Ieškoti
Geriausia prekių paieška internete, elektroninės parduotuvės
   

Paprastasis anyžius (lot. Anisum vulgare)

Vaistažolės

Tai vienmetis, 50-150 cm aukščio žolinis augalas. Stiebas status, lapai trijų rūšių: apatiniai – ilgakočiai, dantyti, viduriniai – plunksniški, viršutiniai – triskilčiai. Žiedai balti, susitelkę skėčio pavidalo žiedyne. Auginamas pietų Europoje. Lietuvoje savaime neauga, auginamas tik kaip vaistinis augalas.

Gydomosios savybės ir cheminė sudėtis

Vaistinė augalinė žaliava – anyžiaus vaisiai. Pjaunama žolė, kai pagelsta stiebai ir paruduoja vaisiai. Džiovinama. Baigus nokti vaisiams, jie nukuliami ir išvalomi nuo priemaišų.

Paprastasis-anyžius.jpgTai augalas, kurio sėklos yra vartojamos medicinoje ir aromaterapijoje. Šis  malonaus kvapo augalas taip pat dažnai vartojamas kaip prieskonis maisto ir alkoholinių gėrimų pramonėje.

  • Eterinis aliejus, išekstrahuotas iš anyžiaus vaisių, skystina gleives ir skreplius gerklėje ir plaučiuose. Anyžių arbatos lengvina atsikosėjimą ir taip pat buvo naudojamos astmos gydymui. Anyžius įeina į daugelio pastilių ir kitų medikamentų sudėtį, skirtų gydyti kvėpavimo sistemas ligas: plaučių uždegimą, gripą, bronchitą, sinusitą.
  • Anyžius priklauso tai pačiai šeimai kaip ir petražolė, todėl tūkstančius metų buvo naudojamas kaip natūralus burnos gaiviklis. Šalina česnako, alkoholio kvapą.
  • Anyžius kartais vartojamas norint padidinti maitinančios mamos pieno kiekį. Anyžiaus sėklose yra cheminės medžiagos anetolio, kuris didina prolaktino kiekį ir taip stimuliuoja pieno gamybą.
  • Anyžius skatina perteklinių skysčių sekreciją iš virškinamojo trakto ir yra vartojamas, norint sumažinti dujų susikaupimą žarnyne. Pasižymi silpnai liuosuojančiu poveikiu, gerina virškinamojo trakto veiklą.

Pašalinis poveikis:

kai kuriems jautriems žmonėms gali pasireikšti alerginės reakcijos;

didelės dozės gali turėti narkotinį poveikį, sukelia pykinimą ir vėmimą;

per dideli kiekiai vaikams sukelia apsinuodijimą.

Draudžiama vartoti:

žmonėms, sergantiems uždegiminėmis odos ligomis (pvz., Rožė) ligos eiga ir simptomai gali paūmėti;

nėštumo metu.

Vartojimo būdai

Paprastai vartojamos anyžių arbatos. Jos paruošimas labai paprastas. Reikia 2 šaukštelis smulkintų anyžiaus sėklų užpilti pudeliu verdančiu vandens. Po 10-15 minučių arbata jau būna paruošta.

Taip pat gali būti vartojamas aliejus. Vieną lašą aliejaus reikia sumaišyti su puse šaukšto medaus ir nuryti.

Esant nemaloniam burnos kvapui ruošiamos anyžiaus sėklų arbatos. Tereikia užpilti sėklas verdančiu vandeniu ir tokiu būdu pasiruošite natūralų tirpalą, kuriuo reikia skalauti burną.  Beje, anyžius įeina i daugelio dantų pastų sudėtį.

Moterims, norinčioms padidinti pieno kiekį, rekomenduojama išgerti vieną puodelį anyžių arbatos per dieną.


Susijusios nuorodos:
Eterinis aliejus Anyžių Biask 10ml

 

APKLAUSA/ KONKURSAS
Klausimas:
Ar Jus veikia mėnulio pilnatis?
Atsakymai:
Taip, sunkiau užmigti
Taip, aplinkinių elgesys tampa keistas
Manęs neveikia
Rezultatai
 
2009 © Infomed.lt Visos teisės saugomos įstatymo. Kontaktai | Reklama
HexaPortal v1.7