Ieškoti
Geriausia prekių paieška internete, elektroninės parduotuvės
   

Dažinė ciberžolė – ilgoji kurkuma (lot. Curcuma longa)

Vaistažolės

Tai daugiametis žolinis augalas, užaugantis iki 1 m aukščio. Turi sudėtingą požeminę sistemą. Ją sudaro gumbas, iš kurio išauga požeminiai stiebai iki 90 cm ilgio. Lapai dideli, lancetiškos formos. Žiedai violetinės spalvos. Auginama Indijoje, subtropinėse šalyse.

Dažinė-ciberžolė.jpgGydomosios savybės ir cheminė sudėtis

Vaistinė augalinė žaliava – šakniastiebiai, kurie kasami rudenį. Jie plaunami, veikiami karštu vandeniu, kad prarastų daigumą. Tada įgyja geltoną spalvą. Šakniastiebiai cilindro arba kiaušinio formos.

Vakarų medicina kurkumą pradėjo tyrinėti visai neseniai, nors Indijos ajurveda ir tradicinė kinų medicina ši augalą naudojo jau labai seniai.  Ajurvedos medicinoje kurkuma buvo vartojama kaip visą organizmą valanti priemonė.

  • Eterinio aliejaus randama iki 7,2%, iš kurio pagrindinis yra kurkuminas. Jis pasižymi stipriu priešuždeginiu poveikiu ir yra stiprus COX-2 receptorių organizme inhibitorius. Kurkuminas nuslopina prostaglandinų gamybą, kurie lemia uždegimo ir patinimo formavimąsi. Indų mokslininkai nustatė, kad kurkuma sumažina sąnarių skausmą pacientams, sergantiems artritu, bei mažina patinimą lygiai taip pat kaip nesteroidiniai vaistai nuo uždegimo, tik sukelia žymiai mažiau pašalinių poveikių. Pirminės studijos rodo, kad kurkumenas gali būti efektyvus inkstų akmenų profilaktikoje.
  • Kurkuma pasižymi natūraliu antioksidaciniu poveikiu, todėl tyrimais įrodyta, kad yra efektyvi sergant katarakta, krūties vėžiu, gaubtinės žarnos vėžiu, limfoma.
  • Atliekant bandymus buvo įrodyta, kad pacientai, kurie kiekvieną dieną suvartodavo 500 mg kurkumeno, galėjo pasigirti sumažėjusiu cholesterolio kiekiu. O mažesnis  cholesterolio kiekis sukelia mažiau širdies-kraujagyslių sistemos problemų, tokių kaip aukštas kraujospūdis.
  • Kurkuma padeda išvalyti organizmą nuo jį žalojančių toksinių medžiagų: alkoholio, chemikalų, kai kurių vaistų.
  • Dažinė ciberžolė vartojama sutrikus virškinamojo trakto veiklai. Ji slopina fermentacijos procesus, dujų išsikyrimą, gerina virškinimą, naudojama kaip vidurių pūtimą mažinanti priemonė, tinka apetitui skatinti.

Pašalinis poveikis:

kurkuma gali sumažinti priešvėžinį chemoterapinių vaistų poveikį, pavyzdžiui ciklofosfamido, gydant krūties vėžį;

dideli kiekiai gali sukelti skrandžio sutrikimą;

kadangi kurkuma mažina kraujo krešėjimą, tai gali sukelti nepageidaujamą poveikį turintiems krešėjimo sutrikimų.

Draudžiama vartoti:

gali sukelti tulžies pūslės susitraukimą, todėl nerekomenduojama vartoti turint tulžies akmenų;

nėštumo metu;

atsargiai vartoti turint imuninės sistemos sutrikimų, nes yra duomenų, kad kurkuma gali susilpninti ją;

nerekomenduojama sergant skrandžio opalige ar esant padidėjusiam skrandžio rūgštingumui.

Vartojimo būdai

Gaminami preparatai į vidų: milteliai, sultys, įvairūs saldumynai, prieskoniai (karis). Išoriniam vartojimui – pastos, aliejus, tepalas, naudojami vietiškai žaizdoms, egzemoms ir uždegimams gydyti. Dažniausiai vartojamos 400 mg kapsulės ar tabletės 3 kartus per dieną.


Jums gali būti naudinga:
Maisto papildas Ciberžolė 720mg Swanson N100
Maisto papildas Ciberžolės ekstraktas JutaVit N60

 

APKLAUSA/ KONKURSAS
Klausimas:
Ar Jus veikia mėnulio pilnatis?
Atsakymai:
Taip, sunkiau užmigti
Taip, aplinkinių elgesys tampa keistas
Manęs neveikia
Rezultatai
 
2009 © Infomed.lt Visos teisės saugomos įstatymo. Kontaktai | Reklama
HexaPortal v1.7