Ieškoti
Geriausia prekių paieška internete, elektroninės parduotuvės
   

RILEPTID 2MG PLĖV. DENGT. TAB. N20

Vaistai
  Gamintojas:
EGIS

INFORMACINIS LAPELIS: INFORMACIJA VARTOTOJUI

 

Rileptid 1 mg plėvele dengtos tabletės

Rileptid 2 mg plėvele dengtos tabletės

Rileptid 3 mg plėvele dengtos tabletės

Rileptid 4 mg plėvele dengtos tabletės

Risperidonas

 

Prieš pradėdami vartoti šį vaistą, atidžiai perskaitykite visą informacinį lapelį.

-        Neišmeskite lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.

-        Jeigu kiltų bet kokių klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

-        Šis vaistas skirtas Jums. Kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti net tokiu atveju, jeigu jų ligos simptomai yra tokie patys kaip Jūsų.

-        Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

 

 

Lapelio turinys

1.      Kas yra Rileptid ir nuo ko jis vartojamas

2.      Kas žinotina prieš vartojant Rileptid

3.      Kaip vartoti Rileptid

4.      Galimas šalutinis poveikis

5.      Rileptid laikymo sąlygos

6.      Kita informacija

 

 

1.      KAS YRA RILEPTID IR NUO KO JIS VARTOJAMAS

 

Rileptid priklauso vadinamųjų vaistų nuo psichozės grupei. Jis skirtas gydyti šizofrenijai ir kitiems psichikos sutrikimams, kurių metų pasireiškia haliucinacijos (klausos, regos ir kt.), kliedesiai ir kiti psichikos sutrikimai, priešiškumas, neįprastas įtarumas, emocinis bei socialinis atsiribojimas ir kiti elgesio sutrikimai.

Rileptid galima vartoti tiek staigiems (ūminiams), tiek ilgalaikiams (lėtiniams) sutrikimams gydyti.

Be to, simptomams susilpnėjus preparatą galima vartoti palaikomajam gydymui, siekiant išvengti atkryčių.

Rileptid taip pat gali būti taikomas gydyti protiškai atsilikusių vaikų ir suaugusiųjų bei vyresnio amžiaus žmonių, kuriems yra senatvinė silpnaprotystė, elgesio sutrikimams, pvz., agresija, nesitvardymas, sumišimas, sustiprėjęs impulsyvumas ir pavojus sau.

Rileptid galima vartoti kartu su nuotaikos stabilizatoriais (pvz., ličiu, karbamazepinu, valproine rūgštimi) gydant maniją. Manija – tai nenormaliai pakili nuotaika, susijusi su pernelyg geru savęs vertinimu, sumažėjusiu miego poreikiu, greitomis mintimis, nesulaikomu šnekėjimu ir nekritišku elgesiu.

 

 

2.      KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT RILEPTID

 

Rileptid vartoti draudžiama:

-                jeigu yra padidėjęs jautrumas (alergija) risperidonui arba bet kuriai pagalbinei Rileptid medžiagai.

 

Ar galima vartoti Rileptid, jei sergate ir kitomis ligomis

Rileptid reikėtų vartoti atsargiai, jei sergate tam tikromis ligomis. Svarbu, kad pasakytumėte savo gydytojui, jei sergate kuria nors iš čia išvardytų ligų: širdies ir kraujagyslių ligomis (širdies nepakankamumu, miokardo infarktu, laidumo sutrikimu (QT intervalo pailgėjimas, nustatytas Jums arba buvęs Jūsų giminėje), smegenų kraujotakos sutrikimu, hipotenzija ar hipertenzija), yra sutrikusi inkstų ir (arba) kepenų funkcija; sergate Parkinsono liga, epilepsija, kaulų čiulpų ar kokia nors kraujo liga. Šiais atvejais, vartojant Rileptid, gali prireikti gydytojo priežiūros, taip pat gali tekti koreguoti vaisto dozę.

 

Specialios atsargumo priemonės
Vyresnio amžiaus asmenims

Vyresnio amžiaus asmenims gali prireikti mažesnių Rileptid dozių nei įprasta suaugusiam pacientui skirta dozė (žr. skyrių „Kaip vartoti Rileptid“). Vyresnio amžiaus ir silpni pacientai esti jautresni galimam nepageidaujamam poveikiui (mieguistumui, galvos svaigimui, hipotenzijai, judėjimo sutrikimams).

 

Vaikams

Nėra pakankamai patirties gydant nuo šizofrenijos vaikus, jaunesnius kaip 15 metų.

Nėra pakankamai patirties gydant nuo bipolinės manijos vaikus ir paauglius, jaunesnius kaip 18 metų.

Nėra pakankamai patirties gydant vaikus, jaunesnius kaip 5 metų.

 

Labai retai, ilgą laiką vartojant Rileptid, gali atsirasti nevalingų veido raumenų judesių. Jei taip atsitinka, kreipkitės į savo gydytoją.

 

Labai retai gali pasireikšti mieguistumas, sumišimas, stiprus karščiavimas ir raumenų rigidiškumas (sustingimas). Jei jaučiate tokius simptomus, nedelsdami kreipkitės į savo gydytoją ir pasakykite jam, kad vartojate Rileptid.

 

Retkarčiais, vartojant vaistus nuo psichozės, pasitaikė sutrikusio rijimo atvejų. Pacientų, sergančių pažengusia Alzheimerio silpnaprotyste, dažna mirštamumo priežastis yra aspiracinė pneumonija. Būtinas ypatingas atsargumas, jei Rileptid vartoja tokie vyresnio amžiaus, išsekę ir neįgalūs pacientai.

 

Dėl vėmimą slopinančių savybių Rileptid gali paslėpti tam tikrų būklių, kurių metu pasireiškia pykinimas/vėmimas, simptomus (pvz., tam tikrų vaistų perdozavimas, smegenų auglys arba žarnų užsikimšimas).

 

Labai retai Rileptid sukelia padidėjusį jautrumą šviesai, todėl jį vartojant reikėtų vengti degintis saulėje.

 

Labai retai, staiga nutraukus gydymą vaistais, panašiais į Rileptid (nuo psichozės), gali atsirasti tokių reiškinių, kaip pykinimas, vėmimas, prakaitavimas ir nemiga. Taip pat aprašomas pradinio sveikatos sutrikimo atkrytis ir nevalingų trūkčiojančių judesių atsiradimas.

 

Kūno svorio padidėjimas. Pasistenkite susilaikyti nuo pernelyg gausaus valgymo, kadangi Rileptid gali sukelti kūno svorio padidėjimą. Dažniausiai svoris padidėja per pirmąsias 12 gydymo savaičių.

 

Kitų vaistų vartojimas

Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui, kadangi Rileptid ir kiti vaistai gali turėti poveikį vieni kitiems. Prašom atkreipti dėmesį, kad tai tinka ir vaistiniams preparatams, kuriuos vartojote anksčiau arba vartosite po kurio laiko. Jūsų gydytojas pasakys, kuriuos vaistus galima vartoti gydantis Rileptid.

 

Klinikiniai tyrimai, atlikti su vyresnio amžiaus pacientais, parodė, kad gali būti žalinga vartoti risperidoną tuo pačiu metu, kaip ir furozemidą. Furozemidas – tai vaistas, kuris kartais taikomas aukštam kraujospūdžiui gydyti arba mažinti kūno dalių patinimui, atsiradusiam dėl susikaupusio per didelio skysčių kiekio.

 

Rileptid ir daugelis vaistų (tokie, kaip raminamieji, migdomieji, tam tikri antihistamininiai preparatai, taikomi alergijai gydyti, tricikliai preparatai nuo depresijos, narkotikai, vaistai nuo psichozės ir Parkinsono ligos) gali sustiprinti vienas kito poveikį (sustiprėjęs slopinamasis, raminamasis poveikis centrinei nervų sistemai).

 

Rileptid gali neutralizuoti levodopos ir dopamino agonistų (vaistų, taikomų Parkinsono ligai gydyti) poveikį.

 

Tam tikri naujieji vaistai nuo depresijos (pvz., fluoksetinas ir paroksetinas), kai kurie tricikliai preparatai nuo depresijos ir vaistai nuo psichozės bei tam tikri beta blokatoriai (vaistai, veikiantys širdį ir kraujospūdį) gali sustiprinti Rileptid poveikį.

 

Įrodyta, kad karbamazepinas mažina risperidono veiksmingumą.

 

Aprašoma, kad didelė dalis vaistų nuo psichozės retkarčiais paveikia širdies laidumą. Todėl reikia vengti kartu su Rileptid vartoti vaistų, veikiančių širdies laidumą, trikdančių elektrolitų pusiausvyrą ar slopinančių risperidono metabolizmą kepenyse.

 

Cimetidinas ir ranitidinas gali šiek tiek sustiprinti risperidono poveikį.

 

Rileptid vartojimas su maistu ir gėrimais

Maistas neturi poveikio Rileptid absorbcijai. Tabletes galima išgerti valgant arba ne valgymo metu.

 

Alkoholis gali sustiprinti Rileptid nepageidaujamą poveikį centrinei nervų sistemai (mieguistumą, nuovargį, galvos svaigimą), todėl, vartodami šį preparatą, venkite alkoholinių gėrimų.

 

Nėštumas ir žindymo laikotarpis

Nėštumas

Preparato saugumas nėštumo laikotarpiu dar nėra visiškai ištirtas. Pasakykite savo gydytojui, jei esate nėščia arba planuojate pastoti. Jūsų gydytojas nuspręs, ar Jūs galite vartoti Rileptid.

Žindymo laikotarpis

Veiklioji preparato medžiaga išsiskiria į motinos pieną. Nors jos kiekis yra labai nedidelis, nežindykite savo kūdikio, kol vartojate Rileptid. Šiuo atveju pasitarkite su savo gydytoju.

 

Prieš vartojant bet kokį vaistą nėštumo ir žindymo laikotarpiu, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.

 

Vairavimas ir mechanizmų valdymas

Rileptid gali sukelti mieguistumą, nuovargį ir galvos svaigimą, ypač pirmuoju gydymo laikotarpiu. Todėl pirmąjį gydymo laikotarpį (kol sužinoma apie Jūsų individualų jautrumą) draudžiama vairuoti ar valdyti mechanizmus. Vėliau Jūsų gydytojas, atsižvelgdamas į Jūsų individualų jautrumą, nuspręs, kokio masto apribojimai turėtų būti Jums taikomi.

 

Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Rileptid medžiagas

Kiekvienoje Rileptid plėvele dengtoje tabletėje yra 76 mg laktozės. Jei Jums gydytojas yra sakęs, kad Jūs netoleruojate kai kurių angliavandenių, prieš vartodami šį vaistinį preparatą pasitarkite su savo gydytoju.

 

 

3.      KAIP VARTOTI RILEPTID

 

Rileptid visada vartokite tiksliai taip, kaip nurodė gydytojas. Vaisto dozė, vartojimo režimas ir gydymo trukmė turėtų būti atidžiai stebimi.

 

Vaistinį preparatą galima vartoti valgant arba ne valgymo metu. Rileptid tabletes nurykite užgerdami nedideliu kiekiu vandens. Ypač svarbu, kad Jūs vartotumėte tinkamą vaisto dozę. Vaisto kiekis įvairiems asmenims yra skirtingas, ir Jūsų gydytojas parinks dozę, kuri geriausiai atitinka Jūsų poreikius. Rileptid visada vartokite tiksliai taip, kaip nurodė gydytojas, ir nenutraukite vaisto vartojimo prieš tai nepasitarę su savo gydytoju.

Nenutraukite gydymo per anksti ir nepasakę apie tai savo gydytojui, kadangi tai gali sukelti Jūsų ligos atkrytį.

 

Suaugusiųjų ir vyresnių kaip 15 metų vaikų šizofrenijos gydymas

Gydymas Rileptid pradedamas pamažu didinant dozes. (Pavyzdžiui, vaisto dozė yra 2 mg pirmąją dieną, 4 mg – antrąją dieną, vėliau gali tokia ir likti arba gali būti didinama taip, kaip nusprendžia Jūsų gydytojas).

 

Įspėjimas: niekada nevartokite daugiau kaip 16 mg per dieną.

 

Ilgalaikio gydymo paros dozė paprastai yra 4–6 mg, tačiau gali pakakti ir mažesnės vaisto dozės. Paros dozę galima suvartoti per vieną arba du kartus (ryte ir vakare). Jūsų gydytojas, atsižvelgdamas į Jūsų būklę, pasakys, kiek tablečių reikia išgerti.

 

Vyresnio amžiaus asmenų ir pacientų, kuriems yra sutrikusi inkstų ir kepenų funkcija, psichozės gydymas

Paprastai gydytojas paskiria pusę įprastos suaugusiojo paros dozės, kurią reikėtų išgerti per du kartus. Ilgalaikio gydymo metu paros dozę galima išgerti per vieną kartą. Jūsų gydytojas, atsižvelgdamas į Jūsų būklę, pasakys, kiek tablečių reikia išgerti ir kaip tai padaryti.

 

Psichikos liga sergančių asmenų elgesio sutrikimai

Dozę, kurios reikia gydyti suaugusių ir vaikų elgesio sutrikimams, visada gydytojas parenka individualiai.

Daugumai pacientų optimali dozė yra 0,5–1 mg (priklauso nuo kūno svorio) vieną kartą per dieną kasdien.

 

Papildomas manijos gydymas

Paprastai gydytojas paskiria pradinę dozę, kurią sudaro 2 mg vieną kartą per dieną kasdien. Gydytojas gali keisti šią dozę, atsižvelgdamas į Jūsų individualų atsaką, didindamas ją 1 mg per dieną, bet ne dažniau kaip kas 24 valandas.

 

Įprastinė paros dozė yra nuo 1 iki 6 mg.

 

Pavartojus per didelę Rileptid dozę

Vaistinio preparato perdozavimas gali būti pavojingas, todėl nedelsdami kreipkitės į gydytoją, jei Jūs arba Jūsų giminaitis išgėrė daugiau Rileptid tablečių nei paskirta.

Perdozavimo požymiai: mieguistumas, pagreitėjęs širdies plakimas, sumažėjęs kraujospūdis, drebulys, raumenų spazmas, stiprus raumenų sustingimas.

 

Pamiršus pavartoti Rileptid

Pirmuoju gydymo laikotarpiu:

išgerkite pamirštą dozę kaip galima greičiau. Kitas dozes vartokite, atsižvelgdami į savo gydytojo nurodymus.

Po pradinio gydymo laikotarpio:

praleiskite pamirštą dozę ir grįžkite prie savo įprasto vaisto vartojimo režimo.

 

 

4.      GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

 

Risperidonas paprastai toleruojamas gerai. Nepaisant to, Rileptid, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį.

Kartais sunku atskirti nepageidaujamą poveikį nuo pagrindinės ligos simptomų.

 

Jei pasireiškia kuris nors iš čia išvardytų reiškinių, nutraukite Rileptid vartojimą ir nedelsdami kreipkitės į gydytoją arba vykite į artimiausią ligoninę:

-                didelis karščiavimas, raumenų sustingimas, sumišimas, pernelyg didelis prakaitavimas;

-                širdies susitraukimų dažnio pokyčiai, pvz., dažnas, neritmiškas širdies plakimas;

-                sąmonės praradimas, epilepsiniai traukuliai;

-                vienos galūnės arba vienos kūno pusės silpnumas ir sustingimas, neaiški kalba;

-                plaštakų, pėdų, lūpų, burnos ar ryklės pabrinkimas, dėl ko gali būti sunku ryti ar kvėpuoti;

-                ilgai trunkanti, skausminga erekcija, paprastai nesant lytinio potraukio.

 

Čia išvardytas sunkus šalutinis poveikis, kuriam pasireiškus Jums būtina neatidėliotina medicininė pagalba.

Šis sunkus šalutinis poveikis pasireiškia labai retai.

 

Nepageidaujamas poveikis, pastebėtas vartojant risperidoną pavieniais atvejais ir klinikinių tyrimų metu, suskirstytas pagal organų sistemas ir pagal dažnumą: labai dažnas (>1/10), dažnas (<1/10–>1/100), nedažnas (<1/100–>1/1000), retas (<1/1000) ir labai retas (<1/10000):

 

Kraujo ir limfinės sistemos sutrikimai – nedažni: sumažėjęs raudonųjų kraujo kūnelių skaičius (mažakraujystė); reti: sumažėjęs trombocitų skaičius (trombocitopenija), sumažėjęs tam tikrų baltųjų kraujo kūnelių skaičius (neutropenija).

 

Imuninės sistemos sutrikimai – reti: alerginė reakcija.

 

Endokrininiai sutrikimai – nedažni: prolaktino (hormono, kuris skatina pieno gamybą) koncentracijos kraujyje padidėjimas1; labai reti: neadekvatus antidiuretinio hormono (hormono, kuris padidina vandens reabsorbciją inkstuose) išskyrimas (SIADH).

 

Metabolizmo ir mitybos sutrikimai – labai reti: padidėjusi cukraus koncentracija kraujyje (hiperglikemija) arba esamo cukrinio diabeto pasunkėjimas, intoksikacija vandeniu2.

 

Psichikos sutrikimai – labai reti: nemiga, sujaudinimas, nerimas; dažni: mieguistumas3; nedažnas: sutrikusi koncentracija.

 

Nervų sistemos sutrikimai – labai dažni: galvos skausmas; drebėjimas, ryškus raumenų sustingimas ar spazmas, judesių lėtumas, pernelyg didelis seilėtekis arba kojų neramumas (ekstrapiramidiniai simptomai)4; dažni: galvos svaigimas, epilepsiniai traukuliai; reti: smegenų kraujotakos sutrikimai5, PSIP (praeinantysis smegenų išemijos priepuolis – laikinas kraujo patekimo į smegenis sumažėjimas); labai reti: nevalingi trūkčiojantys liežuvio, veido, lūpų ir smakro judesiai (vėlyvoji diskinezija).

 

Akies sutrikimai – nedažni: akomodacijos sutrikimas, neryškus matymas ir akių sausumas (kseroftalmija).

 

Širdies sutrikimai – dažni: širdies susitraukimų dažnio padidėjimas (tachikardija); reti: tam tikri laidumo sutrikimai (QT intervalo pailgėjimas) ir nereguliarus širdies ritmas (skilvelių aritmija, Torsade de Pointes), širdies sustojimas, staigi nepaaiškinama mirtis.

 

Kraujagyslių sutrikimai – reti: staigus kraujospūdžio sumažėjimas (ortostatinė hipotenzija), padidėjęs kraujospūdis (hipertenzija).

 

Kvėpavimo sistemos, krūtinės ląstos ir tarpusienio sutrikimai – dažni: nosies paburkimas (rinitas).

 

Virškinimo trakto sutrikimai – dažni: vidurių užkietėjimas, virškinimo sutrikimai (dispepsija), pykinimas/vėmimas, pilvo skausmas, padidėjęs seilėtekis, burnos džiūvimas; nedažni: pasunkėjęs rijimas (disfagija).

 

Odos ir poodinio audinio sutrikimai – dažni: odos išbėrimas, odos sausumas, padidėjusi pigmentacija (hiperpigmentacija), padidėjęs jautrumas saulės šviesai (fotosensibilizacija).

 

Raumenų, kaulų ir jungiamojo audinio sutrikimai – dažni: sąnarių skausmai (artralgija); nedažni: raumenų skausmai (mialgija).

 

Inkstų ir šlapimo takų sutrikimai – dažni: poliurija (gausus šlapinimasis); nedažni: šlapimo nelaikymas (netinkamas nevalingas šlapimo išskyrimas), dizurija (sunkus ar skausmingas šlapinimasis).

 

Lytinės sistemos ir krūties sutrikimai – dažni: orgazmo disfunkcija, erekcijos disfunkcija; nedažni: nenormali pieno gamyba (laktacija), mėnesinių nebuvimas (amenorėja), mėnesinių sutrikimai (dismenorėja), ejakuliacijos sutrikimai; reti: ilgai trunkanti ir skausminga erekcija, paprastai nesant lytinio potraukio (priapizmas).

 

Bendri sutrikimai ir vartojimo vietos pažeidimai – dažni: nuovargis; nedažni: pabrinkimas; reti: nutraukimo sindromas (pasireiškiantis pykinimu, vėmimu, prakaitavimu ir nemiga); labai reti: piktybinis neurolepsinis sindromas (sunki reakcija, pasireiškianti stipriu karščiavimu, raumenų sustandėjimu, sumišimu, pernelyg gausiu prakaitavimu, širdies susitraukimų dažnio pokyčiais) ir kūno temperatūros reguliacijos sutrikimas.

 

Tyrimai – nedažni: padidėjusi kepenų fermentų koncentracija, padidėjęs kūno svoris.

 

1Gali pasireikšti nenormali pieno gamyba (galaktorėja), krūtų pabrinkimas (ginekomastija), mėnesinių ciklo sutrikimai ir mėnesinių nebuvimas (amenorėja).


 

APKLAUSA/ KONKURSAS
Klausimas:
Ar Jus veikia mėnulio pilnatis?
Atsakymai:
Taip, sunkiau užmigti
Taip, aplinkinių elgesys tampa keistas
Manęs neveikia
Rezultatai
 
2009 © Infomed.lt Visos teisės saugomos įstatymo. Kontaktai | Reklama
HexaPortal v1.7