Ieškoti
Geriausia prekių paieška internete, elektroninės parduotuvės
   

Dirvinis asiūklis (lot. Equisetum arvense)

Vaistažolės

Tai daugiametis sporinis žolinis augalas. Stiebai išauga iki 50 cm aukščio. Šakelės keturbriaunės ar penkiabriaunės, nariuotos, nukreiptos į viršų.  Lapų neturi. Paplitęs visoje Lietuvoje. Auga kaip piktžolė apydrėgnėse dirvose, padirviuose, pakelėse, dykvietėse, pievose ir kartais miškuose. Sporifikuoja balandžio-gegužės mėnesį.

Gydomosios savybės ir cheminė sudėtis

Dirvinis-asiūklis.jpgVaistinė augalinė žaliava – vasarą surinkti vegetatyviniai augliai (iki 30 cm ilgio). Pirmą kartą kaip vaistinis augalas jau buvo minimas Romos gydytojo Galeno darbuose. Jis rekomendavo dirvinį asiūklį vartoti sergant inkstų ligomis, artritu, tuberkulioze, turint kraujuojančių opų. Šviežia dirvinio asiūklio žolė yra pavojinga sveikatai, todėl rekomenduojama vartoti tik džiovint

  • Flavanoidai ir triterpeniniai saponinai suteikia švelnų diuretinį poveikį. Preparatai vartojami sergant šlapimtakių uždegimu, inkstų akmenlige.
  • Mineralinės medžiagos. 66% visų mineralinių medžiagų sudaro silicio junginiai ir silikatai. Silicio junginiai stiprina jungiamuosius audinius, palaiko kraujagyslių elastingumą. Pasireiškia sutraukiantis, kraujavimą stabdantis poveikis. Daromi pavilgai, vartojami išoriškai egzemų gydymui. Dirvinis asiūklis tinka kraujavimo stabdymui ir norint pagreitinti žaizdų gijimą.
  • Kaip sudėtinė dalis įeina į įvairių liekninamųjų preparatų sudėtį.

Pašalinis poveikis:

dirvinio asiūklio sudėtyje yra daug seleno, o jo perteklius gali sukelti apsigimimų;

ekvisetinas, kuris yra vienas iš asiūklio cheminių komponentų, didelėmis dozėmis gali būti žalingas nervams.

Draudžiama vartoti:

esant edemoms, pasireiškiančioms dėl širdies ar inkstų nepakankamumo;

nevartoti ilgą laiką ir dideliais kiekiais;

nėštumo metu.

Vartojimo būdai

Medicinos tikslais vartojama tik džiovinta žolė. Ruošiami užpilai, nuovirai, homeopatiniai preparatai. Užpilo ruošimas: 1 valgomasis šaukštas dirvinio asiūklio džiovintos ir susmulkintos žolės užpilama stikline verdančio vandens. 10 minučių palaikoma, nukošiama ir vartojama 3 kartus per dieną tarp valgių.


Susijusios nuorodos:
Maisto papildas Asiūklis (silicis) 500mg Swanson N90

 

APKLAUSA/ KONKURSAS
Klausimas:
Ar Jus veikia mėnulio pilnatis?
Atsakymai:
Taip, sunkiau užmigti
Taip, aplinkinių elgesys tampa keistas
Manęs neveikia
Rezultatai
 
2009 © Infomed.lt Visos teisės saugomos įstatymo. Kontaktai | Reklama
HexaPortal v1.7