Ieškoti
Geriausia prekių paieška internete, elektroninės parduotuvės
   

Šilinis viržis (lot. Calluna vulgaris)

Vaistažolės

Tai nuolat žaliuojantis puskrūmis, užaugantis iki 0,7 m aukščio. Stiebas stačias, labai išsišakojęs. Lapai atvirkščiai kiaušiniški, elipsiški, buki, stori, odiški. Apatinė lapų pusė taškuota, padengta rausvomis liaukutėmis. Žiedai violetinės spalvos, sukrauti kekės pavidalo žiedyne. Žydi liepos-rugsėjo mėn.  Augalas paplitęs visoje Lietuvoje. Mėgsta smėlynus, auga eglynuose.

Gydomosios savybės ir cheminė sudėtisŠilinis-viržis.jpg

Vaistinė augalinė žaliava – šilinių viržių žolė. Renkamos stiebų viršūnės su lapais ir žiedeliais. Žolė pjaunama žydėjimo metu ir džiovinama.

Senovėje iš viržio šakniastiebių gamindavo dūdeles, lapais prikimšdavo čiužinių vidų.

Medicinoje šis augalas buvo vartojamas jau II amžiuje, nes rasta duomenų, kad Galenas jį naudodavo prakaitavimui skatinti.

  • Arbutinas pasižymi antiseptiniu poveikiu. Jis organizme skyla į gliukozę ir hidrochinoną. Pastarasis veikia šlapimo pūslę ir šlapimtakius, naikina bakterijas, skatina šlapimo išsiskyrimą. Jis slopina šlapimo takų uždegiminius procesus.
  • Išoriškai viržis naudojamas sergant reumatu, artritu, podagra. Jis įeina į tepalų sudėtį, kuriais tepami skaudantys sąnariais. Nušalus galūnes, ruošiamas karštas kompresas.

Pašalinis poveikis: duomenų nėra.

Draudžiama vartoti: duomenų nėra.

Vartojimo būdai

Medicinoje dažniausiai vartojami viržio nuovirai ir kompresai. Jis įeina į įvairių tepalų sudėtį, kurie išoriškai tinka esant sąnarių, raumenų skausmams.


Susijusios nuorodos:
Arbata ekologiška Confort urinaire BIOconseils N20

 

APKLAUSA/ KONKURSAS
Klausimas:
Ar Jus veikia mėnulio pilnatis?
Atsakymai:
Taip, sunkiau užmigti
Taip, aplinkinių elgesys tampa keistas
Manęs neveikia
Rezultatai
 
2009 © Infomed.lt Visos teisės saugomos įstatymo. Kontaktai | Reklama
HexaPortal v1.7