Ieškoti
Geriausia prekių paieška internete, elektroninės parduotuvės
   

SIMVASTATIN-ACCORD 20MG PLĖV. DENGT. TAB. N30

Vaistai
  Gamintojas:
ACCORD HEALTHCARE, UK

PAKUOTĖS LAPELIS: INFORMACIJA VARTOTOJUI

 

Simvastatin Accord  10 mg plėvele dengtos tabletės

Simvastatin Accord  20 mg plėvele dengtos tabletės

Simvastatin Accord  40 mg plėvele dengtos tabletės

Simvastatin Accord  80 mg plėvele dengtos tabletės

 Simvastatinas

 

Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą.

·                Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.

·                Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

·                Šis vaistas skirtas Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos simptomai yra tokie patys kaip Jūsų).

·                Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį,  pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

 

Lapelio turinys

1.       Kas yra Simvastatin Accord  ir kam jis vartojamas

2.       Kas žinotina prieš vartojant Simvastatin Accord

3.       Kaip vartoti Simvastatin Accord

4.       Galimas šalutinis poveikis

5.       Kaip laikyti Simvastatin Accord

6.       Kita informacija

 

 

1.       KAS YRA SIMVASTATIN ACCORD  IR KAM JIS VARTOJAMAS

 

Simvastatin Accord  yra vartojamas sumažinti bendrojo cholesterolio, “blogojo” cholesterolio (MTL cholesterolio) ir riebalinių medžiagų – trigliceridų, kiekį kraujyje. Be to, Simvastatin Accord  padidina “gerojo” cholesterolio (DTL cholesterolio) kiekį kraujyje. Vartojant šį vaistą Jūs turite laikytis cholesterolio kiekį mažinančios dietos.

 

Simvastatin Accord  vartojamas laikantis dietos, jeigu Jūs:

·                turite padidėjusį cholesterolio kiekį kraujyje (pirminė hipercholesterolemija) arba padidėjusį  riebalų kiekį kraujyje (mišri hiperlipidemija);

·                sergate paveldėta liga (homozigotine šeimine hiporcholesterolemija), dėl kurios padidėja cholesterolio kiekis kraujyje; taip pat gydotės kitomis priemonėmis;

·                sergate išemine širdies liga arba yra didelė rizika ja susirgti todėl, kad sergate cukriniu diabetu, patyrėte insultą arba sirgote kitomis kraujagyslių ligomis. Simvastatin Accord  gali padėti pailginti Jūsų gyvenimą, sumažindamas širdies ligų riziką, nepriklausomai nuo cholesterolio kiekio Jūsų kraujyje.

 

Daugelis žmonių iš karto nejaučia jokių simptomų dėl padidėjusio cholesterolio kiekio kraujyje. Jūsų gydytojas gali patikrinti cholesterolio kiekį kraujyje, atlikęs paprastą kraujo tyrimą. Reguliariai lankykitės pas gydytoją, sekite savo cholesterolio kiekį kraujyje ir aptarkite savo tikslą su gydytoju.

 

 

2.                  KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT SIMVASTATIN ACCORD

 

Simvastatin Accord  vartoti NEGALIMA:

·                jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) simvastatinui arba bet kuriai pagalbinei Simvastatin Accord  medžiagai;

·                jeigu šiuo metu turite kepenų sutrikimų;

·                jeigu Jūs esate nėščia arba žindyvė;

·                jeigu kartu su simvastatinu Jūs vartojate vieną arba kelis vaistus, kurie stipriai slopina kepenų fermentą CYP3A4:

-  vaistų nuo grybelio (itrakonazolo ar ketokonazolo);

-  eritromicino, klaritromicino arba telitromicino, kurie skirti tam tikrų infekcijų profilaktikai arba gydymui;

-  vaistų nuo ŽIV infekcijos (žr. “Kitų vaistų vartojimas”)

-  vaistą depresijai gydyti nefazodoną.

 

Specialių atsargumo priemonių vartojant Simvastatin Accord  reikia:

·                jeigu Jūsų inkstų veikla yra sutrikusi;

·                jeigu Jūs turite nesureguliuotų skydliaukės problemų (hipotirozė);

·                jeigu vartojant statinus (grupė cholesterolio kiekį kraujyje mažinančių vaistų) arba fibratus (lipidų kiekį kraujyje mažinantys vaistai) Jūs patiriate arba patyrėte raumenų skausmą, jautrumą arba silpnumą;

·                jeigu Jūs arba artimi šeimos nariai serga paveldima raumenų liga arba anksčiau turėjo raumenų sutrikimų;

·                jeigu jūs vartojate arba vartojote didelius kiekius alkoholio (piktnaudžiavote alkoholiu);

·                pasakykite gydytojui, jeigu Jums bus daroma operacija. Trumpam laikui, Jums gali prireikti nutraukti gydymą “Simvastan Accord”;

·                jeigu Jūs kada turėjote kepenų problemų;

·                jeigu Jūs esate vyresnis nei 70 metų.

 

Gydytojas gali Jums paskirti atlikti paprastus kraujo tyrimus prieš gydymą simvastatinu ir jo metu, kad patikrintų Jūsų kepenų funkcijas. 

 

80 mg dozė rekomenduojama tik pacientams, kurių cholesterolio kiekis kraujyje yra stipriai padidėjęs (sergantiems hipercholesterolemija) ir kuriems gresia didelis širdies ir kraujagyslių komplikacijų pavojus.  

 

Jeigu Jus kamuoja neaiškios kilmės raumenų skausmas, padidėjęs raumenų jautrumas, raumenų silpnumas arba mėšlungis, nedelsdami kreipkitės į gydytoją. Retai vartojant simvastatiną gali pradėti irti raumenų audiniai (atsirasti rabdomiolizė), kurią lydi raumenų skausmas, jautrumas, silpnumas arba mėšlungis, karščiavimas ir raudonai rudas šlapimas (žr. “Galimas šalutinis poveikis”). Raumenų problemų rizika gali padidėti kartu vartojant tam tikrus vaistus (žr. skyrių “Kitų vaistų vartojimas”).

 

Kreipkitės į gydytoją, jeigu bet koks iš minėtų įspėjimų yra arba buvo aktualus Jums.

 

Kitų vaistų vartojimas

Labai svarbu pasakyti savo gydytojui, jeigu vartojate bet kurį iš toliau minimų vaistinių preparatų. Simvastatin Accord  vartojimas kartu su bet kuriuo iš jų gali padidinti raumenų pažeidimo pavojų (tam tikros problemos buvo išvardintos skyriuje “Simvastatin Accord  vartoti negalima”):

 

·                ciklosporiną (dažnai po organų persodinimo vartojamą vaistą);

·                danazolą (preparatą, vartojamą gimdos gleivinės formavimuisi už gimdos ertmės ribų (endometriozei) ir skausmingoms bei jautrioms krūtims gydyti);

·                vaistus, tokius kaip itrakonazolą ar ketokonazolą (nuo grybelinių infekcijų);

·                fibratus, pvz.: gemfibrozilį ar bezafibratą (medikamentus, mažinančiais cholesterolio kiekį kraujyje);

·                eritromiciną, klaritromiciną, telitromiciną arba fuzido rūgštį (vaistus nuo bakterinių infekcijų);

·                ŽIV proteazės inhibitorius, tokius kaip indinavirą, nelfinavirą, ritonavirą ir sakvinavirą (vaistus nuo AIDS);

·                nefazodoną (medikamentą depresijai gydyti);

·                amjodaroną (vaistą neritmiškam širdies plakimui gydyti);

·                verapamilį arba diltiazemą (preparatus dideliam kraujospūdžiui, krūtinės skausmui, susijusiam su širdies ligomis arba kitomis širdies būklėmis, gydyti);

 

Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų, neišvardytų anksčiau vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Būtinai pasakykite savo gydytojui, jeigu vartojate:

·                vaistų, slopinančių kraujo krešėjimą (antikoaguliantų), pvz., varfarino, fenprokumono arba acenokumarolio;

·                fenofibrato (kitas vaistas mažinti cholesterolio kiekį kraujyje).

·                didelius kiekius ( ne mažiau kaip 1 g kiekvieną dieną) niacino arba nikotino rūgšties (cholesterolio kiekį kraujyje mažinančius vaistus).

 

Simvastatin Accord  vartojimas su maistu ir gėrimais

Greipfrutų sultyse yra viena arba keletas medžiagų, kurios gali daryti įtaką tokių vaistų kaip Simvastatin Accord  poveikiui. Todėl vartojant šiuos vaistus reikia vengti gerti šias sultis.

 

Nėštumas ir žindymas

Nevartokite Simvastatin Accord  jeigu esate nėščia, bandote pastoti arba įtariate, kad pastojote. Jeigu vartodama “Simvastin Accord” pastojote, nedelsdama nutraukite jo vartojimą ir kreipkitės į savo gydytoją.

 

Žindymo laikotarpiu Simvastatin Accord  vartoti negalima, nes nežinoma, ar simvastatino  patenka į motinos pieną.

Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.

 

Vairavimas ir mechanizmų valdymas

Manoma, kad Simvastatin Accord  neturi įtakos gebėjimui vairuoti ir valdyti mechanizmus. Tačiau vairuojant arba valdant mechanizmus reikėtų atsižvelgti į tai, kad buvo registruoti reti galvos svaigimo atvejai.

 

Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Simvastatin Accord  medžiagas

 

Simvastatin Accord  sudėtyje yra laktozės monohidrato (pieno cukraus). Jeigu gydytojas Jus informavo, kad netoleruojate kai kurių cukrų, prieš pradėdami vartoti šį preparatą kreipkitės į savo gydytoją.

 

 

3.         KAIP VARTOTI SIMVASTATIN ACCORD

 

Simvastatin Accord  visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją ar vaistininką.

 

Vartojimo būdas

 

Simvastatin Accord  tabletes reikia užsigerti vandeniu. Jas galima gerti kartu su maistu arba be jo.

 

Dazavimas

Simvastatino 5−80 mg paros dozė geriama vieną kartą per parą, vakare. Gydytojas paros dozę gali didinti ne daugiau kaip iki 80 mg paros dozės, kuri geriama vieną kartą per parą vakare ne mažiau kaip keturias savaites. 80 mg dozė rekomenduojama tik pacientams, turintiems didelį kiekį cholesterolio kraujyje (hipercholesterolemiją) ir didelę širdies ir kraujagyslių ligų komplikacijų riziką.

 

Dozavimas dideliems cholesterolio kiekiams kraujyje (hipercholesterolemija)

Prieš pradėdami gydymą, Jūs turite laikytis cholesterolio kiekį kraujyje mažinančios įprastos dietos ir tęsti ją gydymo simvastatinu metu.

 

Įprasta pradinė simvastatino dozė yra 10 arba 20 mg kartą per parą, vakare. Jeigu stipriai reikia sumažinti cholesterolio kiekį, Jūsų gydytojas gali skirti 20 arba 40 mg pradinę dozę kartą per parą, vakare.

 

Jeigu reikia, Jūsų gydytojas pakoreguos dozę, kaip aprašyta skyriuje “Dozavimas”.

 

Dozavimas homozigotinės šeiminės hipercholesterolemijos (paveldėtas aukštas cholesterolio kiekis kraujyje) atveju

Rekomenduojama dozė yra 40 mg per parą geriama vakare arba 80 mg per parą geriama du kartus po 20 mg ir vieną kartą vakare 40 mg). Simvastatin Accord  tabletes reikia vartoti kartu su kitomis lipidų kiekį mažinančiomis priemonėmis (pvz.: MTL afereze) arba jeigu šios papildomos gydymo priemonės neprieinamos.

 

Dozavimas širdies ir kraujagyslių ligų profilaktikai

Pacientams su didele išeminės širdies rizika (su arba be didelio lipidų kiekio kraujyje) įprasta dozė yra 20 arba 40 mg geriant kartą per parą vakare. Gydymą galima pradėti su dieta ir mankšta.  Jeigu reikia, Jūsų gydytojas pakoreguos dozę, kaip aprašyta skyriuje “Dozavimas”.

 

Dozavimas gydymui kartu su kitais vaistais

Jeigu Simvastatin Accord  vartojamas su kitais vaistais (pvz.: kolestipoliu ir cholestiraminu) sumažinti cholesterolio kiekį kraujyje, simvastatiną reikėtų gerti dvi valandos prieš arba keturios valandos po šių vaistų vartojimo.

 

Jeigu Jūs vartojate ciklosporiną (imuninę sistemą slopinančius vaistus) arba tam tikrus cholesterolio kiekį mažinančius vaistus (gemfibrozilį, kitus fibratus (išskyrus fenofibratą)) arba niaciną (daugiau kaip 1 g per parą) kartu su simvastatinu, simvastatino dozė neturėtų būti didesnė kaip 10 mg per parą. Jeigu Jūs vartojate amjodaroną arba verapamilį (vaistus nuo širdies sutrikimų) kartu su simvastatinu, simvastatino dozė turėtų neviršyti 20 mg per parą (žr. “Specialios atsargumo priemonės vartojant Simvastatin Accord”).

 

Dozavimas pacientams su sutrikusia inkstų funkcija

Jeigu Jūsų inkstų funkcija yra stipriai sutrikusi, gydytojas gali paskirti mažesnę pradinę dozę.

 

Dozavimas vaikams jaunesniems kaip 18 metų

Vaikams nerekomenduojama vartoti simvastatino, nes jo saugumas ir veiksmingumas nebuvo nustatytas.

 

Dozavimas senyvo amžiaus pacientams

Dozės koreguoti nereikia.

 

Gydymo trukmė

Jūs turėsite vartoti simvastatiną pakankamai ilgai.  Jūsų gydytojas nurodys, kiek laiko Jums reikės vartoti šį vaistą.

 

Pavartojus per didelę Simvastatin Accord  dozę

Pavartojus per didelę Simvastatin Accord  dozę, nedelsiant kreiptis į gydytoją, vaistininką arba artimiausią ligoninę.

 

Pamiršus pavartoti Simvastatin Accord

Jeigu pamiršote išgerti Simvastatin Accord , toliau gerkite įprastą dozę.  Vietoj praleistosios dvigubos dozės gerti negalima.  Kitą dieną tęskite gydymą kaip įprasta.

 

Nustojus vartoti Simvastatin Accord

Gerkite Simvastatin Accord , kol Jūsų gydytojas neliepia nutraukti jo vartojimo. Jeigu nustosite vartoti Simvastatin Accord , Jūsų cholesterolio kiekis kraujyje gali vėl padidėti.

 

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

 

 

4.       G

 

APKLAUSA/ KONKURSAS
Klausimas:
Ar Jus veikia mėnulio pilnatis?
Atsakymai:
Taip, sunkiau užmigti
Taip, aplinkinių elgesys tampa keistas
Manęs neveikia
Rezultatai
 
2009 © Infomed.lt Visos teisės saugomos įstatymo. Kontaktai | Reklama
HexaPortal v1.7