Ieškoti
Geriausia prekių paieška internete, elektroninės parduotuvės
   
Daugiau:

Susiję straipsniai:

ZIBOR 2500TV ANTI-XA/0.2ML UŽP.ŠV. N10

Vaistai > Kraują ir kraujodarą veikiantys vaistai > Antitromboziniai vaistai
  Gamintojas:
A.MENARINI LTD.

 
B. INFORMACINIS LAPELIS

INFORMACINIS LAPELIS
 
Prieš pradėdami vartoti šį vaistą, atidžiai perskaitykite visą informacinį lapelį.
-                    Neišmeskite lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
-                    Jeigu kiltų klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
-                    Šis vaistas skirtas Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Preparatas gali jiems pakenkti net tokiu atveju, jeigu jų ligos simptomai yra tokie patys kaip Jūsų.
 
 
Lapelio turinys
1. Kas yra Zibor 2500 TV anti Xa/0,2 ml ir nuo ko jis vartojamas
2. Kas žinotina prieš vartojant Zibor 2500 TV anti Xa/0,2 ml
3. Kaip vartoti Zibor 2500 TV anti Xa/0,2 ml
4. Galimas šalutinis poveikis
5. Zibor 2500 TV anti Xa/0,2 ml laikymo sąlygos
6. Kita informacija
 
 
Zibor 2500 TV anti Xa/0,2 ml injekcinis tirpalas užpildytame švirkšte
Bemiparino natrio druska
 
 
-                    Veiklioji medžiaga yra bemiparino natrio druska: 0,2 ml užpildytame švirkšte yra 2500 TV (anti-Xa faktoriaus) (atitinka 12500 TV (anti-Xa faktoriaus) viename injekcinio tirpalo mililitre).
-                    Pagalbinė medžiaga yra injekcinis vanduo.
 
 
Registravimo liudijimo turėtojas
Menarini International Operations Luxembourg S. A.              
1, Avenue de la Gare
L-1611, Liuksemburgas                          
 
Gamintojas
LABORATORIOS FARMACÉUTICOS ROVI, S.A.
Julián Camarillo, 35
28037 Madrid, Ispanija
 
 
1.                   KAS YRA Zibor 2500 TV anti Xa/0,2 ml IR NUO KO JIS   VARTOJAMAS
 
Zibor 2500 TV anti Xa/0,2 ml priklauso vaistų, vadinamų antikoaguliantais, grupei, kurie mažina kraujo krešumą.
Zibor 2500 TV anti Xa/0,2 ml gaminamas po 2, 6, 10, 30 ir 100 užpildytų švirkštų su 0,2 ml injekcinio tirpalo.
Kiekviename 0,2 ml švirkšte yra 2500 TV anti-Xa bemiparino natrio druskos.
 
Šiam medikamentui įsigyti reikalingas receptas. Vaistas vartojamas siekiant pacientą apsaugoti nuo trombų susidarymo, pavyzdžiui, kojų ir (arba) plaučių venose. Trombai gali formuotis, jei Jums atliekama bendra operacija. Medikamentas taip pat vartojamas siekiant apsaugoti nuo trombų susidarymo hemodializės metu.
 
 
2.                                     KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT Zibor 2500 TV anti Xa/0,2 ml
 
Prašome atidžiai perskaityti 3 skyriuje nurodytą informaciją (žr. sk. „Kaip vartoti Zibor 2500 TV anti xa/0,2 ml“).
 
Zibor 2500 TV anti Xa/0,2 ml vartoti draudžiama:
 
- jei Jums yra padidėjęs jautrumas (alergija) bet kokiam medikamentui, kurio sudėtyje yra natrio bemiparino, heparino ar medžiagų, išgautų iš kiaulių organų;
- jei Jus kamuoja heparino sukelta trombocitopenija – būklė, kurios metu sumažėja kraujyje trombocitų skaičius ir laboratoriniai tyrimai rodo, kad šios ląstelės sulimpa vartojant Zibor 2500 TV anti Xa/0,2 ml. Jeigu sergate minėta liga, Jūsų gydytojas apie tai turi pasakyti;
- jei Jums nustatyta būklė, kuri nulemia padidėjusį polinkį smarkiai kraujuoti;
- jei sergate sunkia kepenų ir (arba) kasos liga;
- jei sergate diseminuota intravaskuline koaguliacija (DIK), susijusia su heparino sukeltu trombocitų skaičiaus sumažėjimu;
- jei sergate endokarditu (širdies ertmes ir vožtuvus išklojančio endokardo uždegimu), Jūsų gydytojas Jums tai turi pasakyti;
- jei turite bet kokių pažeidimų su didele kraujavimo rizika (pvz.: aktyvi skrandžio opa, insultas, smegenų navikai ar buvo kraujosruva smegenyse);
- jei Jums nustatytas pažeidimas arba planuojama atlikti smegenų, stuburo, akių ir (arba) ausų operaciją.
 
Vartojant Zibor 2500 TV anti Xa/0,2 ml, reikia laikytis specialių atsargumo priemonių, jei:
 
- sergate kepenų ar inkstų liga;
- turite padidėjusį ir (ar) sunkiai kontroliuojamą kraujospūdį;
- turėjote opą skrandyje;
- nustatyta trombocitopenija - būklė, kai kraujyje sumažėja krešumo ląstelių (trombocitų) skaičius, ir dėl to Jums dažnai atsiranda mėlynių, lengvai prasideda kraujavimas. Jeigu sergate minėta liga, Jūsų gydytojas apie tai turi pasakyti;
- nustatyti akmenys inkstuose ir (ar) šlaplėje;
- Jums yra būklė, dėl kurios gali pradėti šiek tiek kraujuoti. Jei abejojate, pasiteiraukite savo gydytojo;
- sergate kokia nors kraujagyslinės kilmės akių liga;
- Jums į stuburo kanalą buvo švirkščiama anestetiko (atliekama epidurinė ar spinalinė anestezija prieš operaciją) ir (arba) atlikta lumbalinė punkcija (apatinės stuburo kanalo dalies punkcija, kurios metu paimama smegenų skysčio laboratoriniams tyrimams);
- sergate cukriniu diabetu arba nustatytas padidėjęs kalio kiekis kraujyje;
- Jūsų oda netikėtai tampa dėmėta, su mėlynėmis ir (ar) raudonomis skausmingomis dėmėmis. Jei taip atsitinka, nedelsiant apie tai pasakykite gydytojui.
 
Specialus patarimas
 
Vaikai
Zibor 2500 TV anti Xa/0,2 ml nerekomenduojama vartoti vaikams gydyti.
 
Senyvi žmonės
Senyviems žmonėms turi būti skiriama ta pati vaisto dozė kaip ir kitiems suaugusiesiems.
 
Sutrikusi inkstų ir kepenų veikla
Duomenų, kodėl reikėtų rekomenduoti koreguoti bemiparino dozę šios grupės pacientams, nepakanka.
 
Nėštumas
Nėra pakankamai patyrimo vartojant Zibor 2500 TV anti Xa/0,2 ml, kad būtų galima rekomenduoti švirkšti nėščioms moterims. Prieš pradėdami gydymą Zibor 2500 TV anti Xa/0,2 ml, Jūs turite įspėti savo gydytoją, jei planuojate pastoti ar manote, kad galite būti pastojusi. Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.
 
Žindymo laikotarpis
Jei žindote kūdikį, prieš pradėdamos gydymą Zibor 2500 TV anti Xa/0,2 ml, Jūs turite įspėti apie tai savo gydytoją. Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.
 
Vairavimas ir mechanizmų valdymas
Bemiparinas gebėjimo vairuoti ir valdyti mechanizmus neveikia.
 
Kitų vaistų vartojimas
Pasakykite savo gydytojui, jei vartojate bet kokius kitus antikoaguliantus, tokius kaip vitamino K antagonistus (varfarinas), nesteroidinius priešuždegiminius vaistus (pavyzdžiui, ibuprofeną), trombocitų inhibitorius - acetilsalicilo rūgštį (aspiriną), tiklopidiną, klopidogrelį ir kitus medikamentus, sulaikančius kalį organizme, vaistus širdies veiklai gerinti, pvz.: nitroglicerinas, ir medikamentus, didinančius Jūsų kraujo tūrį (dekstranus).
 
Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytų be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.
 
Medicininiai tyrimai, kuriuos gali prireikti atlikti
Kai kuriems pacientams gali prireikti nustatyti trombocitų skaičių kraujyje. Jūsų gydytojas nuspręs, ar tai yra reikalinga.
Jei Jūs sergate ir kitomis ligomis (cukriniu diabetu, inkstų pažeidimu) arba vartojate medikamentus, sulaikančius kalio kiekį kraujyje, gydytojas gali rekomenduoti ištirti kalio kiekį kraujyje.
 
 
3.                   KAIP VARTOTI Zibor 2500 TV anti Xa/0,2 ml
 
Zibor 2500 TV anti Xa/0,2 ml negalima švirkšti į raumenis, draudžiama maišyti su bet kokiais kitais švirkščiamais vaistais.
 
Saugo nuo trombų susidarymo venose po bendrų operacijų
 
Dažniausiai gydytojas arba slaugytoja sušvirkščia Zibor 2500 TV anti Xa/0,2 ml tirpalo į poodį (dažniausiai į odos raukšlę ant pilvo priekinės šoninės arba užpakalinės šoninės dalies, pakaitomis į kairę ir dešinę puses). Jums bus švirkščiama viena preparato dozė (vieno švirkšto turinys) prieš operaciją arba po jos. Vėliau kasdien bus švirkščiama po vieną dozę (vieno švirkšto turinį). Jūsų gydytojas pasakys, kiek laiko Jums reikės vartoti šį vaistą.
 
Krešumo mažinimui dializės metu
 
 Zibor 2500 TV anti Xa/0,2 ml, vartojant hemodializės metu, dažniausiai skiriamas sušvirkščiant vieną boliuso dozę (vieno švirkšto turinį) į hemodializės aparato arterinio kraujo pusę.
 
Pavartojus per didelę Zibor 2500 TV anti Xa/0,2 ml dozę
Per didelė dozė gali sukelti kraujavimą. Jei taip atsitiktų, nedelsiant praneškite gydytojui arba kreipkitės į artimiausios ligoninės priėmimo skyrių su šiuo lapeliu.
 
Pamiršus pavartoti Zibor 2500 TV anti Xa/0,2 ml
Praleidus dozę, vėliau vietoj jos dvigubos dozės vartoti negalima. Kreipkitės į savo gydytoją kaip įmanoma greičiau, kad Jums paaiškintų, ką tokiu atveju daryti.
 
 
4.                   GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS
 
 Zibor 2500 TV anti Xa/0,2 ml, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį.
Jei esate gydomas Zibor 2500 TV anti Xa/0,2 ml, Jums gali atsirasti mėlynių sušvirkštimo vietoje.
Jei esate gydomas Zibor 2500 TV anti Xa/0,2 ml (ar panašiu preparatu) ilgą laiką, Jums gali vystytis osteoporozė - liga, kurios metu jūsų kaulai tampa trapūs dėl kalcio netekimo.
Jums gali prasidėti kraujavimas, nors tai atsitinka retai, kuomet vartojama nustatyta dozė. Jei pastebėsite kraujo šlapime ar išmatose, arba bet kokio kito tipo kraujavimą, nedelsiant pasakykite apie tai savo gydytojui arba kreipkitės į priėmimo skyrių artimiausioje ligoninėje.
Dažnai gali padidėti kepenų fermentų kiekis jūsų kraujyje (transaminazių). Retais atvejais gali būti trombocitų skaičiaus sumažėjimas.
Retai gali būti nestiprių odos alerginių reakcijų (odos bėrimas, niežtėjimas). Labai retai gali atsirasti sunkių alerginių reakcijų (karščiavimas, pasunkėjęs kvėpavimas, odos niežtėjimas, paraudimas, silpnumas, pykinimas, vėmimas). Jei taip atsitinka, nutraukite Zibor 2500 TV anti Xa/0,2 ml vartojimą ir nedelsiant kreipkitės į savo gydytoją arba į artimiausios ligoninės priėmimo skyrių.
Labai retai, jei vartojote antikoaguliantų ir Jums buvo atliekama epidurinė ar spinalinė nejautra, gali įvykti kraujavimas stuburo juosmens dalies kanale. Tai gali pažeisti nervus, dėl to gali sumažėti ar išnykti jutimas kojose arba apatinėje kūno dalyje. Jei taip įvyksta, nedelsiant pasakykite apie tai gydytojui arba slaugytojai.
Jeigu atsiranda šiame lapelyje neminėtas šalutinis poveikis, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.
 
 
5.                   Zibor 2500 TV anti Xa/0,2 ml LAIKYMO SĄLYGOS
 
Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje. Negalima užšaldyti.
Laikyti ne aukštesnėje kaip 30 °C temperatūroje.
Vienkartinė pakuotė. Bet kokį nesuvartotą preparato likutį išmeskite. Nevartokite, jei apsauginė pakuotė yra atidaryta ar pažeista. Gali būti vartojamas tik skaidrus bespalvis arba šviesiai gelsvas tirpalas, be matomų kietų dalelių. Vaistinio preparato likučius reikia naikinti laikantis nustatytų vietinių reikalavimų.
Ant dėžutės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, Zibor 2500 TV anti Xa/0,2 ml vartoti negalima. Atidarius Zibor 2500 TV anti Xa/0,2 ml pirminę pakuotę, vaistas turi būti iš karto suvartotas.
 
 
6.                   KITA INFORMACIJA
 
Daugiau informacijos apie šį vaistinį preparatą gali suteikti vietinis registravimo liudijimo turėtojo atstovas.
 
 
Atstovas Lietuvoje
UAB „Berlin Chemie Menarini Baltic“
Jasinskio 16A, Vilnius 01112
Tel. +370 5 269 19 47
 
 
 
 
Informacinis lapelis paskutinį kartą patvirtintas 2006-03-16
 

 
I PRIEDAS
 
PREPARATO CHARAKTERISTIKŲ SANTRAUKA
 
 

1.                   VAISTINIO PREPARATO PAVADINIMAS
 
Zibor 2500 TV anti Xa/0,2 ml injekcinis tirpalas užpildytame švirkšte
 
 
2.                   KOKYBINĖ IR KIEKYBINĖ SUDĖTIS
 
Bemiparino natrio druska: 0,2 ml užpildytame švirkšte yra 2500 TV (anti-Xa faktoriaus) (atitinka 12500 TV (anti-Xa faktoriaus) viename injekcinio tirpalo mililitre).
Aktyvumas yra išreikštas tarptautiniais anti-Xa faktoriaus aktyvumo vienetais (TV) pagal I tarptautinį rekomendacinį standartą mažos molekulinės masės heparinams (MMMH).
 
Pagalbinės medžiagos išvardytos 6.1 skyriuje.
 
 
3.                   VAISTO FORMA
 
Injekcinis tirpalas užpildytame švirkšte.
(Bespalvis arba šviesiai gelsvas, skaidrus tirpalas, be matomų kietų dalelių).
 
 
4.                   KLINIKINĖ INFORMACIJA
 
4.1                 Terapinės indikacijos
 
Tromboembolinių sutrikimų profilaktikai ligoniams po bendrų operacijų.
Krešumo profilaktikai ekstrakorporinėje sistemoje hemodializės metu.
 
4.2                                 Dozavimas ir vartojimo metodas
 

ĮSPĖJIMAS
Skirtingi mažos molekulinės masės heparinai nebūtinai yra lygiaverčiai. Todėl būtina laikytis kiekvieno šių vaistinių preparatų dozavimo tvarkos ir tam tikro vartojimo metodo.
 

 
 
 
 
 
 

Suaugusieji
 
Bendrosios chirurginės operacijos su didele venų tromboembolijos rizika:
Chirurginės procedūros dieną po oda švirkščiama 2500 TV anti-Xa 2 valandos prieš operaciją arba 6 valandos po operacijos. Kitas dienas švirkščiama po oda 2500 TV anti-Xa kas 24 valandas.
 
Profilaktinį gydymą reikia tęsti pagal gydytojo nurodymus visą rizikos sveikatai periodą arba tol, kol pacientas yra nejudrus. Yra priimta bendra nuostata, kad profilaktinis gydymas reikalingas mažiausiai 7-10 dienų po chirurginės procedūros ir tol, kol sumažėja tromboembolinės ligos rizika.
 
Krešumo profilaktika ekstrakorporinėje sistemoje hemodializės metu:
Pacientams, kuriems kartojama hemodializė, trunkanti ne ilgiau kaip 4 valandas, ir nėra kraujavimo rizikos, krešumo profilaktika ekstrakorporinėje sistemoje hemodializės metu yra atliekama švirkščiant vieną dozę boliuso pavidalu į arteriją dializės procedūros pradžioje. Pacientams, kurių svoris mažesnis nei 60 kg, dozė turi būti 2500 TV, o pacientams, kurių svoris didesnis nei 60 kg, dozė turi būti 3500 TV.
 
Vaikai
Bemiparino vartojimo vaikams saugumas ir efektyvumas nėra ištirtas, dėl to nerekomenduojama juo gydyti vaikų.
 
Senyvi pacientai
Dozės koreguoti nereikia.
 
Inkstų ir kepenų veiklos sutrikimas
Nėra pakankamai duomenų dėl rekomendacijų bemiparino dozei koreguoti šios grupės pacientams.
 
Vartojimo metodas
Švirkštimo po oda technika
Užpildyti švirkštai yra paruošti naudojimui ir išstumti oro burbuliukų prieš poodinę injekciją nereikia. Jei Zibor 2500 TV/0,2 ml injekcinis tirpalas yra švirkščiamas po oda, injekcija turi būti atliekama į priekinę šoninę ar užpakalinę šoninę pilvo sienos dalį, į poodį, pakaitomis į kairę ir dešinę puses. Adata visu ilgiu turi būti statmenai, bet ne palei paviršių, įduriama į storą odos raukšlę, laikomą tarp nykščio ir rodomojo piršto. Odos raukšlė turi būti išlaikoma visos injekcijos metu. Nemasažuokite injekcijos vietos.
 
4.3                                 Kontraindikacijos
 
Padidėjęs jautrumas bemiparino natrio druskai, heparinui ar medžiagoms, gaunamoms iš kiaulių organų.
Anamnezėje nurodoma patvirtinta ar įtariama heparino sukelta imuninės kilmės trombocitopenija (HIT) (žr. 4.4 skyrių).
Kraujavimas ar padidėjusi kraujavimo rizika dėl hemostazės sutrikimo.
Sunkus kepenų ar kasos veiklos sutrikimas.
Centrinės nervų sistemos, akių ir ausų pažeidimai, operacijos.
Diseminuota intravaskulinė koaguliacija (DIK), susijusi su heparino sukelta trombocitopenija.
Ūminis bakterinis endokarditas ir lėtinis endokarditas.
Organų pažeidimas su didele kraujavimo rizika (pvz.: aktyvi peptinė opa, hemoraginis insultas, cerebralinė aneurizma ar smegenų navikas).
 
4.4                 Specialūs įspėjimai ir atsargumo priemonės
 
Nešvirkšti į raumenis.
Vartojant bemiparino, dėl hematomos susidarymo rizikos reikia vengti švirkšti į raumenis kitų preparatų.
 
Atsargiai skirti pacientams, sergantiems kepenų arba inkstų nepakankamumu, nekontroliuojama hipertenzine liga, skrandžio ir dvylikapirštės žarnos opalige anamnezėje, trombocitopenija, inkstų ir (arba) šlaplės akmenlige, akių gyslainės ir tinklainės kraujagyslių liga ar kitais organiniais pažeidimais, galinčiais padidinti kraujavimo komplikacijų riziką, taip pat pacientams, kuriems atliekama spinalinė ar epidurinė anestezija ir (arba) lumbalinė punkcija.
 
Bemiparinas, kaip ir kiti mažos molekulinės masės heparinai (MMMH), gali slopinti aldosterono sekreciją antinksčiuose, tai gali skatinti hiperkaliemiją, ypač sergantiesiems cukriniu diabetu, esant lėtiniam inkstų nepakankamumui, metabolinei acidozei, padidėjusiam kalio kiekiui kraujyje ar vartojant kalį sulaikančius diuretikus. Hiperkaliemijos rizika didėja ilgėjant gydymui, bet dažniausiai yra grįžtama. Todėl pacientams, esantiems rizikos grupėje, kraujo plazmos elektrolitai turi būti tiriami prieš pradedant gydymą bemiparinu ir reguliariai jo vartojimo metu, ypač tuomet, jei gydymas užtrunka ilgiau nei 7 dienas.
 
Retkarčiais gydymo heparinu pradžioje dėl laikino trombocitų aktyvinimo nustatoma nedidelė laikina trombocitopenija (I tipo); tuomet trombocitų skaičius būna 100 000-150 000/mm3 (žr. 4.8 skyrių). Dažniausiai jokių komplikacijų nebūna, dėl to gydymas gali būti tęsiamas.
 
Retais atvejais pasitaiko antikūnų sukelta sunki trombocitopenija (II tipo), kai trombocitų skaičius žymiai mažesnis nei 100 000/mm3 (žr. 4.8 skyrių). Šis poveikis dažniausiai atsiranda po 5-21 dienos nuo gydymo pradžios. Pacientams, kuriems anamnezėje nurodoma heparino sukelta trombocitopenija, šie pokyčiai gali atsirasti greičiau.
 
Rekomenduojama atlikti trombocitų skaičiaus tyrimą prieš pradedant gydymą bemiparinu, pirmąją gydymo juo dieną, vėliau reguliariai tirti kas 3-4 dienas bei gydymą pabaigus. Nustačius ryškų trombocitų skaičiaus sumažėjimą (30-50%), esant teigiamiems arba nežinomiems antikūnų prieš trombocitus tyrimo in vitro rezultatams, kai terpėje buvo bemiparino ar kitų MMMH ir (arba) heparino preparatų, gydymą reikia nedelsiant nutraukti ir pradėti alternatyvų gydymą.
 
Kaip ir vartojant kitus heparinus, vartojant bemiparino aprašyti odos nekrozės, kartais pradžioje pasireiškiančios purpura ar skausmingomis eriteminėmis dėmėmis, atvejai (žr. 4.8 skyrių). Tokiais atvejais gydymas turi būti nedelsiant nutrauktas.
 
Pacientams, kuriems yra atliekama epidurinė, spinalinė anestezija arba lumbalinė punkcija, vartojant profilaktikai heparino, labai retais atvejais gali susidaryti epidurinė ar spinalinė hematoma; dėl to galimas užsitęsęs ar ilgalaikis paralyžius (žr. 4.8. skyrių). Rizika didėja naudojant kateterius epidurinei ar spinalinei anestezijai, kartu vartojant vaistus, veikiančius krešumą - nesteroidinius priešuždegiminius vaistus (NSAIDs), trombocitų inhibitorius ar antikoaguliantus (žr. 4.5. skyrių), taip pat, kai punkcija kartojama arba ji yra traumuojanti.
 
Aptariant laiko intervalo tarp paskutinės vartotos heparino profilaktinės dozės ir epidurinio arba spinalinio kateterio įstatymo ar išėmimo klausimą, reikia atsižvelgti į preparato savybes ir paciento būklę. Kita bemiparino dozė neturėtų būti skiriama tol, kol nepraeis mažiausiai keturios valandos po kateterio išėmimo. Vaisto dozė turi būti atidedama, kol chirurginė procedūra nebus baigta.
 
Jei gydytojas nusprendžia skirti gydymą antikoaguliantais, kuomet yra atliekama epidurinė arba spinalinė anestezija, privaloma laikytis ypatingo budrumo, dažnai vertinti būklę, kad būtų galima pastebėti bet kokius neurologinio pažeidimo simptomus, pavyzdžiui, nugaros skausmą, jutimo ar motorikos sutrikimą (kojų tirpimas ar silpnumas) bei žarnyno ar šlapimo pūslės disfunkciją. Slaugytojos turi mokėti nustatyti šiuos simptomus. Pacientams turi būti pasakoma, kad jie kaip įmanoma greičiau praneštų slaugytojai arba gydytojui, jei pajustų bet kurį minėtų simptomų.
 
Jei yra įtariami epidurinės ar spinalinės hematomos simptomai, turi būti atliekamas skubus tyrimas ir pradedamas nugaros smegenų dekompresijos gydymas.
 
4.5                 Sąveika su kitais vaistiniais preparatais ir kitokia sąveika
 
Bemiparino sąveika su kitais vaistiniais preparatais nėra ištirta ir informacija, pateikta šiame skyriuje, remiasi duomenimis apie kitus MMMH.
 
Bemiparino nepatariama kartu vartoti su šiais vaistiniais preparatais:
vitamino K antagonistais ir kitais antikoaguliantais, acetilsalicilo rūgštimi ir kitais salicilatais, nesteroidiniais priešuždegiminiais vaistais, tiklopidinu, klopidogreliu ir kitais trombocitų inhibitoriais, sisteminiais gliukokortikoidais ir dekstranu.
Visi šie vaistai didina farmakologinį bemiparino poveikį krešumui ir (arba) trombocitų funkcijai bei didindami kraujavimo riziką.
 
Jei vaistų derinio išvengti neįmanoma, pacientą būtina atidžiai stebėti ir kontroliuoti jo laboratorinius duomenis.
 
Vaistiniai preparatai, didinantys kalio koncentraciją kraujo plazmoje, gali būti vartojami kartu tik esant ypač atidžiai medikų priežiūrai.
 
Heparino sąveika su intraveniniu nitroglicerinu (dėl to sumažėja jo efektyvumas) gali būti būdinga ir bemiparinui.
 
4.6                 Nėštumo ir žindymo laikotarpis
 
Nėštumas
Su gyvūnais atliktais tyrimais teratogeninio poveikio vartojant bemipariną nenustatyta (žr.5.3skyrių). Apie bemiparino vartojimą nėštumo metu duomenų nėra, ar preparatas prasiskverbia pro placentą, nežinoma, todėl preparatą nėščiosioms reikia skirti atsargiai.
 
Žindymo laikotarpis
Nėra pakankamai informacijos, ar bemiparino patenka į žindyvės pieną. Dėl to, jei žindyvėms būtina skirti Zibor 2500 TV/0,2 ml injekcinio tirpalo, joms turi būti patariama nežindyti.
 
4.7                 Poveikis gebėjimui vairuoti ir valdyti mechanizmus
 
Bemiparinas neveikia gebėjimo vairuoti ir valdyti mechanizmus.
 
4.8                 Nepageidaujamas poveikis
 
Dažniausiai nustatomas nepageidaujamas poveikis yra hematoma ir (ar) dėminė kraujosruva (ekchimozė) injekcijos vietoje, pasitaikanti apytiksliai 15% pacientų, vartojančių Zibor 2500 IU/0,2 ml.
 
Ilgalaikio gydymo heparinu pasekoje galima osteoporozė.
 
Nepageidaujamo poveikio dažnis, vartojant bemipariną, yra panašus kaip ir vartojant MMMH:
 
Labai dažni ( >1/10)                                
Ekchimozė injekcijos vietoje.
 
Dažni (>1/100, <1/10)       
Hematoma ir skausmas injekcijos vietoje.
Kraujavimas (iš odos, gleivinių, žaizdų, virškinamojo trakto, urogenitalinės sistemos).
Nežymus ir laikinas transaminazių (ASAT, ALAT) ir gama-GT kiekio padidėjimas.
 
Nedažni (>1/1000, <1/100)
Odos alerginės reakcijos (dilgėlinė, niežulys).
Lengva ir laikina trombocitopenija (I tipo) (žr. 4.4 skyrių).
 
Reti (>1/10 000, <1/1000):
Anafilaksinės reakcijos (pykinimas, vėmimas, karščiavimas, dusulys, bronchų spazmas, balso plyšio edema, hipotenzija, dilgėlinė, niežulys).
Sunki trombocitopenija (II tipo) (žr. 4.4 skyrių).
Odos nekrozė injekcijos vietoje (žr.4.4 skyrių).
Epidurinė ir spinalinė hematoma po epidurinės ar spinalinės anestezijos bei lumbalinės punkcijos. Šios hematomos sukėlė įvairaus laipsnio neurologinį pažeidimą, įskaitant užsitęsusį ar ilgalaikį paralyžių (žr. 4.4.skyrių).
 
4.9                 Perdozavimas
 
Kraujavimas yra svarbiausias perdozavimo simptomas. Bemiparino vartojimas turi būti nutrauktas atsižvelgiant į kraujavimo sunkumą ir trombozės riziką.
 
Neintensyvios kraujosruvos retai reikalauja specialaus gydymo. Susiformavus dideliai kraujosruvai, gali prireikti skirti protamino sulfato.
 
Bemiparino neutralizacija protamino sulfatu yra ištirta in vitro  ir in vivo, nustatant anti-Xa aktyvumą ir poveikį dalinai aktyvuotam tromboplastino laikui (dATL, angl.APTT). Protamino sulfatas nulemia dalinį anti-Xa aktyvumo sumažėjimą 2 valandoms, kai sušvirkšto į veną protamino sulfato dozė yra 1,4 mg kiekvienam 100 TV suvartoto anti-Xa.
 
 
5.                   FARMAKOLOGINĖS SAVYBĖS
 
5.1                 Farmakodinaminės savybės
 
Farmakoterapinė grupė: prieštrombinis preparatas, heparino grupė. ATC kodas B01AB12.
 
Bemiparino natrio druska yra MMMH, išgautas depolimerizuojant heparino natrio druską, išskirtą iš kiaulių žarnyno gleivinės. Jo vidutinė molekulinė masė (MM) yra apytiksliai 3600 daltonų. Grandinių su mažesne nei 2000 daltonų MM procentinė dalis yra mažesnė nei 35%. Grandinių su MM tarp 2000 ir 6000 daltonų procentinė dalis svyruoja tarp 50-75%. Grandinių su didesne nei 6000 daltonų MM procentinė dalis yra mažesnė nei 15%.
 
Anti-Xa aktyvumas svyruoja tarp 80 ir 120 anti-Xa TV/mg ir anti-IIa aktyvumas svyruoja tarp 5 ir 20 anti-IIa TV/mg, apskaičiuota lyginant su sausa medžiaga. Anti-Xa/anti-IIa santykis yra apytiksliai 8.
 
Tyrimais su eksperimentiniais gyvūnais nustatyta, kad bemiparinas pasižymi prieštrombiniu aktyvumu ir vidutiniškai išreikštu kraujavimą skatinančiu poveikiu.
 
Bemiparino prieštrombinis aktyvumas patvirtintas tyrimuose su žmonėmis; vartojant jo rekomenduojamomis dozėmis, bendrų krešumo testų jis reikšmingai neprailgina.
 
5.2                 Farmakokinetinės savybės
 
Bemiparino farmakokinetinės savybės nustatytos amidolitiniu metodu matuojant plazmos anti-Xa aktyvumą. Šis metodas remiasi PSO pirmu tarptautiniu rekomendaciniu standartu mažos molekulinės masės heparinams .
Absorbcija ir eliminacija vyksta linijine pirmos eilės kinetika.
 
Absorbcija
Bemiparino natrio druska, sušvirkštus jos po oda, greitai absorbuojasi ir jos biologinis prieinamumas yra 96%. Didžiausias anti-Xa poveikis plazmoje, esant profilaktinėms 2500 TV ir 3500 TV dozėms, sušvirkšus į poodį, atsiranda po 2-3 valandų; didžiausias aktyvumas pasiekiamas esant atitinkamai 0,34±0,08 ir 0,45±0,07 TV anti-Xa/ml. Anti-IIa aktyvumas, esant šioms dozėms, nebuvo nustatytas. Didžiausias anti-Xa poveikis plazmoje, esant gydymosioms 5000 TV, 7500 TV, 10000 TV ir 12500 TV dozėms, atsiranda po 3-4 valandų po bemiparino injekcijos į poodį; didžiausias aktyvumas pasiekiamas atitinkamai 0,54±0,06, 1,22±0,27, 1,42±0,19 ir 2,03±0,25 TV anti-Xa/ml. Anti-IIa aktyvumas, lygus 0,01 TV/ml, buvo nustatytas esant dozėms 7500 TV, 10000 TV ir 12500 TV.
 
Eliminacija
Skiriant bemiparino nuo 2500 TV iki 12500 TV dozes, pusinės eliminacijos periodas yra apie 5-6 valandos; dėl to vaisto reikia skirti kartą per parą.
 
Šiuo metu nėra pakankamai duomenų apie bemiparino susijungimą su kraujo plazmos baltymais, apie jo metabolizmą ir išsiskyrimą iš žmogaus organizmo.
 
5.3                 Ikiklinikinių saugumo tyrimų duomenys
 
Įprastinių ikiklinikinių farmakologinių saugumo, toksinio pavienių ir kartotinių dozių poveikio, genotoksinio bei toksinio poveikio dauginimosi funkcijai tyrimų duomenimis, specifinio pavojaus žmogui preparatas nekelia.
 
Ūminiais ir kartotinių dozių toksinio poveikio tyrimais su gyvūnais, švirkščiant bemiparino po oda, nustatyti pakitimai, dažniausiai pasireiškiantys laikinomis, nuo dozės priklausomomis hemoragijomis injekcijos vietoje. Tai buvo įvertinta kaip padidėjusio farmakologinio aktyvumo rezultatas.
 
Toksinio poveikio dauginimosi funkcijai tyrimų metu su vaikingomis žiurkėmis bei triušių patelėmis, suleidus joms bemiparino, mirtingumo tarp 6 ir 18 nėštumo dienos, nenustatyta. Pagrindiniai klinikiniai požymiai buvo poodinės hematomos, kurios priskirtos tiriamo preparato farmakologiniam poveikiui. Tiriant vaisius nebuvo nustatyta jokio su gydymu susijusio embriotoksinio poveikio išoriniams požymiams, skeletui ir (arba) vidaus organams.
 
 
6.                   FARMACINĖ INFORMACIJA
 
6.1                 Pagalbinių medžiagų sąrašas
 
Injekcinis vanduo.
 
6.2                 Nesuderinamumas
 
Zibor 2500 TV anti Xa/0,2 ml negalima maišyti su jokiais kitais injekciniais ar infuziniais tirpalais.
 
6.3                 Tinkamumo laikas
 
2 metai.
Atidarius švirkštą, Zibor 2500 TV anti Xa/0,2 ml injekcinis tirpalas turi būti iš karto sunaudojamas.
 
6.4                 Specialios laikymo sąlygos
 
Laikyti ne aukštesnėje kaip 30 °C temperatūroje. Negalima užšaldyti.
 
6.5                 Pakuotė ir jos turinys
 
0,2 ml tirpalo užpildytame švirkšte (I tipo, stiklinis) su stūmoklio ašimi (polipropilenas), guminiu stūmoklio kamščiu (chlorobutilas) ir injekcine adata.
Gamintojo pakuotėje 2, 6, 10, 30 ir 100 švirkštų.
 
Pastaba: gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.
 
6.6                 Vartojimo ir darbo su vaistiniu preparatu instrukcija
 
Vienos dozės švirkštai. Bet kokį nesuvartotą turinį išmeskite. Nevartokite, jei apsauginė pakuotė yra atidaryta ar pažeista. Gali būti vartojamas tik bespalvis arba šviesiai gelsvas tirpalas be matomų kietų dalelių. Vaistinio preparato likučius ir injekcines adatas reikia naikinti laikantis nustatytų reikalavimų.
 
 
7.                   REGISTRAVIMO LIUDIJIMO TURĖTOJAS
 
Menarini International Operations Luxembourg S.A.
1, Avenue de la Gare
L-1611, Liuksemburgas
 
 
8.                   REGISTRAVIMO LIUDIJIMO NUMERIS
 
N2 – LT/1/06/0458/001
N6 – LT/1/06/0458/002
N10 – LT/1/06/0458/003
N30 – LT/1/06/0458/004
N100 – LT/1/06/0458/005
 
 
9.                   PIRMOJO REGISTRAVIMO ARBA PERREGISTRAVIMO DATA
 
2006-03-16
 
 
10.                 TEKSTO PERŽIŪROS DATA
 
2006-03-16
 
 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
II PRIEDAS
 
A. GAMYBOS LICENCIJOS TURĖTOJAS, ATSAKINGAS UŽ SERIJŲ IŠLEIDIMĄ
 
B. REGISTRACIJOS SĄLYGOS
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 
A. GAMYBOS LICENCIJOS TURĖTOJAS, ATSAKINGAS UŽ SERIJŲ IŠLEIDIMĄ
 
Gamybos licencijos turėtojo, atsakingo už serijų išleidimą, pavadinimas ir adresas
 
LABORATORIOS FARMACÉUTICOS ROVI, S.A.
Julián Camarillo, 35
28037 Madrid, Ispanija
 
 
 
B. REGISTRACIJOS SĄLYGOS
 
Tiekimo ir vartojimo sąlygos ar apribojimai, taikomi registravimo liudijimo turėtojui
 
Receptinis vaistinis preparatas.
 
 
 
Kitos sąlygos
<….>
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
III PRIEDAS
 
ŽENKLINIMAS IR INFORMACINIS LAPELIS
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
ŽENKLINIMAS
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 
INFORMACIJA ANT IŠORINĖS PAKUOTĖS
 
KARTONO DĖŽUTĖ
 
1.      VAISTINIO PREPARATO PAVADINIMAS
 
Zibor 2500 TV anti Xa/0,2 ml injekcinis tirpalas užpildytame švirkšte
Bemiparinum natricum
 
 
2.      VEIKLIOJI MEDŽIAGA IR JOS KIEKIS
 
Viename užpildytame švirkšte (0,2 ml) yra:
Bemiparino natrio druskos 2500 TV (atitinka 12500 TV (anti-Xa faktoriaus) viename injekcinio tirpalo mililitre).
 
 
3.      PAGALBINIŲ MEDŽIAGŲ SĄRAŠAS
 
Pagalbinė medžiaga injekcinis vanduo.
 
 
4.      FARMACINĖ FORMA IR KIEKIS PAKUOTĖJE
 
2 užpildyti švirkštai po 0,2 ml
6 užpildyti švirkštai po 0,2 ml
10 užpildytų švirkštų po 0,2 ml
30 užpildytų švirkštų po 0,2 ml
100 užpildytų švirkštų po 0,2 ml
 
 
5.      VARTOJIMO METODAS IR BŪDAS (-AI)
 
Vartoti po oda.
Prieš vartodami vaistą, atidžiai perskaitykite informacinį lapelį.
 
 
6.      SPECIALUS ĮSPĖJIMAS, KAD VAISTINĮ PREPARATĄ BŪTINA LAIKYTI VAIKAMS NEPASIEKIAMOJE IR NEPASTEBIMOJE VIETOJE
 
Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.
 
 
7.      KITAS (-I) SPECIALUS (-ŪS) ĮSPĖJIMAS (-AI) (JEI REIKIA)
 
Nevartokite, jei apsauginė pakuotė yra atidaryta ar pažeista.
 
 
8.      TINKAMUMO LAIKAS
 
Tinka iki {MMMM/mm}
 
 
9.      SPECIALIOS LAIKYMO SĄLYGOS
 
Laikyti ne aukštesnėje kaip 30 °C temperatūroje. Negalima užšaldyti.
 
 
10.    SPECIALIOS ATSARGUMO PRIEMONĖS DĖL NESUVARTOTO VAISTINIO PREPARATO AR JO ATLIEKŲ TVARKYMO (JEI REIKIA)
 
Vienos dozės švirkštai. Bet kokius nesuvartotus preparato likučius išmeskite. Bet kokį nesuvartotą turinį išmeskite. Vaistinio preparato likučius ir injekcines adatas reikia naikinti laikantis nustatytų reikalavimų.
 
 
11.    RINKODAROS TEISĖS TURĖTOJO PAVADINIMAS IR ADRESAS
 
Menarini International Operations Luxembourg S. A.
1, Avenue de la Gare, L-1611, Liuksemburgas
 
 
12.    RINKODAROS TEISĖS NUMERIS
 
N2 – LT/1/06/0458/001
N6 – LT/1/06/0458/002
N10 – LT/1/06/0458/003
N30 – LT/1/06/0458/004
N100 – LT/1/06/0458/005
 
 
13.    SERIJOS NUMERIS
 
Ser.{numeris}
 
 
14.    PARDAVIMO (IŠDAVIMO) TVARKA
 
Receptinis vaistinis preparatas
 
 
15.    VARTOJIMO INSTRUKCIJA
 
 
16.    INFORMACIJA BRAILIO RAŠTU
 
Zibor 2500
 
 
 
 
 
2007-01-23
 

 
MINIMALI informacija ant MAŽŲ VIDINIŲ PAKUOČIŲ
 
APSAUGINIS ALIUMINIO FOLIJOS PAKETĖLIS
 
 
1.      VAISTINIO PREPARATO PAVADINIMAS IR VARTOJIMO BŪDAS (-AI)
 
Zibor 2500 TV anti Xa/0,2 ml injekcinis tirpalas užpildytame švirkšte
Bemiparinum natricum
 
 
2.      VARTOJIMO METODAS
 
Vartoti po oda
 
 
3.      TINKAMUMO LAIKAS
 
Serijos Nr. ir tinkamumo laikas nurodyti ant švirkšto.
 
 
4.      SERIJOS NUMERIS
 
 
5.      KIEKIS (MASĖ, TŪRIS ARBA VIENETAI)
 
0,2 ml
 
 
6.      KITA
 
Menarini International Operations Luxembourg S. A.
Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.
 
 
 
 
 
2007-01-23

MINIMALI informacija ant MAŽŲ VIDINIŲ PAKUOČIŲ
 
AMPULĖ
 
 
1.      VAISTINIO PREPARATO PAVADINIMAS IR VARTOJIMO BŪDAS (-AI)
 
Zibor 2500 TV anti Xa/0,2 ml injekcinis tirpalas užpildytame švirkšte
Bemiparinum natricum
S.C.
 
2.      VARTOJIMO METODAS
 
Vartoti po oda
 
 
3.      TINKAMUMO LAIKAS
 
EXP:
 
 
4.      SERIJOS NUMERIS
 
LOT:
 
 
5.      KIEKIS (MASĖ, TŪRIS ARBA VIENETAI)
 
0,2 ml
 
 
6.      KITA
 
 
 
 
 
 
 
2007-01-23
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
B. INFORMACINIS LAPELIS

INFORMACINIS LAPELIS
 
Prieš pradėdami vartoti šį vaistą, atidžiai perskaitykite visą informacinį lapelį.
-                    Neišmeskite lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
-                    Jeigu kiltų klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
-                    Šis vaistas skirtas Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Preparatas gali jiems pakenkti net tokiu atveju, jeigu jų ligos simptomai yra tokie patys kaip Jūsų.
 
 
Lapelio turinys
1. Kas yra Zibor 2500 TV anti Xa/0,2 ml ir nuo ko jis vartojamas
2. Kas žinotina prieš vartojant Zibor 2500 TV anti Xa/0,2 ml
3. Kaip vartoti Zibor 2500 TV anti Xa/0,2 ml
4. Galimas šalutinis poveikis
5. Zibor 2500 TV anti Xa/0,2 ml laikymo sąlygos
6. Kita informacija
 
 
Zibor 2500 TV anti Xa/0,2 ml injekcinis tirpalas užpildytame švirkšte
Bemiparino natrio druska
 
 
-                    Veiklioji medžiaga yra bemiparino natrio druska: 0,2 ml užpildytame švirkšte yra 2500 TV (anti-Xa faktoriaus) (atitinka 12500 TV (anti-Xa faktoriaus) viename injekcinio tirpalo mililitre).
-                    Pagalbinė medžiaga yra injekcinis vanduo.
 
 
Registravimo liudijimo turėtojas
Menarini International Operations Luxembourg S. A.              
1, Avenue de la Gare
L-1611, Liuksemburgas                          
 
Gamintojas
LABORATORIOS FARMACÉUTICOS ROVI, S.A.
Julián Camarillo, 35
28037 Madrid, Ispanija
 
 
1.                   KAS YRA Zibor 2500 TV anti Xa/0,2 ml IR NUO KO JIS   VARTOJAMAS
 
Zibor 2500 TV anti Xa/0,2 ml priklauso vaistų, vadinamų antikoaguliantais, grupei, kurie mažina kraujo krešumą.
Zibor 2500 TV anti Xa/0,2 ml gaminamas po 2, 6, 10, 30 ir 100 užpildytų švirkštų su 0,2 ml injekcinio tirpalo.
Kiekviename 0,2 ml švirkšte yra 2500 TV anti-Xa bemiparino natrio druskos.
 
Šiam medikamentui įsigyti reikalingas receptas. Vaistas vartojamas siekiant pacientą apsaugoti nuo trombų susidarymo, pavyzdžiui, kojų ir (arba) plaučių venose. Trombai gali formuotis, jei Jums atliekama bendra operacija. Medikamentas taip pat vartojamas siekiant apsaugoti nuo trombų susidarymo hemodializės metu.
 
 
2.                                     KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT Zibor 2500 TV anti Xa/0,2 ml
 
Prašome atidžiai perskaityti 3 skyriuje nurodytą informaciją (žr. sk. „Kaip vartoti Zibor 2500 TV anti xa/0,2 ml“).
 
Zibor 2500 TV anti Xa/0,2 ml vartoti draudžiama:
 
- jei Jums yra padidėjęs jautrumas (alergija) bet kokiam medikamentui, kurio sudėtyje yra natrio bemiparino, heparino ar medžiagų, išgautų iš kiaulių organų;
- jei Jus kamuoja heparino sukelta trombocitopenija – būklė, kurios metu sumažėja kraujyje trombocitų skaičius ir laboratoriniai tyrimai rodo, kad šios ląstelės sulimpa vartojant Zibor 2500 TV anti Xa/0,2 ml. Jeigu sergate minėta liga, Jūsų gydytojas apie tai turi pasakyti;
- jei Jums nustatyta būklė, kuri nulemia padidėjusį polinkį smarkiai kraujuoti;
- jei sergate sunkia kepenų ir (arba) kasos liga;
- jei sergate diseminuota intravaskuline koaguliacija (DIK), susijusia su heparino sukeltu trombocitų skaičiaus sumažėjimu;
- jei sergate endokarditu (širdies ertmes ir vožtuvus išklojančio endokardo uždegimu), Jūsų gydytojas Jums tai turi pasakyti;
- jei turite bet kokių pažeidimų su didele kraujavimo rizika (pvz.: aktyvi skrandžio opa, insultas, smegenų navikai ar buvo kraujosruva smegenyse);
- jei Jums nustatytas pažeidimas arba planuojama atlikti smegenų, stuburo, akių ir (arba) ausų operaciją.
 
Vartojant Zibor 2500 TV anti Xa/0,2 ml, reikia laikytis specialių atsargumo priemonių, jei:
 
- sergate kepenų ar inkstų liga;
- turite padidėjusį ir (ar) sunkiai kontroliuojamą kraujospūdį;
- turėjote opą skrandyje;
- nustatyta trombocitopenija - būklė, kai kraujyje sumažėja krešumo ląstelių (trombocitų) skaičius, ir dėl to Jums dažnai atsiranda mėlynių, lengvai prasideda kraujavimas. Jeigu sergate minėta liga, Jūsų gydytojas apie tai turi pasakyti;
- nustatyti akmenys inkstuose ir (ar) šlaplėje;
- Jums yra būklė, dėl kurios gali pradėti šiek tiek kraujuoti. Jei abejojate, pasiteiraukite savo gydytojo;
- sergate kokia nors kraujagyslinės kilmės akių liga;
- Jums į stuburo kanalą buvo švirkščiama anestetiko (atliekama epidurinė ar spinalinė anestezija prieš operaciją) ir (arba) atlikta lumbalinė punkcija (apatinės stuburo kanalo dalies punkcija, kurios metu paimama smegenų skysčio laboratoriniams tyrimams);
- sergate cukriniu diabetu arba nustatytas padidėjęs kalio kiekis kraujyje;
- Jūsų oda netikėtai tampa dėmėta, su mėlynėmis ir (ar) raudonomis skausmingomis dėmėmis. Jei taip atsitinka, nedelsiant apie tai pasakykite gydytojui.
 
Specialus patarimas
 
Vaikai
Zibor 2500 TV anti Xa/0,2 ml nerekomenduojama vartoti vaikams gydyti.
 
Senyvi žmonės
Senyviems žmonėms turi būti skiriama ta pati vaisto dozė kaip ir kitiems suaugusiesiems.
 
Sutrikusi inkstų ir kepenų veikla
Duomenų, kodėl reikėtų rekomenduoti koreguoti bemiparino dozę šios grupės pacientams, nepakanka.
 
Nėštumas
Nėra pakankamai patyrimo vartojant Zibor 2500 TV anti Xa/0,2 ml, kad būtų galima rekomenduoti švirkšti nėščioms moterims. Prieš pradėdami gydymą Zibor 2500 TV anti Xa/0,2 ml, Jūs turite įspėti savo gydytoją, jei planuojate pastoti ar manote, kad galite būti pastojusi. Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.
 
Žindymo laikotarpis
Jei žindote kūdikį, prieš pradėdamos gydymą Zibor 2500 TV anti Xa/0,2 ml, Jūs turite įspėti apie tai savo gydytoją. Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.
 
Vairavimas ir mechanizmų valdymas
Bemiparinas gebėjimo vairuoti ir valdyti mechanizmus neveikia.
 
Kitų vaistų vartojimas
Pasakykite savo gydytojui, jei vartojate bet kokius kitus antikoaguliantus, tokius kaip vitamino K antagonistus (varfarinas), nesteroidinius priešuždegiminius vaistus (pavyzdžiui, ibuprofeną), trombocitų inhibitorius - acetilsalicilo rūgštį (aspiriną), tiklopidiną, klopidogrelį ir kitus medikamentus, sulaikančius kalį organizme, vaistus širdies veiklai gerinti, pvz.: nitroglicerinas, ir medikamentus, didinančius Jūsų kraujo tūrį (dekstranus).
 
Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytų be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

 

APKLAUSA/ KONKURSAS
Klausimas:
Ar Jus veikia mėnulio pilnatis?
Atsakymai:
Taip, sunkiau užmigti
Taip, aplinkinių elgesys tampa keistas
Manęs neveikia
Rezultatai
 
2009 © Infomed.lt Visos teisės saugomos įstatymo. Kontaktai | Reklama
HexaPortal v1.7