Ieškoti
Geriausia prekių paieška internete, elektroninės parduotuvės
   

Paprastasis ąžuolas (lot. Quercus robur)

Vaistažolės

Tai ilgaamžis medis, užaugantis iki 20-40m aukščio. Europoje aptinkama ąžuolų, kurių amžius siekia 2000 metų. Stiebas tvirtas, padengtas giliai sutrūkinėjusia žieve. Lapai atvirkščiai kiaušiniški, su 2-7 porom šoninių skiaučių. Žiedynai dviejų tipų – piesteliniai ir kuokeliniai. Vaisius – pailgai kiaušiniška gilė. Lietuvoje labiausiai paplitęs vidurio žemumoje.

Paprastasis-ąžuolas.jpgGydomosios savybės ir cheminė sudėtis

Medicinoje vartojama ąžuolo žievė, kuri renkama miškų kirtimo vietose nuo nestoresnių kaip 10 cm šakų. Žievė nužievinama. Iš pradžių daromos išilginės, po to skersinės įpjovos. Taip gaunama vamzdelių ar juostelių pavidalo, iki 2-3 mm storio žievė. Išorinis jos paviršius šviesiai rudos spalvos lygus arba vos raukšlėtas. Vidinis paviršius gelsvai rudos spalvos. Sausa žaliava yra bekvapė, o išmirkyta turi savotišką kvapą ir sutraukiantį skonį.

  • Kondensuoti raugai pasižymi priešuždegiminiu poveikiu. Džiovintos ąžuolo žievės nuoviras tinka gerklės skalavimui uždegimo metu, pūlingų žaizdų gydymui, burnos ertmės ligų gydymui: stomatitai, gingvitai, faringitai. Ąžuolo žievė gali būti vartojama bet kada, kai tik reikia preparato, turinčio sutraukiantį poveikį: viduriavimas, dizenterija. Pavilgai tinka nudegimams, paviršinėms žaizdoms gydyti.
  • Vartojama nuo kojų prakaitavimo, mažina pleiskanų kiekį, stabdo plaukų slinkimą.

Pašalinis poveikis:

nuoviras, patekęs į skrandį, gali sukelti pykinimą ir vėmimą.

Draudžiama vartoti:

nevartoti į vidų, nes gali sukelti vėmimą.

Vartojimo būdai

Medicinos tikslais dažniausiai iš žievės ruošiami nuovirai: 2 valgomieji šaukštai smulkintos žievės užpilami stikline verdančio vandens. Virinama apie 15 min., atvėsinama ir nukošiama. Nuoviru skalaujama gerklė ir burnos ertmė. Ruošiami pavilgai išoriniam vartojimui.


Jums gali būti naudinga:
Arbata Ąžuolų žievė Acorus 50g

 

APKLAUSA/ KONKURSAS
Klausimas:
Ar Jus veikia mėnulio pilnatis?
Atsakymai:
Taip, sunkiau užmigti
Taip, aplinkinių elgesys tampa keistas
Manęs neveikia
Rezultatai
 
2009 © Infomed.lt Visos teisės saugomos įstatymo. Kontaktai | Reklama
HexaPortal v1.7