Ieškoti
Geriausia prekių paieška internete, elektroninės parduotuvės
   
Daugiau:

Susiję straipsniai:

SOLPADEINE TAB. N12

Vaistai > Nervų sistemą veikiantys vaistai > Skausmą ir karščiavimą mažinantys vaistai
  Gamintojas:
SMITHKLINE BEECHAM

PAKUOTĖS LAPELIS: INFORMACIJA VARTOTOJUI

Solpadeine tabletės
Paracetamolis, kodeino fosfato hemihidratas, kofeinas

Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija.
Šio vaisto galima įsigyti be recepto, tačiau Solpadeine reikėtų vartoti tiksliai, kaip nurodyta, kad poveikis būtų geriausias.
- Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
- Jeigu norite sužinoti daugiau arba pasitarti, kreipkitės į vaistininką.
- Jeigu simptomai pasunkėjo arba per 3 dienas nepalengvėjo, būtina kreiptis į gydytoją.
Jeigu pasireiškia sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.Lapelio turinys
1. Kas yra Solpadeine ir kam jis vartojamas
2. Kas žinotina prieš vartojant Solpadeine
3. Kaip vartoti Solpadeine
4. Galimas šalutinis poveikis
5. Kaip laikyti Solpadeine
6. Kita informacija 1. KAS YRA SOLPADEINE IR KAM JIS VARTOJAMAS

Indikacijos Silpnam ir vidutiniam skausmui (sąnarių, nugaros, galvos ir migreniniam, menstruaciniam, neuralginiam bei dantų) malšinti. Peršalimo ir gripo simptomams lengvinti.

Savybės: Solpadeine sudėtyje yra trijų veikliųjų medžiagų: paracetamolio, kuris malšina skausmą ir mažina karščiavimą, kodeino fosfato bei kofeino, kurie kartu greitai ir stipriai malšina skausmą.
2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT SOLPADEINE

Solpadeine vartoti negalima:
- jeigu yra padidėjęs jautrumas (alergija) paracetamoliui, kodeino fosfato hemihidratui, kofeinui arba bet kuriai pagalbinei medžiagai;
- kartu su kitais vaistais, kurių sudėtyje yra paracetamolio;
- jeigu sergate astma ir Jums būna astmos priepuolių.
vaikams, jaunesniems kaip 12 metų.

Specialių atsargumo priemonių reikia
- jeigu Jūs sergate sunkia inkstų ar kepenų liga,
- jeigu esate nėščia,
jeigu vartojate vaistų nuo depresijos arba kvėpavimo sutrikimų;
jei vartojate vaistų nuo pykinimo, vėmimo arba padidėjusios cholesterolio kiekio kraujyje.

Nėštumas ir žindymo laikotarpis
Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.
Epidemiologiniai nėščių moterų tyrimai parodė, kad paracetamolis, kai jo vartojama rekomenduojamomis dozėmis, sveikatai žalingo poveikio nesukelia, tačiau kodeino vartoti nėštumo laikotarpiu nerekomenduojama. Vartoti galima tik gydytojui paskyrus.

Žindymo laikotarpiu nevartokite šio vaisto ir bet kokio vaisto, kuriame yra kodeino, nebent juos paskirtų Jūsų gydytojas. Vartojant šiuos vaistus galima pakenkti kūdikiui.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas
Solpadeine gali sukelti mieguistumą. Jei jaučiatės mieguistas, nevairuokite ir nevaldykite mechanizmų. 3. KAIP VARTOTI SOLPADEINE

Solpadeine visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Dozė: suaugusiesiems ir vyresniems nei 12 metų vaikams
Gerkite po dvi tabletes, jei reikia, iki keturių kartų per dieną. Nevartokite jų dažniau nei kas keturias valandas ir ne daugiau kaip 4 dozes (8 tabletes) per bet kurias 24 valandas.

Neduokite vaisto jaunesniems nei 12 metų vaikams.

Jei ligos požymiai atkakliai laikosi, kreipkitės į savo gydytoją.

Nevartokite didesnės dozės, negu nurodyta, ir negerkite vaisto ilgiau kaip 3 dienas iš eilės, nebent Jūsų gydytojas nurodė kitaip. Vaiste yra kodeino – pavartojus ilgiau ,o po to nutraukus vaisto vartojimą, gali atsirasti nerimas ir irzlumas. Jeigu Jums reikia ir toliau vartoti šį vaistą, nedelsdami pasitarkite su gydytoju.

Pavartojus per didelę Solpadeine dozę
Kai paracetamolio perdozuojama, jis gali sukelti kepenų veiklos nepakankamumą. Jei Jūs išgėrėte didesnę nei rekomenduojamą vaisto dozę, nedelsdami kreipkitės į savo gydytoją, net jei blogai nesijaučiate.

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

Solpadeine, kaip ir visi kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

Nepageidaujamas paracetamolio poveikis pasitaiko retai. Galimos alerginės reakcijos, pvz., odos bėrimas. Nuo kodeino gali užkietėti viduriai, pykinti, atsirasti svaigulys ar mieguistumas. Bet toks nepageidaujamas poveikis, kai vaistas vartojamas įprastai, pasitaiko labai retai. Kai vartojant Solpadeine tabletes daug geriama arbatos ar kavos, gali padidėti dirglumas ir atsirasti nerimas. Jei Jūs patyrėte bet kokį neįprastą vaisto poveikį, pasitarkite su savo gydytoju.

Jeigu pasireiškia sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.5. KAIP LAIKYTI SOLPADEINE

Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 °C temperatūroje.

Ant lizdinės plokštelės ir dėžutės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, Solpadeine vartoti negalima. Vaistas tinka vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

6. KITA INFORMACIJA

Solpadeine sudėtis

- Veikliosios medžiagos yra paracetamolis, kodeinas ir kofeinas. Vienoje tabletėje yra 500 mg paracetamolio, 8 mg kodeino fosfato hemihidrato ir 30 mg kofeino.
- Pagalbinės medžiagos yra pregelifikuotas krakmolas, kukurūzų krakmolas, kalio sorbatas, povidonas, mikrokristalinė celiuliozė, talkas, stearino rūgštis, magnio stearatas, hipromeliozė ir karmosinas (E122)

Solpadeine išvaizda ir kiekis pakuotėje

Kapsulės formos tabletės, kurių vienoje pusėje raudonai užrašyta “Solpadeine”.
Solpadeine tiekiamas kartono dėžutėje arba kartoninėje/PVC piniginės formos pakuotėje, kurioje yra PVC/aliuminio folijos lizdinės plokštelės. Pakuotėje 12 tablečių.

Rinkadaros teisės turėtojas ir Gamintojas

Rinkadaros teisės turėtojas
GlaxoSmithKline Consumer Healthcare, GlaxoSmithKline Export!Ltd, Brentford, TW8 9GS, D. Britanija

Gamintojas
GlaxoSmithKline Dungarvan Ltd, Knockbrack, Dungarvan,
Co. Waterford, Airijos respublika

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą.

UAB „GlaxoSmithKline Lietuva“
A. Goštauto g. 40A
Vilnius LT-01112
Tel. +370 5 264 90 00
Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą patvirtintas 2008-03-05Naujausia pakuotės lapelio redakcija pateikiama valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos (VVKT) interneto svetainėje http://www.vvkt.lt/
I PRIEDAS

PREPARATO CHARAKTERISTIKŲ SANTRAUKA

1. VAISTINIO PREPARATO PAVADINIMAS

Solpadeine tabletės2. KOKYBINĖ IR KIEKYBINĖ SUDĖTIS

Vienoje tabletėje yra 500 mg paracetamolio, 8 mg kodeino fosfato hemihidrato ir 30 mg kofeino.

Visos pagalbinės medžiagos išvardytos 6.1 skyriuje.3. FARMACINĖ FORMA

Tabletė.
Kapsulės formos tabletės, kurių vienoje pusėje raudonai užrašyta “Solpadeine”.4. KLINIKINĖS SAVYBĖS

4.1. Terapinės indikacijos

Silpno ir vidutinio skausmo (sąnarių, nugaros, galvos ir migreninio, menstruacinio, neuralginio bei dantų) malšinimas.
Peršalimo ir gripo simptomų lengvinimas.

4.2. Dozavimas ir vartojimo metodas

Suaugusiesiems (ir senyvo amžiaus): po 2 tabletes, jei reikia, nuo 3 iki 4 kartų per dieną. Negalima dozės gerti dažniau nei kas 4 valandas ir ne daugiau kaip 4 dozes per bet kurias 24 valandas.
Vaikams: jaunesniems nei 12 metų vaikams vaistinio preparato skirti negalima.
Pacientą reikia perspėti, kad jei simptomai išlieka ilgiau kaip tris dienas, reikia pasitarti su gydytoju.

4.3. Kontraindikacijos

Padidėjęs jautrumas paracetamoliui, kodeinui, kofeinui ir bet kuriai pagalbinei medžiagai. Būklės, kai kodeinas kontraindikuojamas, pvz., ūminė bronchų astma, susilpnėjęs kvėpavimas, galvos trauma, padidėjęs intrakranialinis spaudimas, taip pat po tulžies latakų operacijų.
Vaikai iki 12 metų.

4.4. Specialūs įspėjimai ir atsargumo priemonės

Jei diagnozuotas sunkus kepenų ar inkstų funkcijos nepakankamumas, prieš vartojant šį vaistinį preparatą reikia pasiklausti gydytojo patarimo. Perdozavimo pavojus didesnis tiems pacientams, kurie serga necirozine alkoholio sukelta kepenų liga.

Vaistinį preparatą reikėtų atsargiai vartoti bet kuriam pacientui, kurio ligą gali pabloginti opioidai, ypač pagyvenusiems pacientams, kurių centrinė nervų sistema ir virškinamasis traktas ypač jautrūs opioidų poveikiui, taip pat, kai vartojami CNS slopinantys vaistiniai preparatai, kai hipertrofuota prostata, kai dėl uždegimo ar susiaurėjimo sutrikusi žarnų veikla.

Jei vartojant šias tabletes pacientas kartu daug geria kavos ar arbatos, gali atsirasti įtampa ir padidėti dirglumas.Vartojant per ilgai ar per daug analgetikų, kurių sudėtyje yra kodeino (ilgiau negu 3 dienas ir/ar didesnes dozes nei rekomenduojama) gali kilti priklausomybės pavojus, įskaitant ir nutraukimo simptomus, atsirandančius staigiai nutraukus gydymą.

Pacientą reikia perspėti, kad kartu su šiuo vaistiniu preparatu nevartotų kitų vaistinių preparatų, kurių sudėtyje yra paracetamolio.4.5. Sąveika su kitais vaistiniais preparatais ir kitokia sąveika

Metoklopramidas ar domperidonas gali didinti paracetamolio absorbcijos greitį. Cholestiraminas gali mažinti paracetamolio absorbciją. Ilgai ir reguliariai kasdien vartojamas paracetamolis gali sustiprinti varfarino ir kitų kumarinų kraujo krešėjimą mažinantį poveikį ir dėl to padidinti kraujavimo riziką. Retkarčiais vartojamas paracetamolis reikšmingo poveikio krešėjimui nesukelia.

Kodeino reikia atsargiai skirti pacientams, kurie vartoja monoaminooksidazės inhibitorių. Kodeinas gali sustiprinti CNS slopinančių medžiagų (ir alkoholio) poveikį. Mažai tikėtina, kad vartojant rekomenduojamą vaistinio preparato dozę, ši sąveika būtų reikšminga.

4.6. Nėštumas ir žindymo laikotarpis

Nėra pakankamai duomenų apie kodeino saugumą nėštumo laikotarpiu, tačiau nėštumo metu atlikti epidemiologiniai tyrimai parodė, kad rekomenduojamomis dozėmis vartojamas paracetamolis ir kofeinas nesukelia jokio kenksmingo poveikio. Šio vaistinio preparato pacientės turi vartoti tik gydytojo nurodymu.

Žindančioms moterims, kurių organizme kodeinas greitai metabolizuojamas, gali atsirasti didesni kiekiai morfino serume ir piene. Morfino toksinis poveikis kūdikiui gali sukelti per didelį mieguistumą, hipotoniją, žindimo ir kvėpavimo sutrikimus. Sunkiais atvejais gali pasireikšti sunkus kvėpavimo slopinimas ir ištikti mirtis. Reikia vartoti mažiausią veiksmingą dozę ir kuo trumpiau. Žindančias motinas reikia informuoti, kad jos atidžiai stebėtų kūdikį gydymo laikotarpiu ir patebėjusios morfino toksinio poveikio simptomų, pvz., padidėjusį mieguistumą ar sedaciją, žindimo sutrikimą, kvėpavimo sutrikimą, sumažėjusį tonusą, tuoj pat kreiptųsi gydytojo pagalbos. Nereikėtų vartoti vaistinių preparatų, kuriuose yra kodeino, nebent juos paskirtų gydytojas

4.7. Poveikis gebėjimui vairuoti ir valdyti mechanizmus

Solpadeine gali sukelti mieguistumą.

4.8. Nepageidaujamas poveikis

Kraujo ir limfinės sistemos sutrikimai
Labai reti (<1/10 000): kraujo diskrazijos, įskaitant trombocitopeniją ir agranulocitozę.

Odos ir poodinio audinio sutrikimai
Labai reti (<1/10 000): alerginis dermatitas*.
*padidėjusio jautrumo reakcijos, įskaitant odos išbėrimą ir angioedemą.

Psichikos sutrikimai
Labai reti (<1/10 000): nemiga ir neramumas.

Kaip pranešama, su kodeinu susijusios nepageidaujamos reakcijos – tai pykinimas, vėmimas, pakili nuotaika, svaigulys ir vidurių užkietėjimas.

4.9. Perdozavimas

Gerai pastebimi kodeino toksinio poveikio simptomai yra pykinimas bei vėmimas, taip pat gali būti kvėpavimo ir kraujotakos sistemų slopinimo požymių. Patariama plauti skrandį. Jei pasireiškia stiprus CNS slopinimas, gali prireikti daryti dirbtinį kvėpavimą, duoti kvėpuoti deguonies ir gali prireikti švirkšti naloksono.

Paracetamolio perdozavimo simptomai, atsirandantys per pirmąsias 24 val., yra blyškumas, pykinimas, vėmimas, anoreksija ir pilvo skausmas. Kepenų pažeidimas gali pasireikšti praėjus 12–48 val. po perdozavimo. Gali sutrikti gliukozės metabolizmas, pasireikšti metabolinė acidozė. Sunkiai apsinuodijus, kepenų nepakankamumas gali progresuoti ir atsirasti encefalopatija, koma ir mirtis. Be to, net jei nėra sunkaus kepenų pažeidimo, gali pasireikšti ūminis inkstų nepakankamumas su ūmine inkstų kanalėlių nekroze. Gali prasidėti širdies aritmija ir pankreatitas. Suaugusiems žmonėms gali būti pažeistos kepenys išgėrus 10 g ar daugiau paracetamolio. Manoma, kad paracetamolio toksinio metabolito perteklius visam laikui prisijungia prie kepenų audinio (kai paracetamolis geriamas įprastinėmis dozėmis, paprastai šis metabolitas visiškai detoksikuojamas glutationo).

Jei žmogus išgėrė per didelę paracetamolio dozę, jį būtina nedelsiant gydyti. Nepaisant to, kad nėra ryškių ankstyvų simptomų, pacientus reikėtų skubiai siųsti į ligoninę, kad būtų suteikta skubi medicinos pagalba. Pacientams, kurie per paskutines 4 valandas išgėrė apie 7,5 g ar daugiau paracetamolio, reikia išplauti skrandį. Gali prireikti leisti į veną N-acetilcisteino arba duoti gerti metionino, kurie yra veiklūs ne mažiau kaip 48 valandas po apsinuodijimo. Reikia turėti galimybę taikyti bendrąsias palaikomąsias priemones.

Per didelė kofeino dozė gali sukelti nervingumą, neramumą, nemigą, sujaudinimą, gausesnį šlapimo išskyrimą, veido paraudimą, raumenų mėšlungį, virškinimo trakto sutrikimą, tachikardiją arba širdies ritmo sutrikimą, padriką mąstymą ir kalbą, psichomotorinį sujaudinimą ar periodus, kai ligonis nejaučia nuovargio. 5. FARMAKOLOGINĖS SAVYBĖS

5.1. Farmakodinaminės savybės

Farmakoterapinė grupė – kiti analgetikai ir antipiretikai, ATC kodas – N02BE71.

Paracetamolis – tai gerai žinomas analgetikas; kofeinas pasižymi centrinę nervų sistemą aktyvinančiu ir silpnu diurezę skatinančiu poveikiu. Kodeino fosfatui būdingas vidutinio stiprumo skausmą malšinantis ir silpnas kosulį slopinantis poveikis.

5.2. Farmakokinetinės savybės

Paracetamolis greitai ir beveik visas absorbuojamas iš virškinamojo trakto. Didžiausia vaistinio preparato koncentracija plazmoje susidaro po 30 – 60 minučių; pusinės eliminacijos iš plazmos periodas – 1-4 valandos. Paracetamolis palyginti vienodai pasiskirsto daugelyje organizmo skysčių ir įvairiai jungiasi su baltymais. Vaistinis preparatas pasišalina beveik tik per inkstus konjuguotų metabolitų pavidalu.

Išgertas kodeino fosfatas gerai absorbuojamas ir plačiai pasiskirsto po organizmą. 86% išgertos dozės pasišalina su šlapimu per 24 valandas – 40 - 70% laisvo arba konjuguoto kodeino, 5 - 15% – laisvo arba konjuguoto morfino, 10 - 20% – laisvo arba konjuguoto norkodeino pavidalu ir galimi pėdsakai laisvo ar konjuguoto normorfino.

Išgertas kofeinas greitai, bet nereguliariai absorbuojamas iš virškinamojo trakto; absorbcija priklauso nuo terpės pH. Išgėrus 100 mg dozę, didžiausia koncentracija plazmoje – 1,5-2 mcg/ml – susidaro per 1 – 2 valandas. Pusinės eliminacijos iš plazmos periodas – 4-10 valandų. Kofeinas greitai pasiskirsto organizmo vandeninėje terpėje ir maždaug 15% jo jungiasi su plazmos baltymais. Per 48 valandas 45% dozės pašalinama su šlapimu 1-metilksantino ir 1-metilšlapimo rūgšties pavidalu.

5.3. Ikiklinikinių saugumo tyrimų duomenys

Nėra jokių reikšmingų ikiklinikinių tyrimų duomenų, nepaminėtų kituose šios „Preparato charakteristikų santraukos“ skyriuose.6. FARMACINĖ INFORMACIJA

6.1. Pagalbinių medžiagų sąrašas

Tabletės branduolys
Pregelifikuotas krakmolas
Kukurūzų krakmolas
Kalio sorbatas
Povidonas
Mikrokristalinė celiuliozė
Talkas
Stearino rūgštis
Magnio stearatas.

Spaustuviniai dažai
Hipromeliozė
Karmosinas (E122)

6.2. Nesuderinamumas

Duomenys nebūtini.

6.3. Tinkamumo laikas

3 metai.

6.4. Specialios laikymo sąlygos

Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 °C temperatūroje.

6.5. Pakuotė ir jos turinys

Kartono dėžutė arba kartoninė/PVC piniginės formos pakuotė, kurioje yra PVC/aliuminio folijos lizdinės plokštelės. Pakuotėje 12 tablečių.

6.6. Specialūs reikalavimai atliekoms tvarkyti

Specialių reikalavimų nėra.7. RINKODAROS TEISĖS TURĖTOJAS

GlaxoSmithKline Consumer Healthcare
GlaxoSmithKline Export!Ltd
Brentford TW8 9GS
Jungtinė Karalystė8. RINKODAROS TEISĖS NUMERIS

LT/1/95/0859/0019. RINKODAROS TEISĖS SUTEIKIMO / ATNAUJINIMO DATA

2007-10-1510. TEKSTO PERŽIŪROS DATA

2008-03-05

Naujausia vaistinio preparato charakteristikų santraukos redakcija pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos (VVKT) interneto svetainėje http://www.vvkt.lt/

II PRIEDAS

RINKODAROS SĄLYGOS

A. GAMYBOS LICENCIJOS TURĖTOJAS (-AI), ATSAKINGAS (-I) UŽ SERIJŲ IŠLEIDIMĄ

B. RINKODAROS TEISĖS SĄLYGOSA. GAMYBOS LICENCIJOS TURĖTOJAS (-AI), ATSAKINGAS (-I) UŽ SERIJŲ IŠLEIDIMĄ

Gamintojo (-ų), atsakingo (-ų) už serijų išleidimą, pavadinimas (-ai) ir adresas (-ai)

GlaxoSmithKline Dungarvan Ltd.
Knockbrack
Dungarvan
County Waterford
AirijaB. RINKODAROS TEISĖS SĄLYGOS

• TIEKIMO IR VARTOJIMO SĄLYGOS AR APRIBOJIMAI, TAIKOMI RINKODAROS TEISĖS TURĖTOJUI

Nereceptinis vaistinis preparatas

• SĄLYGOS AR APRIBOJIMAI, SKIRTI SAUGIAM IR VEIKSMINGAM VAISTINIO PREPARATO VARTOJIMUI UŽTIKRINTI

Nebūtini.

• KITOS SĄLYGOS

Nėra.III PRIEDAS

ŽENKLINIMAS IR PAKUOTĖS LAPELIS


A. ŽENKLINIMAS

INFORMACIJA ANT IŠORINĖS (JEI JOS NĖRA – VIDINĖS) PAKUOTĖS
KATONO DĖŽUTĖ

1. VAISTINIO PREPARATO PAVADINIMAS

Solpadeine tabletės
Paracetamolis/ Kodeinas/ Kofeinas2. VEIKLIOJI MEDŽIAGA IR JOS KIEKIS

Vienoje tabletėje yra 500 mg paracetamolio, 8 mg kodeino fosfato hemihidrato ir 30 mg kofeino.3. PAGALBINIŲ MEDŽIAGŲ SĄRAŠAS

Sudėtyje yra karmosino (E122).4. FARMACINĖ FORMA IR KIEKIS PAKUOTĖJE

12 tablečių5. VARTOJIMO METODAS IR BŪDAS

Vartoti per burną.
Prieš vartojimą perskaitykite pakuotės lapelį.6. SPECIALUS ĮSPĖJIMAS, KAD VAISTINĮ PREPARATĄ BŪTINA LAIKYTI VAIKAMS NEPASIEKIAMOJE IR NEPASTEBIMOJE VIETOJE

Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.7. KITAS SPECIALUS ĮSPĖJIMAS (JEI REIKIA)

Jeigu simptomai neišnyksta, kreipkitės į savo gydytoją.
Jaunesniems kaip 12 metų vaikams preparato vartoti nerekomenduojama.
Nevartoti kartu su kitais vaistais, kurių sudėtyje yra paracetamolio.
Sudėtyje yra kodeino. Nevartoti ilgiau kaip 3 paras iš eilės, nebent taip nurodė gydytojas.8. TINKAMUMO LAIKAS

Tinka iki9. SPECIALIOS LAIKYMO SĄLYGOS

Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 (C temperatūroje.10. SPECIALIOS ATSARGUMO PRIEMONĖS DĖL NESUVARTOTO VAISTINIO PREPARATO AR JO ATLIEKŲ TVARKYMO (JEI REIKIA)11. RINKODAROS TEISĖS TURĖTOJO PAVADINIMAS IR ADRESAS

GlaxoSmithKline Consumer Healthcare
GlaxoSmithKline Export Ltd.
Brentford TW8 9GS
Jungtinė Karalystė12. RINKODAROS TEISĖS NUMERIS

LT/1/95/0859/00113. SERIJOS NUMERIS

Serija 14. PARDAVIMO (IŠDAVIMO) TVARKA

Nereceptinis vaistinis preparatas.15. VARTOJIMO INSTRUKCIJA

Indikacijos. Silpnam ir vidutiniam skausmui (sąnarių, nugaros, galvos ir migreniniam, menstruaciniam, neuralginiam bei dantų) malšinti. Peršalimo ir gripo simptomams lengvinti.

Dozavimas. Suaugusiems žmonėms ir vyresniems kaip 12 metų vaikams gerti po 2 tabletes ne daugiau kaip 4 kartus per parą (pagal poreikį). Vartoti ne dažniau kaip kas 4 valandas ir ne daugiau 8 tablečių per parą.

16. INFORMACIJA BRAILIO RAŠTU

Solpadeine tabletes

2008-02-15
MINIMALI INFORMACIJA ANT LIZDINIŲ PLOKŠTELIŲ1. VAISTINIO PREPARATO PAVADINIMAS

Solpadeine tabletės
Paracetamolis/ Kodeinas/ Kofeinas2. RINKODAROS TEISĖS TURĖTOJO PAVADINIMAS

GlaxoSmithKline Consumer Healthcare3. TINKAMUMO LAIKAS

EXP

4. SERIJOS NUMERIS

Lot (Numeris)5. KITA
2008-02-15B. PAKUOTĖS LAPELIS

PAKUOTĖS LAPELIS: INFORMACIJA VARTOTOJUI

Solpadeine tabletės
Paracetamolis, kodeino fosfato hemihidratas, kofeinas

Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija.
Šio vaisto galima įsigyti be recepto, tačiau Solpadeine reikėtų vartoti tiksliai, kaip nurodyta, kad poveikis būtų geriausias.
- Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
- Jeigu norite sužinoti daugiau arba pasitarti, kreipkitės į vaistininką.
- Jeigu simptomai pasunkėjo arba per 3 dienas nepalengvėjo, būtina kreiptis į gydytoją.
Jeigu pasireiškia sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.Lapelio turinys
1. Kas yra Solpadeine ir kam jis vartojamas
2. Kas žinotina prieš vartojant Solpadeine
3. Kaip vartoti Solpadeine
4. Galimas šalutinis poveikis
5. Kaip laikyti Solpadeine
6. Kita informacija 1. KAS YRA SOLPADEINE IR KAM JIS VARTOJAMAS

Indikacijos Silpnam ir vidutiniam skausmui (sąnarių, nugaros, galvos ir migreniniam, menstruaciniam, neuralginiam bei dantų) malšinti. Peršalimo ir gripo simptomams lengvinti.

Savybės: Solpadeine sudėtyje yra trijų veikliųjų medžiagų: paracetamolio, kuris malšina skausmą ir mažina karščiavimą, kodeino fosfato bei kofeino, kurie kartu greitai ir stipriai malšina skausmą.
2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT SOLPADEINE

Solpadeine vartoti negalima:
- jeigu yra padidėjęs jautrumas (alergija) paracetamoliui, kodeino fosfato hemihidratui, kofeinui arba bet kuriai pagalbinei medžiagai;
- kartu su kitais vaistais, kurių sudėtyje yra paracetamolio;
- jeigu sergate astma ir Jums būna astmos priepuolių.
vaikams, jaunesniems kaip 12 metų.

Specialių atsargumo priemonių reikia
- jeigu Jūs sergate sunkia inkstų ar kepenų liga,
- jeigu esate nėščia,
jeigu vartojate vaistų nuo depresijos arba kvėpavimo sutrikimų;
jei vartojate vaistų nuo pykinimo, vėmimo arba padidėjusios cholesterolio kiekio kraujyje.

Nėštumas ir žindymo laikotarpis
Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.
Epidemiologiniai nėščių moterų tyrimai parodė, kad paracetamolis, kai jo vartojama rekomenduojamomis dozėmis, sveikatai žalingo poveikio nesukelia, tačiau kodeino vartoti nėštumo laikotarpiu nerekomenduojama. Vartoti galima tik gydytojui paskyrus.

Žindymo laikotarpiu nevartokite šio vaisto ir bet kokio vaisto, kuriame yra kodeino, nebent juos paskirtų Jūsų gydytojas. Vartojant šiuos vaistus galima pakenkti kūdikiui.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas
Solpadeine gali sukelti mieguistumą. Jei jaučiatės mieguistas, nevairuokite ir nevaldykite mechanizmų. 3. KAIP VARTOTI SOLPADEINE

Solpadeine visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Dozė: suaugusiesiems ir vyresniems nei 12 metų vaikams
Gerkite po dvi tabletes, jei reikia, iki keturių kartų per dieną. Nevartokite jų dažniau nei kas keturias valandas ir ne daugiau kaip 4 dozes (8 tabletes) per bet kurias 24 valandas.

Neduokite vaisto jaunesniems nei 12 metų vaikams.

Jei ligos požymiai atkakliai laikosi, kreipkitės į savo gydytoją.

Nevartokite didesnės dozės, negu nurodyta, ir negerkite vaisto ilgiau kaip 3 dienas iš eilės, nebent Jūsų gydytojas nurodė kitaip. Vaiste yra kodeino – pavartojus ilgiau ,o po to nutraukus vaisto vartojimą, gali atsirasti nerimas ir irzlumas. Jeigu Jums reikia ir toliau vartoti šį vaistą, nedelsdami pasitarkite su gydytoju.

Pavartojus per didelę Solpadeine dozę
Kai paracetamolio perdozuojama, jis gali sukelti kepenų veiklos nepakankamumą. Jei Jūs išgėrėte didesnę nei rekomenduojamą vaisto dozę, nedelsdami kreipkitės į savo gydytoją, net jei blogai nesijaučiate.

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

Solpadeine, kaip ir visi kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

Nepageidaujamas paracetamolio poveikis pasitaiko retai. Galimos alerginės reakcijos, pvz., odos bėrimas. Nuo kodeino gali užkietėti viduriai, pykinti, atsirasti svaigulys ar mieguistumas. Bet toks nepageidaujamas poveikis, kai vaistas vartojamas įprastai, pasitaiko labai retai. Kai vartojant Solpadeine tabletes daug geriama arbatos ar kavos, gali padidėti dirglumas ir atsirasti nerimas. Jei Jūs patyrėte bet kokį neįprastą vaisto poveikį, pasitarkite su savo gydytoju.

Jeigu pasireiškia sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.5. KAIP LAIKYTI SOLPADEINE

Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 °C temperatūroje.

Ant lizdinės plokštelės ir dėžutės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, Solpadeine vartoti negalima. Vaistas tinka vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

6. KITA INFORMACIJA

Solpadeine sudėtis

- Veikliosios medžiagos yra paracetamolis, kodeinas ir kofeinas. Vienoje tabletėje yra 500 mg paracetamolio, 8 mg kodeino fosfato hemihidrato ir 30 mg kofeino.
- Pagalbinės medžiagos yra pregelifikuotas krakmolas, kukurūzų krakmolas, kalio sorbatas, povidonas, mikrokristalinė celiuliozė, talkas, stearino rūgštis, magnio stearatas, hipromeliozė ir karmosinas (E122)

Solpadeine išvaizda ir kiekis pakuotėje

Kapsulės formos tabletės, kurių vienoje pusėje raudonai užrašyta “Solpadeine”.
Solpadeine tiekiamas kartono dėžutėje arba kartoninėje/PVC piniginės formos pakuotėje, kurioje yra PVC/aliuminio folijos lizdinės plokštelės. Pakuotėje 12 tablečių.

Rinkadaros teisės turėtojas ir Gamintojas

Rinkadaros teisės turėtojas
GlaxoSmithKline Consumer Healthcare, GlaxoSmithKline Export!Ltd, Brentford, TW8 9GS, D. Britanija

Gamintojas
GlaxoSmithKline Dungarvan Ltd, Knockbrack, Dungarvan,
Co. Waterford, Airijos respublika

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą.

UAB „GlaxoSmithKline Lietuva“
A. Goštauto g. 40A
Vilnius LT-01112
Tel. +370 5 264 90 00
Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą patvirtintas 2008-03-05Naujausia pakuotės lapelio redakcija pateikiama valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos (VVKT) interneto svetainėje http://www.vvkt.lt/

 

APKLAUSA/ KONKURSAS
Klausimas:
Ar Jus veikia mėnulio pilnatis?
Atsakymai:
Taip, sunkiau užmigti
Taip, aplinkinių elgesys tampa keistas
Manęs neveikia
Rezultatai
 
2009 © Infomed.lt Visos teisės saugomos įstatymo. Kontaktai | Reklama
HexaPortal v1.7