Ieškoti
Geriausia prekių paieška internete, elektroninės parduotuvės
   

Tikrasis alavijas (lot. Aloe vera)

Vaistažolės

Tai nuolat žaliuojantis daugiametis žolinis augalas. Šaknys kuokštinės. Stiebas stačias, išsišakojęs. Lapai dygliuoti. Žiedynas kekės pavidalo. Alavijas paplitęs Madagaskare, o Lietuvoje auginamas kaip vaistinis ir dekoratyvinis augalas.

Gydomosios savybės ir cheminė sudėtis

Vaistinė augalinė žaliava – švieži alavijo lapai ir ūgliai. Švieži lapai renkami nuo 2-4 metų augalų. Šoniniai ūgliai būna 3-15 cm ilgio ir turi 3-15 lapų. Iš lapų gaminamos sultys. Jos koncentruojamos džiovinant, tampa sausos, beformių kristalų pavidalo, rudai juodos spalvos. Turi specifinį labai kartų skonį.

Tikrasis-alavijas.jpgAlavijas jau 3500 metų yra naudojamas kaip vaistinis augalas. Senovės egiptiečiai vartojo alaviją odos susirgimų gydymui, vidurių užkietėjimo šalinimui. Šiais laikas alavijas dažnai yra vartojamas įvairios kilmės nudegimams gydyti. Tyrimai įrodė ir jo vidurius laisvinantį poveikį.

  • Karboksipeptidazės ir bradikinazės slopina uždegimą, patinimus ir paraudimus, taip pat niežulį ir skausmą, kurie atsiranda žaizdai gyjant. Geriausiai žaizdų gydymui vartotį alavijo lapą. Tereikia jį perpjauti išilgai, išspausti alavijo sultis ant žaizdos ir leisti joms išdžiūti.
  • Alavijas, kaip parodė tyrimai, naikina E.coli, kai kurias stafilokokų gentis ir kitas bakterijas, todėl padeda kovoti su infekcijomis žaizdose. Tačiau nepatariama vartoti gilių žaizdų gydymui, nes šiuo atveju alavijas lėtina gyjimo procesą.
  • Alo A – cukrus, kuris įeina į alavijo cheminę sudėtį. Jis gali slopinti auglio augimą. Studijos įrodė, kad alavijas yra veiksmingas kepenų, plaučių ir odos vėžio gydyme.
  • Studijos su gyvūnais įrodė, jog alavijo sultys mažina cukraus (gliukozės) kiekį kraujyje.
  • Polisacharidai pasižymi vidurius laisvinančiu poveikiu.
  • Hidrofilinis alavijo ekstraktas yra kremas, kuris gali būti vartojamas herpes virusui ant vyrų išorinių lytinių organų gydymui.

Pašalinis poveikis:

kai kuriems žmonėms pasireiškia alerginės reakcijos;

viduriavimas;

vartojant per burną – pykinimas, vėmimas.

Draudžiama vartoti:

nėštumo metu;

turint virškinamojo trakto opų;

esant žarnų nepraeinamumui, sergant inkstų ligomis, kolitu, žarnų uždegimu.

Vartojimo būdai

B
e abejo, geriausias būdas yra pasirūpinti šviežiu alaviju, nes natūralus augalas turi daugiau gydomųjų savybių. Jo priežiūra ir auginimas yra tikrai nesudėtingas ir reikalauja mažai priežiūros. Dažniausiai vartojami jo lapai, taip pat augalo sultys. Alavijas gali įeiti ir į įvairių formų sudėty. Gaminami geliai, kremai ir kitos odos priežiūros priemonės, šampūnai.

Esant užkietėjusiems viduriams, alavijas gali būti vartojamas ne ilgiau kaip 10 dienų, nes vartojant ilgiau netenkama daug elektrolitų (daugiausia kalio) ir pasireiškia jų disbalansas.


Jums gali būti naudinga:
Maisto papildas Aloe vera Swanson N100
Želė raminanti alavijų po deginimosi Australian Gold 237ml

 

APKLAUSA/ KONKURSAS
Klausimas:
Ar Jus veikia mėnulio pilnatis?
Atsakymai:
Taip, sunkiau užmigti
Taip, aplinkinių elgesys tampa keistas
Manęs neveikia
Rezultatai
 
2009 © Infomed.lt Visos teisės saugomos įstatymo. Kontaktai | Reklama
HexaPortal v1.7