Ieškoti
Geriausia prekių paieška internete, elektroninės parduotuvės
   

Dviskiautis ginkmedis (lot. Ginkgo biloba)

Vaistažolės

Tai vasarą žaliuojantis lapuotis medis, užaugantis iki 40 metrų aukščio. Lapai vėduoklės formos, ilgakočiai, šviežiai žalios spalvos. Medžio žievė rudos spalvos ir turi stambias raukšles. Iš pradžių augo tik Kinijoje, Korėjoje, vėliau atkeliavo ir į Europą. Lietuvoje auga tik keli medžiai. Tai seniausias medis pasaulyje, kurio amžius, manoma, siekia daugiau nei 300 milijonų metų.

Gydomosios savybės ir cheminė sudėtis

Dviskiautis-ginkmedis.jpgVaistinė augalinė žaliava – ginkmedžio lapai. Jie renkami vasarą. Medicinoje naudojami išdžiovinti lapai, kurie būna geltonos spalvos.

Kinijoje tūkstančius metų ginkmedis buvo vartojamas kaip preparatas nuo sutrikimų, susijusių su senatve.

  • Flavanoidai organizme veikia kaip antioksidantai ir kovoja su laisvaisiais radikalais, kurie lemia organizmo senėjimą.
  • Ginkmedis kovoja su medžiaga, gaminama organizme, kuri vadinama trombocitus aktyvuojančiu faktoriumi. Ši medžiaga skatina kraujo krešėjimą ir cholesterolio kaupimąsi, todėl padidėja aterosklerozės susirgimo tikimybė. Ginkmedis pagerina smegenų kraujotaką, todėl lapai naudojami mąstymui, atminčiai gerinti, esant galvos svaigimui ar spengimui dėl kraujo apytakos sutrikimų. Tyrimų metu buvo nustatyta, kad pacientams, kurie vartojo nuo 120 iki 240 mg ekstrakto per dieną, žymiai sumažėjo galimybė susirgti Alzheimerio liga ar silpnaprotyste. Ginkmedis skatina ne tik galvos smegenų kraujotaką, bet ir širdies, akių, varpos. Tyrimai įrodo, kad šis augalas sustiprina tiek vyrų, tiek moterų libido. Ginkmedis buvo vartojamas lytinės funkcijos sutrikimui gydyti, ypač erekcijos sutrikimams, nes atpalaiduojamos kraujagyslės ir taip daugiau kraujo priplūsta į varpą.
  • Ginkmedis skatina gleivių išsiskyrimą iš bronchų ir plaučių, todėl gerina atsikosėjimą. Jis ilgai buvo vartojamas tuberkuliozei gydyti.

Pašalinis poveikis:

galvos skausmas;

alerginės odos reakcijos;

virškinimo sutrikimai.

Draudžiama vartoti:

dėl krešėjimą mažinančio poveikio nerekomenduojama vartoti su panašiai veikiančiais ar kraują skystinančiais vaistais (aspirinas);

nėštumo ir žindymo metu ginkmedžio geriau nevartoti.

Vartojimo būdai

Iš lapų gaunami standartizuoti ekstraktai, kuriose būna iki 30% flavanoidų ir apie 7% terpenų. Dažniausiai vartojamos tabletės, kapsulės, tinktūros, kurių sudėtyje yra šis ekstraktas. Rekomenduojama  paros dozė yra iki 240 mg ekstrakto.

Jums gali būti naudinga:
Maisto papildas Ginko Biloba 60mg Swanson N120
Šampūnas su ginkmedžiu Logona 250ml

 

APKLAUSA/ KONKURSAS
Klausimas:
Ar Jus veikia mėnulio pilnatis?
Atsakymai:
Taip, sunkiau užmigti
Taip, aplinkinių elgesys tampa keistas
Manęs neveikia
Rezultatai
 
2009 © Infomed.lt Visos teisės saugomos įstatymo. Kontaktai | Reklama
HexaPortal v1.7