Ieškoti
Geriausia prekių paieška internete, elektroninės parduotuvės
   

Šliaužiančioji žiemė (lot. Vinca minor)

Vaistažolės

Tai visžalis puskrūmis, užaugantis iki 20 cm aukščio. Turi plonus, apatinėje dalyje sumedėjusius stiebus, kurių ilgis siekia 1 m. Lapai odiški, elipsės formos, lygiakraščiai, tamsiai žalios spalvos. Žiedai mėlynos spalvos, pavieniai. Jie sukrauti šakelių viršūnėse. Žydi balandžio-gegužės mėn. Augalas auga visoje Europoje.

Gydomosios savybėsŠliaužiančioji-žiemė.jpg

Vaistinė augalinė žaliava – lapai ir žolė. Antžeminė dalis renkama žydėjimo metu ir džiovinama. Lapai nuskinami prieš džiovinimą ir ruošiami atskirai.

Pirmą kartą žiemė buvo paminėta II amžiuje graikų gydytojo, kuris teigė, kad žolė buvo vartojama žmogų apsėdus velniui ir piktoms dvasioms bei norint apsisaugoti nuo gyvačių ir laukinių gyvūnų. Jis net buvo aprašęs visą derliaus nuėmimo ritualą.

Augalas yra nuodingas ir pavojingas, todėl prieš vartojimą būtina pasitarti su gydytoju.

  • Alkaloidas vinakminas plečia kraujagysles, todėl mažina arterinį kraujo spaudimą.
  • Žiemė gerina smegenų aprūpinimą krauju ir deguonimi, ir vartojama gydant aterosklerozę bei silpnaprotystę, kuri susijusi su nepakankama smegenų kraujotaka.
  • Šis augalas pasižymi sutraukiančiomis savybėmis, todėl vartojamas esant vidiniams kraujavimams, gausiam kraujavimui mėnesinių metu.

Pašalinis poveikis: duomenų nėra.

Draudžiama vartoti:

nėštumo metu;

augalas nuodingas, todėl prieš vartojimą būtina pasitarti su gydytoju.

Vartojimo būdai

Iš šio augalo išskirtas alkaloidas vinakminas vartojamas tabletėmis ir 5% tirpalu ampulėse. Medicininiams tikslams dar ruošiami šliaužiančiosios žiemės užpilai: 1 arbatinis šaukštelis džiovintos žolės užpilamas stikline verdančio vandens ir  paliekama 10-15 min., kad pritrauktų. Rekomenduojama gerti 3 kartus per dieną.

Gydymui dažnai naudojami vaistažolių mišiniai su snapučiu ir vaistine dirvuole.

 

APKLAUSA/ KONKURSAS
Klausimas:
Ar Jus veikia mėnulio pilnatis?
Atsakymai:
Taip, sunkiau užmigti
Taip, aplinkinių elgesys tampa keistas
Manęs neveikia
Rezultatai
 
2009 © Infomed.lt Visos teisės saugomos įstatymo. Kontaktai | Reklama
HexaPortal v1.7