Ieškoti
Geriausia prekių paieška internete, elektroninės parduotuvės
   

Sėjamoji aviža (lot. Avena sativa)

Vaistažolės

Tai vienmetis 45-100 cm aukščio žolinis augalas. Lapai išsidėstę dvejomis eilėmis. Liepos-rugpjūčio mėnesiais žydi smulkiais žiedeliais, susitelkusiais į varpas. Grūdus subrandina rugpjūčio mėnesį.

Gydomosios savybės ir cheminė sudėtis

Sėjamoji-aviža.jpgVaistinei žaliavai ruošti tinka tiek žolė, tiek grūdai. Dar vartojamos kruopos, miltai, šiaudai. Populiariausia žaliava – avižų grūdai, kurie yra labai vertingas maistinis produktas, ypač sergantiems cukriniu diabetu. Avižų sėklose yra krakmolo, baltymų, riebalinio aliejaus, B grupės vitaminų, stearinų, organinių rūgščių, fosforo, kalcio,  magnio, geležies druskų. Dėl to sėjamoji aviža tinka vartoti sergant šiomis ligomis ar esant šiems sutrikimams:

  • Kankinant nemigai vartojama avižų žolės arbata. Jau nuo senų laikų avižos buvo vartojamos norint pagydyti nervinį išsekimą, nemigą, depresiją.
  • Iš avižų šiaudų pagaminta arbata vartojama sergant osteoporoze, nes padeda atstatyti kaulinį audinį ir malšina skausmą. Ruošiamos vonios, kurios tinka sergant reumatu, sąnarių uždegimu, rachitu.
  • Vandeninis žalių avižų antpilas ir šiaudų nuoviras mažina temperatūrą, skatina prakaito ir šlapimo išsiskyrimą, gerina apetitą bei kraujodarą.
  • Tyrimai įrodė, kad sėjamoji aviža gali būti vartojama siekiant atsikratyti priklausomybės nikotinui ir morfijui.
  • Dėl didelio silicio rūgšties kiekio šiauduose tinka naudoti odos ligų gydymui, pavyzdžiui turint sunkiai gyjančiais opas.
  • Sergant skrandžio ir žarnyno ligomis, vartojamas nuoviras, kuris yra tirštas ir gleivingas dėl išsiskyrusio krakmolo bei kitų medžiagų. Jis aptraukia gleivinės sienelę ir mažina viduriavimą.

Pašalinis poveikis: duomenų nėra.

Draudžiama vartoti:

griežtų kontraindikacijų nėra, tačiau reikia vartoti su atsargumu, jei žmogus yra jautrus glitimui.

Vartojimo būdai

Dažniausiai vartojamos avižų sėklos, žolė, šiaudai. Ruošiamos arbatos, vonios.

Arbatos paruošimas: valgomasis šaukštas avižų grūdų užpilamas stikline vandens ir pavirinama apie 1 min. Po 30 min. perkošiama.

Vonios paruošimas: 1 litro talpos stiklainis susmulkintų avižų šiaudų užpilamas 15 l vandens, 10 minučių pavirinama, po 2 valandų perkošiama, supilama į vonią su šiltu vandeniu. Rekomenduojama laikytis šaldytuve. Prieš naudojimą reikia pašildyti ir apsiprausti šiuo nuoviru arba, jei nuoviras vartojamas nemaloniam burnos kvapui pašalinti, reikia skalauti burną po pusę puodelio vėsaus nuoviru.


Jums gali būti naudinga:
Gėrimas avižų Isola Bio 1l

 

APKLAUSA/ KONKURSAS
Klausimas:
Ar Jus veikia mėnulio pilnatis?
Atsakymai:
Taip, sunkiau užmigti
Taip, aplinkinių elgesys tampa keistas
Manęs neveikia
Rezultatai
 
2009 © Infomed.lt Visos teisės saugomos įstatymo. Kontaktai | Reklama
HexaPortal v1.7