Ieškoti
Geriausia prekių paieška internete, elektroninės parduotuvės
   

Blakinė kalendra (lot. Coriandrum sativum)

Vaistažolės

Tai vienmetis žolinis augalas, užaugantis iki 1 m aukščio. Stiebas stačias, cilindriškas. Lapai skroteliniai, 2-3 kartus plunksniškai suskaldyti į siauras skiltis. Žiedai rausvos arba baltos spalvos, susitelkę skėčio pavidalo žiedyne. Žydi liepos-rugpjūčio mėn. Blakinė kalendra auga Viduržemio jūros baseino šalyse, Lietuvoje auginamas kaip prieskoninis augalas.

Gydomosios savybės ir cheminė sudėtis

Blakinė-kalendra.jpgVaistinė augalinė žaliava – vaisiai, kurie renkami jiems pilnai subrendus. Vaisius – skeltavaisis (rutuliškas), bet neskylantis, išorėje turintis 10 iškilimų. Nesubrendęs jis turi blakių kvapą. Žaliavos skonis aštrus, kvapas stiprus.

Žinoma, kad kalendra buvo auginama Egipto soduose jau tūkstančius metų prieš Kristaus gimimą. Egiptiečių kapuose aptikti radiniai leidžia teigti, kad kalendros vaisiai buvo svarbus laidojimo proceso atributas.

Kalendrai pasiekus Kiniją, ji jau buvo užsitarnavusi kaip žolės, suteikiančios nemirtingumą, reputaciją, todėl Kinijos žolininkai šiam tikslui paruošė ne vieną preparatą.

  • Eteriniai aliejai pasižymi antimikrobiniu ir antispazminiu poveikiu, todėl skatina tulžies išsiskyrimą. Jis taip pat stimuliuoja skrandžio sulčių sekreciją ir pasižymi pilvo pūtimą mažinančiu poveikiu. Kalendros vaisiai vartojami kaip virškinimą gerinanti, apetitą sukelianti priemonė.
  • Išoriškai blakinė kalendra vartojama sergant reumatu, pasireiškus sąnarių skausmui. Kalendros vaisiai įeina į preparatų, skirtų burnos ir odos opoms sudėtį.
  • Kalendros vaisiai naikina tabako kvapą. Prieš atsirandant dantų pastoms, jie buvo kramtomi, norint panaikinti nemalonų burnos kvapą.

Pašalinis poveikis:

gali sukelti alergiją.

Draudžiama vartoti:

nerekomenduojama vartoti gryno eterinio aliejaus į vidų.

Vartojimo būdai

Kalendros vaisiai dažniausiai naudojami užpilų, miltelių, sulčių gamybai. Jie įeina į įvairių preparatų sudėtį kaip sudėtinė medžiaga.

Norint pagerinti nemalonų lytinių organų kvapą, ruošiamas mišinys iš kalendros vaisių, apelsino žievelės, susmulkintos datulės, kalendros lapų, šviežių petražolių ir kelių lašelių pipirmėtės aliejaus. Rekomenduojama laikyti šaldytuve. Prieš naudojimą reikia pašildyti ir apsiprausti šiuo nuoviru arba, jei nuoviras vartojamas nemaloniam burnos kvapui pašalinti, reikia skalauti burną po pusę puodelio vėsaus nuoviru.


Susijusios nuorodos:
Eterinis aliejus Kalendrų sėklų Koriandra MedikoMed 10ml
Arbata ekologiška Digestion BIOconseils N20

 

APKLAUSA/ KONKURSAS
Klausimas:
Ar Jus veikia mėnulio pilnatis?
Atsakymai:
Taip, sunkiau užmigti
Taip, aplinkinių elgesys tampa keistas
Manęs neveikia
Rezultatai
 
2009 © Infomed.lt Visos teisės saugomos įstatymo. Kontaktai | Reklama
HexaPortal v1.7