Ieškoti
Geriausia prekių paieška internete, elektroninės parduotuvės
   

Tikrasis imbieras (lot. Zingiber officinale)

Vaistažolės

Tai daugiametis žolinis augalas, užaugantis iki 60 cm aukščio. Šakniastiebis horizontalus, plokščias, šakotas, iš jo išauga antžeminiai stiebai. Lapai iki 20 cm ilgio, lancetiškos formos. Stiebų viršūnėse susitelkę geltonos, violetinės ar rudos spalvos žiedai. Auga Kinijoje, Indijoje, Jamaikoje.Tikrasis-imbieras.jpg

Gydomosios savybės ir cheminė sudėtis

Vaistinė augalinė žaliava – imbiero šaknys. Joms būdingas kartus deginantis skonis.

Imbieras vakaruose jau 3000 metų buvo naudojamas kaip prieskoninis augalas ir medicinoje. Labai plačiai jį naudojo graikai ir romėnai. Iki XI amžiaus imbieras buvo populiariausias atsiskaitymo vienetas tarp rytų ir Europos.

  • Aromatiniai kartumynai stimuliuoja virškinamojo trakto veiklą. Gerina virškinimą gastritų, dispepsijos, apetito sutrikimo atvejais. Padidina seilių sekreciją, žarnyno lygiųjų raumenų tonusą. Imbieras saugo virškinamąjį traktą nuo žalingo alkoholio, nesteroidinių vaistų nuo uždegimo poveikio, neleidžia susidaryti opoms.
  • Imbieras pasižymi stipriu antiemetiniu (stabdančiu vėmimą) poveikiu. Jis ypač tinka jūros ligos simptomams (pykinimui) slopinti. Didelėmis dozėmis veiksmingas ir chemoterapijos metu atsiradusiam pykinimui slopinti. Terapinėmis dozėmis, kurias nustato gydytojas, galima vartoti rytiniam pykinimui nėštumo metu slopinti.
  • Tyrimais įrodyta, kad imbieras teigiamai veikia širdies veiklą. Vos 5 gramai sausų imbierų šaknų per dieną stabdo trigliceridų ir „blogojo“ cholesterolio formavimąsi. Tokiu būdu apsaugo nuo širdies sustojimo, aterosklerozės ar trombo susidarymo kraujagyslėse.

Pašalinis poveikis:Tikrasis-imbieras-081.jpg

gali stimuliuoti gimdos susitraukimus;

didelėmis dozėmis gali sukelti virškinimo sutrikimus;

gali pratęsti barbitūratų sukeltą miegą;

gali sustiprinti kraują skystinančių vaistų poveikį.

Draudžiama vartoti:
 
reikia atsargiai naudoti, kai yra akmenys tulžies latakuose, pykinimas nėštumo metu;

žmonės, vartojantys kraują skystinančius, diabetinius vaistus bei barbitūratus turi pasikonsultuoti su gydytoju;

dvi savaites prieš operaciją.
 

Vartojimo būdai

Dažniausiai medicinoje vartojami sausieji bei skystieji ekstraktai, nuovirai, šaknų milteliai ir tinktūra. Antiemetinį poveikį suteikia ne mažiau nei 2 gramai imbiero miltelių.

 

APKLAUSA/ KONKURSAS
Klausimas:
Ar Jus veikia mėnulio pilnatis?
Atsakymai:
Taip, sunkiau užmigti
Taip, aplinkinių elgesys tampa keistas
Manęs neveikia
Rezultatai
 
2009 © Infomed.lt Visos teisės saugomos įstatymo. Kontaktai | Reklama
HexaPortal v1.7