Ieškoti
Geriausia prekių paieška internete, elektroninės parduotuvės
   

Kukurūzas (lot. Zea mays)

Vaistažolės

Tai vienmetis žolinis augalas, užaugantis iki 3 m aukščio. Stiebas stačias, pagrinde sumedėjęs. Lapai lencetiški, bekočiai. Žiedai vienalyčiai, viršūnėse susitelkę į šluoteles. Po apvaisinimo iš kiekvieno piestelinio žiedo išauga didelė, geltona ar rausva burbuolė. Žydi liepos-spalio mėnesiais. Kukurūzai kilę iš Amerikos, iš kur paplito po Europą ir Aziją. Lietuvoje dažnas kultūrinis augalas.

Gydomosios savybės ir cheminė sudėtis

Kukurūzas.jpgVaistinė augalinė žaliava – kukurūzū liemenėliai su purkomis. Renkami, kai yra gelsvos spalvos. Išdžiovinta žaliava turi būti šviesiai geltonos spalvos, savotiško kvapo. Žaliavą sudaro susipynę, plokšti iki 40 cm ilgio liemenėliai su purkomis.

  • Vitaminas K turi kraujavimą stabdančių savybių.
  • Flavanoidai skatina tulžies sekreciją. Jie taip pat pasižymi diuretiniu poveikiu, todėl kukurūzas vartojamas sergant inkstų ligomis, cistitu, prostatitu, inkstų ir šlapimo pūslės akmenlige.
  • Kukurūzai mažina apetitą, todėl tinka įvairių dietų metu.

Pašalinis poveikis:

organizme gali atsirasti kalio trūkumas.

Draudžiama vartoti:

esant padidėjusiam kraujo krešėjimui.

Vartojimo būdai

Dažniausiai vartojamos kukurūzų tinktūros arba užpilai: 0,5 valgomojo šaukšto kukurūzų purkų užpilamas stikline verdančio vandens ir po 20 min nukošiama. Rekomenduojama gerti po 0,5 stiklinės 30 min po valgio 3 kartus per dieną.

 

APKLAUSA/ KONKURSAS
Klausimas:
Ar Jus veikia mėnulio pilnatis?
Atsakymai:
Taip, sunkiau užmigti
Taip, aplinkinių elgesys tampa keistas
Manęs neveikia
Rezultatai
 
2009 © Infomed.lt Visos teisės saugomos įstatymo. Kontaktai | Reklama
HexaPortal v1.7