Ieškoti
Geriausia prekių paieška internete, elektroninės parduotuvės
   

Rausvažiedė ežiuolė (lot. Echinacea purpurea)

Vaistažolės

Tai daugiametis žolinis augalas, užaugantis iki 1 metro aukščio. Turi 1 arba kelis stiebus, kurių viršūnėje žiedynas graižas. Žiedai purpurinės spalvos. Lapai lancetiški, lygiakraščiai, šiurkščiai plaukuoti. Auginami tik plantacijose.

Gydomosios savybės ir cheminė sudėtis

Vaistinė augalinė žaliava – žolė ir šaknys. Šaknys pradedamos kasti nuo 2 metų. Jos plonos. Žydėjimo pradžioje pjaunama apie 20-25 cm žydinčios žolės.

Rausvažiedė-ežiuolė.jpgEžiuolė Amerikos indėnų buvo vartojama įvairių ligų, įkandimų, žaizdų gydymui. Amerikoje medicinoje šis augalas buvo pradėtas naudoti 1887 metais, tačiau modernūs tyrimai buvo pradėti tik 1930 Vokietijoje.

  • Gliukoproteinai stimuliuoja imuninę sistemą. Tyrimai parodė, kad ežiuolė padidina baltųjų kraujo kūnelių galimybes susidoroti su į organizmą patekusiais svetimais mikroorganizmais ir padidina T limfocitų aktyvumą, kurie yra būtini imuninei sistemai. Vartojama sergant lėtiniais uždegimais, po chemoterapijos, antibiotikų vartojimo, sutrikus medžiagų apykaitai.
  • Fenilpropanoidai apsprendžia antibakterinį, antivirusinį poveikį, veikia Herpes padermes. Vartojami kvėpavimo takų infekcijų gydymui ir profilaktikai, pasikartojančioms kvėpavimo takų infekcijoms. Ežiuolė neapsaugo nuo peršalimo ligų, tačiau, jeigu bus vartojami jos preparatai, simptomai bus lengvesni ir pasveikimas bus greitesnis. Tinka vidinės ausies, šlapimo sistemos, burnos uždegimams gydyti.
  • Echinacinas neleidžia mikrobams prasiskverbti į sveikas ląsteles ir jas sunaikinti bei skatina fibroblastų formavimąsi, kurie yra būtini naujo sveiko audinio susidarymui. Atlikus tyrimus, įrodyta, kad ežiuolės preparatai vartojami išoriškai pagreitina žaizdų gijimą, sumažina skausmą ir patinimą įpjovimų, nudegimų, egzemų, Herpes virusų pažeistose vietose.
  • Stimuliuojančiai veikia smegenų, kraujo gamybos funkcijas.

Pašalinis poveikis:

didelės dozės gali sukelti pykinimą ir galvos svaigimą;

alergiškiems žmonėms gali atsirasti bėrimai.

Draudžiama vartoti:

nerekomenduojama vartoti esant progresuojantiems sisteminiams susirgimams ar autoimuninės sistemos sutrikimams (TBC, AIDS, ŽIV, leukozė);

esant alergijai astrinių šeimos augalams;

nėštumo metu.

Vartojimo būdai

Imuninei sistemai stiprinti preparatai vartojami 3-4 kartus per dieną iki 10-14 dienų. Peršalimo profilaktikai vartojamos tabletės ar kapsulės 3 kartus per dieną 6-8 savaites. Po to reikia kurį laiką nutraukti vartojimą, nes sumažėja ežiuolės poveikis.

Užpilo ruošimas: 1 valgomasis šaukštas džiovintos ir susmulkintos ežiuolės žolės užpilamas stikline verdančio vandens. Palaikoma 30 min. ir nukošiama. Rekomenduojama gerti po stiklinę 30 min.  prieš valgį.


Susijusios nuorodos:
Maisto papildas Rausvažiedė ežiuolė ir propolis Yves Ponroy N40
Maisto papildas Ežiuolės tinktūra JutaVit 50ml

 

APKLAUSA/ KONKURSAS
Klausimas:
Ar Jus veikia mėnulio pilnatis?
Atsakymai:
Taip, sunkiau užmigti
Taip, aplinkinių elgesys tampa keistas
Manęs neveikia
Rezultatai
 
2009 © Infomed.lt Visos teisės saugomos įstatymo. Kontaktai | Reklama
HexaPortal v1.7