Ieškoti
Geriausia prekių paieška internete, elektroninės parduotuvės
   

Paprastoji sukatžolė (lot. Leonurus cardiaca)

Vaistažolės

Tai daugiametis žolinis augalas, užaugantis iki 1,5 m aukščio. Stiebas stačias, keturbriaunis, šakotas, su plaukeliais. Lapai kotuoti. Viršutiniai stiebo lapai triskiaučiai, apatiniai – penkiaskiaučiai. Žiedynas susitelkęs stiebo viršūnėje. Baltos ar rožinės spalvos žiedai išsidėstę lapų pažastyse. Augalas žydi visą vasarą. Lietuvoje labai plačiai paplitęs.

Gydomosios savybės ir cheminė sudėtis

Paprastoji-sukatžolė.jpgVaistinė augalinė žaliava – sukatžolės žolė. Renkamos stiebų viršūnės iki 40 cm ilgio augalui peržydėjus arba kai žiedai yra butonuose. Peržydėjusi žaliava badosi.

Rūšies pavadinimas cardiaca parodo, kad augalas ilgą laiką buvo vartojamas širdies ligų gydymui, kai tuo tarpu genties pavadinimas Leonurus reiškia liūto uodegą, nes augalo lapai yra gauruoti.

1652 Kulpeperis teigė, kad nėra geresnės žolės, kuri sustiprintų širdį, pašalintų melancholiją ir suteiktų linksmumo, malonumo.

  • Sukatžolės sudėtyje yra  lionurino ir stachydrino, kurie ne tik mažina kraujo spaudimą, bet ir turi raminantį poveikį centrinei nervų sistemai. Todėl sukatžolė dažnai vartojama depresijai, nerimui gydyti. Paprastoji sukatžolė tinka ir žmonėms, kuriuos kamuoja nemiga. Jos raminantis poveikis yra 3-4 kartus veikmingesnis nei valerijono, tačiau pasireiškia ne iš karto. Apskritai, sukatžolė vartojama įvairiems širdies sutrikimams (tachikardija, širdies neurozė, sutrikęs širdies ritmas) gydyti, kai jie susiję su nerimu ar panašiomis organizmo būklėmis.
  • Paprastoji sukatžolė atpalaiduoja lygiųjų raumenų spazmus, todėl vartojama menstruaciniams skausmams slopinti. Ši žolė vertinga, norint pagreitinti mėnesines, ypač jei tai susiję su nerimu ar įtampa.

Pašalinis poveikis:

sustiprina kraują skystinančių vaistų poveikį.

Draudžiama vartoti:

turint žemą kraujo spaudimą;

nėštumo ir žindymo laikotarpiu;

vartojant kraują skystinančius vaistus;

esant gausiam kraujavimui mėnesinių metu.

Vartojimo būdai

Paprastoji sukatžolė įeina į širdies lašų sudėtį. Gaminami užpilai, tinktūros, dažnai įeina į vaistažolių mišinius. Paprastosios sukatžolės arbatą išsivirti labai paprasta: 2 arbatiniai šaukšteliai sukatžolės žolės užpilami stikline verdančio vandens. Rekomenduojama išgerti iki 2 puodelių per dieną. Rekomenduojama tinktūros dozė yra po 1-4 ml tris kartus per dieną.


Susijusios nuorodos:
Arbata Sukatžolė Pustirnik Altaifarm 50g

 

APKLAUSA/ KONKURSAS
Klausimas:
Ar Jus veikia mėnulio pilnatis?
Atsakymai:
Taip, sunkiau užmigti
Taip, aplinkinių elgesys tampa keistas
Manęs neveikia
Rezultatai
 
2009 © Infomed.lt Visos teisės saugomos įstatymo. Kontaktai | Reklama
HexaPortal v1.7