Ieškoti
Geriausia prekių paieška internete, elektroninės parduotuvės
   

Dygliuotasis šaltalankis (lot. Hippophae rhamnoides )

Vaistažolės

Tai daugiametis krūmas ar medelis, užaugantis iki 1,5-6 m aukščio. Lapai trumpakočiai, pražanginiai, lygiakraščiai. Jų viršutinė pusė žalsva, apatinė – balta. Geltono žiedai smulkūs ir kvapūs. Žydi balandžio-gegužės mėn. Lietuvoje savaime neauga.

Dygliuotasis-šaltalankis.jpgGydomosios savybės ir cheminė sudėtis

Vaistinė augalinė žaliava – šaltalankių vaisiai. Geriausiai pradėti rinkti dar tik pradėjusius nokti vaisius, kol jie dar kieti.

  • Šaltalankių aliejaus sudėtyje yra karotinoidų, flavanoidų, tokoferolių. Jis naudojamas žaizdoms gydyti, nes gerina epitelio susidarymą, veikia priešuždegimiškai, mažina skausmą. Aliejumi tepamos pragulos, nudegimai, gimdos kaklelio erozijos.
  • Šaltalankių vaisiuose gausu vitaminų, todėl jie vartojami kaip polivitamininė žaliava hipovitaminozių ir avitaminozių gydymui, po sunkių ligų, spindulinės terapijos. Šaltalankių aliejus įeina į žvakučių, skirtų kolitams, hemorojui gydyti, sudėtį.
  • Šio augalo vaisiai vartojami virškinamojo trakto sutrikimams gydyti. Jie skatina skrandžio sulčių išsiskyrimą, didina jų rūgštingumą ir gerina virškinimą.

Pašalinis poveikis: duomenų nėra.

Draudžiama vartoti:

esant padidėjusiam skrandžio rūgštingumui.

Vartojimo būdai

Dažniausiai iš šviežių šaltalankių vaisių spaudžiamos sultys, o išspaudos naudojamos aliejaus gamybai. Šaltalankių aliejus turi būti laikomas šaldytuve. Jis dažnai įeina į žvakučių, skirtų hemorojui gydyti, sudėtį.

Šaltalankių aliejaus gamyba: sutriname vaisius ir išspaudžiame iš jų sultis. Sultys paliekamos nusistovėti ir susidaręs viršutinis aliejaus sluoksnis nupilamas. Išspaudos džiovinamos ir sumalamos. Tada jos užpilamos pakaitintu iki 60oC saulėgrąžų aliejumi ir, kartais pamaišant, laikoma kelias valandas. Aliejus nukošiamas ir užpilamas ant šviežių išspaudų. Tai kartojama kelis kartus.


Jums gali būti naudinga:
Maisto papildas Šaltalankio aliejus Specialist 100ml
Aliejus kosmetinis Šaltalankio Mirolla 100ml

 

APKLAUSA/ KONKURSAS
Klausimas:
Ar Jus veikia mėnulio pilnatis?
Atsakymai:
Taip, sunkiau užmigti
Taip, aplinkinių elgesys tampa keistas
Manęs neveikia
Rezultatai
 
2009 © Infomed.lt Visos teisės saugomos įstatymo. Kontaktai | Reklama
HexaPortal v1.7