Ieškoti
Geriausia prekių paieška internete, elektroninės parduotuvės
   

Paprastasis amalas (lot. Viscum album)

Vaistažolės

Tai daugiametis, rutulio formos, visžalis ir nuodingas puskrūmis. Jis parazituoja ant spygliuočių ir lapuočių medžių šakų. Amalas maitinasi medžio vandeniu ir jame ištirpusiomis mineralinėmis medžiagomis. Dažniau sutinkamas tik pietinėje Lietuvos dalyje, tačiau vis tiek yra retas ir saugomas.

Gydomosios savybės ir cheminė sudėtis

 
Paprastasis-amalas.jpgGydomąjį amalo poveikį jau buvo pastebėję mūsų proseneliai. Jie dažniausiai vartodavo širdies veiklos nervinio pobūdžio sutrikimams gydyti, taip pat kaip kraujavimą stabdančią priemonę, epilepsijos atvejais.

  • Baltyminės medžiagos (viskotoksinai) ir glikoproteinai (lektinai). Šios medžiagos veikia kraujospūdį mažinančiai. Jos naikina vėžines ląsteles, didina organizmo atsparumą. Tačiau šios medžiagos yra efektyvios, kai į organizmą patenka injekuojant po oda, nes išgėrus didžioji jų dalis yra suardoma virškinamajame trakte ir tampa nebeaktyvios.
  • Preparatai iš amalo dar vartojami aterosklerozės profilaktikai, skrandžio, storosios žarnos uždegimams gydyti, taip pat bronchų astmos atvejais.

Pašalinis poveikis:

paprastasis amalas yra labai pavojingas ir gali sukelti širdies sustojimą. Jo preparatus galima vartoti tik gydytojui leidus.

Draudžiama vartoti:

esant padidėjusiam jautrumui, ūminiams uždegiminiams procesams, aukštai temperatūrai;

žindymo ir nėštumo metu.

Vartojimo būdai

Medicinoje vartojami užpilai, ekstraktai, tinktūros, šviežios sultys. Paprastasis amalas įeina į sudėtinių kraujotaką gerinančių preparatų sudėtį. Gaminami parenteriniai, homeopatiniai preparatai.

Amalo arbatos paruošimas: 1 valgomasis šaukštas susmulkintos žolės užpilama verdančiu vandeniu. Po 20 min. nukošiama. Geriama po pusę stiklinės kiekvieną dieną prieš pusryčius.


Susijusios nuorodos:
Maisto papildas Česnakas Bional N100

 

APKLAUSA/ KONKURSAS
Klausimas:
Ar Jus veikia mėnulio pilnatis?
Atsakymai:
Taip, sunkiau užmigti
Taip, aplinkinių elgesys tampa keistas
Manęs neveikia
Rezultatai
 
2009 © Infomed.lt Visos teisės saugomos įstatymo. Kontaktai | Reklama
HexaPortal v1.7