Ieškoti
Geriausia prekių paieška internete, elektroninės parduotuvės
   

Tikrasis margainis (lot. Silybum marianum)

Vaistažolės

Tai vienmetis žolinis augalas, užaugantis iki 1,5 m aukščio. Stiebas status, ant jo išsidėstę margi lapai. Jie žalios spalvos, stambūs, turi baltas gyslas, lapų pakraščiai dygliuoti. Žiedai violetinės spalvos, graižo pavidalo žiedynuose lapų pažastyse. Lietuvoje kultivuojamas.

Gydomosios savybės ir cheminė sudėtis

Tikrasis-margainis.jpgVaistinė augalinė žaliava – sėklos, kurios renkamos nuo augalų jiems nužydėjus. Tada jos nuriebalinamos organiniais tirpikliais ir ekstrahuojami flavanoidai.

  • Flavanoidų kompleksas, vadinamas silimarinu, pasižymi antihepatotoksinėmis savybėmis. Margainis skatina toksinų pasišalinimą iš kepenų ir atstato juos po kepenų cirozės, hepatito, apsinuodijimo grybais, narkotikais, alkoholiu. Silimarinas mažina hepatotoksinių medžiagų poveikį kepenų ląstelėms. Tyrimais įrodyta, kad silimarinas geriau neutralizuoja nuodingus grybus nei tam tikslui medicinoje dažniausiai vartojama aktyvuota anglis.
  • Vaisių tinktūra skatina tulžies sekreciją bei pasireiškia spazmolitinis poveikis.

Pašalinis poveikis:

retais atvejais gali sukelti alergines reakcijas, viduriavimą, pykinimą.

Draudžiama vartoti:

kepenų ligos yra labai rimtas susirgimas, todėl visada rekomenduojama pasitarti su gydytoju ir nesigydyti pačiam. Vartojant  margainį, rekomenduojama nuolat sekti kepenų funkciją, norint įsitikinti, kad gydymas veiksmingas.

Vartojimo būdai

Silimarinas įeina į arbatų sudėtį. Jo dozė yra 70-140 mg per parą. Užpilo ruošimas: 1 arbatinis šaukštelis margainio sėklų užpilamas stikline vandens. Rekomenduojama gerti 4-5 kartus per dieną.

Susijusios nuorodos:
Maisto papildas Milk Thistle (Tikrasis margainis) Swanson N100
Maisto papildas Margainio aliejus Divejevo 100ml

 

APKLAUSA/ KONKURSAS
Klausimas:
Ar Jus veikia mėnulio pilnatis?
Atsakymai:
Taip, sunkiau užmigti
Taip, aplinkinių elgesys tampa keistas
Manęs neveikia
Rezultatai
 
2009 © Infomed.lt Visos teisės saugomos įstatymo. Kontaktai | Reklama
HexaPortal v1.7