Ieškoti
Geriausia prekių paieška internete, elektroninės parduotuvės
   

Pievinė akišvietė (lot. Euphrasia officinalis)

Vaistažolės

Tai vienmetis parazitinis augalas. Aukštis iki 30cm, lapai padengti plaukeliais. Žiedai balti su geltonu viduriu. Auga pievose, kirtimuose, sausuose šlaituose.

Gydomosios savybės ir cheminė sudėtis

Vaistinė augalinė žaliava – akišvietės žolė. Ji pjaunama žydėjimo metu ir džiovinama pavėsyje, gerai vėdinamoje patalpoje.

Pievinė-akišvietė.jpgPievinė akišvietė jau nuo senų laikų buvo vartojama karštų kompresų forma. Šiltas kompresas, paruoštas iš akišvietės nuoviro, greitai sumažina patinimą, paraudimą.

  • Flavonoidai ir taninai pasižymi sutraukiančiu ir priešuždegiminiu poveikiu. Vartojamas vietiškai akių uždegimų atvejais, sergant konjunktyvitu ar esant miežiams. Kartu su kompresais geriama ir arbata. Pievinė akišvietė vartojama akių nuovargiui mažinti, esant regėjimo sutrikimams. Žolininkai rekomenduoja šį augalą vartoti ir kvėpavimo sistemoms ligoms gydyti: sinusų infekcija, kosulys, skaudanti gerklė.

Pašalinis poveikis:

didžiausia rizika yra susijusi su sterilumu, nes akių gydymui vartojami vaistai turi  būti sterilūs, o gaminant kompresus sterilumą užtikrinti yra labai sunku.

Draudžiama vartoti:

pievinės akišvietės poveikis nėštumo ir žindymo laikotarpiu nėra iki galo ištirtas, todėl rekomenduojama šių vaistų nėštumo ir žindymo laikotarpiu nevartoti.

Vartojimo būdai

Išoriškai vartojami kompresai. Vieną valgomąjį šaukštą džiovintos ir susmulkintos žolės reikia užpilti puse litro karšto vandens ir pavirti apie 10 min.

Į vidų vartojama arbata, kuri ruošiama tokiu pačiu būdu. Rekomenduojama išgerti 2-3 puodelius arbatos per dieną.


Susijusios nuorodos:
Maisto papildas Akišvietė Očianka Lekra-Set 50g

 

APKLAUSA/ KONKURSAS
Klausimas:
Ar Jus veikia mėnulio pilnatis?
Atsakymai:
Taip, sunkiau užmigti
Taip, aplinkinių elgesys tampa keistas
Manęs neveikia
Rezultatai
 
2009 © Infomed.lt Visos teisės saugomos įstatymo. Kontaktai | Reklama
HexaPortal v1.7