Ieškoti
Geriausia prekių paieška internete, elektroninės parduotuvės
   

ZINNAT 500MG TAB. N14

Vaistai
  Gamintojas:
GLAXOSMITHKLINE CONSUMER

PAKUOTĖS LAPELIS: INFORMACIJA VARTOTOJUI

Zinnat 500 mg plėvele dengtos tabletės
Cefuroksimas

Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą.
- Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
- Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją ar vaistininką.
- Šis vaistas skirtas Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos simptomai yra tokie patys kaip Jūsų).
- Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.Lapelio turinys
1. Kas yra Zinnat ir kam jis vartojamas
2. Kas žinotina prieš vartojant Zinnat
3. Kaip vartoti Zinnat
4. Galimas šalutinis poveikis
5. Kaip laikyti Zinnat
6. Kita informacija1. KAS YRA ZINNAT IR KAM JIS VARTOJAMAS

Zinnat sudėtyje yra cefuroksimo, priklausančio cefalosporinų grupės antibiotikams. Antibiotikai vartojami infekcines ligas sukeliančioms bakterijoms ar kitiems infekcijų sukėlėjams naikinti.

Zinnat gydomos įvairios bakterinės infekcinės ligos:
apatinių kvėpavimo takų infekcinės ligos (ūminis bronchitas, lėtinio bronchito paūmėjimas ir pneumonija (plaučių uždegimas));
ausų, nosies, gerklės infekcinės ligos (vidurinės ausies uždegimas, sinusitas (prienosinių ančių uždegimas), tonzilitas (migdolų uždegimas) ir faringitas (ryklės uždegimas));
lytinių organų ir šlapimo takų infekcinės ligos (pielonefritas (inksto ir geldelės uždegimas), cistitas (šlapimo pūslės uždegimas) ir uretritas (šlaplės uždegimas));
odos ir minkštųjų audinių infekcinės ligos (furunkuliozė (dauginiai furunkulai), piodermija (pūlinė odos liga) ir impetiga (pūlinėlinė));
gonorėja, ūminis nekomplikuotas gonokokinis uretritas ir cervicitas (gimdos kaklelio uždegimas);
Laimo liga.2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT ZINNAT

Zinnat vartoti negalima:
jei yra alergija (padidėjęs jautrumas) cefuroksimui arba bet kuriam kitam cefalosporinų grupės antibiotikui arba bet kuriai pagalbinei Zinnat medžiagai.

Specialių atsargumo priemonių reikia:
jeigu Jūs esate alergiškas kitiems antibiotikams, pvz., penicilinui;
- jeigu Jūs manote, kad galite būti nėščia;
- jeigu Jūs maitinate kūdikį krūtimi;
jeigu Jūs vartojate probenecidą podagrai gydyti. Tokiu atveju, prieš pradėdami vartoti Zinnat informuokite apie tai savo gydytoją.

Zinnat gali iškreipti cukraus kiekio šlapime tyrimų rezultatus.

Zinnat, kaip ir kiti antibiotikai, gali susilpninti geriamųjų kontraceptikų poveikį, todėl jei vartojate geriamuosius kontraceptikus, pasakykite savo gydytojui ar vaistininkui.

Nėštumas ir žindymo laikotarpis
Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju ar vaistininku.
Jeigu esate nėščia ar planuojate pastoti, prieš vartodami šio vaisto pasakykite apie tai savo gydytojui. Eksperimentinių tyrimų metu nustatyta, kad Zinnat embriotoksinio ar teratogeninio poveikio nesukelia, bet kaip ir visų vaistų, jo reikia atsargiai vartoti pirmaisiais nėštumo mėnesiais.

Jeigu žindote kūdikį krūtimi, prieš vartodami šio vaisto pasakykite apie tai savo gydytojui. Cefuroksimo patenka į motinos pieną, todėl žindymo laikotarpiu Zinnat reikia vartoti atsargiai.

Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Zinnat medžiagas
Zinnat sudėtyje yra metilo parahidroksibenzoato ir propilo parahidroksibenzoato, šios pagalbinės medžiagos gali sukelti alerginių reakcijų, kurios gali būti uždelstos.
Zinnat plėvele dengtų tablečių dangalo sudėtyje yra šiek tiek konservanto natrio benzoato. Natrio benzoatas gali sukelti lengvą odos, akių, burnos gleivinės, gerklės ir žarnų gleivinės suerzinimą.
Naujagimiams natrio benzoatas gali padidinti geltos (odos ir akių baltymų pageltimo) tikimybę, nors ir mažai tikėtina, kad naujagimiui būtų skiriama Zinnat plėvele dengtų tablečių.3. KAIP VARTOTI ZINNAT

Zinnat visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Dozavimas
Suaugusiems žmonėms ir vyresniems kaip 12 metų vaikams
Įprastinė suaugusių žmonių ir vyresnių kaip 12 metų vaikų dozė yra 250 mg du kartus per parą 7 paras. Tačiau dozė gali svyruoti nuo 125 mg du kartus per parą, gydant šlapimo takų infekcines ligas, iki 500 mg du kartus per parą, gydant sunkias kvėpavimo takų infekcines ligas. Laimo ligai gydyti vartojama 500 mg dozė du kartus per parą 20 parų. Gonorėja gydoma vienkartine 1 g doze.

Cefuroksimas yra tiekiamas ir natrio druskos pavidalu (Zinacef), kuris vartojamas injekcijoms. Zinacef gali būti švirkščiama į raumenis arba veną. Paprastai šie gydymo metodai taikomi ligoninėse arba atidžiai prižiūrint medicinos specialistams.

Plaučių uždegimas paprastai gydomas vartojant po 1,5 g Zinacef du kartus per parą 2–3 paras; vėliau skiriama Zinnat po 500 mg du kartus per parą 7 paras.

Kai paūmėja lėtinis bronchitas, skiriama po 750 mg Zinacef du kartus per parą 2–3 paras, vėliau gydoma Zinnat po 500 mg du kartus per parą 5–7 paras.

Gydymo Zinacef ar Zinnat trukmė priklauso nuo infekcinės ligos sunkumo bei nuo paciento reakcijos į gydymą šiais preparatais.

Vaikams iki 12 metų amžiaus
Įprastinė vaikų iki 12 metų dozė yra 125 mg du kartus per parą 7 paras. Gydant vidurinės ausies uždegimą vaikams iki 2 metų amžiaus, skiriama ne daugiau kaip 125 mg du kartus per parą, vyresniems kaip 2 metų vaikams – ne daugiau kaip 250 mg du kartus per parą. Kūdikiams iki 3 mėnesių amžiaus Zinnat duoti negalima.

Zinnat tablečių negalima smulkinti, todėl mažiems vaikams reikia vartoti Zinnat suspensijos.

Labai svarbu preparatą vartoti reguliariai ir tiek laiko, kiek paskyrė gydytojas. Nenutraukite šio vaisto vartojimo, net jei pasijutote geriau. Gali būti, kad tabletės dar nesunaikino visų ligos sukėlėjų; tokiu atveju jūsų būklė gali vėl pablogėti.

Zinnat geriausiai įsisavinamas, kai jo geriama po valgio. Tabletes nurykite nekramtytas, užsigerdami vandeniu.

Pavartojus per didelę Zinnat dozę
Vaisto reikia vartoti taip, kaip nurodyta etiketėje arba paskirta gydytojo.
Vaisto išgėrus daugiau nei paskirta, yra nedidelė tikimybė, kad iškils pavojus jūsų sveikatai. Jei vaisto išgėrėte gerokai daugiau, nei paskirta, nedelsdami kreipkitės į savo gydytoją arba artimiausios ligoninės priėmimo skyrių.

Pamiršus pavartoti Zinnat
Jei pamiršote išgerti vaisto dozę, išgerkite iškart, kai tik prisiminsite. Toliau preparatą vartokite kaip paskirta.
Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.

Jei baigę gydymo Zinnat kursą nesijaučiate geriau, nedelsdami pasakykite apie tai gydytojui.4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

Zinnat, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

Daugumai šio vaisto vartojančių žmonių šalutinio poveikis nepasireiškia.

Dažnas Zinnat šalutinis poveikis, galintis pasireikšti daugiau nei 1 žmogui iš 100, bet mažiau nei 1 žmogui iš 10, yra:
eozinofilija (nenormalus kraujo kūnelių eozinofilų kiekio padidėjimas kraujyje);
galvos skausmas, svaigimas;
viduriavimas, pykinimas, pilvo skausmai;
- laikinai padidėjęs kepenų fermentų aktyvumas.

Nedažnas Zinnat šalutinis poveikis, galintis pasireikšti daugiau nei 1 žmogui iš 1000, bet mažiau nei 1 žmogui iš 100, yra toks:
- teigiamas Kumbso mėginys (tai gali klaidinti nustatant kraujo suderinamumą), trombocitopenija (trombocitų kiekio sumažėjimas kraujyje), leukopenija (baltųjų kraujo kūnelių kiekio sumažėjimas kraujyje);
- odos bėrimas;
- vėmimas;

Retas Zinnat šalutinis poveikis, galintis pasireikšti mažiau (daugiau kaip 1 iš 10000, bet mažiau nei 1 iš 1000):
- dilgėlinė, niežulys;
- pseudomembraninis kolitas (storosios žarnos uždegimas).

Labai retas Zinnat šalutinis poveikis, galintis pasireikšti mažiau nei 1 žmogui iš 10000, yra:
hemolizinė anemija (mažakraujystė dėl raudonųjų kraujo kūnelių irimo);
medikamentinis karščiavimas, seruminė liga, anafilaksija (ūmi išplitusi alerginė reakcija);
gelta, hepatitas;
daugiaformė eritema (odos išbėrimas įvairaus pobūdžio raudonomis dėmėmis), Stivenso ir Džonsono (Steven-Johnson) sindromas (sunki sisteminė padėjusio jautrumo reakcija, pažeidžianti odą ir gleivines), toksinė epidermio nekrolizė (sunkus odos pažeidimas).

Retai Zinnat, kaip ir kitų antibiotikų vartojant ilgai, galima antrinė nejautrių mikroorganizmų, pvz. balkšvagybių superinfekcija.

Jeigu Jūs gydomas nuo Laimo ligos, po 2–4 val. nuo gydymo antibiotikais pradžios gali atsirasti trumpalaikė organizmo reakcija, pasireiškianti nuovargiu, šaltkrėčiu ir drebuliu.

Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.5. KAIP LAIKYTI ZINNAT

Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.
Laikyti ne aukštesnėje kaip 30 ºC temperatūroje.
Ant etiketės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, Zinnat vartoti negalima.6. KITA INFORMACIJA

Zinnat sudėtis

- Veiklioji medžiaga yra cefuroksimas. Vienoje tabletėje yra 500 mg cefuroksimo, atitinkančio 601,44 mg cefuroksimo aksetilo.
- Pagalbinės medžiagos yra mikrokristalinė celiuliozė, kroskarmeliozės natrio druska, natrio laurilsulfatas, hidrintas augalinis aliejus, koloidinis silicio dioksidas, hipromeliozė, propilenglikolis, metilo parahidroksibenzoatas, propilo parahidroksibenzoatas, baltas Opaspray M–1-7120.Zinnat išvaizda ir kiekis pakuotėje
Zinnat tabletė yra plėvele dengta, kapsulės formos, baltos spalvos. Viena tabletės pusė lygi, kitoje tabletės pusėje įspaustas užrašas „GXEG2“. Zinnat 500 mg plėvele dengtos tabletės tiekiamas lizdinėmis plokštelėmis. Kartoninėje dėžutėje yra 10 arba 14 tablečių.

Rinkodaros teisės turėtojas ir gamintojas

Rinkodaros teisės turėtojas
UAB „GlaxoSmithKline Lietuva“
A. Goštauto g. 40A
LT-01112 Vilnius
Lietuva

Gamintojai
GlaxoSmithKline Pharmaceuticals S.A.
ul. Grunwaldzka 189
60-322 Poznań
Lenkija

Glaxo Operations UK Ltd
(Trading as Glaxo Wellcome Operations)
Harmire Road
Barnard Castle
Durham
DL12 8DT
Jungtinė KaralystėJeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą.

UAB "GlaxoSmithKline Lietuva"
A. Goštauto g. 40A
Vilnius LT-01112
Tel. +370 5 264 90 00

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą patvirtintas 2008-06-11Naujausia pakuotės lapelio redakcija pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos (VVKT) interneto svetainėje http://www.vvkt.lt/
I PRIEDAS

PREPARATO CHARAKTERISTIKŲ SANTRAUKA

1. VAISTINIO PREPARATO PAVADINIMAS

Zinnat 500 mg plėvele dengtos tabletės2. KOKYBINĖ IR KIEKYBINĖ SUDĖTIS

Vienoje tabletėje yra 500 mg cefuroksimo, atitinkančio 601,44 mg cefuroksimo aksetilo.

Visos pagalbinės medžiagos išvardytos 6.1 skyriuje.3. FARMACINĖ FORMA

Plėvele dengta tabletė.

Balta, plėvele dengta, kapsulės formos tabletė. Viena tabletės pusė lygi, kitoje tabletės pusėje įspaustas užrašas „GXEG2“.4. KLINIKINĖ INFORMACIJA

Terapinės indikacijos

Cefuroksimui jautrių bakterijų sukeltų infekcinių ligų gydymas:

- apatinių kvėpavimo takų infekcinių ligų: ūminio bronchito, staigiai paūmėjusio lėtinio bronchito ir plaučių uždegimo;

- ausų, nosies ir gerklės: vidurinės ausies uždegimo, sinusito, tonzilito ir laringito;

- inkstų ir šlapimo takų: pielonefrito, cistito, uretrito;

- odos ir poodinio audinio: furunkuliozės, piodermijos ir impetigos;

- gonorėjos, ūminio nekomplikuoto gonokokinio uretrito ir cervicito;

- ankstyvosios Laimo ligos stadijos.

Vėlyvosios Laimo ligos stadijos profilaktika suaugusiems žmonėms ir vyresniems kaip 12 metų vaikams.

Reikia laikytis oficialių tinkamo antimikrobinių preparatų vartojimo nurodymų.

4.2 Dozavimas ir vartojimo metodas

Vartojimo būdas: vartoti per burną.

Dozavimas suaugusiems žmonėms
Daugumai infekcinių ligų gydyti skiriama po 250 mg Zinnat du kartus per parą. Esant lengvoms ir vidutinio sunkumo apatinių kvėpavimo takų infekcinėms ligoms, pvz., bronchitui, vartojama po 250 mg medikamento du kartus per parą. Sergant sunkesnėmis apatinių kvėpavimo takų infekcinėmis ligomis ar įtariant plaučių uždegimą, vartojama po 500 mg Zinnat du kartus per parą. Gydant šlapimo takų infekcines ligas, paprastai pakanka vartoti po 125 mg Zinnat du kartus per parą; pielonefrito atveju rekomenduojama vartoti 250 mg dozę du kartus per parą. Nekomplikuota gonorėja gydoma vienkartine 1 g doze. Laimo ligos atveju suaugusiems ir vaikams virš 12 metų skiriama po 500 mg du kartus per dieną 20 dienų.

Pakaitinis gydymas
Cefuroksimas tiekiamas ir natrio druskos (Zinacef) pavidalu, kurios skiriama vartoti parenteraliai. Tai leidžia nuosekliai gydyti tuo pačiu antibiotiku – nuo parenteralinio gydymo pereiti prie gydymo geriamuoju preparatu.

Plaučių uždegimas
Injekuojama į veną arba raumenis po 1,5 g du arba tris kartus per parą Zinacef 48 – 72 valandas, po to – duodama gerti po 500 mg Zinnat (cefuroksimo aksetilo) du kartus per parą (nuo 7 iki 10 parų).

Sunkus lėtinio bronchito paūmėjimas
Injekuojama į veną arba į raumenis po 750 mg du arba tris kartus per parą Zinacef 48–72 valandas, po to – duodama gerti po 500 mg Zinnat (cefuroksimo aksetilo) du kartus per parą (5–10 parų).

Tiek gydymo parenteraliniu, tiek geriamuoju preparatu trukmė priklauso nuo infekcinės ligos sunkumo ir paciento klinikinės būklės.

Dozavimas vaikams
Įprastinė dozė yra po 125 mg du kartus per parą arba po 10 mg/kg kūno svorio du kartus per parą, neviršijant didžiausios 250 mg paros dozės. Sergant vidurinės ausies uždegimu vaikams iki 2 metų amžiaus įprastinė dozė yra po 125 mg du kartus per parą arba po 10 mg/kg kūno svorio du kartus per parą, neviršijant didžiausios 250 mg paros dozės; vyresniems kaip 2 metų vaikams skiriama po 250 mg dozė du kartus per parą arba po 15 mg/kg kūno svorio du kartus per parą, neviršijant didžiausios 500 mg paros dozės.

Jaunesnių kaip 3 mėnesių kūdikių gydymo patirties nėra.

Zinnat plėvele dengtų tablečių negalima smulkinti, todėl nerekomenduojama skirti pacientams, kurie negali nuryti tabletės, pvz., mažiems vaikams. Jiems gali būti skiriama geriamoji cefuroksimo suspensija. .

Senyvi pacientai bei pacientai, kurių inkstų funkcija sutrikusi
Pagyvenusiems ar pacientams, kurių inkstų funkcija sutrikusi, dializuojamiems pacientams vaistinio preparato vartojant ne daugiau kaip 1 g per parą, specialiųjų atsargumo priemonių nereikia.

Įprastinis gydymo kursas – 7 paros (nuo 5 iki 10 dienų).

Zinnat geriausiai įsisavinamas, kai jo geriama po valgio.

4.3 Kontraindikacijos

Padidėjęs jautrumas bet kuriam kitam cefalosporinų grupės antibiotikui arba bet kuriai preparato pagalbinei medžiagai.

4.4 Specialūs įspėjimai ir atsargumo priemonės

Zinnat reikia itin atsargiai vartoti pacientams, kuriems nuo penicilinų bei kitų beta laktaminių antibiotikų buvo pastebėta alerginių reakcijų.

Vartojant cefuroksimo aksetilo, kaip ir kitų antibiotikų, gali pradėti sparčiai daugintis Candida. Ilgai jo vartojant, gali pradėti sparčiai daugintis preparatui atsparūs mikroorganizmai (pvz., enterokokai ir Clostridium difficile). Dėl to gali tekti nutraukti gydymą preparatu.
Vartojant plataus poveikio antibiotikų, kartais prasideda pseudomembraninis kolitas, todėl jei pacientas, vartojantis ar baigęs vartoti antibiotikų, pradeda labai viduriuoti, galima įtarti šią ligą.

Tiriant gliukozės koncentraciją cefuroksimo aksetilo vartojančių pacientų kraujyje ar kraujo plazmoje, rekomenduojama taikyti gliukozės oksidazės arba heksokinazės metodą. Šis antibiotikas neturi įtakos atliekamai šarminio pikrato reakcijai dėl kreatinino.

Vartojant Zinnat Laimo ligai gydyti, gali pasireikšti Jarisch–Herxheimer reakcija. Tai atsitinka dėl vaisto baktericidinio poveikio Laimo ligos sukėlėjui, spirochetai Borrelia burgdorferi. Pacientus reikia įspėti, jog tai yra įprasta ir dažniausiai savaime išnykstanti Laimo ligos gydymo antibiotikais pasekmė.

Taikant pakaitinį gydymą, laikas, per kurį pereinama prie geriamosios formos preparato vartojimo, priklauso nuo infekcinės ligos sunkumo laipsnio, klinikinės paciento būklės bei patogeninių mikroorganizmų jautrumo. Pereiti prie geriamosios formos preparato vartojimo galima tik esant akivaizdžiam klinikinės būklės pagerėjimui. Jei per 72 valandas, vartojant preparato parenteraliniu būdu, nepastebima paciento klinikinės būklės pagerėjimo, patartina koreguoti gydymą. Pradedant pakaitinį gydymą, būtina remtis svarbia informacija apie natrio cefuroksimo druskos skyrimą.

4.5 Sąveika su kitais vaistiniais preparatais ir kitokia sąveika

Vartojant vaistų, mažinančių skrandžio rūgštingumą, cefuroksimo aksetilo biologinis prieinamumas gali būti mažesnis, nei kai jo vartojama nevalgius, ir gali išnykti padidėjusios absorbcijos poveikis, kuris atsiranda vartojant po valgio.

Kaip ir vartojant kitus antibiotikus, cefuroksimo aksetilas gali paveikti virškinimo trakto mikroflorą, dėl ko gali sutrikti estrogenų reabsorbcija. Todėl gali sumažėti sudėtinių geriamųjų kontraceptikų veiksmingumas.

Kadangi gali būti klaidingai neigiamas geležies cianido tyrimo rezultatas, rekomenduojama pacientams, vartojantiems cefuroksimo aksetilo, gliukozės kiekį kraujyje arba kraujo plazmoje nustatyti gliukozės oksidazės ar heksokinazės metodais. Cefuroksimo aksetilas nedaro įtakos šarminio pikrato tyrimo rezultatui, nustatant kreatinino koncentraciją.

4.6 Nėštumo ir žindymo laikotarpis

Eksperimentiniais tyrimais neįrodyta, kad cefuroksimo aksetilas gali turėti embriotoksinį ar teratogeninį poveikį. Tačiau, kaip ir kitų vaistų, jo būtina atsargiai vartoti pirmaisiais nėštumo mėnesiais.

Cefuroksimo patenka į motinos pieną, todėl žindymo laikotarpiu cefuroksimo aksetilo reikia vartoti atsargiai.

4.7 Poveikis gebėjimui vairuoti ir valdyti mechanizmus

Šis vaistas gali sukelti galvos svaigimą. Pacientus reikia įspėti, kad būtų atsargūs vairuodami ar valdydami mechanizmus.

4.8 Nepageidaujamas poveikis

Nepageidaujamos reakcijos, vartojant cefuroksimo aksetilo, paprastai būna nesunkios ir greitai išnyksta.

Nepageidaujamo poveikio dažnis vertinamas taip: labai dažnas (≥1/10), dažnas (nuo ≥1/100 iki <1/10), nedažnas (nuo ≥1/1000 iki <1/100), retas (nuo ≥1/10000 iki <1/1000), labai retas (<1/10000), įskaitant pavienius atvejus.

Infekcijos ir infestacijos

Dažni Galima antrinė nejautrių mikroorganizmų, pvz. balkšvagrybių (Candida) superinfekcija.

Kraujo ir limfinės sistemos sutrikimaiDažni
Eozinofilija.

Nedažni
Teigiamas Kumbso mėginys, trombocitopenija, leukopenija (kartais sunki).

Labai reti
Hemolizinė anemija.Cefalosporinų grupės antibiotikai absorbuojasi ant eritrocitų membranų paviršiaus ir reaguoja su šio vaisto antikūnais, dėl to būna teigiamas Kumbso mėginys (tai gali klaidinti nustatant kraujo suderinamumą) ir itin retai – hemolizinė anemija.Imuninės sistemos sutrikimai
Padidėjusio jautrumo reakcijos

Nedažni
Odos bėrimas.

Reti
Dilgėlinė, niežulys.

Labai reti
Medikamentinis karščiavimas, seruminė liga, anafilaksija.

Nervų sistemos sutrikimaiDažni
Galvos skausmas, svaigimas.

Virškinimo trakto sutrikimaiDažni
Viduriavimas, pykinimas, pilvo skausmai.

Nedažni
Vėmimas.

Reti
Pseudomembraninis kolitas.Kepenų, tulžies pūslės ir latakų sutrikimaiDažni
Laikinai padidėjęs kepenų fermentų aktyvumas [ALT (SGPT), AST (SGOT), LDH].

Labai reti
Gelta (daugiausiai cholestatinė), hepatitasOdos ir poodinio audinio sutrikimaiLabai reti
Daugiaformė eritema, Stivenso ir Džonsono (Steven-Johnson) sindromas, toksinė epidermio nekrolizė.4.9 Perdozavimas

Perdozavus cefalosporinų, gali pasireikšti traukulius sukeliantis smegenų sudirginimas.

Cefuroksimo koncentraciją serume galima sumažinti atliekant hemodializę arba pilvaplėvės dializę.5. FARMAKOLOGINĖS SAVYBĖS

Farmakodinaminės savybės

Farmakoterapinė grupė - kiti betalaktaminiai antibakteriniai preparatai, antros kartos cefalosporinai, ATC kodas - J01DC02.

Cefuroksimo aksetilas – tai baktericidinio cefalosporinų grupės antibiotiko cefuroksimo oralinis pirmtakas. Cefuroksimas yra atsparus daugumai beta laktamazių, ir jam yra jautrūs dauguma gramteigiamų ir gramneigiamų mikroorganizmų.

Veikimo būdas
Cefuroksimo aksetilas in vivo greitai paverčiamas veikliąja medžiaga cefuroksimu. Cefuroksimas yra puikiai vertinamas, veiksmingas antibakterinis preparatas, turintis plataus spektro bektericidinį poveikį. Jis veikia daugelį dažniausiai pasitaikančių patogenų, įskaitant ir beta laktamazę gaminančias bakterijas.

Cefuroksimas yra atsparus bakterinei beta laktamazei. Jis veikia daugelį ampicilinui ir amoksicilinui atsparių padermių. Baktericidinis cefuroksimo poveikis pasireiškia jam slopinant bakterijos sienelės struktūrų sintezę ir sujungiant jau būtinus baltymus.

Cefuroksimui paprastai jautrūs mikroorganizmai in vitro.

Gramneigiami aerobaiHaemophilus influenzae (įskaitant ampicilinui atsparias padermes)Haemophilus parainfluenzaeMoraxella catarrhalisNeisseria gonorrhoeae (įskaitant penicilinazę gaminančias ie negaminančias padermes)Eschericia coliKlebisiella spp.Proteus mirabilisProvidencia spp.Providencia rettgeri.

Gramteigiami aerobaiStaphylococcus aureus (įskaitant penicilinazę gaminančias padermes, tačiau išskyrus atsparias meticilinui)Staphylococcus epidermidis (įskaitant penicilinazę gaminančias padermes, tačiau išskyrus atsparias meticilinui)Streptococcus pyogenes (ir kiti hemoliziniai streptokokai)Streptococcus pneumoniaeB grupės Streptococcus (Streptococcus agalacticae)

AnaerobaiGramteigiami kokai ir gramneigiami kokai (įskaitant Peptococcus ir Peptostreptococcus rūšis)Gramteigiamos bacilos (įskaitant Clostridium rūšis)Gramneigiamos bacilos (įskaitant Bacteroides ir Fusobacterium rūšis)Propionibacterium spp.

Kiti mikroorganizmaiBorrelia burgdorferi

Cefuroksimui nejautrūs mikroorganizmaiClostridium difficilePseudomonas spp.Campylobacter spp.Acinetobacter calcoaceticusListeria monocytogenesMeticilinui atsparios Staphylococcus aureus ir Staphylococcus epidermidis padermėsLegionella spp.

Kai kurios cefuroksimui nejautrios padermės iš šių genčių:Enterococcus faecalisMorganella morganiiProteus vulgarisEnterobacter spp.Citrobacter spp.Serratia spp.Bacteroides fragilis.5.2 Farmakokinetinės savybės

Absorbcija
Išgėrus medikamento, cefuroksimo aksetilas absorbuojamas iš žarnyno, greitai hidrolizuojamas plonųjų žarnų gleivinėje bei kraujyje ir atpalaiduoja cefuroksimą į kraujotaką. Preparatas geriausiai įsisavinamas, kai jo vartojama po valgio.

Pavartojus cefuroksimo aksetilo po valgio, didžiausia koncentracija serume (2,9 mg/l, išgėrus 125 mg dozę, 4,4 mg/l, kai dozė yra 250 mg, 7,7 mg/l, kai dozė yra 500 mg ir 13,6 mg/l išgėrus 1 g dozę) susidaro maždaug po 2,4 val., o suleidus į veną – tuoj pat.
Cefuroksimo suspensijos absorbcija, lyginant su tablečių absorbcija, vyksta lėčiau, didžiausia koncentracija serume susidaro vėliau, ji yra mažesnė ir mažesnis yra bioprieinamumas (4–17 %).

Pasiskirstymas
33–50 % cefuroksimo jungiasi prie baltymų.

Metabolizmas ir eliminacija
Pusinės eliminacijos laikas serume yra 1–1,5 val. Cefuroksimas nemetabolizuojamas ir išskiriamas nepakitęs glomerulų filtracijos ir kanalėlių sekrecijos būdu. Kartu skiriant probenecido 50 % padidėja plotas po vidutinės koncentracijos serume ir laiko kreive. Cefuroksimo kiekis serume sumažinamas hemodializės būdu.

5.3 Ikiklinikinių saugumo tyrimų duomenys

Tyrimai su gyvūnais parodė, kad cefuroksimo aksetilo toksinis poveikis yra labai silpnas. Kartotinių dozių tyrimų metu, žiurkėms ir šunims skiriant dozes didesnes už gydomąsias dozes, toksinio poveikio gyvūnų organams nenustatyta.

Cefuroksimo aksetilas nesukėlė nepageidaujamo poveikio žiurkių vaisingumui bei perinataliniam ir postnataliniam vystymuisi. Vartojant žymiai didesnes vaistinio preparato dozes nei įprasta vartoti klinikinėje praktikoje cefuroksimas nedarė poveikio pelių ir žiurkių embriono vystymuisi.

Įprastiniai cefuroksimo aksetilo in vitro ir in vivo pelių mikrobranduolių analizės tyrimai buvo neigiami. Kaip ir buvo tikimasi, in vitro jis sukėlė žmogaus limfocitų pokyčių. Tai būdinga ir kitiems betalaktaminiams antibiotikams, tačiau nėra jokių įrodymų, kad tai galėtų reikšti kancerogeninio poveikio riziką.

Kadangi cefuroksimo aksetilo vartojama tik trumpalaikiam gydymui, kancerogeninio poveikio tyrimų nebuvo atlikta.6. FARMACINĖ INFORMACIJA

6.1 Pagalbinių medžiagų sąrašas

Mikrokristalinė celiuliozė
Kroskarmeliozės natrio druska
Natrio laurilsulfatas
Hidrintas augalinis aliejus
Koloidinis silicio dioksidas
Hipromeliozė
Propilenglikolis
Metilo parahidroksibenzoatas
Propilo parahidroksibenzoatas
Baltas Opaspray M–1-7120

6.2 Nesuderinamumas

Nėra.

6.3 Tinkamumo laikas

3 metai.

6.4 Specialios laikymo sąlygos

Laikyti ne aukštesnėje kaip 30 ºC temperatūroje.

6.5 Pakuotė ir jos turinys

Lizdinė plokštelė.
Pakuotėje yra 10 arba 14 tablečių.

6.6 Specialūs reikalavimai atliekoms tvarkyti ir vaistiniam preparatui ruošti

Specialių reikalavimų nėra.7. RINKODAROS TEISĖS TURĖTOJAS

UAB „GlaxoSmithKline Lietuva“
A. Goštauto g. 40A
LT-01112 Vilnius
Lietuva8. RINKODAROS TEISĖS NUMERIS

N10 - LT/1/94/0478/005
N14 - LT/1/94/0478/0069. RINKODAROS TEISĖS SUTEIKIMO / ATNAUJINIMO DATA

2006-04-2810. TEKSTO PERŽIŪROS DATA

2008-02-06

Naujausia vaistinio preparato charakteristikų santrauos redakcija pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos (VVKT) interneto svetainėje http://www.vvkt.lt/II PRIEDAS

A. GAMYBOS LICENCIJOS TURĖTOJAS, ATSAKINGAS UŽ SERIJŲ IŠLEIDIMĄ

B. REGISTRACIJOS SĄLYGOS

A. GAMYBOS LICENCIJOS TURĖTOJAS, ATSAKINGAS UŽ SERIJŲ IŠLEIDIMĄ

Gamybos licencijos turėtojo, atsakingo už serijų išleidimą, pavadinimas ir adresas

GlaxoSmithKline Pharmaceuticals S.A.,
ul. Grunwaldzka 189, 60-322 Poznań,
Lenkija

Glaxo Operations UK Ltd
(Trading as Glaxo Wellcome Operations)
Harmire Road
Barnard Castle
Durham
DL12 8DT
Jungtinė KaralystėB. REGISTRACIJOS SĄLYGOS

Tiekimo ir vartojimo sąlygos ar apribojimai, taikomi registravimo liudijimo turėtojui

Receptinis vaistinis preparatas.

Kitos sąlygos
Nėra.2007-10-03

III PRIEDAS

ŽENKLINIMAS IR PAKUOTĖS LAPELIS


A. ŽENKLINIMAS
INFORMACIJA ANT IŠORINĖS PAKUOTĖS
KARTONO DĖŽUTĖ1. VAISTINIO PREPARATO PAVADINIMAS

Zinnat 500 mg plėvele dengtos tabletės
Cefuroksimas

2. VEIKLIOJI MEDŽIAGA IR JOS KIEKIS

Vienoje tabletėje yra 500 mg cefuroksimo (cefuroksimo aksetilo pavidalu).3. PAGALBINIŲ MEDŽIAGŲ SĄRAŠAS
Pagalbinės medžiagos: metilo parahidroksibenzoatas (E218) ir propilo parahidroksibenzoatas (E216).4. FARMACINĖ FORMA IR KIEKIS PAKUOTĖJE

Plėvele dengtos tabletės
10 plėvele dengtų tablečių5. VARTOJIMO METODAS IR BŪDAS

Vartoti per burną.
Prieš vartojimą perskaitykite pakuotės lapelį.6. SPECIALUS ĮSPĖJIMAS, KAD VAISTINĮ PREPARATĄ BŪTINA LAIKYTI VAIKAMS NEPASIEKIAMOJE IR NEPASTEBIMOJE VIETOJE

Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.7. KITAS SPECIALUS ĮSPĖJIMAS (JEI REIKIA)8. TINKAMUMO LAIKAS

Tinka iki 9. SPECIALIOS LAIKYMO SĄLYGOS

Laikyti ne aukštesnėje kaip 30 (C temperatūroje.10. SPECIALIOS ATSARGUMO PRIEMONĖS DĖL NESUVARTOTO VAISTINIO PREPARATO AR JO ATLIEKŲ TVARKYMO (JEI REIKIA)11. RINKODAROS TEISĖS TURĖTOJO PAVADINIMAS IR ADRESAS

Rinkodaros teisės turėtojas:
UAB „GlaxoSmithKline Lietuva“,
A. Goštauto g. 40A,
LT-01112 Vilnius,
Lietuva12. RINKODAROS TEISĖS NUMERIS

LT/1/94/0478/00513. SERIJOS NUMERIS

Serija14. PARDAVIMO (IŠDAVIMO) TVARKA

Receptinis vaistinis preparatas.15. VARTOJIMO INSTRUKCIJA

Tablečių negalima smulkinti ar kramtyti.16. INFORMACIJA BRAILIO RAŠTU

Zinnat 500 mg
2008-06-11
MINIMALI INFORMACIJA ANT LIZDINIŲ PLOKŠTELIŲ ARBA DVISLUOKSNIŲ JUOSTELIŲ

LIZDINĖ PLOKŠTELĖ (N10 kartono dėžutėje)1. VAISTINIO PREPARATO PAVADINIMAS

Zinnat 500 mg plėvele dengtos tabletės
Cefuroksimas2. REGISTRAVIMO LIUDIJIMO TURĖTOJO PAVADINIMAS

GlaxoSmithKline 3. TINKAMUMO LAIKAS

EXP4. SERIJOS NUMERIS

Lot5. KITA

2008-06-11

INFORMACIJA ANT IŠORINĖS PAKUOTĖS
KARTONO DĖŽUTĖ1. VAISTINIO PREPARATO PAVADINIMAS

Zinnat 500 mg plėvele dengtos tabletės
Cefuroximum2. VEIKLIOJI MEDŽIAGA IR JOS KIEKIS

Vienoje tabletėje yra 500 mg cefuroksimo (cefuroksimo aksetilo pavidalu).3. PAGALBINIŲ MEDŽIAGŲ SĄRAŠAS
Pagalbinės medžiagos: metilo parahidroksibenzoatas (E218) ir propilo parahidroksibenzoatas (E216).4. FARMACINĖ FORMA IR KIEKIS PAKUOTĖJE

Plėvele dengtos tabletės
14 plėvele dengtų tablečių5. VARTOJIMO METODAS IR BŪDAS

Vartoti per burną.
Prieš vartojimą perskaitykite pakuotės lapelį.6. SPECIALUS ĮSPĖJIMAS, KAD VAISTINĮ PREPARATĄ BŪTINA LAIKYTI VAIKAMS NEPASIEKIAMOJE IR NEPASTEBIMOJE VIETOJE

Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.7. KITAS SPECIALUS ĮSPĖJIMAS (JEI REIKIA)8. TINKAMUMO LAIKAS

Tinka iki 9. SPECIALIOS LAIKYMO SĄLYGOS

Laikyti ne aukštesnėje kaip 30 (C temperatūroje.10. SPECIALIOS ATSARGUMO PRIEMONĖS DĖL NESUVARTOTO VAISTINIO PREPARATO AR JO ATLIEKŲ TVARKYMO (JEI REIKIA)11. RINKODAROS TEISĖS TURĖTOJO PAVADINIMAS IR ADRESAS

Rinkodaros teisės turėtojas:
UAB „GlaxoSmithKline Lietuva“,
A. Goštauto g. 40A
LT-01112 Vilnius
Lietuva12. RINKODAROS TEISĖS NUMERIS

Rinkodaros teisės numeris:
LT/1/94/0478/00613. SUTEIKTAS SERIJOS NUMERIS

Serija14. PARDAVIMO (IŠDAVIMO) TVARKA

Receptinis vaistinis preparatas.15. VARTOJIMO INSTRUKCIJA

Tablečių negalima smulkinti ar kramtyti.16. INFORMACIJA BRAILIO RAŠTU

Zinnat 500 mg
2008-06-11
MINIMALI INFORMACIJA ANT LIZDINIŲ PLOKŠTELIŲ ARBA DVISLUOKSNIŲ JUOSTELIŲ

LIZDINĖ PLOKŠTELĖ (N14 kartono dėžutėje)1. VAISTINIO PREPARATO PAVADINIMAS

Zinnat 500 mg plėvele dengtos tabletės
Cefuroximum2. RINKODAROS TEISĖS TURĖTOJO PAVADINIMAS

GlaxoSmithKline 3. TINKAMUMO LAIKAS

{XX-YYYY}4. SERIJOS NUMERIS

{XXXXX}5. KITA

2008-06-11


B. PAKUOTĖS LAPELIS
PAKUOTĖS LAPELIS: INFORMACIJA VARTOTOJUI

Zinnat 500 mg plėvele dengtos tabletės
Cefuroksimas

Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą.
- Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
- Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją ar vaistininką.
- Šis vaistas skirtas Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos simptomai yra tokie patys kaip Jūsų).
- Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.Lapelio turinys
1. Kas yra Zinnat ir kam jis vartojamas
2. Kas žinotina prieš vartojant Zinnat
3. Kaip vartoti Zinnat
4. Galimas šalutinis poveikis
5. Kaip laikyti Zinnat
6. Kita informacija1. KAS YRA ZINNAT IR KAM JIS VARTOJAMAS

Zinnat sudėtyje yra cefuroksimo, priklausančio cefalosporinų grupės antibiotikams. Antibiotikai vartojami infekcines ligas sukeliančioms bakterijoms ar kitiems infekcijų sukėlėjams naikinti.

Zinnat gydomos įvairios bakterinės infekcinės ligos:
apatinių kvėpavimo takų infekcinės ligos (ūminis bronchitas, lėtinio bronchito paūmėjimas ir pneumonija (plaučių uždegimas));
ausų, nosies, gerklės infekcinės ligos (vidurinės ausies uždegimas, sinusitas (prienosinių ančių uždegimas), tonzilitas (migdolų uždegimas) ir faringitas (ryklės uždegimas));
lytinių organų ir šlapimo takų infekcinės ligos (pielonefritas (inksto ir geldelės uždegimas), cistitas (šlapimo pūslės uždegimas) ir uretritas (šlaplės uždegimas));
odos ir minkštųjų audinių infekcinės ligos (furunkuliozė (dauginiai furunkulai), piodermija (pūlinė odos liga) ir impetiga (pūlinėlinė));
gonorėja, ūminis nekomplikuotas gonokokinis uretritas ir cervicitas (gimdos kaklelio uždegimas);
Laimo liga.2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT ZINNAT

Zinnat vartoti negalima:
jei yra alergija (padidėjęs jautrumas) cefuroksimui arba bet kuriam kitam cefalosporinų grupės antibiotikui arba bet kuriai pagalbinei Zinnat medžiagai.

Specialių atsargumo priemonių reikia:
jeigu Jūs esate alergiškas kitiems antibiotikams, pvz., penicilinui;
- jeigu Jūs manote, kad galite būti nėščia;
- jeigu Jūs maitinate kūdikį krūtimi;
jeigu Jūs vartojate probenecidą podagrai gydyti. Tokiu atveju, prieš pradėdami vartoti Zinnat informuokite apie tai savo gydytoją.

Zinnat gali iškreipti cukraus kiekio šlapime tyrimų rezultatus.

Zinnat, kaip ir kiti antibiotikai, gali susilpninti geriamųjų kontraceptikų poveikį, todėl jei vartojate geriamuosius kontraceptikus, pasakykite savo gydytojui ar vaistininkui.

Nėštumas ir žindymo laikotarpis
Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju ar vaistininku.
Jeigu esate nėščia ar planuojate pastoti, prieš vartodami šio vaisto pasakykite apie tai savo gydytojui. Eksperimentinių tyrimų metu nustatyta, kad Zinnat embriotoksinio ar teratogeninio poveikio nesukelia, bet kaip ir visų vaistų, jo reikia atsargiai vartoti pirmaisiais nėštumo mėnesiais.

Jeigu žindote kūdikį krūtimi, prieš vartodami šio vaisto pasakykite apie tai savo gydytojui. Cefuroksimo patenka į motinos pieną, todėl žindymo laikotarpiu Zinnat reikia vartoti atsargiai.

Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Zinnat medžiagas
Zinnat sudėtyje yra metilo parahidroksibenzoato ir propilo parahidroksibenzoato, šios pagalbinės medžiagos gali sukelti alerginių reakcijų, kurios gali būti uždelstos.
Zinnat plėvele dengtų tablečių dangalo sudėtyje yra šiek tiek konservanto natrio benzoato. Natrio benzoatas gali sukelti lengvą odos, akių, burnos gleivinės, gerklės ir žarnų gleivinės suerzinimą.
Naujagimiams natrio benzoatas gali padidinti geltos (odos ir akių baltymų pageltimo) tikimybę, nors ir mažai tikėtina, kad naujagimiui būtų skiriama Zinnat plėvele dengtų tablečių.3. KAIP VARTOTI ZINNAT

Zinnat visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Dozavimas
Suaugusiems žmonėms ir vyresniems kaip 12 metų vaikams
Įprastinė suaugusių žmonių ir vyresnių kaip 12 metų vaikų dozė yra 250 mg du kartus per parą 7 paras. Tačiau dozė gali svyruoti nuo 125 mg du kartus per parą, gydant šlapimo takų infekcines ligas, iki 500 mg du kartus per parą, gydant sunkias kvėpavimo takų infekcines ligas. Laimo ligai gydyti vartojama 500 mg dozė du kartus per parą 20 parų. Gonorėja gydoma vienkartine 1 g doze.

Cefuroksimas yra tiekiamas ir natrio druskos pavidalu (Zinacef), kuris vartojamas injekcijoms. Zinacef gali būti švirkščiama į raumenis arba veną. Paprastai šie gydymo metodai taikomi ligoninėse arba atidžiai prižiūrint medicinos specialistams.

Plaučių uždegimas paprastai gydomas vartojant po 1,5 g Zinacef du kartus per parą 2–3 paras; vėliau skiriama Zinnat po 500 mg du kartus per parą 7 paras.

Kai paūmėja lėtinis bronchitas, skiriama po 750 mg Zinacef du kartus per parą 2–3 paras, vėliau gydoma Zinnat po 500 mg du kartus per parą 5–7 paras.

Gydymo Zinacef ar Zinnat trukmė priklauso nuo infekcinės ligos sunkumo bei nuo paciento reakcijos į gydymą šiais preparatais.

Vaikams iki 12 metų amžiaus
Įprastinė vaikų iki 12 metų dozė yra 125 mg du kartus per parą 7 paras. Gydant vidurinės ausies uždegimą vaikams iki 2 metų amžiaus, skiriama ne daugiau kaip 125 mg du kartus per parą, vyresniems kaip 2 metų vaikams – ne daugiau kaip 250 mg du kartus per parą. Kūdikiams iki 3 mėnesių amžiaus Zinnat duoti negalima.

Zinnat tablečių negalima smulkinti, todėl mažiems vaikams reikia vartoti Zinnat suspensijos.

Labai svarbu preparatą vartoti reguliariai ir tiek laiko, kiek paskyrė gydytojas. Nenutraukite šio vaisto vartojimo, net jei pasijutote geriau. Gali būti, kad tabletės dar nesunaikino visų ligos sukėlėjų; tokiu atveju jūsų būklė gali vėl pablogėti.

Zinnat geriausiai įsisavinamas, kai jo geriama po valgio. Tabletes nurykite nekramtytas, užsigerdami vandeniu.

Pavartojus per didelę Zinnat dozę
Vaisto reikia vartoti taip, kaip nurodyta etiketėje arba paskirta gydytojo.
Vaisto išgėrus daugiau nei paskirta, yra nedidelė tikimybė, kad iškils pavojus jūsų sveikatai. Jei vaisto išgėrėte gerokai daugiau, nei paskirta, nedelsdami kreipkitės į savo gydytoją arba artimiausios ligoninės priėmimo skyrių.

Pamiršus pavartoti Zinnat
Jei pamiršote išgerti vaisto dozę, išgerkite iškart, kai tik prisiminsite. Toliau preparatą vartokite kaip paskirta.
Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.

Jei baigę gydymo Zinnat kursą nesijaučiate geriau, nedelsdami pasakykite apie tai gydytojui.4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

Zinnat, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

Daugumai šio vaisto vartojančių žmonių šalutinio poveikis nepasireiškia.

Dažnas Zinnat šalutinis poveikis, galintis pasireikšti daugiau nei 1 žmogui iš 100, bet mažiau nei 1 žmogui iš 10, yra:
eozinofilija (nenormalus kraujo kūnelių eozinofilų kiekio padidėjimas kraujyje);
galvos skausmas, svaigimas;
viduriavimas, pykinimas, pilvo skausmai;
- laikinai padidėjęs kepenų fermentų aktyvumas.

Nedažnas Zinnat šalutinis poveikis, galintis pasireikšti daugiau nei 1 žmogui iš 1000, bet mažiau nei 1 žmogui iš 100, yra toks:
- teigiamas Kumbso mėginys (tai gali klaidinti nustatant kraujo suderinamumą), trombocitopenija (trombocitų kiekio sumažėjimas kraujyje), leukopenija (baltųjų kraujo kūnelių kiekio sumažėjimas kraujyje);
- odos bėrimas;
- vėmimas;

Retas Zinnat šalutinis poveikis, galintis pasireikšti mažiau (daugiau kaip 1 iš 10000, bet mažiau nei 1 iš 1000):
- dilgėlinė, niežulys;
- pseudomembraninis kolitas (storosios žarnos uždegimas).

Labai retas Zinnat šalutinis poveikis, galintis pasireikšti mažiau nei 1 žmogui iš 10000, yra:
hemolizinė anemija (mažakraujystė dėl raudonųjų kraujo kūnelių irimo);
medikamentinis karščiavimas, seruminė liga, anafilaksija (ūmi išplitusi alerginė reakcija);
gelta, hepatitas;
daugiaformė eritema (odos išbėrimas įvairaus pobūdžio raudonomis dėmėmis), Stivenso ir Džonsono (Steven-Johnson) sindromas (sunki sisteminė padėjusio jautrumo reakcija, pažeidžianti odą ir gleivines), toksinė epidermio nekrolizė (sunkus odos pažeidimas).

Retai Zinnat, kaip ir kitų antibiotikų vartojant ilgai, galima antrinė nejautrių mikroorganizmų, pvz. balkšvagybių superinfekcija.

Jeigu Jūs gydomas nuo Laimo ligos, po 2–4 val. nuo gydymo antibiotikais pradžios gali atsirasti trumpalaikė organizmo reakcija, pasireiškianti nuovargiu, šaltkrėčiu ir drebuliu.

Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.5. KAIP LAIKYTI ZINNAT

Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.
Laikyti ne aukštesnėje kaip 30 ºC temperatūroje.
Ant etiketės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, Zinnat vartoti negalima.6. KITA INFORMACIJA

Zinnat sudėtis

- Veiklioji medžiaga yra cefuroksimas. Vienoje tabletėje yra 500 mg cefuroksimo, atitinkančio 601,44 mg cefuroksimo aksetilo.
- Pagalbinės medžiagos yra mikrokristalinė celiuliozė, kroskarmeliozės natrio druska, natrio laurilsulfatas, hidrintas augalinis aliejus, koloidinis silicio dioksidas, hipromeliozė, propilenglikolis, metilo parahidroksibenzoatas, propilo parahidroksibenzoatas, baltas Opaspray M–1-7120.Zinnat išvaizda ir kiekis pakuotėje
Zinnat tabletė yra plėvele dengta, kapsulės formos, baltos spalvos. Viena tabletės pusė lygi, kitoje tabletės pusėje įspaustas užrašas „GXEG2“. Zinnat 500 mg plėvele dengtos tabletės tiekiamas lizdinėmis plokštelėmis. Kartoninėje dėžutėje yra 10 arba 14 tablečių.

Rinkodaros teisės turėtojas ir gamintojas

Rinkodaros teisės turėtojas
UAB „GlaxoSmithKline Lietuva“
A. Goštauto g. 40A
LT-01112 Vilnius
Lietuva

Gamintojai
GlaxoSmithKline Pharmaceuticals S.A.
ul. Grunwaldzka 189
60-322 Poznań
Lenkija

Glaxo Operations UK Ltd
(Trading as Glaxo Wellcome Operations)
Harmire Road
Barnard Castle
Durham
DL12 8DT
Jungtinė KaralystėJeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą.

UAB "GlaxoSmithKline Lietuva"
A. Goštauto g. 40A
Vilnius LT-01112
Tel. +370 5 264 90 00

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą patvirtintas 2008-06-11Naujausia pakuotės lapelio redakcija pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos (VVKT) interneto svetainėje http://www.vvkt.lt/

 

APKLAUSA/ KONKURSAS
Klausimas:
Ar Jus veikia mėnulio pilnatis?
Atsakymai:
Taip, sunkiau užmigti
Taip, aplinkinių elgesys tampa keistas
Manęs neveikia
Rezultatai
 
2009 © Infomed.lt Visos teisės saugomos įstatymo. Kontaktai | Reklama
HexaPortal v1.7