Ieškoti
Geriausia prekių paieška internete, elektroninės parduotuvės
   
Daugiau:

Susiję straipsniai:

SUPRASTIN 25MG TAB. N20

Vaistai > Sistemiškai veikiantys hormonų preparatai, išskyrus lytinius hormonus ir insulinus > Antihistamininiai vaistai (nuo alergijos)
  Gamintojas:
EGIS

B. INFORMACINIS LAPELIS
INFORMACINIS LAPELIS: INFORMACIJA VARTOTOJUI
Suprastin 25 mg tabletės
Chloropiramino hidrochloridas

Prieš pradėdami vartoti šį vaistą, atidžiai perskaitykite visą informacinį lapelį.
- Neišmeskite šio lapelio. Gali prireikti vėl jį perskaityti.
- Jeigu kiltų bet kokių klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
Šis vaistas skirtas Jums. Kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti net tokiu atveju, jeigu jų ligos simptomai yra tokie patys kaip Jūsų.
Jeigu pasireiškia stiprus šalutinis poveikis arba jeigu atsiranda šiame lapelyje neminėtas šalutinis poveikis, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.Lapelio turinys
1. Kas yra Suprastin ir nuo ko jis vartojamas
2. Kas žinotina prieš vartojant Suprastin
3. Kaip vartoti Suprastin
4. Galimas šalutinis poveikis
5. Kaip laikyti Suprastin
6. Kita informacija1. KAS YRA SUPRASTIN IR NUO KO JIS VARTOJAMAS

Suprastin priklauso antihistamininių preparatų grupei. Šios grupės vaistai vartojami alergijos simptomams šalinti.
Gydytojas šį vaistą gali paskirti cheminių medžiagų, vaistų ar augalų sukeltam odos bėrimui gydyti. Vaistą gali skirti asmenims, sergantiems sezonine alergija, šienlige arba tiems, kuriems po vabzdžio įgėlimo pasireiškė staigi reakcija.
Suprastin taip pat galima gydyti sunkias sistemines reakcijas. 2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT SUPRASTIN

Suprastin vartoti draudžiama:
jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) chloropiramino hidrochloridui arba bet kuriai pagalbinei Suprastin medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje „Suprastin sudėtyje yra“);
nėščioms moterims ir žindyvėms;
jeigu yra ūminis astmos priepuolis;
naujagimiams.

Specialių atsargumo priemonių reikia:
asmenims, sergantiems uždaro kampo glaukoma, kepenų arba širdies ir kraujagyslių ligomis, taip pat tiems, kuriems yra šlapimo susilaikymas arba prostatos hipertrofija; prieš vartodami Suprastin jie turi pasitarti su gydytoju.
Vartojant Suprastin draudžiama vartoti alkoholį ir degintis saulėje.

Kitų vaistų vartojimas
Prieš pradėdami vartoti Suprastin pasakykite gydytojui ar vaistininkui, jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitus vaistus, ypač jeigu žadate kartu vartoti raminamuosius, antidepresantus, atropiną ar analgetikus.

Suprastin vartojimas su maistu ir gėrimais
Vartojant Suprastin reikėtų vengti vartoti alkoholį.

Nėštumas ir žindymo laikotarpis
Nėštumo ir žindymo laikotarpiu Suprastin vartoti nereikėtų.
Jeigu Jūs esate nėščia arba žindote kūdikį, prieš pradėdama vartoti bet kokį vaistą, pasitarkite su gydytoju ar vaistininku.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas
Suprastin gali sukelti mieguistumą, todėl tiems asmenims, kurie vairuoja motorines transporto priemones ar valdo mechanizmus, šį preparatą vartoti draudžiama.

Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Suprastin medžiagas
Vienoje tabletėje yra 116 mg laktozės. Jeigu gydytojas Jums sakė, kad Jūs netoleruojate kai kurių cukrų, prieš pradėdami vartoti šį preparatą kreipkitės į savo gydytoją. 3. KAIP VARTOTI SUPRASTIN

Preparato dozes ir vartojimo laiką turi nurodyti gydytojas. Būtina griežtai laikytis gydytojo nurodymų. Tabletes reikia gerti nustatytu laiku. Jas reikia gerti valgio metu. Nerekomenduojama preparato vartoti vėlai vakare. Žemiau nurodytas rekomenduojamas dozavimas.
Laikydamiesi gydytojo nurodymų, suaugę žmonės turėtų gerti po 1 tabletę 3–4 kartus per dieną.
Dozavimas vaikams priklauso nuo jų amžiaus. Vaikai preparato gali gerti 2–3 kartus per dieną: 1–12 mėnesių amžiaus kūdikiai – po ¼ tabletės, 2–6 metų amžiaus vaikai – po ⅓ tabletės, o 7–14 metų amžiaus vaikai – po pusę tabletės.
Jeigu išgėrėte per didelę preparato dozę, nedelsdami kreipkitės į savo gydytoją arba vykite į artimiausios ligoninės priėmimo skyrių, nes per didelė dozė žmogui, o ypač kūdikiui ar vaikui, gali sukelti mirtį.

Pavartojus per didelę Suprastin dozę
Jeigu išgėrėte per didelę preparato dozę, nedelsdami kreipkitės į savo gydytoją arba vykite į artimiausios ligoninės priėmimo skyrių, nes per didelė dozė žmogui, o ypač kūdikiui ar vaikui, gali sukelti mirtį.
Perdozavimo simptomai panašūs į apsinuodijimo atropinu simptomus. Vaikams atsiranda sujaudinimo simptomai: haliucinacijos, ataksija, koordinacijos sutrikimas, atetozė, traukuliai. Vyzdžiai tampa fiksuoti arba išsiplėtę ir nereaguojantys į šviesą, atsiranda veido paraudimas, sinusinė tachikardija, šlapimo susilaikymas, burnos sausumas ir karščiavimas. Sunkiais atvejais galima koma ir širdies bei kraujagyslių sistemos kolapsas, kurie per 2–18 valandų gali pasibaigti mirtimi. Tačiau suaugusiems žmonėms hiperemijos ir karščiavimo gali nebūti. Jiems paprastai po sujaudinimo fazės prasideda traukuliai ir CNS slopinimas.
Gydymas. Dėl anticholinerginio poveikio, sulėtėja skrandžio turinio šalinimas, todėl per 12 val. po apsinuodijimo būtina išplauti skrandį ir skirti aktyvintos anglies. Papildomai reikėtų skirti aktyvintos anglies ir sekti širdies ir kraujagyslių bei kvėpavimo sistemų funkciją. Specifinio priešnuodžio nėra, todėl reikia skirti simptominį gydymą.

Pamiršus pavartoti Suprastin
Jei pamiršote pavartoti Suprastin dozę įprastu laiku, ją reikia išgerti kai tik tai prisiminsite. Jei atėjo laikas vartoti kitą dozę, vietoj jos dvigubos dozės vartoti negalima, nes gali atsirasti perdozavimas.

Nenutraukite vaisto vartojimo savarankiškai, nes Jūsų liga gali paūmėti.4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

Suprastin, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems.
Nutraukite Suprastin vartojimą ir nedelsdami praneškite savo gydytojui arba vykite į artimiausios ligoninės priėmimo skyrių, jei atsiranda bent vienas iš toliau paminėtų simptomų:
lūpų ar gerklės patinimas, dėl kurio pasunkėja rijimas ir kvėpavimas;
kolapsas (ūminis kraujagyslių nepakankamumas).
Šie šalutinio poveikio simptomai yra labai sunkūs, tačiau reti. Jei Jums šie simptomai pasireiškė, greičiausiai tai buvo sunki alerginė reakcija į Suprastin ir dėl to Jums gali prireikti skubios medicininės pagalbos ar gydymo ligoninėje.

Vartojant Suprastin gali atsirasti šie šalutinio poveikio simptomai: mieguistumas, galvos svaigimas, bendras silpnumas, nervingumas, drebulys, mėšlungis, galvos skausmas, regos ar koordinacijos sutrikimai; skrandžio veiklos sutrikimas, burnos sausumas, pykinimas, vėmimas, viduriavimas arba vidurių užkietėjimas; pasunkėjęs šlapinimasis, raumenų silpnumas, sumažėjęs kraujospūdis, neritminga širdies veikla, alerginė reakcija.
Jeigu atsiranda šiame lapelyje nepaminėtas šalutinis poveikis, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.5. KAIP LAIKYTI SUPRASTIN

Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.
Suprastin tinkamumo laikas nurodytas ant pakuotės. Tinkamumo laikui pasibaigus, vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.
Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 °C temperatūroje.
Laikyti gamintojo pakuotėje.6. KITA INFORMACIJA

Suprastin sudėtyje yra

- Veiklioji medžiaga yra chloropiramino hidrochloridas. Vienoje tabletėje yra 25 mg chloropiramino hidrochlorido.
- Pagalbinės medžiagos yra stearino rūgštis, želatina, karboksimetilkrakmolo natrio druska, talkas, bulvių krakmolas, laktozės monohidratas.

Kaip atrodo Suprastin ir jo pakuotės turinys
Aprašymas. Baltos ar pilkšvos, apvalios, plokščios, su aštriu krašteliu, bekvapės arba beveik bekvapės tabletės. Vienoje tabletės pusėje, pagal tabletės kraštą ratu, yra įspausta „SUPRASTIN“.
Pakuotė
20 tablečių, kurios yra lizdinėje plokštelėje arba rudo stiklo butelyje. Lizdinė plokštelė arba butelis ir informacinis lapelis yra įdėti į kartono dėžutę.

Registravimo liudijimo turėtojas
EGIS PHARMACEUTICALS PLC, 1106 Budapest, Keresztúri út 30-38, VENGRIJA

Gamintojai
EGIS PHARMACEUTICALS PLC, 1106 Budapest, Keresztúri út 30-38, VENGRIJA;
EGIS Pharmaceuticals PLC, 1165 Budapest Bökényföldi út 118-120, Vengrija.Informacinis lapelis paskutinį kartą patvirtintas 2009-06-18
I PRIEDAS

PREPARATO CHARAKTERISTIKŲ SANTRAUKA


1. VAISTINIO PREPARATO PAVADINIMAS

Suprastin 25 mg tabletės2. KOKYBINĖ IR KIEKYBINĖ SUDĖTIS

Veiklioji medžiaga
Vienoje tabletėje yra 25 mg chloropiramino hidrochlorido.

Pagalbinės medžiagos
Visos pagalbinės medžiagos išvardytos 6.1 skyriuje.3. VAISTO FORMA

Tabletė.

Aprašymas. Baltos ar pilkšvos, apvalios, plokščios, su aštriu krašteliu, bekvapės arba beveik bekvapės tabletės. Vienoje tabletės pusėje yra cirkuliariai įspaustas užrašas „SUPRASTIN“.4. KLINIKINĖ INFORMACIJA

Terapinės indikacijos

Alerginės ligos, pvz., sezoninis rinitas, konjunktyvitas, lėtinė dilgėlinė, kontaktinis dermatitas, maisto ir (arba) vaistų sukeltas odos bėrimas, sisteminė anafilaksinė reakcija, angioneurozinė edema.
Be to, šį preparatą galima vartoti esant niežėjimui ir juo slopinti vabzdžių įgėlimo sukeltą alergiją, mažinti dermografizmą.

Dozavimas ir vartojimo metodas

Paros dozė suaugusiems žmonėms – 75–100 mg, t. y. 1 tabletė 3–4 kartus per parą.

Vaikams
1–12 mėnesių amžiaus kūdikiams – ¼ tabletės 2–3 kartus per parą;
2–6 metų amžiaus vaikams – ⅓ tabletės 2–3 kartus per parą;
7–14 metų amžiaus vaikams – ½ tabletės 2–3 kartus per parą.
Tabletę reikėtų nuryti nekramtytą valgio metu, užsigeriant vandeniu.

Tolesnis gydymas ir (arba) dozės didinimas visų pirma priklauso nuo pasireiškiančio šalutinio poveikio. Paros dozė negali būti didesnė kaip 2 mg/kg kūno svorio.

Jei pasireiškė sunki alerginė reakcija arba įvyko anafilaksinis šokas, gydymą galima pradėti injekciniu Suprastin. Iš pradžių preparato reikia lėtai švirkšti į veną, vėliau – švirkšti į raumenis, o po to vartoti tabletes.

Kontraindikacijos

Preparato negalima vartoti:
jeigu yra padidėjęs jautrumas veikliajai arba bet kuriai pagalbinei medžiagai;
naujagimiams (neišnešiotiems ir išnešiotiems);
ištikus ūminiam astmos priepuoliui;
nėštumo ir žindymo laikotarpiu (žr. 4.6 skyrių).

4.4 Specialūs įspėjimai ir atsargumo priemonės

Suprastin reikėtų atsargiai vartoti senyvo amžiaus žmonėms, pacientams, kuriems yra kepenų funkcijos sutrikimas, ligoniams, sergantiems širdies ir kraujagyslių ligomis, uždaro kampo glaukoma, prostatos hipertrofija bei pacientams, kuriems yra šlapimo susilaikymas.
Vartojant Suprastin vėlai vakare, gali sustiprėti gastroezofaginio refliukso simptomai.
Suprastin vartojamas kartu su ototoksiniais preparatais, gali maskuoti ototoksinio poveikio simptomus.
Vaikams apsinuodijimas Suprastin gali būti mirtinas.
Pacientus reikia įspėti, kad vartojant Suprastin negalima vartoti alkoholio.

Vienoje tabletėje yra 116 mg laktozės. Pacientai, sergantys retomis paveldimomis galaktozės netoleravimo, Lapp laktazės stygiaus ar gliukozės ir galaktozės malabsorbcijos ligomis, šio preparato turėtų nevartoti.

Sąveika su kitais vaistiniais preparatais ir kitokia sąveika

Suprastin reikia atsargiai skirti kartu su migdomaisiais, raminamaisiais, sedaciją sukeliančiais analgetikais, MAO inhibitoriais, tricikliais antidepresantais, atropinu ir muskarinerginiais vaistais, nes gali sustiprėti jų poveikis.
Jei gydymo Suprastin metu vartojama alkoholio, sustiprėja slopinamas poveikis centrinei nervų sistemai.

4.6 Nėštumo ir žindymo laikotarpis

Pakankamų duomenų apie Suprastin saugumą nėštumo ir žindymo laikotarpiu nėra. Pastebėta, kad kai moterys paskutines dvi nėštumo savaites vartojo chloropiraminą, jis naujagimiams sukėlė retinopatiją, kuri būdinga neišnešiotiems naujagimiams. Preparato negalima vartoti pirmaisiais trimis nėštumo mėnesiais, paskutinėmis nėštumo savaitėmis ir žindymo laikotarpiu.

Poveikis gebėjimui vairuoti ir valdyti mechanizmus

Šis preparatas, ypač pirmuoju gydymo laikotarpiu, gali sukelti mieguistumą ir silpninti gebėjimą vairuoti motorines transporto priemones bei valdyti mašinas ir mechanizmus. Pacientus reikia įspėti apie laikiną negebėjimą atlikti išvardytus darbus.

Nepageidaujamas poveikis

Nervų sistemos sutrikimai
Sedacija, silpnumas, mieguistumas, ataksija, nervingumas, tremoras, traukuliai, galvos skausmas, regos sutrikimai.

Virškinimo trakto sutrikimai
Skrandžio veiklos sutrikimai, burnos sausumas, pykinimas, vėmimas, viduriavimas arba vidurių užkietėjimas.

Kiti sutrikimai
Dizurija, šlapimo susilaikymas, miopatija, hipotenzija, tachikardija, aritmijos, alergija, jautrumas šviesai, padidėjęs akispūdis, kardiomiopatija. Kraujo sistemos sutrikimai, agranuliocitozė, leukopenija, hemolizinė anemija pasireiškia labai retai.

4.9 Perdozavimas

Perdozavimo simptomai yra panašūs į apsinuodijimo atropinu simptomus. Vaikams atsiranda sujaudinimo simptomų: haliucinacijos, ataksija, koordinacijos sutrikimas, atetozė, traukuliai. Vyzdžiai gali tapti fiksuoti arba išsiplėtę ir nereaguojantys į šviesą, gali atsirasti veido raudonis, sinusinė tachikardija, šlapimo susilaikymas, burnos sausumas ir karščiavimas. Sunkiais atvejais galima koma ir širdies bei kraujagyslių sistemos kolapsas, kurie per 2–18 val. gali baigtis mirtimi. Tačiau suaugusiems žmonėms hiperemija ir karščiavimas pasireiškia nedažnai. Paprastai po sujaudinimo periodo prasideda traukuliai ir CNS slopinimas.
Gydymas. Dėl anticholinerginio poveikio skrandžio turinio pasišalinimas užtrunka ilgiau, todėl būtina per 12 val. po perdozavimo išplauti skrandį ir skirti aktyvintos anglies. Reikėtų papildomai skirti aktyvintos anglies ir sekti širdies bei kvėpavimo funkcijas. Specifinio priešnuodžio nėra, todėl reikia taikyti simptominį gydymą.5. FARMAKOLOGINĖS SAVYBĖS

5.1 Farmakodinaminės savybės

Farmakoterapinė grupė – sistemiškai veikiantys antihistaminiai preparatai, pakaitiniai etileno diaminai, ATC kodas – R06AC03.

Suprastin (chloropiramino hidrochloridas) veiklioji medžiaga yra histamino antagonistas, kuris priklauso etilendiamino tipo antihistamininių preparatų grupei ir blokuoja H1 receptorius. Chloropiramino hidrochloridas daugiausia veikia lygiuosius raumenis, kapiliarų pralaidumą ir centrinę nervų sistemą. Iš esmės, šio preparato farmakologines savybes galima apibūdinti šiais trimis aukščiau paminėtais poveikiais.

Poveikis lygiesiems raumenims. Preparatas slopina histamino poveikį virškinimo trakto lygiesiems raumenims, bet neveikia skrandžio sekrecijos. Taip pat jis slopina histamino sutraukiamąjį poveikį kvėpavimo takų lygiesiems raumenims. Be to, kraujagyslių lygieji raumenys yra jautrūs preparato histaminui antagonistiniam poveikiui (preparatas sušvelnina histamino sukeltus kraujospūdžio pokyčius).
Poveikis kapiliarų pralaidumui. H1 receptorių blokavimas mažina edemą, kurią sukėlė padidėjęs kapiliarų pralaidumas.
Poveikis CNS. Gydomosios H1 antagonisto dozės paprastai sukelia slopinamą poveikį CNS, tačiau įprastinės dozės gali sukelti ir CNS stimuliaciją. Preparato centrinio poveikio mechanizmas nėra visai aiškus. Galbūt jis turi įtakos endogeninio histamino išsiskyrimo iš CNS neuronų slopinimui.

Be to, histaminas turi įtakos niežėjimo ir kitų alergijos simptomų atsiradimui. Chloropiramino hidrochloridas (kaip ir kiti H1 receptorių antagonistai) sušvelnina šiuos simptomus. Šis poveikis turbūt pasireiškia dėl nervų galūnėlėse esančių histamino receptorių blokavimo.

5.2 Farmakokinetinės savybės

Chloropiramino hidrochloridas greitai absorbuojamas iš virškinimo trakto. Išgėrus preparato, gydomasis poveikis pasireiškia po 15–30 min. Stipriausias poveikis – po 1–2 valandų. Poveikis trunka 3–6 valandas. Chloropiramino hidrochloridas pasiskirsto po visą organizmą, įskaitant ir CNS. Preparatas metabolizuojamas kepenyse, daugiausia jo šalinama per inkstus metabolitų pavidalu. Iš vaikų organizmo chloropiramino hidrochloridas gali būti šalinamas greičiau nei iš suaugusių pacientų organizmo.

Ikiklinikinių saugumo tyrimų duomenys

Nenurodyti.6. FARMACINĖ INFORMACIJA

Pagalbinių medžiagų sąrašas

Stearino rūgštis
Želatina
Karboksimetilkrakmolo natrio druska
Talkas
Bulvių krakmolas
Laktozės monohidratas (116 mg)

6.2 Nesuderinamumas

Duomenys nebūtini.

6.3 Tinkamumo laikas

5 metai.

6.4 Specialios laikymo sąlygos

Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 °C temperatūroje.
Laikyti gamintojo pakuotėje.

Pakuotė ir jos turinys

Dėžutėje 2 lizdinės plokštelės, kuriose yra po 10 tablečių.
20 tablečių stiklo butelyje, užsuktame polietileno dangteliu (butelis kartono dėžutėje).

6.6 Specialūs reikalavimai likučiams naikinti

Specialių reikalavimų nėra.
Įsigijimo tvarka: receptinis vaistinis preparatas.7. REGISTRAVIMO LIUDIJIMO TURĖTOJAS

EGIS PHARMACEUTICALS PLC, 1106 Budapest, Keresztúri út 30-38, VENGRIJA8. REGISTRAVIMO LIUDIJIMO NUMERIS

LT R 97/4641/69. PIRMOJO REGISTRAVIMO ARBA PERREGISTRAVIMO DATA

Pirmojo registravimo data – 1997 m. birželio 6 d.
Paskutinio atnaujinimo data – 2002 m. birželio 6 d.10. TEKSTO PERŽIŪROS DATA

2007-03-16II PRIEDAS

A. GAMYBOS LICENCIJOS TURĖTOJAS, ATSAKINGAS UŽ SERIJOS IŠLEIDIMĄ

B. REGISTRACIJOS SĄLYGOS

A. GAMYBOS LICENCIJOS TURĖTOJAS, ATSAKINGAS UŽ SERIJOS IŠLEIDIMĄ

Gamintojo (-ų), atsakingo (-ų) už serijos išleidimą, pavadinimas ir adresas

EGIS PHARMACEUTICALS PLC, 1106 Budapest, Keresztúri út 30-38, VENGRIJA;
EGIS Pharmaceuticals PLC, 1165 Budapest Bökényföldi út 118-120, Vengrija.B. REGISTRACIJOS SĄLYGOS

TIEKIMO IR VARTOJIMO SĄLYGOS AR APRIBOJIMAI, TAIKOMI REGISTRAVIMO LIUDIJIMO TURĖTOJUI

Receptinis vaistinis preparatas.

SĄLYGOS IR APRIBOJIMAI, ATSIŽVELGIANT Į SAUGŲ IR EFEKTYVŲ VAISTO VARTOJIMĄ

KITOS SĄLYGOS2009-06-18

III PRIEDAS

ŽENKLINIMAS IR INFORMACINIS LAPELIS


A. ŽENKLINIMAS
INFORMACIJA ANT IŠORINĖS PAKUOTĖS

KARTONO DĖŽUTĖ

1. VAISTINIO PREPARATO PAVADINIMAS

Suprastin 25 mg tabletės
Chloropiramino hidrochloridas2. VEIKLIOJI MEDŽIAGA IR JOS KIEKIS

Vienoje tabletėje yra 25 mg chloropiramino hidrochlorido.3. PAGALBINIŲ MEDŽIAGŲ SĄRAŠAS

Sudėtyje yra laktozės monohidrato.4. VAISTO FORMA IR KIEKIS PAKUOTĖJE

20 tablečių5. VARTOJIMO METODAS IR BŪDAS

Gerti.
Prieš vartojimą perskaityti informacinį lapelį.6. SPECIALUS ĮSPĖJIMAS, JOG VAISTINĮ PREPARATĄ BŪTINA LAIKYTI VAIKAMS NEPASIEKIAMOJE IR NEPASTEBIMOJE VIETOJE

Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.7. KITAS SPECIALUS ĮSPĖJIMAS (JEI REIKIA)

ĮSPĖJIMAS. Preparatas gali sukelti mieguistumą, todėl jo vartojant reikėtų vengti vairuoti ir valdyti mechanizmus. Gydymo metu reikėtų nevartoti alkoholinių gėrimų. 8. TINKAMUMO LAIKAS

Tinka iki {MMMM/mm}9. SPECIALIOS LAIKYMO SĄLYGOS

Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 (C temperatūroje.
Laikyti gamintojo pakuotėje10. SPECIALIOS ATSARGUMO PRIEMONĖS, BŪTINOS NAIKINANT VAISTINIO PREPARATO LIKUČIUS ARBA ATLIEKAS11. REGISTRAVIMO LIUDIJIMO TURĖTOJO PAVADINIMAS IR ADRESAS

EGIS PHARMACEUTICALS PLC, 1106 Budapest, Keresztúri út 30-38, VENGRIJA12. REGISTRAVIMO LIUDIJIMO NUMERIS

LT R 97/4641/613. SERIJOS NUMERIS

Serija {numeris}14. ĮSIGIJIMO TVARKA

Receptinis vaistinis preparatas.15. VARTOJIMO INSTRUKCIJA16. INFORMACIJA BRAILIO RAŠTU
2007-03-16
MINIMALI INFORMACIJA ANT MAŽŲ VIDINIŲ PAKUOČIŲ

BUTELIUKAS

1. VAISTINIO PREPARATO PAVADINIMAS IR VARTOJIMO BŪDAS

Suprastin 25 mg tabletės
Chloropiramino hidrochloridas
Gerti.2. VARTOJIMO METODAS3. TINKAMUMO LAIKAS

Tinka iki {MMMM/mm} 4. SERIJOS NUMERIS

Serija {numeris}5. KIEKIS (MASĖ, TŪRIS ARBA VIENETAI)

20 tablečių6. KITA

Vienoje tabletėje yra 25 mg chloropiramino hidrochlorido.

Prieš vartojimą perskaityti informacinį lapelį.
Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

EGIS
MINIMALI INFORMACIJA ANT LIZDINIŲ PLOKŠTELIŲ ARBA DVISLUOKSNIŲ JUOSTELIŲ

LIZDINĖ PLOKŠTELĖ

1. VAISTINIO PREPARATO PAVADINIMAS

Suprastin 25 mg tabletės
Chloropiramino hidrochloridas2. REGISTRAVIMO LIUDIJIMO TURĖTOJO PAVADINIMAS

EGIS 3. TINKAMUMO LAIKAS

Tinka iki {MMMM/mm}4. SERIJOS NUMERIS

Serija {numeris}5. KITA
B. INFORMACINIS LAPELIS
INFORMACINIS LAPELIS: INFORMACIJA VARTOTOJUI
Suprastin 25 mg tabletės
Chloropiramino hidrochloridas

Prieš pradėdami vartoti šį vaistą, atidžiai perskaitykite visą informacinį lapelį.
- Neišmeskite šio lapelio. Gali prireikti vėl jį perskaityti.
- Jeigu kiltų bet kokių klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
Šis vaistas skirtas Jums. Kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti net tokiu atveju, jeigu jų ligos simptomai yra tokie patys kaip Jūsų.
Jeigu pasireiškia stiprus šalutinis poveikis arba jeigu atsiranda šiame lapelyje neminėtas šalutinis poveikis, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.Lapelio turinys
1. Kas yra Suprastin ir nuo ko jis vartojamas
2. Kas žinotina prieš vartojant Suprastin
3. Kaip vartoti Suprastin
4. Galimas šalutinis poveikis
5. Kaip laikyti Suprastin
6. Kita informacija1. KAS YRA SUPRASTIN IR NUO KO JIS VARTOJAMAS

Suprastin priklauso antihistamininių preparatų grupei. Šios grupės vaistai vartojami alergijos simptomams šalinti.
Gydytojas šį vaistą gali paskirti cheminių medžiagų, vaistų ar augalų sukeltam odos bėrimui gydyti. Vaistą gali skirti asmenims, sergantiems sezonine alergija, šienlige arba tiems, kuriems po vabzdžio įgėlimo pasireiškė staigi reakcija.
Suprastin taip pat galima gydyti sunkias sistemines reakcijas. 2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT SUPRASTIN

Suprastin vartoti draudžiama:
jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) chloropiramino hidrochloridui arba bet kuriai pagalbinei Suprastin medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje „Suprastin sudėtyje yra“);
nėščioms moterims ir žindyvėms;
jeigu yra ūminis astmos priepuolis;
naujagimiams.

Specialių atsargumo priemonių reikia:
asmenims, sergantiems uždaro kampo glaukoma, kepenų arba širdies ir kraujagyslių ligomis, taip pat tiems, kuriems yra šlapimo susilaikymas arba prostatos hipertrofija; prieš vartodami Suprastin jie turi pasitarti su gydytoju.
Vartojant Suprastin draudžiama vartoti alkoholį ir degintis saulėje.

Kitų vaistų vartojimas
Prieš pradėdami vartoti Suprastin pasakykite gydytojui ar vaistininkui, jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitus vaistus, ypač jeigu žadate kartu vartoti raminamuosius, antidepresantus, atropiną ar analgetikus.

Suprastin vartojimas su maistu ir gėrimais
Vartojant Suprastin reikėtų vengti vartoti alkoholį.

Nėštumas ir žindymo laikotarpis
Nėštumo ir žindymo laikotarpiu Suprastin vartoti nereikėtų.
Jeigu Jūs esate nėščia arba žindote kūdikį, prieš pradėdama vartoti bet kokį vaistą, pasitarkite su gydytoju ar vaistininku.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas
Suprastin gali sukelti mieguistumą, todėl tiems asmenims, kurie vairuoja motorines transporto priemones ar valdo mechanizmus, šį preparatą vartoti draudžiama.

Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Suprastin medžiagas
Vienoje tabletėje yra 116 mg laktozės. Jeigu gydytojas Jums sakė, kad Jūs netoleruojate kai kurių cukrų, prieš pradėdami vartoti šį preparatą kreipkitės į savo gydytoją. 3. KAIP VARTOTI SUPRASTIN

Preparato dozes ir vartojimo laiką turi nurodyti gydytojas. Būtina griežtai laikytis gydytojo nurodymų. Tabletes reikia gerti nustatytu laiku. Jas reikia gerti valgio metu. Nerekomenduojama preparato vartoti vėlai vakare. Žemiau nurodytas rekomenduojamas dozavimas.
Laikydamiesi gydytojo nurodymų, suaugę žmonės turėtų gerti po 1 tabletę 3–4 kartus per dieną.
Dozavimas vaikams priklauso nuo jų amžiaus. Vaikai preparato gali gerti 2–3 kartus per dieną: 1–12 mėnesių amžiaus kūdikiai – po ¼ tabletės, 2–6 metų amžiaus vaikai – po ⅓ tabletės, o 7–14 metų amžiaus vaikai – po pusę tabletės.
Jeigu išgėrėte per didelę preparato dozę, nedelsdami kreipkitės į savo gydytoją arba vykite į artimiausios ligoninės priėmimo skyrių, nes per didelė dozė žmogui, o ypač kūdikiui ar vaikui, gali sukelti mirtį.

Pavartojus per didelę Suprastin dozę
Jeigu išgėrėte per didelę preparato dozę, nedelsdami kreipkitės į savo gydytoją arba vykite į artimiausios ligoninės priėmimo skyrių, nes per didelė dozė žmogui, o ypač kūdikiui ar vaikui, gali sukelti mirtį.
Perdozavimo simptomai panašūs į apsinuodijimo atropinu simptomus. Vaikams atsiranda sujaudinimo simptomai: haliucinacijos, ataksija, koordinacijos sutrikimas, atetozė, traukuliai. Vyzdžiai tampa fiksuoti arba išsiplėtę ir nereaguojantys į šviesą, atsiranda veido paraudimas, sinusinė tachikardija, šlapimo susilaikymas, burnos sausumas ir karščiavimas. Sunkiais atvejais galima koma ir širdies bei kraujagyslių sistemos kolapsas, kurie per 2–18 valandų gali pasibaigti mirtimi. Tačiau suaugusiems žmonėms hiperemijos ir karščiavimo gali nebūti. Jiems paprastai po sujaudinimo fazės prasideda traukuliai ir CNS slopinimas.
Gydymas. Dėl anticholinerginio poveikio, sulėtėja skrandžio turinio šalinimas, todėl per 12 val. po apsinuodijimo būtina išplauti skrandį ir skirti aktyvintos anglies. Papildomai reikėtų skirti aktyvintos anglies ir sekti širdies ir kraujagyslių bei kvėpavimo sistemų funkciją. Specifinio priešnuodžio nėra, todėl reikia skirti simptominį gydymą.

Pamiršus pavartoti Suprastin
Jei pamiršote pavartoti Suprastin dozę įprastu laiku, ją reikia išgerti kai tik tai prisiminsite. Jei atėjo laikas vartoti kitą dozę, vietoj jos dvigubos dozės vartoti negalima, nes gali atsirasti perdozavimas.

Nenutraukite vaisto vartojimo savarankiškai, nes Jūsų liga gali paūmėti.4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

Suprastin, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems.
Nutraukite Suprastin vartojimą ir nedelsdami praneškite savo gydytojui arba vykite į artimiausios ligoninės priėmimo skyrių, jei atsiranda bent vienas iš toliau paminėtų simptomų:
lūpų ar gerklės patinimas, dėl kurio pasunkėja rijimas ir kvėpavimas;
kolapsas (ūminis kraujagyslių nepakankamumas).
Šie šalutinio poveikio simptomai yra labai sunkūs, tačiau reti. Jei Jums šie simptomai pasireiškė, greičiausiai tai buvo sunki alerginė reakcija į Suprastin ir dėl to Jums gali prireikti skubios medicininės pagalbos ar gydymo ligoninėje.

Vartojant Suprastin gali atsirasti šie šalutinio poveikio simptomai: mieguistumas, galvos svaigimas, bendras silpnumas, nervingumas, drebulys, mėšlungis, galvos skausmas, regos ar koordinacijos sutrikimai; skrandžio veiklos sutrikimas, burnos sausumas, pykinimas, vėmimas, viduriavimas arba vidurių užkietėjimas; pasunkėjęs šlapinimasis, raumenų silpnumas, sumažėjęs kraujospūdis, neritminga širdies veikla, alerginė reakcija.
Jeigu atsiranda šiame lapelyje nepaminėtas šalutinis poveikis, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.5. KAIP LAIKYTI SUPRASTIN

Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.
Suprastin tinkamumo laikas nurodytas ant pakuotės. Tinkamumo laikui pasibaigus, vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.
Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 °C temperatūroje.
Laikyti gamintojo pakuotėje.6. KITA INFORMACIJA

Suprastin sudėtyje yra

- Veiklioji medžiaga yra chloropiramino hidrochloridas. Vienoje tabletėje yra 25 mg chloropiramino hidrochlorido.
- Pagalbinės medžiagos yra stearino rūgštis, želatina, karboksimetilkrakmolo natrio druska, talkas, bulvių krakmolas, laktozės monohidratas.

Kaip atrodo Suprastin ir jo pakuotės turinys
Aprašymas. Baltos ar pilkšvos, apvalios, plokščios, su aštriu krašteliu, bekvapės arba beveik bekvapės tabletės. Vienoje tabletės pusėje, pagal tabletės kraštą ratu, yra įspausta „SUPRASTIN“.
Pakuotė
20 tablečių, kurios yra lizdinėje plokštelėje arba rudo stiklo butelyje. Lizdinė plokštelė arba butelis ir informacinis lapelis yra įdėti į kartono dėžutę.

Registravimo liudijimo turėtojas
EGIS PHARMACEUTICALS PLC, 1106 Budapest, Keresztúri út 30-38, VENGRIJA

Gamintojai
EGIS PHARMACEUTICALS PLC, 1106 Budapest, Keresztúri út 30-38, VENGRIJA;
EGIS Pharmaceuticals PLC, 1165 Budapest Bökényföldi út 118-120, Vengrija.Informacinis lapelis paskutinį kartą patvirtintas 2009-06-18

 

APKLAUSA/ KONKURSAS
Klausimas:
Ar Jus veikia mėnulio pilnatis?
Atsakymai:
Taip, sunkiau užmigti
Taip, aplinkinių elgesys tampa keistas
Manęs neveikia
Rezultatai
 
2009 © Infomed.lt Visos teisės saugomos įstatymo. Kontaktai | Reklama
HexaPortal v1.7