai išsivysčiusios lytinės liaukos, vėluoja brendimas arba yra spermos gamybos sutrikimas. Kadangi spermatozoidų vystymasis trunka apie 74 dienas, sutrikimas palengvėja ne anksčiau kaip po trijų gydymo mėnesių. Kartais Pregnyl gydomi berniukai, kurių vienas arba abi sėklidės nenusileidusios į mašnelę.


2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT PREGNYL

Pregnyl vartoti negalima:
Moterims
- jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) žmogaus gonadotropinams arba bet kuriai pagalbinei Pregnyl medžiagai;
- svorio mažinimas (poveikio riebalų metabolizmui ir pasiskirstymui bei apetitui Pregnyl nedaro).
Vyrams
- jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) žmogaus gonadotropinams arba bet kuriai pagalbinei Pregnyl medžiagai;
- jeigu yra nuo androgenų priklausomas auglys (pvz., prostatos arba krūties karcinoma) arba įtarimas, kad jis gali būti.

Specialių atsargumo priemonių vartojant Pregnyl reikia

Gydymo šiuo vaistu metu pacientą turi prižiūrėti gydytojas. Paprastai jo nurodymu reikės reguliariai ultragarsu tirti kiaušides ir atlikti kraujo tyrimus. Atsižvelgęs į tyrimų rezultatus, gydytojas nustato tikslią FSH dienos dozę. Tai labai svarbu, kadangi per didelė gonadotropinų dozė gali sukelti retai pasireiškiančią, tačiau pavojingą komplikaciją - kiaušidžių hiperstimuliaciją. Jos požymis yra pilvo skausmas. Šis įspėjimas ypač svarbus pacientėms, sergančioms policistine kiaušidžių liga. Reguliarus gonadotropinų sukeliamo poveikio sekimas padeda gydytojui nesukelti per didelės kiaušidžių stimuliacijos. Taigi, pajutus pilvo skausmą, reikia tuoj pat kreiptis į gydytoją. Vartojant Pregnyl, kaip ir nėštumo metu, gali didėti trombozės (kraujo krešulių formavimasis kraujagyslėse, daugiausia kojų ir plaučių venose) rizika. Vadinasi, prieš gydymą apie šios komplikacijos galimybę reikėtų pasitarti su gydytoju, ypač jei:
yra padidėjusi trombozės pasireiškimo rizika,
moteriai arba jos kraujo giminaičiams buvo pasireiškusi trombozė;
moteris turi didelį antsvorį.

Jeigu gonadotropinių vartojanti moteris pastoja, daugiavaisio (ir dvynukų) nėštumo galimybė yra didesnė. Jeigu pažeisti kiaušintakiai, yra didesnė negimdinio nėštumo galimybė.
Nuo nevaisingumo gydomoms moterims yra šiek tiek didesnė persileidimo rizika.

Pregnyl gydomiems berniukams brendimo laikotarpiu būtina gydytojo priežiūra, kadangi vaistas stimuliuoja vyriško lytinio hormono testosterono gamybą, todėl gali skatinti priešlaikinį lytinį brendimą ir lėtinti augimą.
Gydytojo priežiūra gali būti reikalinga ir kitu atveju, todėl jį reikia informuoti, jeigu sergama:
širdies ir kraujagyslių liga,
inkstų liga,
epilepsija,
migrena.

Kitų vaistų vartojimas
Kad kiti vaistai galėtų daryti įtaką Pregnyl poveikiui, nepastebėta. Vartojant gonadotropinų ir klomifeno citrato, galima stipresnė folikulų reakcija.

Nėštumas ir žindymo laikotarpis

Pregnyl galima vartoti liuteninei fazei gerinti. Žindymo laikotarpiu jo vartoti draudžiama.

Prieš vartojant bet kokį vaistą būtina apsitarti su gydytoju arba vaistininku.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas
Poveikio gebėjimui vairuoti ir valdyti mechanizmus nepastebėta. 3. KAIP VARTOTI PREGNYL

Pregnyl visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Vaisto dozę nustato gydytojas.

Šį vaistą galima vartoti į raumenis (švirkščia tik gydytojas arba medicinos sesuo) arba po oda. Po oda švirkšti gali ir pati moteris arba jos vyras. Kaip ir kada vaisto vartoti, nurodo gydytojas.

Ovuliacijai sukelti paprastai švirkščiama viena dozė, liuteininei fazei palaikyti ( ne daugiau kaip 3 dozės.
Vyrams vaisto švirkščiama kelis kartus per savaitę, kelias savaites ar mėnesius - priklausomai nuo sutrikimo.

Kaip sušvirkšti Pregnyl?
Ampulėje esančius miltelius reikia ištirpinti kitoje ampulėje esančiame tirpiklyje. Paruoštą tirpalą reikia lėtai sušvirkšti į raumenis (pvz., į sėdmens, šlaunies ar žasto) arba po oda (pvz., pilvo srityje).

Pavartojus per didelę Pregnyl dozę

Nedelsdami kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Toksinis Pregnyl poveikis yra labai silpnas.

Pamiršus pavartoti Pregnyl

Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistąją.

Kreipkitės į gydytoją.

Nustojus vartoti Pregnyl

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

Pregnyl, kaip ir visi kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems.

Gydant iš šlapimo išskirtais gonadotropinų preparatais, kartais atsirasdavo reakcija injekcijos vietoje, pvz., kraujosruva, skausmas, paraudimas, patinimas ir niežulys. Retkarčiais prasidėdavo alerginė reakcija, pasireiškianti dažniausiai injekcijos vietos skausmu ir išbėrimu. Retais atvejais galimas generalizuotas išbėrimas ar karščiavimas.

Moterims
Jeigu kiaušidės prieš gydymą Pregnyl buvo per daug stimuliuojamos FSH, pavartojus Pregnyl gali pasireikšti nepageidaujama kiaušidžių hiperstimuliacija. Jos požymis yra pilvo skausmas, pykinimas, viduriavimas. Tokia komplikacija pasireiškia retai, be to, jos riziką galima labai sumažinti atidžiai sekant kiaušinėlio brendimą gydymo laikotarpiu. Jeigu prasideda pilvo skausmas, net ir praėjus kelioms dienoms po paskutinės vaisto injekcijos, būtina nedelsiant kreiptis į gydytoją.

Retais atvejais gali pasireikšti tromboembolija net ir nesusijusi su nepageidaujama kiaušidžių hiperstimuliacija (žr. 2 skyrių).

Vyrams
Gali audiniuose kauptis vanduo. Dėl to paprastai patinsta kulkšnys ir pėdos, kartais gali padidėti krūtys. Jeigu tokių simptomų atsiranda, būtina tuoj pat kreiptis į gydytoją.

Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.5. KAIP LAIKYTI PREGNYL

Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

Laikyti ne aukštesnėje kaip 2 °C – 15 °C temperatūroje. Laikyti gamintojo pakuotėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo šviesos.

Ant ampulės etiketės ir dėžutės po „Tinka iki“ nurodytam tikamumo laikui pasibaigus, Pregnyl vartoti negalima. Vaistas tinka vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

Pastebėjus, kad paruoštas tirpalas neskaidrus arba jame yra matomų dalelių, Pregnyl vartoti negalima.

Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

6. KITA INFORMACIJA

Pregnyl sudėtis

Veiklioji medžiaga yra žmogaus chorioninis gonadotropinas. Vienoje ampulėje yra 5000 TV žmogaus chorioninio gonadotropino.
Pagabinės medžiagos: Milteliai: manitolis, dinatrio vandenilio fosfatas, natrio divandenilio fosfatas ir karboksimetilceliuliozės natrio druska.Tirpiklis: 9 mg natrio chlorido ir 1 ml injekcinio vandens.

Pregnyl išvaizda ir kiekis pakuotėje

Pregnyl tiekiamas pakuotėmis, kuriose yra 3 ampulės miltelių injekciniam tirpalui ruošti (5000 TV) ir 3 ampulės tirpiklio.

Rinkodaros teisės turėtojas ir gamintojas
N.V. Organon
P.O.Box 20
5340 BH Oss
Nyderlandai

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą.

UAB Schering-Plough
Kęstučio 65/40
Vilnius LT-08124
Tel. + 370 5 210 18 68

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą patvirtintas 2009-02-24

Naujausia pakuotės lapelio redakcija pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos (VVKT) interneto svetainėje http://www.vvkt.lt/:>>---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Žemiau pateikta informacija skirta tik sveikatos priežiūros specialistams:INFORMACIJA SVEIKATOS PRIEŽIŪROS SPECIALISTAMS


Dozavimas ir vartojimo būdas
Dozavimas moterims
Ovuliacijos sukėlimas arba folikulų paruošimas punkcijai
Paprastai baigus gydyti FSH preparatu švirkščiama viena 5000 - 10000 TV Pregnyl dozė.
Liuteininės fazės palaikymas
Per devynias dienas po ovuliacijos arba embriono persodinimo reikia sušvirkščti 2 - 3 1000 - 3000 TV Pregnyl dozes, pavyzdžiui, pirmą dozę švirkšti trečią dieną, antrą ( šeštą dieną, trečią ( devintą dieną po ovuliacijos sukėlimo.
Dozavimas vyrams
Hipogonadotropinis hipogonadizmas
Reikia leisti po 1000 - 2000 TV Pregnyl 2-3 kartus per savaitę. Jeigu svarbiausias simptomas yra nepakankamas vaisingumas, galima vartoti ir FSH preparato 2 - 3 kartus per savaitę. Kad spermatogenezė pagerėtų, gydyti reikia ne trumpiau kaip 3 mėnesius. Gydymo metu testosterono pakeičiamosios terapijos taikyti negalima. Jeigu spermatogenezė pagerėja, palaikomajam gydymui kartais gali užtekti ŽCHG.
Vėlyvas lytinis brendimas
Ne trumpiau kaip 6 mėnesius reikia švirkšti po 1500 TV Pregnyl 2 – 3 kartus per savaitę.
Kriptorchizmas
Mažesniems nei 2 metų vaikams reikia šešias savaites švirkšti po 250 TV vaisto 2 kartus per savaitę.
Mažesniems nei 6 metų vaikams reikia šešias savaites švirkšti po 500 - 1000 TV vaisto 2 kartus per savaitę.
Vyresniems nei 6 metų vaikams reikia šešias savaites švirkšti po 1500 TV vaisto 2 kartus per savaitę.
Prireikus gydymo kursą galima kartoti.
Vartojimo būdas
Pradžioje šaldant išdžiovintus Pregnyl miltelius reikia ištirpinti pakuotėje esančiame tirpiklyje. Paruoštą tirpalą reikia lėtai sušvirkšti į raumenis arba po oda. Kadangi nulaužtos ampulės iš naujo užsandarinti taip, kad vaistas išliktų sterilus, neįmanoma, paruoštą tirpalą reikia švirkšti tuoj pat. Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą.
UAB Schering-Plough
Kęstučio 65/40
LT-08124 Vilnius
Tel. 8 5 210 18 68

 

APKLAUSA/ KONKURSAS
Klausimas:
Ar Jus veikia mėnulio pilnatis?
Atsakymai:
Taip, sunkiau užmigti
Taip, aplinkinių elgesys tampa keistas
Manęs neveikia
Rezultatai
 
2009 © Infomed.lt Visos teisės saugomos įstatymo. Kontaktai | Reklama
HexaPortal v1.7