Ieškoti
Geriausia prekių paieška internete, elektroninės parduotuvės
   

Vaistinis smidras (lot. Asparagus officinalis)

Vaistažolės

Tai daugiametis žolinis augalas, užaugantis iki 1,5 m aukščio. Stiebas status, šakotas. Lapai ploni, tiesūs, siūlo pavidalo. Žiedai smulkūs. Vaisius – raudona uoga.

Gydomosios savybės ir cheminė sudėtis

Vaistinė augalinė žaliava – vaistinio smidro šaknys.

Sprendžiant iš senovės Egipto piešinių, rastų kapuose, vaistinis smidras medicinoje buvo pradėtas naudoti maždaug 4000 m.pr.Kr.

Vaistinis-smidras.jpg
Kinijoje vaistininkai savo giminėms ir šeimos nariams rekomenduodavo vaistinį smidrą, teigdami, kad jis sustiprina užuojautos jausmą, gailestį ir meilę. Vakarietiškose šalyse šis augalas buvo vartojamas kaip afrodiziakas.

  • Steroidinis saponinas asparaginas stipriai skatina šlapimo išsiskyrimą, todėl pasižymi lengvai kraujo spaudimą mažinančiu poveikiu. Kartu su šlapimu pasišalina didžioji dalis organizmui kenksmingų medžiagų, kurios kaupiasi sąnariuose. Tokiu būdu vaistinis smidras padeda išvengti artrito ir reumato.
  • Dažniausiai vaistinio smidro šaknys yra vartojamos šlapimo takų uždegimams, inkstų bei šlapimo pūslės akmenligei gydyti.
  • Kinų medicinoje vaistinis smidras vartojamas sausam kosuliui, kosuliui su krauju gydyti.

Pašalinis poveikis:

gali pasireikšti dermatitas.

Draudžiama vartoti:

viduriuojant;

esant pažeistiems inkstams.

Vartojimo būdai

Dažniausiai medicinoje gaminami užpilai, ekstraktai, tinktūros. Tinktūros vartojamos gydant inkstų akmenligę, o nuovirai – norint padidinti šlapimo išsiskyrimą.

Nuoviro ruošimas: 1 arbatinis šaukštelis vaistinio smidro šaknų užpilamas stikline verdančio vandens, paverdama apie 10 min. ir nukošiama. Rekomenduojama gerti po 1 valgomąjį šaukštą kas 4 val.

 

APKLAUSA/ KONKURSAS
Klausimas:
Ar Jus veikia mėnulio pilnatis?
Atsakymai:
Taip, sunkiau užmigti
Taip, aplinkinių elgesys tampa keistas
Manęs neveikia
Rezultatai
 
2009 © Infomed.lt Visos teisės saugomos įstatymo. Kontaktai | Reklama
HexaPortal v1.7